|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Počitnice in preživnina
5.8.2009 11:03:04   
yenny
Otrok cel mesec julij preživi pri svojem očetu in po izpislih iz banke sem videla,da mi preživnine za julij ni nakazal.Ali je to po zakonu,ali si je to on zamislil!
Pri dohodnini pa otroka ravno tako uveljavlja za polovico leta!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Počitnice in preživnina
5.8.2009 11:22:35   
ona
Moški itak mislijo,da plačujejo materi preživninouser posted image
Moj je tudi imel lani otroka poleti in mi ni plačal niti centa,pol je pa frajer še pozabil plačevat do decembra in sem lepo dala izvržbo na sodišče in sem dobila za vse nazaj,ker mi je bil dolžen na koncu za pol letauser posted image
Pri vaju pa ne vem kako ste zmenjena glede tega,samo ti mora vseeno nakazat,ne glede na počitnice,ti moraš tudi tole preživnino vpisovat v razne vloge(npr. za vrtec,otroški dodtek) pa čeprav jo nisi dobila....jaz bi mu rekla,naj nakaže....

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Počitnice in preživnina
5.8.2009 13:36:14   
ajataja
moraš jo dobit in jo zahtevaj.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Počitnice in preživnina
6.8.2009 11:41:46   
sanasan
pri nas je pa mož za sina vnaprej vrnil preživnino (gre preko trajnika) za čas počitnic, ko je sin pri njej...ne vem, kako je to sicer zakonsko, ampak nama se je to zdelo pač fer, ker je sin pri njej...je pa res, da gre njej finančno precej za nohte

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Počitnice in preživnina
6.8.2009 13:34:22   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: yenny

Otrok cel mesec julij preživi pri svojem očetu in po izpislih iz banke sem videla,da mi preživnine za julij ni nakazal.Ali je to po zakonu,ali si je to on zamislil!
Pri dohodnini pa otroka ravno tako uveljavlja za polovico leta!


Pri nama je to naredil samo prvo leto. In ga je moja odvetnica opozorila, da mora plačevati preživnino ne glede na to ali je otrok pri njemu.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Počitnice in preživnina
9.8.2009 14:47:44   
sanasan
dobro, se zavedam in vem, da imajo starši skrbniki dejansko veliko več stroškov (+ bolniške, 24h skrb....) kot je ponavadi dvojni znesek preživnine....ampak, ali tudi zakonsko velja, da mora starš 'neskrbnik' tudi npr. v času počitnic npr.en mesec, plačati preživnino...saj tisti mesec je otrok pri njem in ima on stroške....denar-preživnina je pa vendar za otroka...pa ne me prosim zdaj napast...zanima me, kako tisti bivši zakonci, ki se razumete, imate to urejeno....

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Počitnice in preživnina
9.8.2009 15:00:29   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

dobro, se zavedam in vem, da imajo starši skrbniki dejansko veliko več stroškov (+ bolniške, 24h skrb....) kot je ponavadi dvojni znesek preživnine....ampak, ali tudi zakonsko velja, da mora starš 'neskrbnik' tudi npr. v času počitnic npr.en mesec, plačati preživnino...saj tisti mesec je otrok pri njem in ima on stroške....denar-preživnina je pa vendar za otroka...pa ne me prosim zdaj napast...zanima me, kako tisti bivši zakonci, ki se razumete, imate to urejeno....


tisti zakonci, ki se med seboj razumejo imajo te stvari zelo dobro urejene. Jaz poznam dva para, ki sicer imata med seboj urejeno zakonsko preživnino+ vse ostale stroške si delijo. Moj prijatelj bivši ženi zelo veliko pomaga in se s tem tudi sedanja partnerica strinja. Npr. vedno on plača registracijo avtomobila, plačuje vse izvenšolske dejavnosti otrok, za starejšo plačuje stanovanje v Mariboru. Uglavnem ne želi, da bi zaradi njene slabe službe imeli otroci kakršnokoli pomanjkanje. Je pa res, da ima zelo razumevajočo partnerico, ki njegove otroke obožuje in to ni nikoli problem.
In tudi pri mojih sosedih je zelo podobno otroci skoraj ne opazijo, da sta ati in mami ločena. Se mi zdi, da odkar sta ločena, da je še več pri njih.In tudi tu sta oba nova partnerja zelo razumevajoča glede njihovih odnosov.
Torej če je volja in če ni karšnih koli starih zamer se očitno da.  

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Počitnice in preživnina
9.8.2009 15:22:10   
rija
ne vem no....meni bi bilo logično, da se tisti mesec plača recimo manj, saj mati oz. oče z otrokom, ki je pri drugem staršu nima določenih stroškov?

jaz bi rekla, da če je en mesec pri njem, da mi naj za tisti mesec pač ne nakaže, saj preživnina ni namenjena meniuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Počitnice in preživnina
10.8.2009 9:36:05   
yenny
Seveda se strinjam,otrok če je cel mesec pri očetu nimam jaz stroškov!
saj je vseeno,če gre hčerka za 10 dni v kolonijo,pa če je potrebno nabaviti vse za šolo,pa če se je odločila da bo hodila v plesno šolo, pa če ima spomladi valeto,...pa ne glede na vse še vedno dobiva 100E preživnine mesečno!
Če bi bilo po moje si tudi teh 100E lahko nekam vtakne,ki jih po njegovem itak plačuje meni,da jih zagonim vsak mesec!
Še ta preživnina je izterjana preko sodišča in gre direktno preko plače.
Pa,da razložim naprej-vsako leto pri dohodnini ravno tako uveljavlja otroka kot vzdrževanega družinskega člana in ima priznano tako kot jaz 6 mesecev!
Otroški dodatek-mojemu OD velikodušno prišejejo še preživnine za celo leto,ne za 11 mesecev in se tako dohodek spet poveča in sem spet v nižjem razredu!
Za to se gre,za princip,ne za teh 100E!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Počitnice in preživnina
11.8.2009 14:36:57   
tina a
Tako nekako je to. Meni so razložili, da je to kot nek paušalni znesek. In če preračunaš nekako je to res. So meseci, ko preživnina ne zadostuje (teh je za moje pojme več) in je kak mesec, ko je preživnine "preveč".

Stroški pa so neglede na to ali je otrok doma ali ne ... Mogoče je tisti trenutek porabe manj (tako hrane kot elektrike in vode), ampak najemnina pa se nič ne zniža in ponavadi se v poletnih mesecih kupujejo šolske potrebščine in oblačila za šolo (čudno kako poleti otroci hitreje rastejo ;) ).

Pa tudi položnica za šolo pride v mesecu juliju, čeprav pouka ni. Torej? Meni je vseeno logično, da kljub temu, da je otrok pri neskrbniku 14 dni, da preživnina ostane enaka.



_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Počitnice in preživnina
11.8.2009 18:43:02   
Taddy78
Ti vaši posti me malo spominjajo na mojega očeta...isto se je izognil preživnini če je le bilo možno, s tem da je enkrat na socialni rekel (ko se je šlo za povišanje preživnine) da pa jaz na mesec ne pojem toliko hrane, da bi moral toliko plačevat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?