|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:06:52   
higuys
Torej, kaj bi naredile ve v naslednji situaciji.

Mož in žena se ločita, žena je botra svojem nečaku (sin moževe sestre). Ker je ločitev grda, žena prekine stike z vso moževo družino, vljučno s svojim krščencem in mu ne želi biti več botra...

Kako naprej? Ali se lahko dobi drugega botra za otroka? Ima katera kakšen link? Podoben primer?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:21:20   
muška
sram naj jo bo! kaj ima otrok s tem user posted image

nasveta nimam, najbolje bo, da pokličeš župnika.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:28:28   
Marogica
Ne vem, kaj narediti, je pa to grdo, saj otrok ni nič kriv za njune (ne)odnose. Se sprašujem, če si potemtakem tudi ta otrok sploh "zasluži" takšno botrouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:37:09   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne vem, kaj narediti, je pa to grdo, saj otrok ni nič kriv za njune (ne)odnose. Se sprašujem, če si potemtakem tudi ta otrok sploh "zasluži" takšno botrouser posted image


Marogica, zgodba je grda in komplicirana, kot pač ločitve so...Itak se grizem, da sem mu izbrala "tako" botro....med vsemi, ki bi jih lahko zbrala, grem tako zafrknit otroka user posted image ...mah.

Muška, saj na koncu bom morala iti do župnika...samo me zanima, če ima katera podobne izkušnje ali nasvet ali karkoli..

< Sporočilo je popravil higuys -- 20.4.2009 8:38:22 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:41:36   
vandame
ne vem če se da zamenjat botra (to misliš krstnega). Ker sm jz tud neki spraševala da bi svojega krstnega botra zamenjala (ni važno zakaj) pa so rekli da se to ne da.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:47:17   
emaa
Ne razumem popolnoma, krst je že mimo, če je meni tole popolnoma jasno. Saj v resnici ni nobenega problema, nobene obveze ni, da ima krstni boter stike s svojim krščencem, za birmo se pač izbere drugega botra in je zadeva rešena, ona pa pač živi svoje življenje še naprej. Torej krstni list se po moji logiki za nazaj ne more spreminjati, saj ne boste še enkrat krsta izvedli (niti to ni možno, če kaj vem), kasneje pri birmi bo drugi boter, botra pa pač s krščencem ne bo imela več stikov, ker se pač ni zmožna obnašati kot odrasla oseba. 

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:51:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Ne razumem popolnoma, krst je že mimo, če je meni tole popolnoma jasno. Saj v resnici ni nobenega problema, nobene obveze ni, da ima krstni boter stike s svojim krščencem, za birmo se pač izbere drugega botra in je zadeva rešena, ona pa pač živi svoje življenje še naprej. Torej krstni list se po moji logiki za nazaj ne more spreminjati, saj ne boste še enkrat krsta izvedli (niti to ni možno, če kaj vem), kasneje pri birmi bo drugi boter, botra pa pač s krščencem ne bo imela več stikov, ker se pač ni zmožna obnašati kot odrasla oseba. 


Tudi jaz sem razmišljala v tej smeri - v čem je pravzaprav sploh problem - krst je mimo, drugo pa ne vem, kaj še od botre pričakujete. Čeprav spet po drugi strani - navade so različne - bolj verne družine, potem to verjetno drugače dojemajo kot tiste manj verne.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 8:53:36   
amaya
ah joj, še en človeški primitivizem...samo ej, ma kaj je luna kje v bližini?

Žal mi je za otroka, ki ni nič kriv...samo to!


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:00:05   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Ne razumem popolnoma, krst je že mimo, če je meni tole popolnoma jasno. Saj v resnici ni nobenega problema, nobene obveze ni, da ima krstni boter stike s svojim krščencem, za birmo se pač izbere drugega botra in je zadeva rešena, ona pa pač živi svoje življenje še naprej. Torej krstni list se po moji logiki za nazaj ne more spreminjati, saj ne boste še enkrat krsta izvedli (niti to ni možno, če kaj vem), kasneje pri birmi bo drugi boter, botra pa pač s krščencem ne bo imela več stikov, ker se pač ni zmožna obnašati kot odrasla oseba. 


