|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   feedi
3.8.2009 16:27:04   
caillou
Kaj so to feedi?

hvala,kajla

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: feedi
4.8.2009 15:43:21   
caillou
Ja, kaj a tud RR tim tega ne ve? Pol pa brište tam dol v orodni vrstici feede.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: feedi
4.8.2009 15:47:36   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  to se tudi jaz sprašujem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: feedi
4.8.2009 16:07:03   
Felicita
A web feed (or news feed) is a data format used for providing users with frequently updated content. Content distributors syndicate a web feed, thereby allowing users to subscribe to it. Making a collection of web feeds accessible in one spot is known as aggregation, which is performed by an Internet aggregator. A web feed is also sometimes referred to as a syndicated feed.

user posted image nobena ne uporablja rss feed-ov za novice itd?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: feedi
4.8.2009 16:18:00   
Anonimen
user posted image  felicita, jaz se sprašujem, zakaj ne morejo pisat v slovenščini user posted image

sicer mi je pa zoprno, če me nekdo naroči na nekaj, za kar nisem dala dovoljenja user posted image

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: feedi
4.8.2009 16:25:45   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

A web feed (or news feed) is a data format used for providing users with frequently updated content. Content distributors syndicate a web feed, thereby allowing users to subscribe to it. Making a collection of web feeds accessible in one spot is known as aggregation, which is performed by an Internet aggregator. A web feed is also sometimes referred to as a syndicated feed.

A lahko nekdo tole bolj po domače napiše, ker mi definicija "oblika podatkov, ki oskrbuje uporabnike s pogosto posodobljenimi vsebinami" nič ne pojasni user posted image user posted image user posted image


user posted image nobena ne uporablja rss feed-ov za novice itd?
Ammmmmmmmm... user posted image Ne user posted image Ker še vedno ne razumem, kaj so to feedi.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: feedi
4.8.2009 16:26:13   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

user posted image  felicita, jaz se sprašujem, zakaj ne morejo pisat v slovenščini user posted image

Ker ne obstaja slovenski izraz za to, vsaj ne da bi jest vedla user posted image

sicer mi je pa zoprno, če me nekdo naroči na nekaj, za kar nisem dala dovoljenja user posted image

sej to ni syndicated feed, to je samo prvi stavek iz tiste definicije - avtomatizirana oskrba z informacijami






_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: feedi
4.8.2009 16:41:06   
Felicita
lej, jest feedov kot samo web feedov na splošno ne poznam oz se mi zdi da sm jih celo prvič tuki vidla. poznam pa RSS feed-e in jih pridno uporabljam. U bistvu gre pri rss feedih (in tudi pri teh tuki) za to, da dobivaš informacije (naslove, sporočila, blog zapise, povezave do torrentov), brez da bi se nanje mogu registrirano naročit (torej ne rabiš dat maila itd); dobivaš sicer samo naslove/krajše dele želenih informacij, s klikom se ti pa potem odpre celotna zadeva... zadeva zgleda takole: http://www.euractiv.com/staticpagesfiles/r/mozilla_rss.gif in če te zanima tale modra novica klikneš nanjo in pač prebereš cel članek.
je uporabno, sploh če maš velik področij zanimanja, jest tko spremljam bloge in dnevne novice, ampak ker je tega velik uporabljam za to rss reader (ki ti pa potem feede zbere in prikaže: http://www.survance.org/hsblogs_news/google_reader_screenshot.jpg )

ok, to je blo več kot ste hotle zvedt... too bad user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: feedi
4.8.2009 17:38:38   
Anonimen
lahko bi bile enostavno novice ali pa zanimive povezave ipd.
pa na feede se da naročit oz. se jih da izklopit. mora se jih dat user posted image  ker sicer bi tudi ti imela polno rss feedov od strani, ki te ne zanimajo (si pa slučajno enkrat kliknila gor) user posted image
načeloma je na ostalih straneh možnost vklopa rss in tako res dobivaš tisto, kar te zanima user posted image

sem ti pa hvaležna za razlago. user posted image  malce dodatnega znanja nikoli ne škodi ali "od viška glava ne boli" user posted image

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?