|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Samozavest,cenjenje samega sebe,..
24.5.2009 14:28:22   
natasarobi
Pozdrav!

Imam se za dobrega človeka in sem pripravljena pomagati, vendar, kje je meja in kdaj sebe postavit pred druge? Ne samo doma - pri družini, med prijatelji, temveč tudi v službi? Stara sem 33 let (jih ne zgledam-tako pravijo), v trenutni službi sem 9 mesecev, doma pravijo, da želim imeti vse perfekt, da si ne dopuščam napak.

Se tak človek ali je to pomanjkanje zamozavesti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
24.5.2009 15:24:50   
Taddy78
Hmmm, malo je težko napisat, če se človeka ne pozna. Ampak poznam ene par perfekcionistov, kateri nimajo problemov s samozavestjo, še celo prepolni so le-te.



(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
24.5.2009 21:10:58   
RayBan
Po moje mešaš dva pojma.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 8:50:46   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Pozdrav!

Imam se za dobrega človeka in sem pripravljena pomagati, vendar, kje je meja in kdaj sebe postavit pred druge? Ne samo doma - pri družini, med prijatelji, temveč tudi v službi? Stara sem 33 let (jih ne zgledam-tako pravijo), v trenutni službi sem 9 mesecev, doma pravijo, da želim imeti vse perfekt, da si ne dopuščam napak.

Se tak človek ali je to pomanjkanje zamozavesti?


Ne razumem najbolje tvojega vprašanja. V prvem stavku bi rekla da sprašuješ o t.i. "zdravem" egoizmu. Potem govoriš o perfekcionizmu, kar je po eni strani dobra lastnost po drugi pa slaba, saj sama sebi (najbrž) ne dopuščaš napak in se podzavestno lahko človek začne zaradi vsakršne (eventuelne) napake sekirati.
Potem pa sprašuješ o pomanjkanju samozavesti...

V oči me pa zbode stavek: "doma pravijo, da..."  Ali daš velik pomen temu, kako te (drugi) ljudje označujejo? Če je odgovor pritrdilen, bi lahko rekla, da ti mogoče manjka samozavesti, ja.

Ne vem, nisem psiholog...ne morem trditi, da bi se te tri (egoizem, nesamozavest in perfekcionizem) lastnosti lahko povezovale ali ena vodila k drugi.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 9:08:19   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Pozdrav!

Imam se za dobrega človeka in sem pripravljena pomagati, vendar, kje je meja in kdaj sebe postavit pred druge? Ne samo doma - pri družini, med prijatelji, temveč tudi v službi? Stara sem 33 let (jih ne zgledam-tako pravijo), v trenutni službi sem 9 mesecev, doma pravijo, da želim imeti vse perfekt, da si ne dopuščam napak.

Se tak človek ali je to pomanjkanje zamozavesti?


Hm...težka vprašanja si postavila, na ketera jaz še vedno kdaj pa kdaj iščem odgovore...V bistvu več ali manj delam po občutku...poskušam upoštevat svojo intuicijo. Kdaj dat sebe pred druge. Definitivno takrat, ko veš, da drugi zarad tega ne bodo preveč prikrajšani in pa skoraj vedno takrat, ko v sebi čutiš odpor do tega, da bi za nekoga nekaj naredila (največkrat so tukaj izjema otroci, ki še potrebujejo našo skrb in nego). Meni je to vodilo: A mu bo kaj hudega, če jaz tega ne naredim? Ali si jaz to želim naredit? Če si že želim naredit, zakaj si želim naredit: ali zato, ker si želim ugajat, ker želim, da me imajo drugi radi, da bi me sprejeli ali zato, ker si to res želim naredit.
Kar se tiče službe, ne vem, kaj točno misliš: ali sodelavce ali šefa...
Kar se tiče perfekcionizma, jaz nimam dobrega mnenja o njem in sicer iz več razlogov: eno je to, kar je rekla že TomTaylor, da se začneš za napake sekirati in se imaš za slabega človeka...drugo je pa to, da si za vse stvari vzameš preveč časa (ker pač stvari morajo bit narejene prefektno in za to je potrebno veliko časa) in imaš zato težave pri tem, da jih izpelješ do konca oz se ti stvari začnejo kopičit, na koncu si ena sama živčna razvalina, ki teka od ene stvari do druge brez predaha in še to v strahu, da ne boš naredila kaj narobe. Je treba znat razločit, katere stvari so pomembne, da jih res narediš super in katere so potrebne, da jih narediš optimalno, torej dovolj dobro. In tukaj so še stvari, ki jih lahko narediš zadovoljivo in stvari, ki jih sploh ne rabiš naredit, naj jih naredi kdo drug ali pa lahko počakajo.
Jaz mislim, da ja, si premalo samozavestna, preveč razmišljaš o tem, kaj menijo o tebi drugi, perfekcionizem jaz vidim namreč tudi kot izraz tega, da si želimo, da bi nas ljudje imeli za krasne in oh in sploh čudovite ljudi, ki vse naredijo super. Pa tudi odraz tega, da sami sebe ne znamo pohvalit, nismo zadovoljni sami s sabo takšni, kakršni smo, ampak moramo bit vedno boljši, boljši, boljši...A so te doma 'natreniral' tako? Kolk so te pohvalili in kolk grajali?





