|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poroka v družinskem krogu
17.1.2008 12:44:05   
biga
S partnerjem sva se odločila za poroko maja v družinskem krogu, bilo naj bi nas od 15 do 20 (z otroci vred). Zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje z manjšo, preprosto poroko. Kaj vse ste oziroma niste imele v primerjavi z veliko, tradicionalno poroko? Pa še tole: jaz sem katoliške, bodoči mož pa pravoslavne vere. Ker sva zaenkrat določila le datum poroke, se morava še pozanimat, kako je s poroko v katoliški oziroma pravoslavni cerkvi. Rada bi se poročila cerkveno, torej kako je s tem v Sloveniji? Katere dokumente potrebuješ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poroka v družinskem krogu
17.1.2008 12:57:06   
sazi
Midva sva imela samo civilno poroko. Bilo nas je cca 20. Sreda popoldne na LJ gradu. Vsi skupaj smo šli na kosilo, ki se je zavleklo skoraj do polnoči in to je to. Nama je bilo super in če bi imela možnost ponovitve, ne bi ničesar spreminjala.

Zdaj pa česa v primerjavi z veliko poroko nisva imela, akj pa vem, kaj vse je na veliki poroki. Bila sem na več porokah in v primerjavi z njimi nsva imela:
- najetih posebnih avtomobilov 
- mize v restavraciji so tam okrasili sami - se s tem in kakšnimi dodatki nisva ubadala
- nismo imeli žive glasbe (ali glasbe nasploh)

No, pa v primerjavi s  tvojimi željami nismo imeli cerkvenega dela.

Dokumenti? Kolikor vem, sva potrebovala samo osebni izkaznici (pri prijavi poroke in na poroki), pa podatke o pričah (podatki z osebne).

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poroka v družinskem krogu
17.1.2008 13:41:34   
SašaR
Midva sva imela družinsko poroko. Na civilni obred so prišli tudi moji prijatelji, cerkvene poroke ni bilo, ker se nisva strinjala z njo (čeprav bi večina sorodnikov rada videla da bi bila). Po obredu smo odšli na večerjo in se imeli lepo. Bilo nas je okrog 15. Starši, stari starši, bratje, sestre in njihove družine.
Tudi jaz ne bi ničesar spreminjala.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poroka v družinskem krogu
17.1.2008 22:17:58   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: biga
, kako je s poroko v katoliški oziroma pravoslavni cerkvi.

Če se poročiš v pravoslavni cerkvi, je poroka priznana tudi v katoliški cerkvi.
Če se poročiš v katoliški cerkvi, ti poroka NI priznana v pravoslavni cerkvi.
.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poroka v družinskem krogu
18.1.2008 21:10:47   
Majuska
Midva sva imela zelo skromno poroko, vsega skupaj nas je bilo 19 (od tega 3 otroci). V primerjavi z drugimi porokami na najini ni bilo živčnosti user posted image razen s strani mam ...

Treba je bilo poskrbeti le za najini obleki, prstane, prostor za kosilo, vabila in za fotografa, ki je bil pa itak med svati. In bilo je vse tako, kot je bilo treba. Popoln dan user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poroka v družinskem krogu
18.1.2008 22:37:53   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: Majuska

V primerjavi z drugimi porokami na najini ni bilo živčnosti user posted image razen s strani mam ...



Ja, to je pa res! Midva se jutri poročiva in niti nisva živčna (no, jaz sem malo bolj kot moj, ampak še vedno ne preveč). Starši....hm, to je pa malo drugačna zgodba. čeprav tudi tu ni pretirane nervoze. Nas bo samo 25, brez posebnih ceremonij, brez žive glasbe, muzikantarjev in podobnega....

V glavnem, upam da bo lepo! Wish me luck!



_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poroka v družinskem krogu
16.1.2009 14:32:06   
ratatuj
user posted image  vsem, ki ste že skočile v zakonn ČESTITAM!
zanima pa me.. glede na to da ste imele poroko v družinskem krogu.. ali ste imele pravo poročno obleko? Mislim te pač klasične...  Midva študirama na poroko junija- cca 19 oseb ( vključno s 3 otroki) in sedaj ne vem ali je smiselna poročna obleka ( one iz poročnih salonov) ali bo to potem "smešno" izpadlo?! user posted image

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poroka v družinskem krogu
16.1.2009 14:47:17   
ajataja
če si želiš belo obleko jo imej,ispadlo ne bo nič smešno.

