|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
6.9.2009 12:46:34   
Kerensa*
A bi me mogoče kakšno rekle okrog tega oz. si pomagale pri tem? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
6.9.2009 13:34:52   
Anonimen
Po pravici, jst sm se ga enkrat spravla delat, pa se je  pri očetovi mami vse ustavlo. Je bla 3x poročena in je njen lajf poln skrivnosti user posted image  (moj oče prav, da sm ji zelo podobna, ker sm tut že mal bla poročena, pa mal ločena, pa zdej sm na koruzi user posted image ) Ja sej nekam pa morjo tut taki geni it, a ne!? No, sam da sta mami pa oči kul, da bojo moji otroc vedli kej več o svojih starih starših.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
6.9.2009 16:31:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1
Po pravici, jst sm se ga enkrat spravla delat, pa se je  pri očetovi mami vse ustavlo. Je bla 3x poročena in je njen lajf poln skrivnosti

Pri meni pa se je (po moji strani) zaenkrat vse ustavilo pri biološki mami moje mame (torej moji babici). Imam pa tako ali tako en kup težav, ker je bila moja mama posvojena, njena posvojitelja sta imela tudi biološkega otroka, pa moji mami so ob posvojitvi spremenili ime in priimek, o babičini družini in prednikih ni zaenkrat nikjer nobenih sledu (priimek najdem, povezav pa nobenih dokazanih), mamini sestri sta v tujini in nimamo stikov, brat je pokojni, jaz tudi poročena, ločena in "kukuruzna"...
Po partnerjevi strani jih je pa toliko, da se še živeči sploh ne spomnijo vseh ostalih še živečih, kaj šele pokojnih. Poleg tega je veliko razseljenih, poročenih, ločenih, nekaj celo umorjenih in izginulih (vojna), za dodatek jih je pa še polovica skregana med sabo...
Kakor sem rekla - našla sem si službo za do smrti (in to takšno, ki jo jaz plačujem, ne ona mene).
Ampak veselje pa imam s tem. Jaz svojim otrokom ne bom zapustila nepremičnin in denarja, temveč veliko, debelo, črno knjigo z zlatim napisom " K&K family book". Pa grb je tudi zraven.


< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 6.9.2009 16:32:29 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
6.9.2009 18:21:59   
Anonimen
jst sem prisla do moje prapra babice in prapra drdka. iz strani mojega pa do njegovih prastarsev.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
6.9.2009 19:01:32   
Čebel@
in kako iščeš prednike?enostavno z googlom?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
6.9.2009 20:28:21   
sanja nk.
kerensa v Ljubljani obstaja prav služba ki ti poišče vse prednike, mal se pozanimaj, drugače pa v prvo knjižnico, kjer je ena ful dobra knjiga moj rodovnik, v katerem najdeš vse napotke, res vse kako to narediti, jaz sem šla po tej knjigi...velik sreče
lp

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 1:27:40   
Majčka*
Joj tudi jest si zelo želim raziskati moje korenine...pa sploh ne vem kako naj se lotim...rekli so mi naj se obrnem na cerkev, da ima ona vse podatke za nazaj ( rojstne liste, mrliške knjige...)da bom tam najbolj gotovo dobila podatke...
Katera služba v Lj ti poišče prednike? Prvič slišimuser posted image , pa gotovo je za plačat??drugače bi pa jaz kar sama malo brskala me to veseli, sam ne vem kje in kako naj začnemuser posted image
No ja upam, da nam uspe spoznati naše prednikeuser posted image srečno!
lp

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 7:21:03   
Gordana-3
seveda se to plača. bo treba mal v cerkev k župniku, da pogleda v matične knjige. ali pa v škofijski arhiv.

(odgovor članu Majčka*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 7:33:47   
Šarki
jest pa čakam da gresta ata pa mama h atovemu bratu, da izvemo če je šel njun stric v ameriko, ker je potem možno da sem našla daljne sorodnike v ameriki user posted image

< Sporočilo je popravil Šarki -- 7.9.2009 7:38:01 >


_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 8:56:43   
Šaki
ja zanimivo tole družinsko drevo.
upam da ga boš fajn  izdelala.
no jz se sploh ne upam lotit tega,ker ga sigurno ne bom mogla naredit.je tud kar pestro...user posted image


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 9:53:48   
Kerensa*
Včeraj sem imela dve uri na obisku taščo in tasta. Dvourni obiski njiju dveh v našem stanovanju načeloma ne obstajajo user posted image , ampak včeraj sem pa vrgla na mizo svojo "big black book" user posted image  in debata je padla. "Ajde, taščo moja, sjeti so, tko je bio onaj" - pa se je začelo. user posted image  Po moževi strani sem imela tako ali tako že vpisanih najmanj 100 sorodnikov, včeraj pa smo jih našli še več kot 50! user posted image  Njihove življenjske zgodbe so zanimive za pošizit (ampak te bom popisala kdaj drugič), smo pa ugotovili, da so pravzaprav razseljeni po Hrvaški in Sloveniji, da pa definitivno že od generacije tastovih starih staršev izhajajo iz Plitvičkih jezer z bližnjo okolico. Varianta "s trebuhom za kruhom" je seveda naredila svoje, pa tri vojne tudi, ampak to je ena tako ponosna hrvaška družina, da me je kar stisnilo - sama takšne pripadnosti namreč ne poznam.
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23
in kako iščeš prednike?enostavno z googlom?

