|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poroka v cerkvi
31.3.2009 10:18:03   
Nataan
Moj partner nima zakramentov in jih noče prejeti, jaz ga v to nočem siliti, bi se pa jaz rada poročila cerkveno, šel bo z mano v cerkev, župnik mi je rekel, da se kao naredi nek "spregled"... se je katera že poročila tako in kako izgleda sam obred? zanima me, če mora tudi on opraviti ta tečaj za zaročence, ki ga drugače zahteva cerkev in kje so sploh ti tečaji? kako izgledajo ta predavanja? hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poroka v cerkvi
31.3.2009 10:30:19   
zimbra
Nataan, midva imava isti problem. Oziroma sva imela, zdaj sva ga že uspešno rešila. user posted image .
Tvoj župnik ima prav, ko bosta določila datum poroke in se bosta oglasila pri župniku da naredi zapisnik o poroki, bo moral narediti tudi spregled. To pomeni spregled vere, naš župnik to imenuje "mešan zakon" katoličana in nevernika. To potrebuješ tudi v primeru, če zakonca nista iste vere.
Seveda pa morata oba hoditi na pripravo za zakon. To je bilo tudi pri mojem dragem problem, potem pa ko sva začela hodit, pa mu je postalo prav všeč. Odvisno sicer kam hodiš (midva sva to opravila v Ljubljani), vendar to zgleda tako, da en dan predava zakonski svetovalec, en dan zdavnik, en dan psihologinja, en dan se pogovarjaš z zakoncema, ki sta že dalj časa poročena... Tako da v bistvu govorijo o zakonu na splošno, o tem kako ga ohranjat, spoštovat zakonca, reševat težave... le zadnji dan govori župnik o pomenu cerkvene poroke. Kje so tečaji, navadno piše na oglasni deski v tvoji cerkvi. Razpored tečajev za zakon v večjih mestih pa najdeš tudi na www.iskreni.net. V LJ pa se izvajajo vsak mesec.

Obred pa izgleda tako, kot se z župnikom dogovorite. Lahko je samo poroka, to pomeni cerkveni obred, ki traja cca. 20 min in nepoznavalcu sploh ni jasno, da je en nevernik (to sva midva izbrala). Lahko pa župnik naredi tudi obred z mašo, kjer pa zakramente prejmeš samo ti, ne pa tudi tvoj dragi. Tu pa je potem očitno da je poroka enostranska. Najin župnik nama je ponudil tudi možnost maše brez zakramentov.
Upam da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poroka v cerkvi
31.3.2009 16:44:30   
Nataan
Ful hvala Zimbra, res si mi veliko pomagala:) Hvala

(odgovor članu zimbra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poroka v cerkvi
5.4.2009 21:02:38   
Njumi
Priporočam pripravo na zakon pri svetem Jožefu v Ljubljani. Naslednji datum je 8-10 maj.
Midva tja hodiva v šolo za zakon (enoletna oblika priprave) in je zelo zelo v redu.

Srečno!

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?