|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S.P. in porodniška
12.3.2010 9:48:29   
MLADAMAMICA
Prosim za pomoč. Sem že veliko prebirala, vendar odgovorov na moja vprašanja nisem našla. Prav tako sem se že zanimala in resnično ne vem več kam naj se obrnem. Zato prosim ženske, ki imate svoj s.p. za pomoč.

Moja vprašanja so naslednja:
1. koga moram obvestiti o odhodu na porodniško, glede na to, da moja obrt ne bo zaprta, ne bom pa delala. Torej: zavod za zaposlovanje? Zavod za zdravstveno zavaroavnje? Durs?
2. Kako označiti pri obračunu prispevkov za tistih pet dni, ko sem že na porodniški?
3. Ali se mi v porodniški spremeni zavarovalna šifra?

Prosim za čim hitrejše odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 9:58:11   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

Prosim za pomoč. Sem že veliko prebirala, vendar odgovorov na moja vprašanja nisem našla. Prav tako sem se že zanimala in resnično ne vem več kam naj se obrnem. Zato prosim ženske, ki imate svoj s.p. za pomoč.

Moja vprašanja so naslednja:
1. koga moram obvestiti o odhodu na porodniško, glede na to, da moja obrt ne bo zaprta, ne bom pa delala. Torej: zavod za zaposlovanje? Zavod za zdravstveno zavaroavnje? Durs? Javiš CSD, DURS pokliči.
2. Kako označiti pri obračunu prispevkov za tistih pet dni, ko sem že na porodniški? Prispevke si obračunaš le za tiste dni katere si še zaposlena (odbij 5 dni oz. 40 ur).
3. Ali se mi v porodniški spremeni zavarovalna šifra? Ne

Prosim za čim hitrejše odgovore


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 10:02:46   
MLADAMAMICA
in ko odbijem, napišem da je v breme sp ali ne, glede na to, da ubistvu ni :( ne vem več, kako

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 10:08:16   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

in ko odbijem, napišem da je v breme sp ali ne, glede na to, da ubistvu ni :( ne vem več, kako

tistih pet dni oz. 40 ur ni v breme sp.
Od mesečne osnove od katere si obračunavaš prispevke si sorazmerno odbij teh 40 ur.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 10:17:32   
MLADAMAMICA
hvala kasso. zdaj pa me še nekaj zanima. do zdaj sem si obračunavala 900 eur bruto osnove, ampak sem v februarju imela zelo malo zaslužka in bi si obračunala manj, je to dovoljeno?

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 10:33:45   
kasso
http://www.uradni-list.si/1/content?id=73315
Pod tvojo določeno min zavarovalno osnovo ne moreš na lastno pest it.
Če želiš it pod to poglej 10. člen.

Če pa je 900 eur bilo bistveno več, pa mislim, da lahko znižaš, ampak ne it pod tvojo minimalno osnovo. Nisem pa prepričana.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 21:20:01   
ZmajTolovaj
Jaz sem na CSD normalno oddala vse papirje, pol podatkov itak pridobijo oni z Dursa (o prispevkih in to). Ko ti CSD pošlje odločbo, sem kopijo poslala na DURS in to je to.
Če nisi cel mesec sp, ampak si že na porodniški, samo vnesi datume v tisti obrazec na edavkih, pa ti samo preračuna, koliko moraš plačat. Recimo jaz sem šla na porodniško 4.8. in sem v OPSVZ vnesla datume: zadržanost za polni delovni čas od 4. 8. do 31. 8. in je to to. Pa klikneš IZRAČUN pa ti napiše, koliko moraš plačat sorazmerno s številom dni.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: S.P. in porodniška
12.3.2010 21:28:02   
ZmajTolovaj
Ti si si obračunavala 900 eur bruto zav. osnove, dejansko pa si v prvem razredu, ne? 597,43?  Potem komot plačaš samo 225 eur. Jaz sem si tudi plačevala višje prispevke, dokler sem jih lahko, zadnji mesec pa sem plačala "normalno" vsoto, pač razred, kamor spadam.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?