|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 20:06:52   
Jessy
Lepo prosim, če mi kdo zna povedat, kako točno se zbija vročina s krompirjem? Je treba krompir olupit, narezat, kam zavit, dati direktno na stopala, pa za koliko časa....????
Thanx!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 20:19:16   
tintin
baje krompir sam po sebi nima efekta...povsem isto boš dosegla če otroku noge - meča in stopala obložiš z mokrimi, mlačnimi oblogami (mokra krpa, rjuha....).

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 20:20:56   
vanilla
Jaz nič ne lupim krompirja, ampak samo svežega narežem na rezine (bolj tanke, do 5mm) in par rezin dam na podplate, da pokrijejo celoten podplat, čez pa oprijet štumfek. Tako jo dam spat in ima ta krompir do jutra.
Po potrebi se to nardi tudi čez dan, če je vročina skos prisotna.

Meni je to mama vedno delala in je pomagalo. Ni pa nujno, da pomaga prvi dan vročine, ker takrat še vse skupaj raste, telo se bori... Ponavadi drugi ali tretji večer krompir res uspešno naredi svoje.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 20:37:49   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Lepo prosim, če mi kdo zna povedat, kako točno se zbija vročina s krompirjem? Je treba krompir olupit, narezat, kam zavit, dati direktno na stopala, pa za koliko časa....????
Thanx!


jz vem samo recept za kontra učinek, smo ga v šoli uporabljali..


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 20:44:27   
Jessy
Krompirja mi ni pustila dati na podplate, zato sem ji kar mrzle obkladke dala na stopala in je prec bilo za pol stopinje bolje.
Hvala za nasvete!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 21:05:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



jz vem samo recept za kontra učinek, smo ga v šoli uporabljali..



Samo name ta kontra učinek tudi ni imel efekta......user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 21:41:09   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



jz vem samo recept za kontra učinek, smo ga v šoli uporabljali..



Samo name ta kontra učinek tudi ni imel efekta......user posted image



name tut ne, ampak sem bila pa tolk vztrajna, da sem drisko fasala user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 22:09:54   
zmajaz
To je bilo ravno nedolgo nazaj po TV - da so spraševali zdravnike o teh domačih "receptih" za zbijanje vročine (kisovi obkladki, krompir ipd.) in so rekli zdravniki, da fora vseh teh zadev je samo v tem, da HLADIJO, tako da je čisto vseeno ali uporabiš krompir, ali kis ali pa navadno vodo. user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
15.2.2010 22:53:08   
Jessy
zmajaz, hvala za te informacije. Jaz sem ji le z mokro cunjo ovila stopala in menjavala obkladke cca 40 min. ko ji je T padla za pol stopinje, sem prenehalsa in je nato padala sama od sebe še naprej, tako da jo ima zdaj pod 38°C. user posted image  Nisem mogla verjet, da to res tako pomaga! user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
16.2.2010 8:13:26   
kalbo
Samo če ti otrok kuha, je to zbijanje vročine s hlajenjem samo momentalno. Obvezno je treba zbijat vročino (visoko seveda to je nad 38,5) s kalpolom. Naši tamali, ki ma pa pokvarjen termostat in zahajca v desetih minutah na 40 in to pelje potem v krč pa te domače rcnije ne pomagajo nič. Pomaga kalpol in hlajenje z mokro brisačo, da se rast vročine ustavi, pol smo pa za 4 ure dobri in spet jovo na novo.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nujno!!! Zbijanje vročine s krompirjem!
16.2.2010 9:57:42   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Samo če ti otrok kuha, je to zbijanje vročine s hlajenjem samo momentalno. Obvezno je treba zbijat vročino (visoko seveda to je nad 38,5) s kalpolom. Naši tamali, ki ma pa pokvarjen termostat in zahajca v desetih minutah na 40 in to pelje potem v krč pa te domače rcnije ne pomagajo nič. Pomaga kalpol in hlajenje z mokro brisačo, da se rast vročine ustavi, pol smo pa za 4 ure dobri in spet jovo na novo.


Moja je bila pod 38°C (od hlajenja z obkladki) vse do 1.30 zjutraj, ko je imela spet 39,5°C. K sreči krčev nima, tako da si dovolimo malce višjo T. Takrat sem ji seveda dala paracetamol in isto danes zjutraj, ko je spet imela 39,5°C.
Ja, približno 4 ure tudi moji drži paracetamol, ampak jaz ji dajem Daleron Junior, ker mi Calpola noče piti.

< Sporočilo je popravil Jessy -- 16.2.2010 9:58:04 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?