|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 20:04:42   
Anonimen
Z našo psičko imamo toliko problemov s hrano, da ne vemo več kaj naj ji damouser posted image Na začetku je jedla Hills, potem Royal, zdaj je na Canidae, vendar je po vsej hrani imela težave. Pri Hillsu s prhljajem, Royal-alergija, zdaj je pa že po Canidae tako praska, da je groza. Predvsem po levem ušesu.
Veterinarka pravi naj poskušamo še naprej, da končno najdemo pravo.
Pa sem malo po internetu brskala, pa naletela na http://www.husse.si/, pa me zanima, če kdo pozna to hrano?! Mogoče še katero priporočate?

Hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 20:16:00   
Ribica **
Po kateri hrani pa se je praskala po usesih? Ker se ponavadi pojavi tam alergija oz. se zaradi tega vnamejo. Pa ji dajete isto vrsto mesa vseh teh razlicnih proizvajalcev? Mi imamo Hills in je piscanec in ovca npr. ok, na govedino je alergicna, divjacino smo pa oib gastritisu tudi mogli nehat dajat.

Te hrane pa ne poznam, zal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 20:21:09   
Anonimen
Po Hillsu se ji je najprej prhljaj pojavil, potem praskanje po ušesih. Smo šli na Royal, po določenem času spet praskanje po ušesih, no zdaj pa še po tej. Največ praskanja se ji je pojavilo po piščancu, tisto je bilo res obup. Zdaj je na ovci, ker nam je veterinarka rekla, da je najmanj alergena. Včasih ji kakšno majhno vrečko govedine ali kaj z ribo kupim.

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 20:27:55   
hrabra miška
Probaj z tole Royal canin- hypoallergenic, jaz jo sicer kupujem na hrvaškem, ne vem pa če se jo dobi tudi pri nas. Naš maltežan je imel probleme z prhljajem, potem z kožo okoli tačk in na koncu še z kožo okoli oči. Veterinarka mi je svetovala tole hrano in res čisto nič drugega, tudi koščka salame ne. Je rekla da naša hrana ni za psa, tako kot ni pasja za človeka.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 20:37:03   
Ribica **
Ja, piscanec je vecinoma problematicen, moji ustreza. Kaj pa kak losos s krompirjem? Mislim, da ma to Eukanuba, sam jaz moji ne dajem nic rib, ker jih jaz ne maram in se mi gnusijo in me potem pac ne bi smela polizat user posted image

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 21:08:47   
Arwenko
Samo praskanje po ušesih je ponavadi znak za glivice ne nujno za alergijo na hrano in vprašanje če boste s hrano to rešili. Naj pogledajo in naredijo bris za glivice v ušesu, tudi če navidez ni vneto zraven pa takoj dajte Stronghold, to težavo je namreč imela moja prijateljica, tudi vzrediteljica tako kot jaz in jo je rešila na tak način. Te hrane pa ne poznam, je menda pri nas nova in bo tudi v mb na razstavi, tako da težko kaj o njej rečem. Priporočajo pa Orijen tisti ki imajo težave. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozna kdo to hrano?
7.4.2009 21:56:24   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
bris za glivice v ušesu


Bomo še to naredili. Hvala!

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozna kdo to hrano?
8.4.2009 7:37:20   
Anonimen
Kaj pa Taste of the wild in Orijen? Baje so to trenutno najboljše hrane pri nas.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pozna kdo to hrano?
8.4.2009 17:34:32   
vika1
Eukanuba je zakon!!!!!!!!

Vsaj za našo psičko...

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozna kdo to hrano?
8.4.2009 21:31:44   
Laubica
Naša pokojnica je tudi lahko jedla samo Evkanubo Dermatozis-to je riba in riž

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozna kdo to hrano?
9.4.2009 9:16:38   
Katey
Naš pes je imel obdobje, ko so se ga lotevale vse možne alergije, pomagala mu je edino Eukanuba (tuna+krompir), dobi se jo samo pri veterinarju, smo se pa strogo držali samo te hrane toliko časa dokler se stvari niso izboljšale.
Danes, ko je že pravi veteran pa mu odgovarja Proplan (losos+riž).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pozna kdo to hrano?
10.4.2009 12:15:39   
KatjaD
IZVIRNO SPOROČILO: Laubica

Naša pokojnica je tudi lahko jedla samo Evkanubo Dermatozis-to je riba in riž


Nope - je riba in krompir...

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozna kdo to hrano?
10.4.2009 15:10:21   
Anonimen
Sem jo danes peljala do veterinarke. Ji je vzela bris za glivice, čeprav je rekla, da je malo verjetnosti, glede na to, da ji tedensko čistimo in špricamo ušesa.
Ima pa spet močno pordelo desno uho, levo malo manj, malo vročine. Tako, da je spet na antibiotikih user posted image , bris bo pa čez ca. 10 dni.
Za hrano je pa rekla, naj sedaj poskusim ca. 1,5 m tako, da ji sama kuham. Ribe, purana, zajčka, zelenjavo, otrobe, riž,... Bosmo poskusili še to.
Sem pa tudi naročila že vzorček husse hrane.

