|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OPOROKA
18.1.2010 18:10:45   
gita10
Kako imate napisane oporoke tiste, ki imajo vaši možje otroke še iz prvih zakonov.
Pri meni je primer, da je večina lastništva moja- hiša je narejena na zemlji mojih staršev, polovica je zgrajena iz tega kar je meni moj oče zapustil - drugo polovico pa sva ustvarila midva. Denar je skupen- en del od moje dediščine sem pa tako ali tako dala mojemu sinu na račun. V primeru smrti moje mame pa sem polovičen dedič njenega premoženja- ki pa ni malo.
Sedaj nastane problem. Želela bi da bo enkrat to premoženje od mojega sina in ne od moževih otrok- kar se mi zdi logočino, da bom prvo poskrbela za svojega oz svoje otroke.
Kako torej narediti oporoko, da moj sin ne bo izplačeval svojih polbratov. Pa nimam nič proti njegovim otrokom ne me narobe razumet ampak bi želela, da tisto, kar so generacije mojih prednikov ustvarili ne pride v druge roke.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
18.1.2010 22:06:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OPOROKA
18.1.2010 22:19:10   
mateyka
kako pa lahko deduje po tebi otrok, ki ni v sorodu s tabo? posvojila jih nisi, krvni sorodniki pa tudi niso.. ponjemu dedujejo, po tebi pa res ne vem zakaj bi? saj majo svojo mamo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OPOROKA
18.1.2010 23:58:21   
hrchy
Darila, dediscina... se ne stejejo v skupno premozenje in kot do njih tvoj zakonec nima pravice po tvoji smrti (razen ce mu tega premozenja ti ne zapustis z oporoko). Je pa potrebno dokazati, da je to res izkljucno tvoje premozenje in ni bilo ustvarjeno v casu trajanja vajine zakonske zveze. Za take dokaze steje npr. podarjen denar v dediscini, darilna pogodba za zemljisce itd. Fajn je tudi, ce imas dokaze, koliko vaju je vsa hisa stala, da dokazes, da je bilo podedovanega denarja res za polovico hise.

Drugo polovico hise sta ustvarila skupaj ti in tvoj moz in imata zato pravico vsak do polovice tega premozenja (to pomeni vsak eno cetrtino hise). Ta del lahko vsak od vaju zapusti komurkoli hoce. V tvojem primeru je to lahko torej tvoj sin in nihce se nima pravice 'usesti' na njegov delez. S svojo cetrtino hise lahko tvoj moz prosto razpolaga in jo zapusti komekoli zeli.

Torej ko bos pisala oporoko, natancno doloci, komu zapuscas svoje premozenje - tisto, kar si dobila od starsev, pa natancno opisi in predlozi dokaze, da to premozenje ni bilo ustvarjeno v casu trajanja zakonske zveze.

_____________________________

if a man speaks his mind in a forest and no woman hears him, is he still wrong?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OPOROKA
19.1.2010 0:05:10   
sazi
Za večjo gotovost je res najbolje, da se glede vsega zanima pri odvetniku. Drugače pa, če njegovih otrok nisi posvojila, potem direktno od tebe ne morejo dedovati, lahko pa preko tvojega moža, ki deduje po tebi. Temu se v celoti niti ne moreš izogniti zaradi nujnega deleža - torej v oporoki lahko vse zapustiš sinu, vendar ima mož pravico do nujnega deleža, kar je polovica tistega, kar bi mu pripadalo brez oporoke - torej pol od pol = 1/4 tvojega premoženja v vsakem primeru deduje tvoj mož, če umre za tabo. Če pa umre pred tabo, je tvoj edini zakoniti dedič tvoj sin (ob predpostavi, da nisi posvojila njegovih otrok in da nimata skupnih otrok).

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kako pa lahko deduje po tebi otrok, ki ni v sorodu s tabo? posvojila jih nisi, krvni sorodniki pa tudi niso.. ponjemu dedujejo, po tebi pa res ne vem zakaj bi? saj majo svojo mamo?


