|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   duda
20.10.2009 20:37:29   
aki
Naš 19-mesečnik je do sedaj dudo potreboval samo za zaspat (podnevi in ponoči), zadnje dni pa jo ima v ustih cele noči. Prej mu je padla iz ust, ko je zaspal in je potem ni pogrešal, zdaj pa mu sploh ne pade iz ust, če pa že, joka in jo išče. Podnevi ni sprememb, rabi jo le za zaspat. Vzela mu je še ne bi, ker se mi zdi, da bo to lažje čez nekaj mesecev, ko bo bolje razumel. Ali ima kdo izkušnje s tem in kako ste reagirali?

_____________________________

Seize the day!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: duda
21.10.2009 8:54:53   
naja78
oka!
kako dobro poznamo zgodbo z DUDo.
naš je bil zagrižen dudlač.
in isto jo je imel samo za spet.če jo je zgubu ponoč ni bilo panike,lai je spal dalje brez ali pa jo poiskal in se okol obrnil,zaspal.

zavedaj se da bo z dudo čedalje težje,čim starejši bo otrok.no,odvisno je koliko ga lahko "napelješ" na nekaj oz koliko se ga da pregovort.
našega 3 letnika se na da več od 1 leta.user posted image user posted image user posted image user posted image karakterno je zelo močna osebnost.

saj mu je ni treba vzet,počakaj še malo.
ali je začel vrtec???se mu je tam kaj zgodilo???mu drugače ne špila kot bi moglo???ker nekaj se zagotovo dogaja.
reagiranje: delaj isto kot si do zdej.ne dajaj mu je še večkrat čez dan ker boš v začaranem krogu.še bolj bo dudlav tudi čez dan.naj ima svojih 5,10 min,npr.naš ga je imel še ko je vstal po počitku(10 min) potem pa duda stran.
starejši so težje,kot sem napisala.naš  se je v pol leta bolestno navezal še bolj na dudo.no in mi je glih 14 dni nazaj film poču.enostavno mu je nisem več dala.pa sem se bala tega.ma ni bilo sile.3 dni je bil jokav,ponoči ni spal,zdaj pa je ok.kot je  ne bi bilo.pa se še spomni nanjo,ko je hudo.
sam se naš nikoli ne bi odločil da se loči od dude.no tu sem zmagala jaz.in ful je boljši predvsem po obnašanju,bolj miren,ne preveč jokav,občutljiv.

upam da sem ti kaj pomagala.vsaka ima svoje mnenje.samo ne povečuj dudlanja-moj nasvet.

(odgovor članu aki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: duda
21.10.2009 10:26:21   
ledenaa
Ravno pri tej starosti smo mi dudo vzeli
zakaj: razlog je bil ravno ta,ki pišeš non stop duda in pa še zobki so začeli nepravilno rast-čeljust pomaknjena naprej

Nismo imeli nobenih problemov
Dudo smo "dali" pasjim mladičkom ,ker so bili mali ,on pa velik fant

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: duda
21.10.2009 11:08:09   
Splišni
Ma pust mu dudo, nima veze to z zobmi. To je še vse mehko, se še 1000-krat preoblikuje. Moj jo je imel do 5. leta.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: duda
21.10.2009 11:17:06   
ledenaa
kako nima veze z zobmiuser posted image

Potem tudi sesanja palca ne bi imelo veze z zobmi
oboje ima ,ker so nepravilnosti v položaju zob in pri ugrizu


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: duda
21.10.2009 11:24:33   
Splišni
Nam je zobarca rekla, da ni, in tudi po izkušnjah res ni. Problem pri sesanju prsta je verjetno, ker ga sesajo potem eni še v gimnaziji.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: duda
21.10.2009 11:31:22   
Naja31
Moja oba nista imela dud, tako da je meni lahko pametovat user posted image user posted image user posted image

Ampak kolikor poznam sebe, bi mu jo jaz pustila. Saj 19 mesecev pa res ni neka huda starost. Pa saj ne hodi okrog z njo cele dneve.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: duda
22.10.2009 12:39:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Nam je zobarca rekla, da ni, in tudi po izkušnjah res ni. Problem pri sesanju prsta je verjetno, ker ga sesajo potem eni še v gimnaziji.


