|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stroški
14.2.2009 21:54:36   
J.L.
mene pa zanima, koliko cca imate mesečnih stroškov, tiste ki živite v najemniškem stanovanju?
najem? koliko kvadratov/prostorov?
stroški elektrike, razvoza, kurjave...
stroški za hrano?
bencin?
za nakup oblek/igrač/večerje ipd?
če se česa še spomni katera, komot dopiše

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stroški
14.2.2009 22:23:50   
Anonimen
V bistvu ti podatki ne bodo koristili nič.

Ker:
-je razlika ali imaš najemniško stanovanje v ljubljani, na primorskem, v kakšnem manjšem kraju....
-stroški so tudi različni, odvisno na kaj je kurjava, ali je lasten števec, kakšne so temperature zunaj v tistem okolišu, kje je stanovanje locirano v bloku, kakšna je izolacija, starost stanovanja.....
-hrana je sploh stvar za katero ljudje zelo različno porabimo, odvisno od članov, od tega ali se dosti je zunaj, koliko lahko doma dobiš oz. pridelaš...
-bencin sploh ne razumem zakaj te zanima, ker to je pa ja odvisno od tega koliko kilometrov narediš mesečno in kakšno porabo ima avto
-obleke ipd. pa je spet hecna debata, ker ljudje različne znamke kupujemo, različno količino stvari......

Če te zanimajo stroški boš morala si kar sama izračunat. Pogledaš po spletu koliko so najemnine tam kjer hočeš živet. Bencin lahko tudi približno izračunaš, obleke mnde veš koliko zapravite, hrana verjetno tudi, predvidevam da ste do sedaj jedliuser posted image ......

V bistvu, ljudje imamo zelo različne življenjske stroške. Tako da primerjave niso ravno na mestu.

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stroški
15.2.2009 13:49:47   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

mene pa zanima, koliko cca imate mesečnih stroškov, tiste ki živite v najemniškem stanovanju?
najem? koliko kvadratov/prostorov? na srečo nič, ker smo na svojem... imamo pa 400€ pufa na mesec, ker smo žlahto izplačali, da je sedaj lahko naše...
stroški elektrike, razvoza, kurjave... elektrike 40€, razvoz - ne vem kaj misliš user posted image , kurjava nič - možakarji (partner in tast) sami drva pripravijo
stroški za hrano? pojma nimam - različno... veliko imamo domačega ali kupujemo domače... res nisem nikoli štela
bencin? okoli 100€/mesec
za nakup oblek/igrač/večerje ipd? kak mesec nič, drugič kolikor lahko user posted image ...
če se česa še spomni katera, komot dopiše

saj vem, da ti nisem nič pomagala, ampak kot je že brisačkarca napisala - to je vse različno in odvisno...



< Sporočilo je popravil kajajaka -- 15.2.2009 13:50:37 >

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stroški
15.2.2009 19:46:19   
J.L.
že da se razlikuje od kraja do kraja, itd tako informativno me zanima. bo poćasi treba na svoje, pa da cca vem, koliko kaj stane.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stroški
15.2.2009 19:55:07   
AnciM
najem? koliko kvadratov/prostorov? Živiva pri njegovih v hiši torej 0€
stroški elektrike, razvoza, kurjave...Živiva pri njegovih v hiši torej 0€ Imam zelo dobro taščo in tasta.
stroški za hrano? Približno 200€ na mesec
bencin? okoli 100 - 150€, se pozna da sem na porodniški
za nakup oblek/igrač/večerje ipd? Je mali še tako majhen, da so aktualna še darila od rojstva. Približno 50€

Imava zelo veliko srečo, da se vsi stroški vežejo na kmetijo. Sedaj plačuje vse položnice tast, ko pa moj prevzame, bova pa midva. Da pa ne bo katera slučajno mislila, kako srečo imam, naj povem, da življenje na kmetiji zahteva prisotnost človeka zjutraj, opoldne, zvečer vsak dan v letu. Tako odpadejo izleti, razen če uspeš najti človeka, ki zna pomolsti krave. user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stroški
15.2.2009 23:05:12   
Muca83
Jaz ti lahko okvirno napišem, midva sva (zaenkrat še) sama, živiva v najemniškem občinskem stanovanju, do službe imava pa (vsak) cca 10 km v eno smer.

