|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ločevanje odpadkov
6.7.2008 9:26:36   
Spark
Kako imate to pri vas doma uštimano? Zanima me v čem shranjujete, časopis, steklenice, plastenke, piksne, tiste kartončke od mleka.
Pri nas so sedaj postavljeni tisti kontejnerji za ločevanje odpadkov. Niso daleč, 4 hiše stan. Ampak, ne vem, kje bi sedaj to držala, da ne hodim za vsako stvar-smet, direkt do kontejnerjev. Balkona nimam da bi to tam imela.  Navadni koš imam v Wc, in v kuhinji in smeti običajno odnesem 1x dnevno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ločevanje odpadkov
6.7.2008 11:06:07   
copka
Ce zivis v bloku, zna to biti problem.

Ce pa si v hisi: nam je komunala dostavila neke eko vrece (tudi stanovalcem po blokih) in tam notri dajemo plastiko (plastenke in plocevnike stisnemo, da zasedejo manj prostora. Zraven imamo vecjo skatlo (od LeClerca npr.) in tja mecemo papir. Posebej pa imamo manjso skatlo za steklo. Za bio odpadke pa smo si nabavili zeleno kanto in tja mecemo pokoseno travo in odpadke iz gospodinjstva (te dpadke mecemo v manjse eko vreckice).
Vse skupaj pa imamo v "utility-ju".

Verjetno nisem dosti pomagala.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ločevanje odpadkov
6.7.2008 13:47:16   
Anonimen
Možna VARIANTA

(odgovor članu copka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ločevanje odpadkov
7.7.2008 11:49:22   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica

Možna VARIANTA


To imamo mi in se super obnese. V eni posodi imam navadne smeti, v drugi bio odpadke, potem v eno mečemo papir, v drugo tavečjo pa plastenke, konzerve in pločevinke (to gre menda itak v skupni kontejner). Steklo (ki ga imamo pa bolj malo) pa kar v eno navadno vrečo za smeti, ki jo imamo spravljeno v garaži in potem odnesemo v kontejner.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ločevanje odpadkov
7.7.2008 17:19:16   
Spark
To bi bilo dobro, kje pa se to dobi? 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ločevanje odpadkov
8.7.2008 16:10:50   
Anonimen
Mi imamo navadne smeti v kuhinji, papir in embalazo pa zbiramo v eni veliki vrecki kar na hodniku (ob kuhinji). Ko se vrecka napolni, se pac odnese dol. Smo pa v stolpnici.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ločevanje odpadkov
9.7.2008 12:37:51   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: honey

IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica

Možna VARIANTA


To imamo mi in se super obnese. V eni posodi imam navadne smeti, v drugi bio odpadke, potem v eno mečemo papir, v drugo tavečjo pa plastenke, konzerve in pločevinke (to gre menda itak v skupni kontejner). Steklo (ki ga imamo pa bolj malo) pa kar v eno navadno vrečo za smeti, ki jo imamo spravljeno v garaži in potem odnesemo v kontejner.


Mi tudi in je super

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ločevanje odpadkov
9.7.2008 12:39:08   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

To bi bilo dobro, kje pa se to dobi? 

mi imamo od Blancota - imenuje pa se Blanco select.
Prodaja že veliko praizvajalcev kuhinj - kupiš kot cel element, lahko pa naknadno vgradiš v omarico - imajo širine 45, 50 in 60, prodajajao pa v Tehnounionu.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ločevanje odpadkov
9.7.2008 15:24:38   
mojsoncek
Naj me kdo popravi, ce se motim, ampak mislim, da se dobi tudi v Ikei.

Pa Alveus jih ima tudi: http://www.alveus.si/index.php?menu_item=ZbiranjeOdpadkov


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 9.7.2008 15:32:01 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ločevanje odpadkov
10.7.2008 8:31:53   
puncica
Imamo na štengah ko se gre na podstrešje, imamo pa eno kartonasto škatlo za papir, eno za embalažo, eno za steklo, potem ko so polne to mož odpelje na ekološki otok. V kuhinji pa imam vrečke od mercatorja une Tiktak in noter mam embalažo, stekla je itak tako malo, da nesem pač več kozarcev skupaj v škatlo, drugače pa shranjujem v špajzi prazne kozarce, papir pa tud pograbim po mizi in nesem v škatlo. Problem pri nas je le embalaža, ker te je ultra velik.


< Sporočilo je popravil puncica -- 10.7.2008 8:33:58 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ločevanje odpadkov
13.7.2008 9:09:58   
Skabi
Tak koš za ločevanje smeti imamo v panlesovi kuhinji.

Ker opremljamo hišo, imamo veliko stiropora, ki ga dajo v kartone z aparati. Imate kako idejo, kako bi ga lahko kje porabili? Otrokom smo ga že dali za igrat, vendar to ni bilo pamteno, ekr so ga scefrali na drobne koščkeuser posted image  
ali pa, med katere odpadke naj ta stiropor odvržemo?

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ločevanje odpadkov
15.7.2008 15:17:40   
_Luna_
Manjše količine stiropora se lahko da med gospodinjske odpadke, drugač ga pa lahko odpeljete v zbirni center, tam posebej zbirajo tudi stiropor. Mi ga ponavadi peljemo tja, ko peljemo še kaj drugega, včasih pa tudi kaj manjšega vržem v smeti.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ločevanje odpadkov
15.7.2008 21:36:46   
niki5
Mi imamo tudi Blanco select, ko se napolni imamo v kleti v hiši še škatle v katere potem vse skupaj preložim in ko je večja količina, potem to odnesemo v kontejnerje, ki so žal pri blokih, nekaj sto metrov oddaljeni od hiše.