Meni je zobarca tudi tako rekla......oz. mi je še dodala, da če že povzroča kakšno deformacijo, jo sesanje palca prej kot duda.....ker je duda bolj "prilagojena" čeljusti kot palec.....ker pa je v ustih še vse mehko se to itak "popravi", pri enem in drugem....

zato se jaz za dudo tudi ne sekiram......se pa zato okolica.....user posted image "tako velika deklica, pa še dudo ima".....

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: duda
22.10.2009 14:34:22   
krfjolca
Moj je zadnje čase kot en narkoman s tole dudo user posted image . Smo jo že dali stran pri 2 letih, ni bilo problema. Potem je pa prišel dojenček in so se začele dude valat vsepovsod ... Samo da jo zagleda, kar plane po njej. In da vidiš potem blaženi izraz na njegovem obrazu, ko jo vtakne v šnoflo user posted image . Sem tudi včasih kar malo huda, sam po svoje se mi je pa brezveze jezit. Tako da si jo zdaj za opoldansko spanje še "izposodi", to mu dovolim. Čez dan je pa sicer nima in ponoči tudi ne. Za par minutk na dan pa ne more bit nobene škode ;)

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: duda
23.10.2009 10:15:48   
majaS80
Meni so povedali, da je najboljši čas za odsrtanitev dude do 14 meseca.
Potem se otrok začenja psihično navezovati na stvari in je vse težje.

Mi smo sedaj stari 13 mesecev in se še spopadamo s tem... kako to izpeljati
če ne bo preveč hudo, bom sigurno vesela če nam uspe user posted image

LP

_____________________________

MajaK

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: duda
23.10.2009 10:24:36   
lilka
Našo so začeli odvajat od dude v vrtcu, pa ne vem kolko je bla že stara, tam po dvajsetem mesecu, zobozdravniki res težijo, meni je tudi, čeprav ima nečakinja tudi kriv ugriz pa nikoli ni imela dude in ne palca. Eh, prav vsega je duda kriva, pri nas pa zdej falška, ker jo pije zjutraj in zvečer, mislim no...ne se sekirat, naša je dala dudo stran, ko je bla pripravljena, je tudi doma ni več rabila.
Ni tako enostavno odvadit otroka od dude, je kar zahteven proces , ker duda otroku veliko pomeni, naša zobozdravnica mi je zadnjič rekla, da naj zraven prineseva flaško na pregled in naj jo tam pusti, pa kaj še....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: duda
23.10.2009 12:42:00   
nia5
Moja ima 17m in jo ima le za spat in za tolažbo, ko se npr kam udari ali pade. Dokler je ne vidi, je ne pogreša (čez dan), ko pa jo zagleda, jo hoče na vsak način imet. Zato jo čez dan dam izven njenega vidnega polja in je mir user posted image . Po moje še ni panike (pri vas) za odvajanje, jaz še ne razmišljam o tem.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: duda
30.10.2009 13:00:54   
ka tja
Sem tako vesela, smo se jo znebili prejšnji teden (star 19 mesecev) in je vse ok. Iz nočnega cucljanja smo prešli na celodnevno, kadarkoli je imel 2 sekundi prosto, je začel prositi 'duda, duda'. In ko smo mu jo dali, nasmeh na lica in blaženi vdihljaji 'dudka, dudka'.
En večer se je nekaj premetaval po postelji in jo izgubil. Ker je nisem našla, sem mu to povedala: 'mama ne najde dude'. Je zaspal kar brez. user posted image user posted image Sem si rekla, če je zmogel danes, bo zmogel tudi jutri. Poiskali smo vse dude, jih pospravili stran in mu v posteljico pripravili novo veliko ljubezen PEZ bonbone. Ko je zjutraj po postelji iskal dudo, je našel bonbone. Veliko veselje seveda, AMPAK če so tukaj bonboni, je miška dudo odnesla. Je ne bo več!
Ko zdaj vidi računalniško miško, pokaže na njo in reče 'miška odnesla dudo' user posted image user posted image . Kakorkoli, dude ne išče, ne sitnari, ponoči bolj mirno spi in vsi smo srečni ker imamo eno skrb manj.