Potem sem govorila tudi z vzrediteljico, če ima še kakšen pes iz legla take težave. Pa je rekla, da ne. Vsaj, da bi ona vedela ne. Priporočala mi je Eukanubo.

No zdaj zaenkrat bomo poskusili z domačo hrano, sem danes že polne vreče nosila iz trgovine, zvečer pa kuhat.user posted image

Se mi pa tako smili psička, je bila že pri veterinarki čist prestrašena, se je tresla, zdaj pa kar leži in leži.user posted image

(odgovor članu KatjaD)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozna kdo to hrano?
10.4.2009 18:10:36   
Arwenko
Nikjer nisi napisala ali pa sem mogoče spregledala, katere pasme pa je psička?

Eukanuba dermatosis je drugače res ok, če ima težave. Je malo dražja, ampak vredna svojega denarja. Ja, vneto uho je vsekakor lahko razlog praskanja, posebej če je vneto tudi srednje uho, za kar so pa dostikrat lahko razlog glivice. A ste dali preventivno še stronghold zraven? Jaz bi ga vsekakor.

Držim pesti, da se psička pozdravi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozna kdo to hrano?
10.4.2009 21:20:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Nikjer nisi napisala ali pa sem mogoče spregledala, katere pasme pa je psička?


Flatka -gladkodlaka prinašalka!

Bom šla jutri še Stronghold iskat.
Jo mora pa fejst desno uho bolet, ker sedaj, ko smo ji namazali je kar cvilila in jokala. Zdaj pa že sladko spančka!user posted image

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pozna kdo to hrano?
11.4.2009 1:13:14   
vika1
IZVIRNO SPOROČILO: kokakola

No zdaj zaenkrat bomo poskusili z domačo hrano, sem danes že polne vreče nosila iz trgovine, zvečer pa kuhat.user posted image  




Kokr pa jaz vem da je domača hrana NE priporočliva za  pse user posted image

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pozna kdo to hrano?
11.4.2009 6:35:11   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: vika1

IZVIRNO SPOROČILO: kokakola

No zdaj zaenkrat bomo poskusili z domačo hrano, sem danes že polne vreče nosila iz trgovine, zvečer pa kuhat.user posted image  




Kokr pa jaz vem da je domača hrana NE priporočliva za  pse user posted image


In kaj misliš zakaj ne? Zato, da kupujemo umetno hrano. Še malo pa bodo nam priporočali brikete, ki bodo dosti bolj hranljive za nas, kot pa naravna hrana.


Moja babica je vedno imela pse in mačke, ki so jedli samo domačo hrano in noben ni živel manj kot 18 let. Nobena njena mačka ni imela driske po mleku, so ga pa pile vsakič, ko je babica pomolzla krave. Ampak je znanstveno dokazano vešuser posted image , od takrat, ko je na police v trgovine prišla mačja hrana.

sej kupujemo pasje brikete  naši psički, ji pa mešamo s kuhano hrano, ker se jih drugače ne dotakne.

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pozna kdo to hrano?
11.4.2009 9:59:51   
Arwenko
Ni res da domača hrana ni zdrava, je pa veliko težje psu pripraviti polnovreden obrok domače hrane, in večinal laikov, ki se odloči, da bo psu dajala domačo hrano misli da to pomeni skuhat riž pa meso in dat psu na pladenj. Pri takem prehranjevanju pa psu manjka večina vitaminov in mineralov. Zato je treba pri domači hrani vključevat raznorazno zelenjavo, mlečne izdelke in podobno, kar večina laikov pozabi. Iz tega vidika nekomu, ki nima izkušenj vzreditelji odsvetujemo domačo hrano. Kdor pa želi, ima dovolj volje, seveda dovolj časa in nenazadnje tudi denarja, saj je kvalitetno prehranjevanje s kuhano hrano precej dražje, pa jaz absolutno podpiram, da to počne. Hkrati pa mislim, da povprečna družina s službami te možnosti nima. 

