|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 11:22:42   
Nika v službi
Hoj!

Sicer tole najbrž ne spada sem, ampak frekvenca obiskov je tule precej velika, zato upam na hitro pomoč.

Mož je dobil napotnico za rentgensko slikanje noge oz. gležnja. Čakalna doba v ZD Bežigrad, kamor spadamo, je 3 mesece!!!! Tako dolgo ne moremo čakati, zato me zanima, kje je eventuelno mogoče z napotnico priti hitro na vrsto (torej še v tem tednu)?

Če seveda ne bo šlo drugače, bomo pač šli samoplačniško, vendar bi vsekakor rada prihranila 87€, kolikor taka zadevščina pride v Medilabu samoplačniško.user posted image

Hvala za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 11:34:04   
jakaracman
Kolikor jaz poznam situacijo najbolje, da kličeš polikliniko ali pa KC inštitut za radiologijo.Ne vem če je kakšen privat koncesionar.Očitno ima medilab samo CT in magnet.Je pa grozljiva čakalna doba to slikanje gležnja, res super za naše zavarovalničarje.Kaj pa , če bi na napotnici pisalo NUJNO.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 11:49:55   
Nika v službi
Hvala, jakaracman, bom preverila.

Ma, saj, cela kolobocija je nastala iz tega in to samo zato, ker si POŠTEN. Ja, res. V nedeljo se je mož zbudil s hudo bolečino v nogi, na desno nogo sploh ni mogel stopiti. Sem ga peljala na urgenco, kjer smo povedali, da ne gre za poškodbo (ker res ni ničesar takega delal, da bi lahko bila poškodba). Poslali so nas na urgentno internistično pomoč, kjer je dr. ob pregledu res potrdil, da ni videti, da bi šlo za poškodbo, da sumi na vnetje tetive. Če ne bo dobro v 3 dneh, naj pride nazaj oz. do svojega osebnega zdravnika.

Včeraj gre mož do svoje dr., ker noga še vedno ni uredu, ona pa pravi, da je potrebno RTG slikanje, ampak da zdaj ne more nazaj na urgenco, ker ni poškodba, zato je treba iti po redni poti. Redna pot pa pomeni napotnico za slikanje, čakalne dobe pa so cca. 3 mesece! Da crkneš!

Razmišljam, da če tudi na polikliniki ali na KC ne bo nič iz tega, da bom moža poslala nazaj k njegovi dr. in naj mu da napotnico za urgenco (ja, če je minilo 24 ur od dogodka, potrebuješ napotnico tudi za urgenco, če še kdo tega ni vedel!), pa bomo šli še enkrat tja. Kaj nam pa drugega preostane! Res, logistika zdravstva - user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 11:55:35   
jakaracman
Joj za bruhat res.Vendar, bi ob takih primerih osebni zdr, lahko pisal nujno.Dobro opravite.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 12:39:41   
Nika v službi
Hvala za lepe želje in pomoč, jakaracman.user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 12:52:12   
Jančika_
Na Fontani v MB stane ena rentgenska slika 8€ ( CENIK ). 

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 13:45:18   
Nika v službi
Hvala, Jančika, zelo poceni. Sicer moram zraven prištet še strošek izvida (10€), ampak je še vedno skoraj 5x ceneje kot Medilab v Lj.

Zaenkrat smo uredili tako, da bo mož jutri od svoje osebne zdravnice dobil napotnico in gre nazaj na urgenco. Potem pa bo tam zahteval RTG slikanje.

Madonca, pa res ne mislim se vozačkat v MB zaradi enega rentgena in to samo zato, ker je naše zdravstvo tako famozno organizirano.


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 14:23:51   
tomca
Silka je 8€ slikanje je pa še 1x več. Me pa čudi da se na slikanje čaka 3 mesece. V Jeseniški bolnišnici čakalne dobe ni. Prideš in slikaš.

Če ti ni predaleč pokliči še tja


lp

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
11.6.2008 20:21:48   
Jančika_
Zdajle sem se spomnila, da je šla pred kratkim prijateljica na slikanje zob - v ZD Fužine je bila na vrsti takoj.

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
12.6.2008 8:04:31   
urskas
MOj oče je šel na RTG slikanje v Škofjo LOko. In je tudi bil v dobrem tednu na vrsti.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
12.6.2008 13:03:50   
Nika v službi
Jančika, slikanje zob in slikanje gležnja ni isto. Žal. Slikanje zob nudijo mnogi in relativno hitro, za nogo pa ni tako. Tisti, ki imajo opremo za slikanje zob, ni nujno, da slikajo tudi gleženj. Sem preverila in žal je to tako.

Itak smo zaenkrat rešili tako, da gre mož nazaj na urgenco. Bomo že stiščali, da mu nogo slikajo tam.

Vsem res hvala za pomoč!


(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: RTG slikanje gležnja - kje na koncesijo?
21.6.2009 20:27:52   
Ducky
Pozdravljeni,
jaz man tudi podobno težavo.. in sicer sem si poškodoval gleženj, šel takoj na urgenco, kjer so mi naredili RTG in me poslali domov.. ker po 10 dneh še ni bilo boljše, sem šel na travmatologijo na polikliniko, kjer sem dobil gips/langeto, potem po treh tednih še vedno ni blo vredu in še TRETJIČ naredil RTG, kjer se nič ne vidi konkretno, zato so me naročili na CT - od poškdobe je že mesec in pol pa je gleženj še vedno otekel, in sedaj presenečenje, naročen sem šele čez 3 mesece in pol user posted image    pa me zanima, kaj je za naredit?  se da kje prej pridet na vrsto oz. koliko bi stalo kje najceneje samoplačniško slikanje CT gležnja??
Lep pozdrav,

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?