(odgovor članu ratatuj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poroka v družinskem krogu
16.1.2009 15:57:38   
M1987
Hja pa smo tam... user posted image  No tudi pri meni je podobna situacija. Jaz sem katoliške vere, moj pravoslavne. Nekje maja se misliva poročiti user posted image  civilno na lj gradu in cerkveno v pravoslavni cerkvi. Razmišljam o tem, da bi bil poleg prisoten tudi katoliški duhovnik. ratatuj tudi jaz razmišljam kako glede poročne obleke. Saj kot prvič si bova izbrala poroko med tednom, ker ob sobotah so sam velike in fine poroke, poleg tega med tednom ni gužbe. Izposoja obleke je kar draga, glede na to, da malo šparamo, ker je user posted image  na poti in tudi jaz razmišljam o malo boljši oblekci. Javi se še kaj. LP user posted image

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poroka v družinskem krogu
17.1.2009 12:40:10   
ratatuj
M1987 ...pri meni je bilo tako, da najprej nisem razmišljala o poročni obleki- v pravem smislu besede user posted image ... potem sem pa mal po netu brskala in vidiš te princeske in si zaželiš, da bi pa tudi ti bila en dan ena izmed njih... no to je prva dilema- obleka! Druga pa je fotograf... najprej sem mislila kar enga izmed svatov angažirat za t, potem sem pa malo brskala po netu ( bo treba nehat s tem.. he he), pa sem si tudi sama zaželela tak res lep spomin in originalne fotografije - ker tega dneva ne bo nikoli več in rada bi imela lep spomin-lepe slike. Itak bi bil fotograf prisoten samo na uradu in cerkvi- OK potem še kak fotoshooting z nama in to je to... pa so cene tudi take, da dol padeš. user posted image
Midva tudi šparava sedaj, ker se letos seliva in tudi na user posted image  delava user posted image .
Tak da ja... bo tole še kar pestro....

Se še javim kaj in kako... ko bo kaj več znanega- zaenkrat niti datum še ni določen- nekje maja - junija misliva....

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poroka v družinskem krogu
17.1.2009 12:49:34   
koala
Midva sva se poročila v družinskem krogu, bilo ns je 21, jaz sem imela poročno obleko, sicer ne belo ampak šampanja barve, imela sva tudi fotografa, peljala sva se v old timerju, torej od "ta prave" ohceti je manjkal le band. nekako ne potegnejo . Če bi še enkrat izbirala, bi naredila popolnoma enako.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ratatuj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poroka v družinskem krogu
17.1.2009 18:00:34   
M1987
ratatuj javljaj se, da vidim kako napreduješ user posted image  No midva se bova v bistvu poročila istočasno kot najini priči, prijatelja. Onadva bosta isto imela samo starše in brata, tako da je to res minimum. Potem pa kosilce. Glede obleke pa fotoaparata se moramo dogovoriti, ker na svoj dan, ker ne bi rada izpadla razočarano, in da bo v središču samo botrica, ki bo isto nevesta user posted image  Za malo boljše slike se bova pa zapeljala na Dolenjsko v Foto Mateja, ki dela čarobne slike. V glavnem... enostavno je najboljše pravijo, čeprav je res kot pravi ratatuj - ko gledaš na netu vse te obleke... da je to samo enkrat, ti pa boš imel skromno poroko, ti je kar malo hudo, a po drugi strani - saj se bom poročila zaradi sebe, ne zaradi obleke user posted image

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poroka v družinskem krogu
18.1.2009 15:41:44   
koala
M1987, saj je lahko tudi majhna poroka nepozabna, jaz se najine zeloooooooooooooooo rada spominjam, pogledam dvd, pri naju sta snemala svak in parter od moje priče, potem pa nama je vse skupaj mož od moje prijateljice zmontiral, tako da kar pogumno in uživaj v pripravah.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poroka v družinskem krogu
20.1.2009 8:33:16   
ratatuj
user posted image  dan vsem skupaj! No, jaz sem še vedno v dilemi... ali poročna bela obleka - ali kakšna večerna obleka- ali ?.... Sedaj bo potrebno počasi začeti urejati zadeve, da naju čas ne povozi. Sedaj do konec marca sva malo na tesnem s časom, ker moj piše diplomo, jaz pa imam še nekaj izpitov ( študiram ob delu). Potem pa s polno paro naprej! user posted image
Najbrž bova imela najetega fotografa.. za tiste 3 ure, da bodo slike res mega in take, kot se spodobi. Obleka... hja, tukaj bomo pa še malo premlevali...
Se javim, ko bo kaj novega.. ali ko bo celo odločitev padla glede obleke... user posted image .

Pa še to.. kakšne ste pa imele stroške? vse skupaj? Midva računava nekje 1.000- 1.500 EUR.. Več si res ne moreva privoščiti... Bo šlo skozi? za 19 ljudi, vključno z nama in dvema otrokoma?!user posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poroka v družinskem krogu
25.1.2009 22:08:41   
komarka
Hojla, js vam pa povem svojo izkušnjo glede obleke in fotografa.
Obleko imejte take, da boste res dobro počutile-pa če je "klasična" al pa odpičena. to si res privoščite, saj boste sicer skromen. je pa štos da včasih "navadna" oblekani bistveno cenejša.

Fotograf ni nujno da j eprofi ki stem sluzi, ampka mora pa nujno met filing!!! Če je prijatelj naj vam pokaze kakšne slike dela... ker vam bo zal čene bo spomina.
Kljub vsemu pa lepe slike ne morejo nadomestit lepega dne al pa lepega odnosa potem!