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

mene pa zanima, koliko cca imate mesečnih stroškov, tiste ki živite v najemniškem stanovanju?
najem? koliko kvadratov/prostorov? najemnina 170 €, 50m2, kopalnica, hodnik, kuhinja+dnevna sta en velik prostor, spalnica
stroški elektrike, razvoza, kurjave... elektrika 45€, razvoz ne vem kaj misliš s tem user posted image , kurjava pa ene 70€/mesec, 10 mesecev v letu (deli se po kvadraturi), potem imaš še položnico za vodo/smeti/upravljanje in pride cca 30€
stroški za hrano? 200-250€ (tukaj so vključena tudi čistila in pripomočki za higieno)
bencin? cca 100€ oba skupaj
za nakup oblek/igrač/večerje ipd? težko rečem, kakšen mesec nič, kakšen pa 200€, nisem pa nikoli računala povprečja
če se česa še spomni katera, komot dopiše





(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stroški
16.2.2009 12:26:38   
ronja
Stanovanje v centru Ljubljane, majhno, 38 kvadratov, v bloku, tekoči stroški so cca 200-250 E na mesec, odvisno od tega, koliko je mrzlo (imamo števec za plin v vsakem stanovanju).

Večerje - 0, ker še nikamor ne moreva samauser posted image . Jo pa skuhava doma, seveda, za hrano, čistila ipd... na mesec damo cca 300E.

Bencin je bil prej 1 tank 40 litrov, denarja pa odvisno koliko je takrat stal. Zdaj bova porabila precej več za bencin, ker se je lubijeva služba preselila v *** in se vsak dan vozi, prej pa je šel z biciklom.

Oblek praktično ne kupujeva, sem pa tja hlače ali majica, ampak na mesec to ne pride 5 E, po moje. Je pa res, da me ne smeš spustit v trgovino z blagom, tam pa ne gre tako poceni skozuser posted image . Pa v kakih ustvarjalnih mi je tudi težkouser posted image

Igrače hm, kaj pa vem, koliko je na mesec, 10 E že, verjetno, niso pa vse za Ronjo... Ampak to je bolj kampanijsko: na knjižnem sejmu precej knjig, za novo leto sem tudi precej kupila, pa jih veliko še čaka, da ji ne dava vsega naenkrat. Ker sem vedela, da potem itak ne bom mogla nikamor it. Je pa res, da ne hodim veliko po trgovinah...

Smo pa 4je, ena dojenčica na mojem mleku in enoinpolletno bitje, ki poje več kot kaka 5letnica, čeprav je suhauser posted image .user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stroški
16.2.2009 12:36:21   
J.L.
hvala vsem, tako da vsaj približno vem kaj me čaka, ko bomo tako daleč.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stroški
18.2.2009 19:41:50   
miška81
Uf, eni ga pa res poceni nesete skozi...

Mi nimamo najemnine, ampak kredita 480 eur mesečno za 70 kvadratov.

Ogrevanje 150 - 200 eur.

Elektrika, pavšal 50 eur.

Voda, odvoz smeti, komunala, obratovalni stroški,... 50 - 60 eur.

Bencin=cca 50 - 100 eur.

Hrana=cca 200 - 300 eur (pa nismo ne vem kako hudi jedci).

Internet=cca 30 eur (odvisno koliko se pogovarjamo po stacionarnem telefonu, ker imamo trojček).

Mobitel za oba = cca 40 eur

RTV=11 eur.

Igače, oblačila... Odvisno, kak mesec nič, kak mesec pa tudi 200 eur (kot je že ena pred mano napisala).

Plenice, kreme, zdravila, podloge za previjanje... cca 50 eur.

Kosila zunaj - kak mesec nič, drug mesec 50 eur mogoče.

Drugače pa živimo v MB.

