|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   palmova mast
24.9.2009 13:57:29   
s.
Kje nabaviti palmovo mast ali olje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: palmova mast
24.9.2009 19:53:27   
blaža
Poglej v Hoferju in Lidlu. Sem brala enkrat na kul slo, da so jo tam prodajali. Magari vporašaj prodajalce, če jo majo kje.

Je pa drugače palmina mast, ne palmova user posted image



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: palmova mast
25.9.2009 7:55:28   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Je pa drugače palmina mast, ne palmova user posted image



Kakorkoli...Saj se zastopimo po domače tud. user posted image

Hvala, bom povprašala. Zanimivi se mi zdi, da tega ljudje še ne poznajo...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: palmova mast
25.9.2009 7:59:21   
blaža
sem pa vprašala, če je prav palmova ali palmina, pa so zelo različna mnenja, tako, da nism več sigurna kako je prav.user posted image

Na kulinarični sloveniji je blo že veliko govora o tem. Baje je precej zdrava maščoba, veliko bolj kot ostale. No jaz je še nisem probala.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: palmova mast
25.9.2009 8:32:29   
Luni
A je to isto koz kokosova?

_____________________________



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: palmova mast
26.9.2009 17:06:00   
jar
kopiram iz VIZITE:

palmino olje vs kokosova mast

Vprašanje: Me pa zanima kaj menite o palmini masti-koliko je slabša od kokosove-predvsem za peko.

Odgovor: Jaz sem dietetik, zato praviloma opazujem o vplivu posameznih živil (bolje bi bilo: hranil) na zdravje posameznika. Že res, da ne morem kulinaričnih pravil vreči v koš, vendar so za mene manj pomembna- imajo drugotni pomen. Palmino olje ( mast...) zelo pogosto uporabljajo in tudi priporočajo za cvrenje, nekateri tudi za peko. Videl sem že takšne bedatije v priporočanju palminega olja, kot je sklicevanje, da ne vsebuje holesterola! Nobeno rastlinsko olje ali maščoba ne vsebuje holesterola! Lahko pa holesterol iz neke maščobe nastane v naših jetrih, ki so prava kemična tovarna. In, ker je palmina maščoba sestavljena pretežno iz nasičenih maščobnih kislin, iz nje v naših jetrih nastaja holesterol. zato živil, ki so narejena s to maščobo nikoli ne moremo priporočati! Kaj pomaga, če prenese nekoliko višje temperature, ko pa naredi pravo revolucijo v telesu? Nekaj povsem drugega je kokosova mast (nekateri jo imenujejo tudi kokosovo maslo), ki kljub nasičenosti vsebuje takšne maščobne kisline,. ki našemu organizmu manj škodujejo. Toda tudi te maščobe ne bi priporočal za cvrtje jedi. je pa primerno za pripravo različnih peciv- celo bolj kakor margarine!

Jože Lavrinec, 07.04.2009


Pa še to preberite in se zamislite: http://www.vecer.com/clanek20081222005390486



< Sporočilo je popravil jar -- 26.9.2009 17:08:29 >

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?