Pa mirne priprave in res lepo poroko vam zelim!

(odgovor članu ratatuj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poroka v družinskem krogu
28.1.2009 12:30:13   
koala
ratatuj, nama se je leta 05 izšlo z vajinim proračunom, nisva šaprala pri prstanih ampak sav si izbrala točno tiste ki sva jih želela. Sva pa shandlala v restavracijei, se je šefu takoooo fino zdelo da sma krijeva stroške, da nama je spustil ceno.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: poroka v družinskem krogu
28.1.2009 12:35:43   
zvesta
Midva sva se na tak način poročila leto in pol nazaj. V bistvu sva se prislinla k sinovemu krstu in smo pol vse skup pošlihtali.

Bilo nas je vsega skupaj 7, od tega 2 otroka. :)

Vse skupaj naju je koštalo okrog 1000 €. Moj je imel klasično obleko, jaz sem bila v črnih hlačah in beli bluzi. Koštale so naju rože, pa sina za oblečt, pa potem hrana, pa seveda prstana in šampanjec. Glasbe (žive) nismo imeli. Fotografa (profi) imamo v familiji, pecivo je priča zrihtala za darilo. Po obredih smo šli na kosilo, ki se je zavleklo pozno v večer.

In če bi se še kdaj poročila, bi želela ravno tako poroko. :)

< Sporočilo je popravil zvesta -- 28.1.2009 12:36:30 >

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: poroka v družinskem krogu
25.2.2009 10:32:11   
ratatuj
M1987 že kaj novega? user posted image
No, midva imava sedaj rezerviran datum! jupy! Obleko še iščem...
Fotografa pa tudi že imava user posted image  Napredek!

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: poroka v družinskem krogu
25.2.2009 13:25:03   
nanč
Tudi mi2 se bova tako poročila,samo v najožjem družinskem krogu.Vedno sem si želela lepo poročno obleko,zdaj pa sem v dvomih,glede na to,da ne bo tako na "veliko".Si jo pa res želim,po drugi strani pa mi je škoda dati 200 e za pol ure,po rdugi strani,pa ti ostanejo slike za zmeraj,in poroka je tud enauser posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu ratatuj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: poroka v družinskem krogu
1.5.2009 19:18:07   
ratatuj
user posted image  evo mene.... punce 25.4 je bil NAJIN dan!!!! Poroka je bila v ožjem družinskem krogu.... vsega skupaj 17 oseb (z otroci vred) in midva....
Obleko sem imela tisto pravo za neveste user posted image  in tudi profi fotografa.... Kaj naj rečem? Kljub prvim pomislekom in skrbi kako bo vse skupaj izpadlo.. je bilo FENOMENALNO!!!! Še 1x bi šla skozi, če bi lahko.... bil je lep dan.. sončna sobota ( čeprav je en dan prej lilo kot iz škafauser posted image  in sem bila že obupana), pa me je v soboto pričakal sonček!!!! Bilo je kot v pravljici... POPOLNO!!!!!!! user posted image  Punce kar pogumno!!!!!!!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: poroka v družinskem krogu
1.5.2009 23:12:08   
J.L.
kakšne pa so cene najetih fotografov?

(odgovor članu ratatuj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: poroka v družinskem krogu
6.5.2009 9:49:29   
Lenck
Tudi najina poroka bo manjša, okoli 20 oseb, ampak samo civilna. Kaj imava (pa da so stroški): obred, obleke (vendar ne klasična poročna zame, ker sama sebe ne vidim v beli, pa še trebušček je vsak dan večji), prstana, kosilo/večerjo (ker je ravno vmesni čas) v gostilni, fotografa (kolega, tak da bo malo popusta). Česa nimava: vsega ostalega. In priprave so tako minimalne, da skoraj ne vem, da se bova čez mesec dni poročila :D Edino, kar je neuresničeno, je želja, a bi imela piknik - vendar sva presodila, da bi se tisto pa res preveč presekirala, če bo zneslo ali ne, tak da bomo šli kar v gostilno. user posted image
Sicer se najdejo glasovi, kako naj bi kaj bilo, ampak me prav malo briga - to je najina poroka. In pika.

J.L., ko sem iskala fotografa, sem našla cene za obred (civilni) + poziranje od tam nekje 300 € naprej. Pa gor. In če ga želiš še na zabavi ipd., seveda cene rastejo.

< Sporočilo je popravil Lenck -- 6.5.2009 9:51:02 >


_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: poroka v družinskem krogu
11.5.2009 9:04:11   
Mihaelca
Živjo, če rabi kera VABILA, ZAHVALE, MENIJE, SEDEŽNI RED, skratka karkoli iz papirne galanterije, vam jih izdelam ... ugodno. Ali pa le nasvet, sem namreč že poročena. Piši na: ribncanka@gmail.com

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?