Z lahkoto - če umre pred možem, podeduje polovico on in polovico njen sin - in potem po njenem možu dedujejo njegovi otroci


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OPOROKA
19.1.2010 0:54:31   
mateyka
aha, se pravi, da če umre pred možem, se npr. 1/4 (nujni delež moža) potem razdeli med vse potomce. njenega sina in ostale otroke (ko umre mož). mislim kot del celotnega njegovega premoženja.

heh, se pravi mora preživet moža, da dobi vse premoženje z njene strani rodbine (in del njunega skupnega, ki mu pripada) njun sin?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OPOROKA
19.1.2010 7:48:48   
uškinamama
Njegovega otroka sem vzela za svojega, vključno z dedovanjem.user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OPOROKA
19.1.2010 7:56:16   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

Darila, dediscina... se ne stejejo v skupno premozenje in kot do njih tvoj zakonec nima pravice po tvoji smrti (razen ce mu tega premozenja ti ne zapustis z oporoko). Je pa potrebno dokazati, da je to res izkljucno tvoje premozenje in ni bilo ustvarjeno v casu trajanja vajine zakonske zveze. Za take dokaze steje npr. podarjen denar v dediscini, darilna pogodba za zemljisce itd. Fajn je tudi, ce imas dokaze, koliko vaju je vsa hisa stala, da dokazes, da je bilo podedovanega denarja res za polovico hise.

Drugo polovico hise sta ustvarila skupaj ti in tvoj moz in imata zato pravico vsak do polovice tega premozenja (to pomeni vsak eno cetrtino hise). Ta del lahko vsak od vaju zapusti komurkoli hoce. V tvojem primeru je to lahko torej tvoj sin in nihce se nima pravice 'usesti' na njegov delez. S svojo cetrtino hise lahko tvoj moz prosto razpolaga in jo zapusti komekoli zeli.

Torej ko bos pisala oporoko, natancno doloci, komu zapuscas svoje premozenje - tisto, kar si dobila od starsev, pa natancno opisi in predlozi dokaze, da to premozenje ni bilo ustvarjeno v casu trajanja zakonske zveze.
[/quota

Se pravi, da tudi, če dobim v času zakonske zveze - je to moje premoženje.
Dobro- naj še enkrat ponovim, da tisto, kar bo moj mož ustvaril ( vikend, pol hiše, avtomobile) to bom že sinu pripravila, da jih bo lahko izplačal ampak nepremičnine, ki smo jih pa čuvali mi pa nikakor ni, da jih bo moral moj sin enkrat prodajat, da bo izplačeval otroke mojega moža.
res najbolje, da grem do odvetnike in vse dorečem čimprej, da res ne bo kakšnih dodatnih stroškov.
Sva se že z mamo pogovarjali, da bi ona spremenila oporoko in vse zapustila mojemu sinu vendar tudi to lahko postane zelo komplicirano, če bi npr. pri 18 lahko razpolagal z veliko količino denarja- nikoli ne veš kaj takšnemu mlademu človeku stopi v glavo.

< Sporočilo je popravil gita10 -- 19.1.2010 7:57:02 >

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OPOROKA
19.1.2010 8:01:07   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Njegovega otroka sem vzela za svojega, vključno z dedovanjem.user posted image


Sem poskušala na vse načine ampak sem jaz za njih samo Slovenska ku..a. Kljub temu, da sem razno razne stvari poskušala - se stvar ne bo spremenila- nimam nič proti temu, da dobijo vse kar je ustvaril moj mož- vendar pa družinskega premoženja ne mislim zapuščat nikomer dugemu kot svojemu otroku.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OPOROKA
19.1.2010 8:06:16   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Njegovega otroka sem vzela za svojega, vključno z dedovanjem.user posted image


Sem poskušala na vse načine ampak sem jaz za njih samo Slovenska ku..a. Kljub temu, da sem razno razne stvari poskušala - se stvar ne bo spremenila- nimam nič proti temu, da dobijo vse kar je ustvaril moj mož- vendar pa družinskega premoženja ne mislim zapuščat nikomer dugemu kot svojemu otroku.


Škoda...če pač ne gre ne gre. Kako pa ti vpliva na vajin odnos?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OPOROKA
19.1.2010 8:33:48   
mika
Najbolje bi bilo da si pisno razdelita premoženje, vknjižita v zemljiško knjigo kar se tiče nepremičnin.
Glede nato, da so njegovi otroci toliko proti tebi, ti lahko podpiše, da se odpoveduje deiščini po tebi, ampak da ima v uporabi do smrti. Da se ne bi prestrašil, da ga bo sin kdaj metal iz hiše...kot si napisala, nikoli ne veš kaj pade 18 letniku v glavo in se strinjam, da nanj tvoja mama ne prepisuje premoženja.
Podpišeta tudi, koliko bi njegovim otrokom izplačala v primeru moževe smrti, glede na trenutno premoženje. S tem tudi možu pokažeš, da ne boš opeharila njegovih otrok. 

