|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 21:54:21   
Seven*
Gre za statistiko, ki je malo na visjem nivoju kot so razne variance, aritmeticne sredine, deviacije ipd..

Mogoce katera tukaj, ki ji izraz "CCA (kanonična korespondenčna analiza)" kaj pomeni?

Seven,
vecni optimist, ki zgleda ne bo nikoli diplomiral
:((
Neposredna povezava do sporočila: 1
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 21:56:39   
Dadi
Seven valda boš diplomirala:bravo:...ni druge.Jaz sem samo za korajžo, za statistiko sem pa bolj plonk.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:02:13   
CatJa
Meni ne pomeni nič, lahk pa pogledaš pod Jože Rovan - Uvod v korespondenčno analizo - metoda namenjena prikazu povezav v večrazsežnih tabelah podatkov......:zaspan::zaspan::zaspan::zaspan:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:08:12   
žiža
a ni to en :hudicek:
Se učiš, pa nekaj ne veš, greš na RR, ker nekdo tam sigurno ve odgovor, potem čez dve uri ugotoviš, da še zmeraj nič ne znaš, da je ura že deset čez deset, da si zaspan... No ampak na RR je blo pa fajn.
Jaz se tud učim statistiko, ta zadnji izpit, pa na žalost ne vem kaj bi lahko bila zgoraj omenjena zadeva.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:20:39   
JASNA D
Mater Seven - saj zdaj me sploh ne čudi, da ne spite...:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

Jasna

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:26:24   
Seven*
:)-:)-:)-:)-:)-:)- Jasna, ce bom cez 3 leta se normalna oseba in ne v kaksni ustanovi, bova sle na :kava:.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:29:32   
JASNA D
Seven - nabaši Jakoba, pridi nekam na sonce, jaz pa nabašem Ivano, pa dajva kafe kar jutri spit. Jaz bom itak morala v mesto....po nakupih....

Ne, čisto resno ti pravim. Če dobim jutri avto, grem kupit eno srajco, pol pa lahko pridrvim na Tezno, pa bova skupaj jamrali.... Naju bo vsaj nekdo poslušal - jaz tebe, ti mene...

Jasna

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:30:40   
al1*
U, ti nisem nič fauš!
Jaz sem delal izpit iz statistike še pri Čuku!

Tako da pomagati ti sicer ne morem, ti pa držim pesti, da boš čimprej diplomirala.

LP

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:31:07   
Seven*
Cuj stara, jaz sem dala malega v vrtec. Sem frajerka zadnji teden. Zato tud diplomsko skupaj spravljam. Lahko pa se vseeno kje na kavi dobiva. Bi mi pasalo!!! :kava::kava::kava:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:32:01   
Seven*
To rabim za neke ekoloske analize. Bleh. Ce bi vedla, se nebi nikoli lotila cesa tako bedastega, kot je bila tale moja diplomska naloga.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
12.5.2005 22:33:13   
JASNA D
Daj ti meni na privat tvojo GSM cifro napiši!

Če pa si taka frajerka, ti bom pa dala Ivano za čuvat, da se ne boš preveč razvadila, jaz pa si bom vzela čas zase! No vidiš, temu pa se reče podjeb.... na temo iz Dojenček in otrok....:)-:)-:)-:)-:)-

Jasna

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
13.5.2005 8:36:18   
viv_
Seven -

korespondenčna analiza je nekakšna vrsta združevanja v skupine s tem, da se to dela običajno na nominalnih spremenljivkah. Gre za fitanje podatkov v nek prostor - dvodimenzionalni koordinatni sistem, kjer imaš na vsaki osi eno dimenzijo, potem pa uvrščaš podatke v prostor. Klasičen primer tega je recimo razvrščanje oseb glede na barvo las in barvo oči. S tem da pri uvrščanju v prostor ne moreš tega dokazovati ampak lahko samo pojasnjuješ.

Daj mi pošlji tvoj privat mail, bom poiskala tukaj neka predavanja, ker sem korespondenčno analizo poslušala na študiju v Angliji in v Nemčiji.

Če boš iskala na Googlu poglej pod Joerg Blasius - on je referenca za korespondenčno analizo tako v evropskem kot tudi v svetovnem merilu.

lp

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
13.5.2005 8:53:31   
viv_
www.sp.uni-lj.si/bojan/statUni/Datoteke/uvod_v_korespondencno_analizo.pdf

www.sp.uni-lj.si/bojan/statUni/ Datoteke/uvod_v_korespondencno_analizo_2.pdf

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   A je tukaj kaksen ekspert za statistiko?
13.5.2005 9:32:07   
piščanc
tole pravi spss (joj, po 4 letih sem ga odprla) diploma pa še čaakaaaa. no upam, da kaj pomaga


Nonlinear canonical correlation analysis corresponds to categorical canonical correlation analysis with optimal scaling. The purpose of this procedure is to determine how similar sets of categorical variables are to one another. Nonlinear canonical correlation analysis is also known by the acronym OVERALS.

Standard canonical correlation analysis is an extension of multiple regression, where the second set does not contain a single response variable, but multiple ones. The goal is to explain as much as possible of the variance in the relationships among two sets of numerical variables in a low dimensional space. Initially, the variables in each set are linearly combined such that the linear combinations have a maximal correlation. Given these combinations, subsequent linear combinations are determined that are uncorrelated with the previous combinations and that have the largest correlation possible.

The optimal scaling approach expands the standard analysis in three crucial ways. First, OVERALS allows more than two sets of variables. Second, variables can be scaled as either nominal, ordinal, or numerical. As a result, nonlinear relationships between variables can be analyzed. Finally, instead of maximizing correlations between the variable sets, the sets are compared to an unknown compromise set defined by the object scores.

Example. Categorical canonical correlation analysis with optimal scaling could be used to graphically display the relationship between one set of variables containing job category and years of education and another set of variables containing region of residence and gender. You might find that years of education and region of residence discriminate better than the remaining variables. You might also find that years of education discriminates best on the first dimension.

Statistics and plots. Frequencies, centroids, iteration history, object scores, category quantifications, weights, component loadings, single and multiple fit, object scores plots, category coordinates plots, component loadings plots, category centroids plots, transformation plots.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?