Tudi jaz sem razmišljala v tej smeri - v čem je pravzaprav sploh problem -


Jaz isto. Kakšno funkcijo pa sploh ima poleg krsta še botra?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:12:18   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Ne razumem popolnoma, krst je že mimo, če je meni tole popolnoma jasno. Saj v resnici ni nobenega problema, nobene obveze ni, da ima krstni boter stike s svojim krščencem, za birmo se pač izbere drugega botra in je zadeva rešena, ona pa pač živi svoje življenje še naprej. Torej krstni list se po moji logiki za nazaj ne more spreminjati, saj ne boste še enkrat krsta izvedli (niti to ni možno, če kaj vem), kasneje pri birmi bo drugi boter, botra pa pač s krščencem ne bo imela več stikov, ker se pač ni zmožna obnašati kot odrasla oseba. 


crkneš user posted image , daj malo poguglaj....pa nisem nek verski fanatik, samo kaj takega še ne...user posted image
Se pravi, sem izbrala botro za svojega otroka, da bodo lepe slike s krsta...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:17:00   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Ne razumem popolnoma, krst je že mimo, če je meni tole popolnoma jasno. Saj v resnici ni nobenega problema, nobene obveze ni, da ima krstni boter stike s svojim krščencem, za birmo se pač izbere drugega botra in je zadeva rešena, ona pa pač živi svoje življenje še naprej. Torej krstni list se po moji logiki za nazaj ne more spreminjati, saj ne boste še enkrat krsta izvedli (niti to ni možno, če kaj vem), kasneje pri birmi bo drugi boter, botra pa pač s krščencem ne bo imela več stikov, ker se pač ni zmožna obnašati kot odrasla oseba. 


crkneš user posted image , daj malo poguglaj....pa nisem nek verski fanatik, samo kaj takega še ne...user posted image
Se pravi, sem izbrala botro za svojega otroka, da bodo lepe slike s krsta...user posted image user posted image user posted image


Ja pa očitno, da ja, saj smo 3 enako napisale. Jaz imam krstnega botra, ki poleg tega, da mi je takrat menda veriživo kupil, ni imel nobenega posebnega stika z menoj več. Pa se nikoli nihče ni čudil zaradi tega.

Aja, slik s krsta pa nimam.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:25:12   
higuys
Splišni, tvojim staršem je bilo pač v redu to, da si dobila zlato veriživo...meni ni. Botra je to vedela, ve, da sem jo zbrala z razlogom , ki je jasen v krščanskem nauku "boter s svojim krščanskim življenjem daje krščencu zgled za življenje v veri, pomaga v vzgoji , pomaga v rasti in moli zanj". In to je pred Bogom obljubila. Upam, da razumeš.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:33:45   
ronja
Nimam pojma o teh krščanskih zakonih, ampak če greva midva narazen, najini nečaki nimajo nič s tem in bi jih še vedno hotela videt, čeprav noben od nas ni poročen, niti mali niso krščeni.

glede na to, da navadno pustijo imet kako "neuradno" botro, (ki recimo ne izpolnjuje vseh pogojev za botro,jo pa starša želita imet za botrco) poleg uradne (to je pač nekdo, ki ima vse zakramente in je zapisan v njihovih bukvah), bi verjetno to šlo: pač ne bo uradna, ker mislim da so glede teh stvari, kar rigidni - kar je napisano, mora bit po reglcih, ostalo se pa vse da zmenit. Pa navsezadnje: če se vama kaj zgodi, bo za otroka poskrbela "neuradna" botra, uradna pa itak noče met več stikov z njim. Tudi vse ostale obveznosti lahko opravlja nekdo, ki mu pač je do tega, otroku je tako in tako vseeno, če mu mi ne začnemo najedat, da je to pomembno. Njemu je važno,d a ga imajo radi, kaj pa piše v cerkvenih bukvicah, pa večine otrok prav nič ne muči. Če mu bosta rekla, da je njegova botra ta in ta, bo zanj to botra, ne glede na zapisano. lahko mu še razložita, da bo zdaj dobil pač drugo botro, pa čeprav neuradno.