Z Googlom lahko iščem samo sorodnike svoje generacije ali generacijo mlajše - starejši namreč ne uporabljajo Interneta (vsaj ne v tej družini, na tistih lokacijah in za takšne zadeve). Za takšno iskanje so najprimernejši Facebook, razni forumi (krajevni) in različni "message boardi". Slednjih je ogromno na strani "Cindy's list" (angleški jezik) ter na rodoslovnih straneh, kakor so Genealogy, Ancestors in podobno. Nekateri dostopi do baz podatkov so plačljivi, vendar vredni svojega denarja, po drugi strani pa se da podatke določenih baz najti tudi na eMule in raznih ne-filmskih torrentih. Za ostale sorodnike pa ostajajo klasične tri variante - ustna izročila, cerkve in razni arhivi. Jaz sem ustna izročila ožjih družinskih članov že popisala - sledijo širši člani, kar pa mi bo vzelo čas in denar, saj bo treba prepotovati pol Hrvaške. Cerkve so krasen vir podatkov (rojstni, krstni, poročni, mrliški listi, iz katerih dobiš potrebne podatke), vendar samo pod pogojem, da je dokumentacija ohranjena - na območju bivše Jugoslavije ogromno podatkov manjka (uničeni med 2. svetovno vojno in med Domovinskim ratom). Župniki to načeloma delajo brezplačno, vendar se spodobi stisniti kakšen bankovec ali dati za eno mašo. Za arhive velja enako - čuda vsega najdeš tam (za plačat so samo fotokopije, saj ti originalov ne dajo). Jaz sem npr. našla posvojitvene papirje moje mame (iz časa takoj po 2. svetovni vojni). Včasih pa na nekaj naletiš popolnoma slučajno - brskaš npr. po ameriškem eBayu, kjer imajo posebno rubriko "genealogy" in zagledaš, kako nekdo prodaja starinsko fotografijo neznane osebe, za katero ti ugotoviš, da je to tvoja praprababica, recimo. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
kerensa v Ljubljani obstaja prav služba ki ti poišče vse prednike, mal se pozanimaj

Teh poklicnih rodoslovcev je v bistvu kar nekaj, vendar mi je kot prvo to raziskovalno delo samo v takšno veselje, da mi na kraj pameti ne pade, da bi ga prepustila komu drugemu (še možu ne! user posted image ), po drugi strani pa mi tudi njihove cene niso čisto nič všeč (so primerne zahtevnosti dela, vendar previsoke za moj žep). Tega se bom poslužila izključno v primeru, ko in če ne bo šlo drugače (za kakšen določen podatek), vendar sem mnenja, da če oni lahko najdejo, lahko tudi jaz. Za podatke o mojih bioloških starih starših sem se npr. preko e-maila obrnila kar direktno na Ministarstvo vanjskih poslova v BiH - tudi njihov odgovor je bil brezplačen. Poleg tega oglasi na TV in v časopisih (pri meni je v igri ex YU, kjer so mi svetovali časopis "Dnevni Alaz" in oddajo "Sve za ljubav" na B92) poceni in učinkoviti - starejša generacija je tukaj najbolj učinkovita. Hvala pa za nasvet o knjigi - ravno danes sem namenjena v knjižnico. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Majčka*
sam ne vem kje in kako naj začnem

Začni pri še živečih. Brez posebnega truda se jih boš spomnila nekaj deset - tvoji otroci, starši, stari starši, tete, strici, bratranci, sestrične, njihovi partnerji, njihovi otroci in tako dalje. In enako pa partnerjevi strani. Osnovo boš imela tako narejeno. Za najpomembnejše podatke pri družinskem drevesu se štejejo ime, priimek, datum rojstva, kraj rojstva, datum smrti in kraj, kjer je oseba pokopana. Potem se dodajajo povezave med ljudmi (kdo je bil s kom poročen, čigav je kateri otrok itd.), dodajaš datume krsta, obhajila, birme, ločitve, čas, smer in kraj šolanja, poklic, fotografija, osebne posebnosti (telesne in karakterne) - skratka, o vsakomur lahko napišeš še življenjsko zgodbo. In to je delo, ki se nikoli ne neha - razen, če ti uspe priti do Adama in Eve. user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 11:25:05   
Kerensa*
Naključje ali...?