Življenje na svojem ni poceni. Poleg tega rabiš še kako zavarovanje, pokojninski sklad, varčevanje za otroka, nepredvideni stroški pridejo (ravno zdaj naprimer se je moj zaradi nesplužene ceste in ne po svoji krivdi ruknil z avtom v ograjo in evo 500 eur bo šlo po ta malem za popravilo avta). Junija nas čaka zavarovanje za avto + tehnični. Kje je še kak dopust ali kak drugi luksus user posted image Da ne omenjam daril, obiskov, kozmetike... Od kar imamo otroka mi je vse to itak španska vas. Frizerja vidim lih na pol leta user posted image

< Sporočilo je popravil miška81 -- 18.2.2009 19:45:49 >

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stroški
19.2.2009 10:28:52   
Anonimen
Elektrika:60
Voda:20
Smeti:17
Net,digitalna, fon:50
Kabelska:14
Simobil:18
Simobil2:11
Ogrevanje:računam po mesecih celo leto:100
Malica v šoli:40
Bencin:150
Časopis:7,5
Zavarovanje dodatno:42
Nezgodno:25

Za hrano igrače pa to nevem enkrat več drugič manj.Kredita tolk,da bolje,da sem tiho.



(odgovor članu miška81)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stroški
19.2.2009 15:10:08   
pikalonica
Bolj ko berem tele odgovore, manj mi je jasno vse skupaj??? user posted image  Kako za božjo voljo sfurate s tako majhnimi stroški skozi mesec???
Za hrano samo 200 EUR?! Če to deliš s 30 dni je 6,7 EUR na dan user posted image  Ja kaj pa pol jeste in kuhate? Jaz vem da ne pridem iz trgovine z računom nižjim od najmanj 15 do 20 EUR, pa tudi skuham za dva dni in podobno, ampak že samo kruh, pa jajca, pa mleko, pa meso, pa da o zelenjavi in sadju niti ne govorim.
Za vrtec plačujeva 230 EUR na mesec! Pa imava oba podpovprečni plači, da ne bo pomote, nisva nikakršna privatnika, tako da mi ni jasno kako nekateri dajo za vrtec 30, 50 ali pa slpoh nič. A je tolk folka prijavljeno kot samohranilke oz. samohranilci.

Če seštejem vse naše stroške pridem na mesec na okoli 800 EUR, kolikor znaša moja neto plača. A potem tisti ki plačuje 30 EUR na mesec zasluži 100 EUR neto na mesec? Mislim da s tem našim sistemom nekaj ni v redu!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stroški
19.2.2009 16:52:57   
Anonimen
Mi zapravimo za hrano na mesec ziher okoli 400 evrov.Kako zakaj nevem ampak tolko pride pa ne jemo nekega kaviarja pa nevem kja.Je pa res,da moramo vse kupit od mesa zelenjave vsega...

(odgovor članu pikalonica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stroški
24.2.2009 17:05:32   
Lenck
Stanovanje: na srečo zastonj
Stroški: 170 € (telefon, tv, internet, komunala, elektrika, vsak svoje dopolnilno zavarovanje in svoj mobitel)
Kurjava: 100 € na mesec za olje v kuverto, da ne bo šok, ko bo treba cisterno napolnit
Bencin: on ogromno, ker se vozi minimalno 130 km/dan, jaz zelo malo, ker se vozim morda dvakrat tedensko 30 km
Oblačila: huh, verjetno okoli 50 € na mesec povprečno, kak mesec nič, kak mesec več
Hrana in podobno: recimo, da do 200 € mesečno (pač ni skupnih kosil in to se pozna)
Skupaj: 520 € + bencin, če računam, kar sem tu naštela