zame so bile "neuradne" tete vedno boljše kot uradne. Brigalo me je za kri, važen je bil človek...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:37:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Splišni, tvojim staršem je bilo pač v redu to, da si dobila zlato veriživo...meni ni. Botra je to vedela, ve, da sem jo zbrala z razlogom , ki je jasen v krščanskem nauku "boter s svojim krščanskim življenjem daje krščencu zgled za življenje v veri, pomaga v vzgoji , pomaga v rasti in moli zanj". In to je pred Bogom obljubila. Upam, da razumeš.


Žal imam jaz slabe izkušnje z "botro". user posted image  S tem, da sem jo pa jaz "nagnala". Čeprav je uradno zapisana v papirjih, je jaz ne priznavam. Krščansko življenje živi samo toliko, da je njej v korist. In, ko je mojemu otroku ukradla denar, smo zaključili.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:38:03   
emaa
Higuys ne bodi napadalna, mi smo ti pač povedale kako je, saj zato, da nekdo otroka vodi v veri in mu je za zgled ne potrebuje biti krstni boter. Kdo je na sliki in dejanski krstni boter je pa zame osebno popolnoma nepomembno, pomembno je, kdo otroku dejansko stoji ob strani. Sama sem krstna botra, vendar je bilo že na začetku jasno kaj starša želita od naju. In dejansko ne eni, ne drugi nismo govorili o verskem zgledu, temveč so nam pomembne druge stvari (pomoč pri vzgoji po potrebi, vsekakor pa, da si tam, če te otrok potrebuje). In kar smo se zmenili, tega se dejansko držimo, človeka pa v nekaj kar ne želi, ne moreš prisiliti, tako kot ti botre v stike s krščencem ne moreš prisiliti. Ali ste botri pred krstom sploh povedali kaj pričakujete od nje? Zmenite se med sabo, z drugo osebo, ki bo te stvari izpolnjevala, če ima oseba interes, to ne rabi biti napisano na nekem papirju, če nekaj želiš, boš to delal, ne glede na 1000 papirjev, če pa ne želiš, te pa tudi želje nekoga drugega, papirji in vem kaj še, v to ne bojo prislili. Tako, da ne banaliziraj tega na način, da si botro izbrala zaradi slik, ker tega nihče ni trdil, vendar pa kot sem rekla, če nekdo nekaj noče, tega pač ne boš spremenila. 

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:39:25   
lelaval
si pač izbrala slabo botro - s tem se sprijazni. Sem jo jaz pri sinu tudi - pa sem s tem že davno zaključila - ona pač nima te zavesti, kaj botra dejansko pomeni, samo materialne dobrine (ki pa jih tudi ne dobiva, ker nimamo stikov), pa zame to niso. Pač otroke vzagajam sama v krščanski veri.
Botra za nazaj pa ne moreš spreminjat. Vsak župnik pa ti bo rekel, da bi pred cerkvenim zakramentom morala razmislit, ali je boter primeren za to funkcijo