Ravno danes sem dobila odgovor s hrvaškega časopisa "Večernji list" - objavili bodo mojo "zgodbo" oz. to, da iščem svoje hrvaške sorodnike, ki so živeli v BiH.

Sunce milo, kako sem vesela. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 11:50:47   
Šaki
ja super.

mene pa samo zanima ali si kj kupla prej ali si mela samo list in kuli pa piši...
kot recmo pomoje prodajajo neki za izdelavo takega drevesa.


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 11:53:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Naključje ali...?

Ravno danes sem dobila odgovor s hrvaškega časopisa "Večernji list" - objavili bodo mojo "zgodbo" oz. to, da iščem svoje hrvaške sorodnike, ki so živeli v BiH.

Sunce milo, kako sem vesela. user posted image



user posted image  user posted image  user posted image

No, pol se da kljub skrivnostim in številčnosti sorodnikov. Očitno sem jst čist prehitro odnehala. Sam da otroc mal zrastejo, pa se zihr tut jst lotim tega projekta. Hvala za vzpodbudo!!!user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 11:56:15   
Kerensa*
Prodajajo marsikaj, vendar sem jaz pri tem staromodna (tak način me najbolj veseli) - papir in pisalo. Pravzaprav imam en črn fascikel, s prozornimi PVC mapami (za vsakega člana ena), v katerih je list papirja, format A4, ki izgleda starinsko (zlate barve, z navidez ožganimi robovi, kupljen v Leonardo trgovini). Na tem listu so na vsi najpomembnejši podatki. PVC mapi pa je priložena še ena kuverta, v kateri se potem zbira vse, kar spada k temu članu.
Računalniškega programa nimam, ker tehnologiji ne zaupam dovolj - jaz bom 10 let zbirala in vnašala podatke, potem naj pa virus fašem, a? No go - črno na belem je zakon.
Tudi ta velik šeleshamer ravno te dni oblikujem sama - rišem obrobe, okenca, črte, grbe, povezave in ostalo. Ko bo končan, bo lepši od kateregakoli, ki je naprodaj. user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 11:57:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1
Očitno sem jst čist prehitro odnehala. Sam da otroc mal zrastejo, pa se zihr tut jst lotim tega projekta. Hvala za vzpodbudo!!!user posted image

Ne čakaj, če te to zanima. Jaz sem začela, ko je bil moj mlajši sin star 4 mesece. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 12:02:10   
Anonimen
Mah ja, sej bi zelo rada čim prej začela, sam bom pomojem rabla en kup potrpljenja in energije za to. Kot sm že rekla, sem enkrat že poskusla to, pa so kr naenkrat ratal vsi ki bi lahko kaj vedli fuuul skrivnostni.

In kolk je mlajši sin star sedaj? Za orentacijo, kolk let si že vložila not.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 12:04:43   
Kerensa*
Decembra bo star 4 leta. user posted image

Ampak jaz niti pod razno še nisem končala - to je vseživljenjsko delo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 12:09:38   
Šaki
do katere generacije si pa prišla?

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 12:17:00   
Anonimen
Se strinjam, da je to vseživljensko delo. Ma to bi mogla met vsaka družina in naj bi se sam prenašalo iz roda v rod. Sploh za otroke bi bla to ena tako zelo poučna zadeva, da jim že kmal v otroštvu na en tak slikovit način prikažeš, kam vse segajo njihove korenine. Moj sin Nik (9let) je bil enkrat prov šokiran, ko se je neki  norca delal iz ,,zmešanih,, Madžarov (na dopustu) in moram rečt, da je bil takrat za 7 letnika prov grdo žaljiv (kot njegova mati sm bla prov v šoku, da ima tak besedni zaklad), dokler ga nismo s starši(se pravi dedijem in babico) seznanili, da se njemu po žilah prav tako pretaka mal Madžarske krvi (od dedija praprababica). user posted image


(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
7.9.2009 12:21:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl
do katere generacije si pa prišla?

Sem šla prav pogledat - na nekaterih delih sem prišla do prastaršev, ampak je pa drugače vseh ostalih več. V vsaki posamezni družini od staršev dalje je bilo po cca. 5 otrok - vsak od teh je poročen in ima najmanj 3 otroke. In že ti otroci imajo otroke. Ena veja družine je celo takšna, kjer je bilo 11 otrok! user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tiste, ki sestavljate družinsko drevo
15.9.2009 17:10:55   
Kerensa*
Še tukaj - je kaj novega pri kateri, ki to počne? user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?