|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 7:40:43   
Natty5284
Jutro...

že nekaj časa imam težave s hemoroidi...pojavijo se mi mogoče nekje na vsake 2-3 mesece, ampak večjih težav pa ni. Ni bolečine, namažem s kremo in v roku 2 dni izginejo. Pred približno pol leta, ko sem šla na gin.pregled pa je ginekologinja opazila da krvavim iz zadnjega črevesa in mi dala napotnico za pregled. Na pregled nisem šla, ker sem sama pri sebi rekla da še bom malo počakala, da vidim kaj se bo zgodilo. No in včeraj grem na blato in ponovno sveža kri...v sob pa so se mi hemoroidi pojavili. Pokličem kolegico, ki dela na ginekologiji in pravi, da naj ne paničarim, da to so ziher hemoroidi, in da ne more bit nič kaj hudega sploh če je sveža kri in če nimam težave s prebavo, kar je pa res nimam. Na blato hodim vsak dan in to normalno. In pravi, naj ne grem kar takoj na koloskopijo, ker je to en najhujših pregledom. Danes zjutraj grem pa lulat in spet ful krvi iz zadnjika.Pa me je kr malo panika zagrabila. Je imela katera kdaj podobne težave?Obstaja mogoče tudi kak drug, lažji pregled?Da ne bi kr takoj šla koloskopijo..In kje je najboljše it?Jaz sem slišala za Rogaško...

_____________________________

Lp Natty
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 8:11:06   
MAŠKA
Joj ne igraj se, pojdi na pregled čimprej, boljše da ti rečejo, da ni nič hudega, kot pa da čakaš in ugibaš!
In želim ti, da dobro opraviš!

Res pa ne razumem te tvoje kolegice, ki dela v zdravstvu... totalno nestrokoven in neodgovoren nasvet!

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 8:15:08   
FLASK_A
Pa ti se hecaš. Če ti je G rekla, da je to opazila, nimaš kaj čakat in kicat kolegice pa tu spraševat ali naj greš ali ne. Pojdi na pregled, želim pa ti, da ni nič resnejšega.

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 8:40:58   
eva1
Vsako krvavitev iz črevesja mora pregledati zdravnik-po možnosti proktolog!
Dvomim, da bi ti delali kolonoskopijo, ampak vrjetno zgolj rektoskopijo, pregledali rektum z aparatom, kar pa ni nič boleče...vrjetno bo potrebno odstraniti hemeroide in to je to!
Če je krvavitev res sveža, potem so vrjetno za to  krivi hemeroidi, fisura...pač sprememba na zadnjem delu črevesja oz. v rektumu, ali anusu! Pri spremembah višje v prebavnem traktu pri odvajanju blata ne opazimo sveže krvi(recimo kako kaplja), ampak zgolj primesi krvi v blatu, ali temno blato ki zelo smrdi(meleno)!

Jaz bi na tvojem mestu šla k zdravniku, po napotnico za proktologa in to je to!

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 9:00:20   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Pa ti se hecaš. Če ti je G rekla, da je to opazila, nimaš kaj čakat in kicat kolegice pa tu spraševat ali naj greš ali ne. Pojdi na pregled, želim pa ti, da ni nič resnejšega.


Se podpisem in dodajam: za nobeno stvar odlasanje ni dobro, za zdravje pa se najmanj. Bolj  ko odlasas vec mas sans, da bo poseg bolj invaziven kot bi bil v zacetnih stadijih. Zelim ti, da zberes moc in gres na pregled. Cim prej.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 9:21:18   
madela
Glede teh krvavitev bi še jaz imela eno vprašanje user posted image
In sicer,tudi sama opažam,da je vasih prisotna sveža kri,ko grem na blato,vendar res malo. Hemeroidov še nisem imela oziroma niti ne vem kaki so znaki...v glavnem boli me nič,srbi tudi ne,samo ta kri občasno.
A bi to morala omenit zdravniku,ker jaz sem sklepala,da morda samo kak žilica poči in zato kri??

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 9:41:14   
Natty5284
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

...vrjetno bo potrebno odstraniti hemeroide in to je to!
Jaz bi na tvojem mestu šla k zdravniku, po napotnico za proktologa in to je to!



Kako je s to odstranitvijo?A je to boleč poseg?Mi bo to nardil takoj, že na prvem pregledu ali te naroči?Po napotnico pa grem kr k svojemu osebnemu zdravniku, ne?

_____________________________

Lp Natty

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 10:38:36   
kasso
Ne morem verjet, da ti je kolegica, ki dela v zdravstvu dala tak nasvet.