Maja dobimo user posted image . Upam, da se ne bo zgodila Duda II del.

Lp

PS: Aja, pa moramu mu pokazati katera miška je odnesla dudo, da ne bo kakšne zarote proti nič krivi računalniški.

< Sporočilo je popravil ka tja -- 30.10.2009 13:02:00 >

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: duda
30.10.2009 13:08:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Moj je zadnje čase kot en narkoman s tole dudo user posted image . Smo jo že dali stran pri 2 letih, ni bilo problema. Potem je pa prišel dojenček in so se začele dude valat vsepovsod ... Samo da jo zagleda, kar plane po njej. In da vidiš potem blaženi izraz na njegovem obrazu, ko jo vtakne v šnoflo user posted image . Sem tudi včasih kar malo huda, sam po svoje se mi je pa brezveze jezit. Tako da si jo zdaj za opoldansko spanje še "izposodi", to mu dovolim. Čez dan je pa sicer nima in ponoči tudi ne. Za par minutk na dan pa ne more bit nobene škode ;)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: duda
30.10.2009 13:32:09   
Anonimen
Pri nas bomo pa začeli z ukinjanjem dude čez kak mesec, ko bo stara dobrih 12 mesecev. Pri okoli 6ih mesecih smo ukinili dudo čez dan in jo ima sedaj samo za zaspat še ... samo sedaj ne vem kako se tega lotit ... a ji je en dan enostavno ne dam več al kako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: duda
30.10.2009 15:26:21   
romy27
naja78:sam se naš nikoli ne bi odločil da se loči od dude.no tu sem zmagala jaz.

kako lahko govoris o zmagi?pa ne da tekmujes proti otroku...noben otrok se ne bo kar sam odlocu da je morda napocil cas da se loci od dude..vcasih je boljse jo pustit kot pa nasilo odvzet.

poznam kar nekaj primerov, ko so otroku vzeli dudo in to je bil velik soka za otroka,saj dudica predstavlja nekaksno varnost otroku.

mi smo stari 17mesecev in zvecer se vedno zaspimo samo z dudo in se prav nic ne sekiram kdaj ji jo bom vzela.Celo zivljenje je sigurno ne bo cucalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: duda
30.10.2009 21:31:25   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: romy27

naja78:sam se naš nikoli ne bi odločil da se loči od dude.no tu sem zmagala jaz.

kako lahko govoris o zmagi?pa ne da tekmujes proti otroku...noben otrok se ne bo kar sam odlocu da je morda napocil cas da se loci od dude..vcasih je boljse jo pustit kot pa nasilo odvzet.

poznam kar nekaj primerov, ko so otroku vzeli dudo in to je bil velik soka za otroka,saj dudica predstavlja nekaksno varnost otroku.

mi smo stari 17mesecev in zvecer se vedno zaspimo samo z dudo in se prav nic ne sekiram kdaj ji jo bom vzela.Celo zivljenje je sigurno ne bo cucalauser posted image


romy77

dej sej sem napisala da se sam ne bi nikoli odločil,da bi se poslovil od dude.je bil prevelik odvisneš,pa je ni imel skos v ustih.

ja bolje jo je pustit pri recmo med 1in 2 letom,ok malo čez.samo itak vsaki starši vejo kdaj je kaplja čez rob.no jest sem vedela,da je pri nas bila in sem mu jo odvzela.sedaj sam ve,da jo imam,da sem mu jo vzela in da jo bo dal božičku.in to bomo nardili.
pa itak ful razume več 3,4 letnik,kaj mu praviš kot npr.19 mesečnik.eni še govorijo ne.

ja za ene je šok,jaz sem se ga bal a a me je naš zlati fantek lepo presenetil.priznam da sem mu jo hotla že prej,pa sem se enostavno bala da ne bo prevelika panika,ker vem da bi pomoje popustila(ful je bil nanjo navezan,kot na ninico).nevem,ker se to ni zgodilo.no kliknit je moralo meni.ker ni šlo to več nikamor.