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:43:34   
tweed
Noben nevernik (ali delni vernik) te tukaj ne bo razumel, ker je moda krsta in svetih zakramentov še samo zaradi daril...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:45:58   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Higuys ne bodi napadalna, mi smo ti pač povedale kako je, saj zato, da nekdo otroka vodi v veri in mu je za zgled ne potrebuje biti krstni boter. Kdo je na sliki in dejanski krstni boter je pa zame osebno popolnoma nepomembno, pomembno je, kdo otroku dejansko stoji ob strani. Sama sem krstna botra, vendar je bilo že na začetku jasno kaj starša želita od naju. In dejansko ne eni, ne drugi nismo govorili o verskem zgledu, temveč so nam pomembne druge stvari (pomoč pri vzgoji po potrebi, vsekakor pa, da si tam, če te otrok potrebuje). In kar smo se zmenili, tega se dejansko držimo, človeka pa v nekaj kar ne želi, ne moreš prisiliti, tako kot ti botre v stike s krščencem ne moreš prisiliti. Ali ste botri pred krstom sploh povedali kaj pričakujete od nje? Zmenite se med sabo, z drugo osebo, ki bo te stvari izpolnjevala, če ima oseba interes, to ne rabi biti napisano na nekem papirju, če nekaj želiš, boš to delal, ne glede na 1000 papirjev, če pa ne želiš, te pa tudi želje nekoga drugega, papirji in vem kaj še, v to ne bojo prislili. Tako, da ne banaliziraj tega na način, da si botro izbrala zaradi slik, ker tega nihče ni trdil, vendar pa kot sem rekla, če nekdo nekaj noče, tega pač ne boš spremenila. 


Tole je pa zelo lepo povedano.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:48:16   
muki1
Napačna presoja, naj ti BOG pomaga user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:49:00   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Higuys ne bodi napadalna, mi smo ti pač povedale kako je, saj zato, da nekdo otroka vodi v veri in mu je za zgled ne potrebuje biti krstni boter. Kdo je na sliki in dejanski krstni boter je pa zame osebno popolnoma nepomembno, pomembno je, kdo otroku dejansko stoji ob strani. Sama sem krstna botra, vendar je bilo že na začetku jasno kaj starša želita od naju. In dejansko ne eni, ne drugi nismo govorili o verskem zgledu, temveč so nam pomembne druge stvari (pomoč pri vzgoji po potrebi, vsekakor pa, da si tam, če te otrok potrebuje). In kar smo se zmenili, tega se dejansko držimo, človeka pa v nekaj kar ne želi, ne moreš prisiliti, tako kot ti botre v stike s krščencem ne moreš prisiliti. Ali ste botri pred krstom sploh povedali kaj pričakujete od nje? Zmenite se med sabo, z drugo osebo, ki bo te stvari izpolnjevala, če ima oseba interes, to ne rabi biti napisano na nekem papirju, če nekaj želiš, boš to delal, ne glede na 1000 papirjev, če pa ne želiš, te pa tudi želje nekoga drugega, papirji in vem kaj še, v to ne bojo prislili. Tako, da ne banaliziraj tega na način, da si botro izbrala zaradi slik, ker tega nihče ni trdil, vendar pa kot sem rekla, če nekdo nekaj noče, tega pač ne boš spremenila. 


emma, nisem napadalna....samo smešno mi je bilo, da se tri sprašujete "kaj še od botre pričakujem " "kakšna je funkcija botre"... Vaši odgovori so mi dali mislit, da vam je pač samo do obreda kot takega, do verižic....in kaj pač hočem zdaj imet.Če bi tako prvič odgovorila kot si zdaj, bi se ti mogoče ne bi smejala..In ja botra je vedela kaj pričakujemo (sem napisala že v prejšnjem postu) citiram točno tvoje besede "da je tam , če jo otrok potrebuje". To želim in to sem pričakovala.
Tudi to vem, da jo ne morem prisiliti v stiki , če jih ne želi. Ampak na zdajšnje izkušnje z njo bi rada to speljala "uradno" , če se le da...zato tukaj sprašujem, kao to speljati , če se sploh da.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:50:33   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Noben nevernik (ali delni vernik) te tukaj ne bo razumel, ker je moda krsta in svetih zakramentov še samo zaradi daril...