(odgovor članu _Luna_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ločevanje odpadkov
30.10.2008 10:53:50   
urška84
Midva z možem sva pa pred kakim tednom dni nazaj začela ločeno zbirati odpadke. Noben problem in nobena znanost. Imava koš z ločenimi predalčki (v Sparu za 19,90 EUR), pa posebje zbirava steklo in papir. Ostalih odpadkov praktično nimama, izjama so kosovni, kjer je pa itak organiziran odvoz.

In rezultat - namesto vsak dan sedaj nosiva v smeti vsak tretji dan, ker se jih veliko manj nabere v košu - embalažo tudi namreč stiskava (sva kupila za 7 eur stiskalnik v Merkurju). V bio košek sva dala pa bio vrečke.

Skratka, to je super.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ločevanje odpadkov
30.10.2008 11:21:56   
enkratna
mojsoncek, buhlonej za ta link!

Spark, midva sva v bloku, zaenkrat nama uspeva ločevati samo papir in plastenke (hudič, se tega nabere!), želim pa vzpostaviti tudi ločevanje bio odpadkov.
Plastenke zaenkrat kopičiva v vreči v "tamali sobi" (bodoči otroški), ko/če pa naraščaj enkrat vendarle le pride, pa bo verjetno potrebno kaj na balkonu si omisliti, da ne bo res potrebno vsak dan laufat ven user posted image
Bom še pogledala v Sparu za tole zadevco, ki jo omenja urška84, če bo uporabno za naš stanovanjček.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 12:25:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ločevanje odpadkov
30.10.2008 12:38:25   
urška84
Enkratna, predlagam ti, da si kupiš stiskalnik za plastenke. Ta, ki sem ga jaz kupila je ročni, cheap varianta, ampak kar v redu stisne. Mehanski seveda bolje stisnejo, ampak stanejo po 50 EUR. Jz sem s tem za 7 EUR čist zadovoljna.

Jz sm ogromen porabnik ustekleničene vode (ja, vem se posuvam s pepelom,user posted image ampak jaz sem se je tako navadla, da mi ima voda iz pipe čist drug okus), moj pa večkrat popije kakšno 2l  coca colo, ki je tud ogromna embalaža. Pa gre vnajin košek poleg vseh ostalih odpadkov (embalaže), ki se v treh dneh nabere tud po 8 1,5litrskih plastenk. Pa tud piksne fajn stisne, npr tiste 0,5l od piva. Čist male ratajo.

< Sporočilo je popravil urška84 -- 30.10.2008 12:39:32 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 12:54:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška84)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ločevanje odpadkov
30.10.2008 13:01:13   
enkratna
Hvala za ta namig, urška84 - bom ob priliki pogledala (ko se vrnem nazaj v potrošniški svet user posted image ).
Zaenkrat uporabljamo ročno stiskalnico, ki deluje na sistem "100 kg stopi na plastenko in jo splošči" user posted image

Tudi midva sva kar stalen porabnik ustekleničene vode (navadna, Oaza) - to pa zato, ker pri nas ob vsakem dežju iz pipe teče rjava voda, in... tuširam se še lahko s tem, ampak piti pa res ne morem.

(odgovor članu urška84)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ločevanje odpadkov
30.10.2008 19:21:13   
urška84
 Takole izgleda tale hec (v Mekurju za 7,70). Jz z njim stiskam plastenkein plončevinke. Obstajajo pa tudi dražje, bolj zanesljive stiskalnice, samo to se men zdi bolj za gostince praktično, zame je predrago.



                 

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 21:27:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška84)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ločevanje odpadkov
1.11.2008 22:56:09   
K_a_t_i
Mi imamo v kuhinju pod umivalnikom smetnjak z dvema posodama - za "neselekcionirane" odpadke in za plastiko (+od mleka,...). V pleteni košarici nabiramo papir in ostale papirne odpadke. Steklovino (marmeladni kozarci, kumarčni,...) odlagamo na pult (tega je ful malo). Plenice imamo v sangenicu. Bio odpadke imamo pa samo čez vikend, ko se kuha in jih damo v posebno vrečkico (če je več, če pa recimo samo ostrgam par korenčkov, dam med navadne smeti).
Ven gremo vsaj 2krat dnevno in takrat popokamo še tisto vrečko, ki je polna. Smo v bloku.

Stiskalnica za plastenke -> zakaj pa to rabite user posted image  Odviješ pokrovček, stisneš plastenko, jo zviješ kot palačinko in daš nazaj gor pokrovček.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 1.11.2008 22:57:29 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ločevanje odpadkov
2.11.2008 19:10:43   
Abbott
Plastiko lahko res povsem sam spestas. Odvijes zamasek in pomeckas, pa je. Nobene visje znanosti. 

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ločevanje odpadkov
3.11.2008 8:09:28   
urška84
Meni osebno je pa težko stiskati ročno velike plastenke (imam večinoma samo tiste za 1,5 in 2 litra), da o pločevinkah ne govorim. Tako da mi stiskalnik prihrani veliko truda.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ločevanje odpadkov
8.2.2010 18:51:02   
hamarsi
Stiskalnico za plastenke lahko dobiš na http://www.stiskalnica.si

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?