Mislim, da je to to. Zaenkrat, čakamo na bebo in povečanje. Stanujemo pa v stanovanju v dvostanovanjski družinski hiši. Hvalabogu, ker ravno znese, da nam je udobno. Ni se za preseravat ob eni plači, ni pa tudi za jokat ne, samo malo bolj varčni moramo bit user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stroški
24.2.2009 18:54:56   
birdy
Evo pa še naši stroški...
najemnine nimamo, ker smo v hiši od njegovih staršev
za stroške trenutno ne dajeva ker nama ne znese, tud jst mam super taščo in tasta
hrana in kozmetika pride cca. 250eur
kredit za avto 100eur
karanta za večje nakupe (nazadnje lupinica in podstavk za v avto) pride zadnje čase okol 100eur
pufi zarad popravila (prejšnega) avta 40eur
vrtec 50eur
mobitel 35eur
olje za kurjavo 70eur
pol pa še zavarovanje, skladi za mojga in hčerko 150 eur
še en kredit 55 eur
Plača sam ena okol 800 eur...
Smo pa zdej štirje, ena 2 tedna stara punčka k je na zizi, pa ena 18 mesečna bejba k poje ogromnouser posted image

Aja, bencina približen 100eur...

< Sporočilo je popravil birdy -- 24.2.2009 18:56:12 >


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stroški
24.2.2009 22:36:55   
Muca83
IZVIRNO SPOROČILO: pikalonica

Kako za božjo voljo sfurate s tako majhnimi stroški skozi mesec???
Za hrano samo 200 EUR?!


Jaz ti lahko na to povem, da sva midva pač dva in da med tednom praktično ne kuham. Moj ima v službi kosilo (imajo bone za eno gostilno), tako da samo zvečer kaj malega še poje, jaz pa zase kaj na hitro pripravim, ko pridem domov. Tako, da se meni zdi, da glede na to kako malo doma kuhava, veliko porabiva za hrano.

(odgovor članu pikalonica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stroški
25.2.2009 7:54:07   
annya
Mi2 sva tudi za 1x 2 + hrana za majhno psičko, pa ne porabiva več kot enih 100-130 evrčkov na mesec...pa vsak teden pade kakšen hamburger,pizza,kebap (sem pač noseča in bi samo junk food jedla),pa "izbrana" hrana za najino psičko (meso na 1000 in 1 način-pa to ni odpadno meso, ampak puranček,pipika itd.) + pecivo pade vsaj 2x na teden...pa naj povem da ne kuham za dva saj vedno ostane hrana, včasih še pride kdo na kosilo (starši npr.), tako da ne vem kako ve lahko porabite 400 evrov in več za hrano...pol lahk itak sam za hrano delate :)
Jema pa tudi vse,od mesa,sadja, zelenjave...(se pa mogoče res da pozna, ker imava krompir doma,jabolka, zelenjave tudi veliko, ostale ozimnice je tudi kar nekaj...mogoče to toliko nanese-ne vem)...

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stroški
25.2.2009 13:45:41   
pikalonica
Mogoče tisti ki ste samski in živite od "junk food-a" lahko porabite samo 100-130 EUR na mesec za hrano, čeprav glede na tvoje stanje annya (mislim nosečnost) bi še posebej morala paziti na zdravo prehrano. Sej zapaše vsake tolko kaka pizza al pa hamburger, ampak non-stop pa ni to za prakticirat. Sicer pa ne bom ti pametovala, ampak če ne prej, se bosta (vsaj upam) začela zdravo prehranjevati, kar pomeni sveže pripravljena hrana, čim manj zamrznjenih in že kupljenih gotovih jedi. Če pa hočeš vsak dan skuhati kaj zdravega in svežega, z zelenjavno prilogo in obvezno za malico še sveže sadje, pa ni variante da boš prišla s 4 EUR/dan skozi. Kje je pa še mleko, pa kakšna kava, pa kakšen sokec, pa kinder jajčka za malčico...

Če pa ti kuha mama ali tašča, pa ji ne daš zraven nič za stroške špecerije, je pa itak idealno. Čeprav jaz bi tudi v tem primeru vztrajala, da ji povrnem vsaj stroške, ker je že s kuho dovolj dela.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stroški
25.2.2009 15:07:41   
Aja1
Mi imamo povprečno 280 € stroškov vsak mesec (kurjava, elektrika, voda, smeti, siol, mobitel, vzajemna).
Potem pa še 230 € vtrec (ti se isto sprašujem kot pikapolonica user posted image ).
Cca 150€ je bencina in cca 300€ za hrano, plenice, čistila. Torej skupno okoli 950 - 1.000€ mesečno.