Najprej morata it do odvetnika, da vama on pove kakšne so vajine možnosti. Jaz sem ti napisala čist laično. vem pa da, če se mož pisno odpove dedovanju, deduje samo vajin sin.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
19.1.2010 8:57:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OPOROKA
19.1.2010 9:01:07   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

aja, jz bi se to dodala - ce imata moznost, naj moz svoj del hise ze pred smrtjo izplaca svojim otrokom. tako bo hisa cela od vajinega otroka in ne bo nepotrebnih sranj, ki so zlo pogosta, kadar je en del dedicev prizadet in se pocuti ogoljufanega.



Sam otroci morajo podpisat, da so dobili izplačano dediščino, kar pa dvomim da bodo, glede na odnos. Pa verjetno še niso polnoletni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.1.2010 10:13:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:28:28   
gita10
Sej oni bodo dobili itak vse kar imava midva v Bosni- celo jaz sem kar nekaj vložila v najino hišo dolj-, dobili stanovanje, ki so jima ga kupili starši mojega moža in jim je celega pustil. Tako,da oni ne bodo ostali brez vsega, da se razumemu. Jaz bi samo želela zaščiti premoženje v Sloveniji.
Joj po eni strani je boljše, da nimaš nič se vsaj sikiraš ne kdo bo kaj dobil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
19.1.2010 10:44:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:47:08   
baguSka
Vsaka oporoka se lahko izpodbija oz je dosegljiv nujen delez!! Edina resitev je, da ze pred svojo smrtjo VSE napises na otroka!

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:51:30   
baguSka
Jaz bi samo želela zaščiti premoženje v Sloveniji.
Joj po eni strani je boljše, da nimaš nič se vsaj sikiraš ne kdo bo kaj dobil.


Saba sebi si ze lepo odgovorila. Najboljse je, da nimas NIC! Kar pomeni da je najboljse ce vse DAS oz PRODAS svojim otrokom pred svojo smrtjo!! Vse ostalo se lahko izpodbija, razen ce njegovi otroci podpisejo da se odpovedujejo nujnemu delezu!


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:55:07   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Vsaka oporoka se lahko izpodbija oz je dosegljiv nujen delez!! Edina resitev je, da ze pred svojo smrtjo VSE napises na otroka!


A veš to je pa spet rizično. Poznam en primer, ko je od moje mame prijateljica tako naredila. Sin se je poročil in se je malo kasneje smrtno ponesrečil in sedaj je ona najemnik v svoji hiši- dobesedno najemnini plačuje.
Pa mi ni do takega rizika

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:55:53   
Anonimen
kaj pa to?

starsa imata svojo hiso. imata 2 sina. v oporoki zapiseta, da hiso zapustita enemu sinu. se drugi sin lahko obrise pod nosom, ali mu kaj pripada?

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:57:22   
Anonimen
aja....sin ima stalno prebivalisce v hisi starsev. igra to kaksno vlogo?(tisti sin, ki ne bi dobil dediscine)

sorry gita, ker vdiram

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:57:56   
uškinamama
uveljavljanje nujnega deleža?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: OPOROKA
19.1.2010 10:58:37   
Anonimen
nujni delez je pa v tem primeru 1/4, ne?

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: OPOROKA
19.1.2010 11:02:48   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kaj pa to?

starsa imata svojo hiso. imata 2 sina. v oporoki zapiseta, da hiso zapustita enemu sinu. se drugi sin lahko obrise pod nosom, ali mu kaj pripada?



drugi sin lahko zahteva nujni delez oz ce gre dlje, lahko celo izpodbija celotno oporoko in se vse skupi precej zavlece... potem je pa vpraasnje kaksni do dokazi itd in kako se sodisce odloci oz kok so odvetniki dobri..


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: OPOROKA
19.1.2010 11:02:50   
Arwenko
Nujni delež mu pripada drugemu, ne glede na oporoko. Edino če bi ta drugi sin predhodno podpisal, da se temu deležu odpoveduje. Tako so naredili v bistvu pri mojem očetu. Babica in dedek sta na mojega fotra prepisala pol hiše (tisti pol, ki bi mu pač pripadal), on pa je moral podpisat, da se ob dedovanju odpoveduje vsemu v korist svoje sestre, torej moje tete, ker drugače bi njemu pripadala še vsaj dodatna 1/8 hiše. Zdaj pa je drug problem pri nas, da v bistvu moj foter praktično vse vlaga v hišo (vsi večji izdatki, fasada, okna, centralna), ki so seveda za celoto, njegova draga sestra pa bo na koncu prišla in dobila polovico brez da je vložla 1 eur.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?