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: duda
30.10.2009 21:33:57   
naja78
še to:zmagala-pomeni da sem se jaz odločila da mu jo vzamem in sem prav storila.je spremenjen,vesel,razigran fantič,ki opazi tudi kaj drugega ne samo dudo.user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: duda
30.10.2009 21:46:19   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

sam se naš nikoli ne bi odločil da se loči od dude.no tu sem zmagala jaz.in ful je boljši predvsem po obnašanju,bolj miren,ne preveč jokav,občutljiv.



saj ni težko zmagat na področju, kjer imaš vse ase v rokah....se ti ne zdiuser posted image

nekje sem enkrat prebrala: fajn vam je zdaj biti pametem v smislu....si prevelik za dudo....dali smo mu jo pa sami...da je bil tiho in da je spal....

pa še kako resnično.

zato jaz s tem nisem nikoli komplicirala, pa je hodil spat s tremi (čisto po meni bajeuser posted image ) in to je bila njegova edina "ninica"

opustil jo je čez noč. brez vsakega problema. takrat, ko se je ON tako odločil....jaz pri tem nisem imela prav nič...pri treh in pol letih.

sem mu jo pa vmes, ob eni poškodbi in eni bolezni vrnila. pa se je poškodba pozdravila, bolezen minila, dude ni bilo več. je bilo pa njemu in nam vmes vsekakor lažje.

me pa vedno začudi dejstvo, da se zgražate z dudo do treh let recimo...da se pa otrok doji do istega časa...pa je kul, ne?


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: duda
30.10.2009 22:02:27   
naja78
dojenje do 3 leta?????user posted image user posted image
ne štekam in nikoli ne bom,seveda ker nikoli nisem.
no nam so pediatri svetovali dudo in čim prej ukinit dojenje.ampak to je pa že druga zgodba.

ma ni ti slučajno mi ni bilo lahko it čez toin možu .in asi  niso pomagali.user posted image user posted image
eni smo pač zagovorniki dud,flaš,jošk,....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: duda
31.10.2009 9:57:11   
šnucika
pri naši je bila duda kot droga...pozno jo je začela vleči...okoli 10 mesecev je imela in zobki so ji boleče izraščali,takrat je duda postala njena prijateljica.
Sedaj bo en mesec,kar je dudo sama prerezala...nekaj se je igrala s škarjami...tako,da je pač bila primorana nehat.Bo pa kmalu stara 4 leta.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: duda
31.10.2009 11:20:22   
Anonimen
Vzela mu je še ne bi, ker se mi zdi, da bo to lažje čez nekaj mesecev, ko bo bolje razumel.


Jo bo ze opustil, ko bo  cas za to.
Brezveze jo neki na silo odvzemat; prvo mu jo tlacimo v usta, potem bi mu jo pa vzeli, ko se nam zazdi user posted image

(odgovor članu aki)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: duda
2.11.2009 13:05:46   
Ekaz
Pri nas je bilo isto. Na koncu je imela vedno dve. Eno v ustih, drugo v rokici. Potem pa smo bili na morju, imeli smo jih na rjuhi in ko je pospravljala in menjala rjuhe, je vse skupaj zagrabila in odnesla. Ostali smo brez dude in kljub temu, da smo imeli rezervo, smo probali. Zaspala je brez dude, malo smo kregali teto, ki je odnesla dude in drugi dan isto brez dude zaspala..

(odgovor članu aki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?