No pa mi ti prosim napiši kako naprej. Tisti uradni del me zanima.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:53:29   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Splišni, tvojim staršem je bilo pač v redu to, da si dobila zlato veriživo...meni ni. Botra je to vedela, ve, da sem jo zbrala z razlogom , ki je jasen v krščanskem nauku "boter s svojim krščanskim življenjem daje krščencu zgled za življenje v veri, pomaga v vzgoji , pomaga v rasti in moli zanj". In to je pred Bogom obljubila. Upam, da razumeš.


Ne, jaz tega sicer ne razumem, ker nisem verna, kakor tudi ne razumem, kako lahko nekdo od nekoga, ki ga očitno ne pozna dobro, vse to kar "zahteva". Ampak seveda tu ni bistveno, kaj jaz razumem.
Bolj bistveno je, da očitno ta ženska tega ne razume in da je prisliti v to, da bi razumela, nihče ne more. Človek ali nekaj čuti ali pa ne. Zdaj zakaj ne, je pa čisto odvisno. Mogoče je trenutno ženska preveč prizadeta, da bi lahko trezno razmišljala. In bolj boš drezala vanjo, slabše bo. Vsaj jaz tako mislim. Mogoče je trenutno tako grozno prizadeta, da res ne rabi, da ji nekdo narekuje, za koga mora molit in za koga ne. Mogoče je v bitsvu dobra oseba, pa se je pač znašla v enem vrtincu, iz katerega trenutno ne vidi ven.
Ne vem no, saj je ne poznam in pojma nimam, kakšna je, ampak če pogledam s tega vidika, da je ženska trenutno v enem zelo stresnem delu svojega življenja, jaz vsekakor ne bi silila vanjo s takimi stvarmi.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:53:36   
ronja
Noben nevernik (ali delni vernik) te tukaj ne bo razumel,

tweed, ne gre za to, da je ne razumemo, jasno je, da je biti botra originalno precej zahtevna funkcija, ki vključuje veliko stikov, zgled, skrb, molitve,... za krščenca (to vem celo jaz, ki nimam pojma o teh zadevah). Ampak tu ji enostavno ne moremo pomagat. Župnik botra ne bo šel spreminjat, to sem pa skoraj 100%, ker bi zato moral odgovarjat pri pristojnih, tega si pa nihče ne želi. Zato ji pač ponujamo "the next best thing" možnosti... Pač, kar se da.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:54:25   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Noben nevernik (ali delni vernik) te tukaj ne bo razumel, ker je moda krsta in svetih zakramentov še samo zaradi daril...


No, toje pa vsekakor res.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:56:03   
pikapolona2
tudi moja starša sta se ločila in sem jaz kot otrok ostala brez botce....saj je bila moja botra očetova sestra. Grda ločitev na koncu pa nič kontaktov z njihovo familijo. No danes stanujeva z mojo botro 5 km narazen pa smo prijatle. Takrat pa mi je bilo hudo...ker vsaj na Štajerskem otrok ob vsaki pisanki dobi drailo pa botra je kar pomemben člen v otrokovi družini. Pa ne mi zdej moralizirat da darila niso pomembna...ker če živiš še z dvema polsestrama ki sta ob vsaki veliki noči in božiču in RDih dobivali cele pakete od svojih botrov jaz pa nič....vam povem da mi ni bilo čisto vseeno. Danes kot odrasli osebi mi je vse skupaj smešno takrat me je pa totalno frustriralo.

No ampak ni bilo dolgo ko pa se je moja mati skregala tudi z svojim bratom (upravičeno...haha) in tako je moja polsestra ravno tako ostala brez botra. In ker sem takrat jaz že hodil v službo in sem živela stran od doma sem kar jaz prevzela to vlogo botre....sem pa bila kasneje tudi njena birmanska botra....danes je pa ona botra moji punčki. Upam da se nikoli ne skregava in da bomo prjatli!

Kaj sem hotlka povedat......aja...botra najbrž ne boš mogla zamenjat...lahko pa na simbolni ravni otroku razložiš (nevem koliko je stra...če je manjši od treh let mu psloh nebi kaj dosti) in to vlogo prevzame nekdo drug.


(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?