|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pritožba na dohodnino
5.4.2009 19:56:21   
vaney
Ker nisva še imela urejenih vseh papirjev januarja, nisva takrat nič prijavila vzdrževanega člana (sina). Zdaj sem dobila že odločbo in bi se rada pritožila na njo ter prijavila vzdrževanega člana. A se to naredit? Do kdaj? Kje lahko dobim obrazec? Hvala.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pritožba na dohodnino
5.4.2009 20:16:05   
zband
ROK JE BIL do 30.01. za 2008

lahko pa probata mogoče bo pa kaj

ZBAND

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pritožba na dohodnino
5.4.2009 20:33:40   
zmajaz
Seveda se lahko "pritožiš" - enostavno oddaš ugovor na informativni izračun, v katerem navedeš manjkajoče podatke o vzdrževanem družinskem članu, rok je do 5. maja, obrazec pa dobiš na vsaki izpostavi Dursa ali pa si ga enostavno natisneš s te strani: http://www.durs.gov.si/si/aktualno/dohodnina_2008/ in ga oddaš na Durs.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pritožba na dohodnino
5.4.2009 21:19:33   
vaney
Sem že sprintala...najlepša hvala, zmajazuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pritožba na dohodnino
5.4.2009 21:23:33   
Janeja
Ja, nobenega problema ni. Ti kar izpolni ta obrazec in ga pošlji, ali pa kar osebno oddaj na vaši davčni. Časa pa imaš 15 dni po vročitvi odločbe.

Jaz sem ga nesla že v petek, ker sem januarja enostavno pozabila poslat tisti obrazec za vzdrževane družinske člane, pa ni nič komplicirala. Se je kar nasmejala, ker nas je bilo že prvi dan baje kar nekaj takih. user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pritožba na dohodnino
6.4.2009 13:15:41   
ajataja
ja,midva sva lani mogla dat ugovor,ker nama niso upoštevali vzdrževanih družinskih članov.Izračun sva dobila v začetku maja in potem sva takoj dala ugovor in nato novo odločbo dobila šele novembrauser posted image

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pritožba na dohodnino
7.4.2009 20:30:36   
freha
a to olajšavo lahko uveljavljaa le eden od staršev, al oba?
nimam pojna, morm pa plačat dohodnino, pa mam ful bedno plačouser posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pritožba na dohodnino
7.4.2009 20:36:47   
zmajaz
Olajšavo za vzdrževanega družinskega člana uveljavlja eden od staršev, lahko pa tudi deljeno - recimo vsak pol leta, ali kakor koli drugače razdeliš leto na mesece. Ali pa če imaš recimo 2 otroka, lahko tudi vsak enega otroka. Vedno se pa bolj splača, da jo uveljavlja tisti, ki ima višji dohodek.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pritožba na dohodnino
15.4.2009 12:01:23   
Blacky30
Ali se lahko pritožim na dohodninski izračun tudi, če sem januarja oddala podatke o vzdrževanih članih? Zdaj pa bi želela spremeniti, da ne bi bila otroka pisana name, pač pa na moža? To gre?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pritožba na dohodnino
15.4.2009 14:12:16   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30

Ali se lahko pritožim na dohodninski izračun tudi, če sem januarja oddala podatke o vzdrževanih članih? Zdaj pa bi želela spremeniti, da ne bi bila otroka pisana name, pač pa na moža? To gre?


Mislm da lahko. Midva sva se tud prtožila (lansko leto) ker sva šele kasnej ugotovila da jo lahko uveljavlava pod A5 in ne A1. In tko sva dubla ene 300eur večuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pritožba na dohodnino
15.4.2009 14:16:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30

Ali se lahko pritožim na dohodninski izračun tudi, če sem januarja oddala podatke o vzdrževanih članih? Zdaj pa bi želela spremeniti, da ne bi bila otroka pisana name, pač pa na moža? To gre?


Lahko tudi ti daš ugovor.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pritožba na dohodnino
17.4.2009 20:09:15   
nu_tella
Freha dohodnino moraš doplačat, ker so ti (v vašem računovodstvu, kadrovski,... kdor pač obračunava plače v vašem podjetju) pri obračunu plače očitno premalo odvajali akontacije čez leto. Nima to veze z niskim in/ali visokim dohodkom.

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?