|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Visina porodniske
22.12.2009 0:34:09   
Najki
Danes sem zacela delati po prvi porodniski, pa se zmeraj nisem razresila dileme delovnega casa. Ker mali nima varstva (naj bi ga cuvala babica, pa po izracunu se eno leto ne gre v penzijo, za vrtec pa se nismo prijavili), sem mislila za eno leto delati s skrajsanim delovnim casom. Torej bi delala 4 ure na dan in dobila pol place, vendar bi mi drzava krila prispevke za ostale 4 ure do polnega delovnega casa, seveda po minimalni osnovi.

S partnerjem pa nacrtujeva drugega otroka, ki bi se predvidoma rodil letos, torej bi prisla na porodnisko iz skrajsanega delovnega casa. Zdej pa me zanima, kako bi mi izracunali porodnisko? Po prihodkih, torej polovici place ali po polni placi? Ker 2 leti ne bi rada imela polovicnih prihodkov, pa bom morala razmislit o osemurnem delavniku in osemurnem varstvu, ki pa bi mi itak pol place pozrlo.

Se katera spozna na to?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Visina porodniske
22.12.2009 9:44:31   
Najki
Se vse spite?

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Visina porodniske
22.12.2009 9:53:15   
zmajaz
Po enem letu polovičnega del. časa zaradi starševstva bi se tvoja porodniška računala tako: plača za 4 ure + 50% minimalne plače za ostale 4 ure, ker imaš za toliko plačane prispevke. Tvoja porodniška bi bila torej višja od plače za 4 ure, a vseeno nižja od plače za 8 ur, če je tvoja plača sicer višja od minimalne.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.12.2009 9:55:05 >

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Visina porodniske
22.12.2009 10:26:32   
Najki
OK hvala =]. Boljse kot nic.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Visina porodniske
26.12.2009 21:01:27   
mala zirafa
Koliko pa znaša zgornja meja porodniške?

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Visina porodniske
27.12.2009 11:04:10   
teaju
zgornje meje ni, saj se porodniška izračuna na podlagi povprečja zadnjih 12 mesečnih plač. Torej, če imaš mesečno plačo 500 eur, dobiš 500 eur porodniške, če pa imaš 5000 eur, pa boš imela 5000 eur porodniške
Zgtornja meja je določena pri otroških dodatkih.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Visina porodniske
28.12.2009 9:03:39   
zmajaz
Pri s.p.-ju, kjer ni plače (in za katerega te dejansko zadeva zanima), pa se za izračun porodniške gleda bruto osnova, od katere plačuješ prispevke in ne tvoj promet.

(odgovor članu teaju)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Visina porodniske
28.12.2009 9:38:22   
katra55
Izplačilo starševskega nadomestila ne more biti višje od 2,5-kratnika povprečne mesečne plače v Republiki Sloveniji na podlagi zadnjih znanih uradnih podatkov, niti ne more biti nižje od 55% minimalne plače v Republiki Sloveniji. Izjema je porodniško nadomestilo, pri katerem višina navzgor ni omejena.

To sem kopirala iz CSD Šiška.

Porodniški dopust traja 105, ostalo(260dni) pa je dopust za nego in varstvo otroka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Visina porodniske
1.3.2010 13:43:43   
vrtnica81
mene pa zanima ali se mi lahko "vsedejo" na porodniško z raznimi izvršbami ipd.?

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Visina porodniske
1.3.2010 14:12:09   
benika
Ja seveda, ker je to tvoj prihodek. Vendar ti morajo pustiti deločen znesek za preživetje, razen če si dolžna banki. Takrat ti poberejo lahko tudi vse.

(odgovor članu vrtnica81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Visina porodniske
1.3.2010 14:25:58   
vrtnica81
se pravi če imam v izterjavi neplačane kredite mi lahko tudi vse poberejo?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Visina porodniske
1.3.2010 14:26:20   
vrtnica81
se pravi če imam v izterjavi neplačane kredite na banki mi tudi lahko vse poberejo?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Visina porodniske
2.3.2010 10:10:52   
benika
Ja.

< Sporočilo je popravil benika -- 2.3.2010 10:11:08 >

(odgovor članu vrtnica81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?