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pozna kdo to hrano?
11.4.2009 10:22:18   
Felicita
no, bom še jest rekla kako o domači in nedomači hrani...
mi smo zdejšnjemu in prejšnjemu psu dajali mešano hrano - tako kupljeno kot domačo oz. doma kuhano, pa je prejšnji živel 18 let, sedanji pa tudi še nič ne manjka.
kar se časa tiče je tako - če kuhaš vsak dan posebi ja, je časovno precej neugodno. ampak pri nas se skuha 1-2x na teden pisker od 5 litrov (ponavadi meso pa malo zelenjave - kot bolj krepka zelenjavna juha), potem se razdeli v porcije in se da v hladilnik/skrinjo in potem se vsak dan pogreje in doda še kako reč (jajca, ribe, riž, testenine, dodatno zelenjavo,...). mislim da naši kuži prov nobenih vitaminov in mineralov ne manjka, ker poje res ogromno zelenjave (damo ji predvsem reči ki jih mi ne pojemo ali ostanejo - liste od cvetače, zunanje liste zelja, liste kolerabe, potem pa še korenje, kolerabo,... kar pač je pri roki), ribe obožuje, jajca, pa sem pa tja košček sira... ampak se je treba organizirat, poučit, česa ne sme, česa se običajno da premalo,... in še vedno je treba bit pozoren, psi so tudi alergični na določene zadeve, tko da je treba spremljat kaj točno se jim daje da potem ne letaš ko kura brez glave ko je pes pikast in se praska.
tko da ja, domača hrana za kužate ni piece of cake (tud dobesedno) kot je napisala že predhodnica, tut ostanki z mize so nepriporočljivi (preveč soli), ampak če si vzameš čas pa nima pomoje bit kej narobe.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pozna kdo to hrano?
11.4.2009 12:18:02   
Anonimen
Jaz sem včeraj skuhala večji lonec, 2/3 rib, 1/3 zelenjave (koleraba, korenček, špinača, ...). Razdelila po posodicah in lepo dala v skrinjo. Zdaj ji bom pa samo še zraven riž,polento, otrobe dajala. Za vitamine mi je rekla veterinarka naj ji dajem kar Algeo, ker naj bi bila bolj "naravna" od ostalih pasjih vitaminov. Poleg ji dajem tudi eno žlico olivnega ali lososovega olja.

Je pa včeraj po dolgem času spet z užitkom pojedla, ker ko smo ji sedaj dajali drugo vrečo Canidae jih sploh ni hotla pojest. Smo ji morali obvezno dati žličko olja zraven. Pa so recimo flatki znani požeruhi.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pozna kdo to hrano?
11.4.2009 12:21:33   
Anonimen
In kaj misliš zakaj ne? Zato, da kupujemo umetno hrano.


Tako nekako je tudi meni včeraj veterinarka rekla. Bolj potiho seveda user posted image !
Da včasih, ko še niso poznali briketov, da ni bilo nobenih alergija,... danes ima pa že vsak drugi pes probleme. Sigurno pa je, da sam vnos briketov ni najboljši, da mora tudi pes vsaj malo poznati raznovrstno hrano. To je moje mnenje.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pozna kdo to hrano?
12.4.2009 0:39:10   
vika1
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: vika1

IZVIRNO SPOROČILO: kokakola

No zdaj zaenkrat bomo poskusili z domačo hrano, sem danes že polne vreče nosila iz trgovine, zvečer pa kuhat.user posted image  




Kokr pa jaz vem da je domača hrana NE priporočliva za  pse user posted image


In kaj misliš zakaj ne? Zato, da kupujemo umetno hrano.


Ne,jaz pa mislim malo drugače...
Nimamo problemov z praskanjem,z prhljajem...,z zobnim kamnom....
Tak da...user posted image

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pozna kdo to hrano?
12.4.2009 8:24:17   
mika
Kokakola, sem se spomnila, da imajo pri sestrični bernca, ki ne sme jesti ne briketov ne konzerv. Po koži dobi gnojne bule in si jih praska, tako da mora na injekcijo in čiščenje.
Po kuhani hrani  mu ni nič.
Včasih se zgodi, da pride do mačje posode in njenih briketov. Potem dobi spet bule. veš kakšna majhna količina je, če mačka pusti brikete, pa se revčku ponovi.
čist možno je, da tudi tvojmu kužku ne boš  smela dajat kupljene hrane.

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pozna kdo to hrano?
12.4.2009 8:33:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Zato je treba pri domači hrani vključevat raznorazno zelenjavo, mlečne izdelke in podobno, kar večina laikov pozabi. Iz tega vidika nekomu, ki nima izkušenj vzreditelji odsvetujemo domačo hrano. Kdor pa želi, ima dovolj volje, seveda dovolj časa in nenazadnje tudi denarja, saj je kvalitetno prehranjevanje s kuhano hrano precej dražje, pa jaz absolutno podpiram, da to počne. Hkrati pa mislim, da povprečna družina s službami te možnosti nima. 


vidiš, takšno info. pa prvič slišim. Nam so vsi govorili, da so kakovostni briketi boljši od še ne vem kako dobro pripravljene domače hrane.
In zato kupujemo še brikete....bolj zaradi vesti, da psički ne bi škodovala.

Evo zdaj grem pa nazaj rože sadit, ker jih naša lumpa pridno izkopava....vsak dan 2x...ma kaj izkopava...orje po gredahuser posted image ...zaenkrat mi je še smešno...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pozna kdo to hrano?
12.4.2009 9:01:09   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: vika1

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: vika1

IZVIRNO SPOROČILO: kokakola

No zdaj zaenkrat bomo poskusili z domačo hrano, sem danes že polne vreče nosila iz trgovine, zvečer pa kuhat.user posted image  




Kokr pa jaz vem da je domača hrana NE priporočliva za  pse user posted image


In kaj misliš zakaj ne? Zato, da kupujemo umetno hrano.


Ne,jaz pa mislim malo drugače...
Nimamo problemov z praskanjem,z prhljajem...,z zobnim kamnom....
Tak da...user posted image


No mi imamo pa z kakovostnimi briketi take težave. Tako, da ni vse zlato kar se sveti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vika1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?