|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:18:09   
mtd
hooj,
me zanima, kaj pravzaprav otročki delajo v vrtcih?
ker naš S se doma nikoli ne igra kaj vem, pol ure skup, kr nekaj hodi sem pa tja, pa razmetava igrače, pa prenaša liste, revije ipd.
A v vrtcih imejo že taki mali prav program kao izobraževanje al se igrajo al so tam sam tolk da prođe vreme:zmeden2:
ker naš S se tud z otroci drugimi ne igra, če kje kakega srečamo na obiskih
hja, individualist, kot mama
lp vsem
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:29:21   
darjatimci
Tudi v jaslih imajo že programe,odvisno tudi od skupine in vodje skupine,naši ful čarajo,pa ne posiljujejo jih,da morajo delati vsi vse,so kar precej zaposleni nič bat:sloncek:

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:34:15   
Primoza
Izpolnjujejo načrte po korikulumu sprejetem na državnem nivoju in nadgrajenim s programom "korak za korakom". Za tiste do 2 let to pomeni bolj malo, ker se itak skozi nekaj previjajo in glee na število malčkov v skupini se ukvarjajo bolj sami s sabo.
Naprej pa postane stvar resnejša - grejo se osnove matematike, razvijajo gibalne spretnosti, ustvarjajo itd. Moje mnenje je, da so vrtci lepo napredovali, še marsikaj pa je mogoče narediti z vidika racionalizacije stroškov. Predvsem je pomembno da se ukvarjajo zelo individualno z posameznim otrokom, odkrivajo njegove močne in šibke točke, ter ne zganjajo več toliko "terorja" kot je obvezno spanje.
To je morda v nasprotju z mojo trditvijo, da je vrtce potrebno racionalizirati - vendar je to kot povsod drugje " s polno r.. je lahko s..." oziroma veliko jih je sposobno opraviti stvari z neomejenimi sredstvi, umetnost pa je stvari opraviti z majhnimi sredstvi.

http://www.solski-razgledi.com/10-2002/vsebina.html

http://www.pedagoska-obzorja.si/revija/povzetki/po02-1.html

www.zrss.si/dokumenti/ zajavnost/Tematske%20konference.doc

http://www.pef.uni-lj.si/strani/studij/predsolska_vzgoja/teo_vzg_predsol_pedagog.pdf


Hop po meni vzgojiteljice, oglasite se nasprotnice trditve o "neomejenih" sredstvih v vrtcih.


(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:37:25   
Primoza
korikulum = kurikulum. Kokoš ‡ kukoš.

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:42:32   
ma-ja
Do 3. leta so otroci predvsem bolj individualisti. Drugače pa v vrtcih izvajajo programe tudi pri ta majčkenih. Moram reči,da sem se kar začudila koliko stvari so počeli (barvajo, igrajo se z glino, delajo pa tudi veliko na motoriki). Se pa tudi otroci v vrtcu čisto drugače obnašajo kot doma, vsaj moji. Lepo sedijo pri mizi, sami jedo, pospravijo igrače za sabo, doma pa :zmeden:!

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:45:15   
darjatimci
Ja ma-ja zadnja dva stavka dobesedno prepišem,ko bi nam to doma uspelo:zmeden:

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:51:08   
Anonimen
naš tramau, ko ga vprašam, kaj so delali v vrtcu, reče: "Kjompij kopal." Krompir kopal...in je debaty zaključena :ups:

je pa res, da sje od mene pobral, ko ga je teta vedno sprašvala, kaj so delal v vrtcu. Kaj, kaj, mater, krompir kopal :)-

(odgovor članu mtd)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 13:54:06   
lex
Naši v jaslicah uživajo! Zjutraj se zberejo skupaj z drugimi skupinami, kjer jezijo starejše, starejši malo popazijo na njih in se igrajo. Ob 7.30 gredo v svojo skupino, kjer imajo igre po želji (kocke, kuhinjo,................) potem je ob pol devetih malica in po malici ustvarjajo. Telovadijo - na blazinah, z obroči, žogami (te so najboljše!) ali rišejo (tempare - prstne barve, navadne barvice, glina, slano testo, voščenke,..........) pojejo, plešejo, se igrajo, proučujejo mravljice, pajke,..... ki lezejo po zunanji strani stekla, berejo, gledajo knjigice. Je pa res, da so ti še popolni individualisti in jih zato vzgojiteljice povabijo zraven NI pa nujno, da sodelujejo vsi. Potem gredo na zrak - najrajši so v peskovnikih, rišejo s kredmi - ma svašta, po kosilu so pa itak tak izčrpani, da samo padejo v posteljo. Po spanju pa se igrajo skupaj s starejšimi.

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kaj delajo v vrtcih
15.6.2005 16:19:17   
tesa
Joj ravno danes ko sem šla s tamalim mimo vrteca mi je kr srček zaigral tko so bli luškani:)-
Na igrišču so bili vsi otroci in učiteljice postavljene v krog in so se šli eno igrico in peli zraven, Morali so dvigovati , krožiti z nogicami...
Bili pa so stari tam okrog treh let. Kar nekaj nas je stalo in jih občudovalo:bravo:
Drugače pa imajo za vse starostne skupine nekak program, ki se ga skušajo držati. Vsaj tako pravi moja frendica, ki je vzgojiteljica.
Moj gre septembra in me že zdaj boli v želodcu, kako bom jaz zdržala brez nejega , ne on brez mene:zmeden2:

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?