_____________________________




(odgovor članu pikalonica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stroški
25.2.2009 15:18:55   
Pat74
mene pa zanima, koliko cca imate mesečnih stroškov, tiste ki živite v najemniškem stanovanju? najem? 300 evrov + 200 evrov kredita zaradi lastne udeležbekoliko kvadratov/prostorov? 2.5-sobno stanovanje stroški elektrike 26 evrov, razvoza (+ voda + čiščenje skupnih prostorov = 35-40 evrov)kurjave 100 evrov stroški za hrano? (vsaj 400 evrov) bencin? (ne vem natančno, ker tole zadevo mož rihta, pa še bolj smo ekološko osveščeni in raje uporabljamo lpp, kolo), vrtec in šola in baletna šola = 230 evrov, za nakup oblek/igrač/večerje ipd? ma to pa ne vem, ker ponavadi tu zmanjka denarja!

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stroški
26.2.2009 9:18:57   
neanja duo
Birdy,ali mogoče veš koliko pride pri vas elektrika in voda,komunala za vašo hišo in koliko velika je hiša?


lp

nd

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stroški
26.2.2009 14:44:13   
annya
Brez skrbi jaz se čist zdravo prehranjujem,1x na teden pa si "privoščim" že zgoraj našteto (sem pač med tistimi ki imajo v nosečnosti lušte po "junku")...in ja vsak dan jema sveže sadje in zelenjavo (čist tako za info.). Kave in sokovi pa tudi niti slučajno niso "zdrava hrana" (kolkor pač lahko dan danes sploh dobiš zdravo hrano)! In ja komot se da prit skozi, pa nama nobeden ne kuha, kvečjemu mi2 veliko x povabima starše na kosilo oz. večerjo.
Ajde mrhe  user posted image

(odgovor članu pikalonica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: stroški
26.2.2009 18:47:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Mi2 sva tudi za 1x 2 + hrana za majhno psičko, pa ne porabiva več kot enih 100-130 evrčkov na mesec...


Torej vi2 porabita 4,3€ ali še manj dnevno za hrano, na enega pride 2,15 € pa še psička je zraven in še sorodniki tu pa tam...mene zelo zanima kaj dobiš za 2,15 € v trgovini za pod zob...težko verjamem,da zapravita sam toliko, razen če jesta sam kruh pa mleko.

(odgovor članu annya)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: stroški
26.2.2009 20:24:53   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Birdy,ali mogoče veš koliko pride pri vas elektrika in voda,komunala za vašo hišo in koliko velika je hiša?


lp

nd


Hiša ma cca. 300 kvadratov (tri nadstropja), mogoče malenkost več. Se spomnim da ko sem spraševala kok jih pridejo stroški (sva skoz misnla da bova dajala za stroške pa so pol k so vidl kak mava denarno stanje sami rekl da dokler se nama to ne porihta ne bova nič dajala) da bi prišlo okol 150 al pa 200 vse skup, se pravi za celo bajto.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: stroški
3.3.2009 19:37:14   
anajmad
Mamamia,kako vam znese????
Mi imamo samo doma stroške(imamo svoje stanovanje)
- kredit za stanovanje: 263 eu
- elektrika: 80 eu
- voda : 34 eu
- T2 :30 eu
- mobiteli:50 eu
- komunalne storitve: 25 eu
- vzdrževanje bloka: 30 eu
- bencin: 50 eu
- vrtec: 120 eu
- šola -malica in kosilo: 80 eu
- zavarovanja(avtomobil,življenjska): 250 eu
- hrana,kozmetika: 400 eu
Ogromno,ogromno. Res je,da imam malo višjo plačo. Sam povem po pravici,da preračunam vsak euro kam dam.
Boljše,da sem razpišem,koliko stroškov imamo z delavnico. Groza!!!!!Zdej pa sploh,ko je recesija.
Res, vse je preveč drago.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?