Najprej brez panike. Kolonoskopijo ti zaradi sveže krvi najbrž ne bodo delali, ampak najprej le pogledali anus in to nič ne boli, potem pa lahko še rektoskopijo, s to preiskavo pa pogledajo le debelo črevo. Najbrž imaš hemoroide ali pa razpoko - fisuro, ki poči ob tršem blatu in zakrvavi.
Ti se kar naroči k proktologu in pojdi na pregled.
Ker so čakalne dobe kar dolge, boš imela čas za psihično pripravo ;)

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 10:41:19   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Natty5284

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

...vrjetno bo potrebno odstraniti hemeroide in to je to!
Jaz bi na tvojem mestu šla k zdravniku, po napotnico za proktologa in to je to!



Kako je s to odstranitvijo?A je to boleč poseg?Mi bo to nardil takoj, že na prvem pregledu ali te naroči?Po napotnico pa grem kr k svojemu osebnemu zdravniku, ne?

Poseg ni boleč, boli pa potem dan ali dva, ko zdravilo popusti. Ne verjamem, da bi ti to takoj naredili, v kolikor bo potrebno, te bodo naročili. Ja, po napotnico za proktologa greš k tvojemu osebnemu zdravniku.

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 10:54:27   
veselka
fisura je tipično boleča stvar, tko da če je ne boli, potem so verjetno hemeroidi. imela oboje oz. fisura se mi ponavlja. pregled rektuma je pa precej zoprna zadeva, ker ti z zrakom napolnijo črevo in imaš občutek, da ti bo rit razneslo. potem pa še cel dan prdiš.

hemeroide, notranje, so pa moji mami spomladi operirali. obstajata 2 postopka, samoplačniški, stane okrog 400 eur, ki ne boli, ne med ne po posegu, je brez šivov, in pa na napotnico, ki je precej boleča zadeva ko enkrat EA popusti, ker ti pač dobesedno odrežejo in zašijejo. moja mama je bla zlo boga, sploh ko je mogla it potem na blato.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 11:05:33   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: veselka

fisura je tipično boleča stvar, tko da če je ne boli, potem so verjetno hemeroidi. imela oboje oz. fisura se mi ponavlja. pregled rektuma je pa precej zoprna zadeva, ker ti z zrakom napolnijo črevo in imaš občutek, da ti bo rit razneslo. potem pa še cel dan prdiš.

hemeroide, notranje, so pa moji mami spomladi operirali. obstajata 2 postopka, samoplačniški, stane okrog 400 eur, ki ne boli, ne med ne po posegu, je brez šivov, in pa na napotnico, ki je precej boleča zadeva ko enkrat EA popusti, ker ti pač dobesedno odrežejo in zašijejo. moja mama je bla zlo boga, sploh ko je mogla it potem na blato.

kako zgleda ta samoplačniški?

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 11:51:11   
veselka
ne vem točno. bi mogla mamo vprašat, ker so ji takrat razlagali. je pa neinvazivna metoda, mislm, kolkr se spomnim, da (po domače povedano) ti hemeroide obvežejo z nečim, da se ti posušijo in odpadejo (nič ne režejo). bom vprašala, pa sporočim.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 12:00:08   
veselka
ja tko kot je napisano. kot neko elastiko ti okrog hemeroida dajo z neko napravo in v 6-7 dneh potem odpade. baje da mal boli ko greš na blato, ampak ni primerjave z običajnim posegom, kar se bolečine tiče (pravijo ljudje, ki so dal oboje že čez).

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 12:30:53   
Natty5284
veselka, velja ta samoplačniški poseg tudi za zunanje hemeroide?Ker kolk zgleda imam jaz te, ker je na zunaj bunkica okrogla...user posted image

_____________________________

Lp Natty

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 16:14:56   
veselka
to pa ne vem. najbolje je da greš zdravniku, pa ti bodo tam povedali kako pa kaj. na napotnico boš verjetno kar dolgo čakala, zato ti predlagam, da greš samoplačniško, si hitro na vrsti (jaz sem bla v 1 tednu), cena je pa okrog 60 EUR.
mene niso operirali, ko so mi diagnosticirali notranje, ampak sem dobila samo svečke in je bilo potem ok. kako je z zunanjimi, pa nimam izkušenj.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
7.9.2009 21:17:37   
lily975

Natty5284- nasvet zate  čimprej k zdravniku .Pa mogoče v bodoče upoštevaj navodila takoj!!!!

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krvavitev iz zadnjega črevesa
9.9.2009 14:42:10   
jar
če si iz LJ ali okolice predlagam IATROS http://www.iatros-mc.si/
prvi pregled (okrog 50 eur) samoplačniški, vse nadaljne na napotnico


(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?