< Sporočilo je popravil picola1 -- 25.5.2009 9:15:46 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 9:08:42   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Po moje mešaš dva pojma.


A imaš v mislih samospoštovanje in samozavest?

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 9:13:37   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Hmmm, malo je težko napisat, če se človeka ne pozna. Ampak poznam ene par perfekcionistov, kateri nimajo problemov s samozavestjo, še celo prepolni so le-te.






Samozavesten ne moreš bit preveč. Za ljudi, za katere rečemo, da so preveč samozavestni, so v resnici premalo samozavestni, samo navzven kažejo kot da so dovolj.
Pa tut samo-zavest je v bistvu en pojem, ki označuje, kaj si mi sami mislimo o sebi: torej je za zunanjega opazovalca lahko to precej varljivo. Jaz si lahko mislim o sebi nekaj slabega (ap se morda tega niti ne zavedam(dovolj dobro)), navzven pa delujem precej drugače.
Ja, res mešamo dva pojma...(tut men ni vse čist najbolj jasno na tem podorčju)

< Sporočilo je popravil picola1 -- 25.5.2009 9:14:22 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 9:17:26   
rija
če bi bila samozavestna, tega ne bi spraševalauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 9:35:14   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

če bi bila samozavestna, tega ne bi spraševalauser posted image



To sem tut jaz pomislila...user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 10:06:41   
ronja
Meja je tam, kjer začnejo nasrkat tisti, ki jih imaš rad ali pa ti sama.

Dostikrat je to res zaradi pomanjkanja samozavesti - ljudje bi tarkat radi naredili vse popolno, da jih ne bo nihče mogel šimfat, da jih bojo imeli vsi radi, da ne bojo nikogar razočarali, da se ne bo treba kregat... ker če ne bojo popolni, se bojijo, da jih ne bo imel nihče rad... Kar seveda ni res! Z veliko tečnimi napakami te imajo navadno še rajši kot pa s perfekcionizmom...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 10:45:14   
Rožica I
    Ko stojiš za tem, kar narediš/misliš, to slej kot prej sprejmejo tudi ostali. Ker če sama ne stojiš oz verjameš vase (oz v svoja dejanja), tudi drugi ne bodo.
   S pogojem, seveda, da delaš (oz misliš) dobro in ne posegaš v pravice drugih.
   - Vsem ne moreš ugajat oz. jih zadovoljit.
   - Postavi si prioritetno listo za bližnje ljudi (ti, ožja družina, prijatelji, širša družina, kolegi...)
    - In, predvsem, zanašaj se na lastno pamet in občutke user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Samozavest,cenjenje samega sebe,..
25.5.2009 12:37:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

če bi bila samozavestna, tega ne bi spraševalauser posted image


To pa ne drži. tudi tisti najbolj samozavestni kdaj omagajo. Smo ljudje in ne stroji.

Rija...tole kar si napisala, faušljivci govorijo z namenom, da bi samozavestno osebo dotolkli, ob prvi priliki, ko pokažejo ranljivost. Verjamem  pa, da to ni bil tvoj namen.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Zanositev
son_čica

Ali ste načrtovali zanositev?

Načrtovana (82%)

Nenačrtovana (18%)


Število vseh glasov: 200

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!