|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
22.3.2010 16:33:43   
nutela
Situacija je sledeča: grem na sejem v Italijo-Trst, a bom spala pri starših na obali.Če jih ne bi imela bi si našla hotel v Trstu.

Prvo vprašanje: ali katera ve, če mi pripada še kaj zraven, ker dejansko firma ne da nič za mojo nastanitev- zakonsko mislim.

Drugo vprašanje: je pa še to, da moja starša oddajata apartmaje. Kakšno je vaše mnenje o tem, da bi mi izstavila račun za bivanje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
22.3.2010 16:56:24   
*ZiVa*
Imaš pomisleke za skasirat prenočišče? Ker spati bi itak mogla nekje.

Kakšni so odnosi v firmi?

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.3.2010 17:19:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *ZiVa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
22.3.2010 17:26:30   
s.
Če si na potovanju, potem bi morala dobiti povrnjene vse stroške, prinesi račune...

(prevoz na službenem potovanju)

(1) Povračilo stroškov prevoza na službenem potovanju se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja do višine dejanskih stroškov za prevoz z javnimi prevoznimi sredstvi, za prevoz, ki se izvaja z osebnim avtomobilom ali kombiniranim vozilom v komercialne namene ali za najem osebnega avtomobila.
(2) Za povračilo stroškov prevoza na službenem potovanju se šteje tudi povračilo stroškov za takse (letališke takse, peronske karte in podobno), povračilo stroškov za gorivo, če se uporablja službeno vozilo, cestnine in parkirnine ter povračilo stroškov za prevoz in prenos stvari oziroma prtljage.
(3) V primeru, da delojemalec uporablja lastno prevozno sredstvo, se povračilo stroškov prevoza na službenem potovanju ne všteva v davčno osnovo do višine 0,37 eura za vsak prevožen kilometer.

http://www.eracunovodstvo.org/blog/racunovodstvo/dnevnice-2010-gospodarstvo/


(odgovor članu *ZiVa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
22.3.2010 18:49:10   
Raho
Če spiš pri starših, ti pripadata dnevnica in potni stroški. Če spiš v hotelu, ti mora firma dati naročilnico (ponavadi se dela tako) in firmi potem hotel na podlagi naročilnice izstavi račun.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
22.3.2010 18:53:41   
Anonimen
Plačati ti morajo prenočišče in stroške poti ter prehrane.
Prenočišče je logična postavka, če greš za dva dni ali več. Če tega ne bo, je lahko firma v sumu davčne utaje-nabijanje potnih stroškov.

(odgovor članu nutela)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
22.3.2010 19:57:50   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Plačati ti morajo prenočišče in stroške poti ter prehrane.
Prenočišče je logična postavka, če greš za dva dni ali več. Če tega ne bo, je lahko firma v sumu davčne utaje-nabijanje potnih stroškov.

Ja, samo če nima računa, potem ji nima firma kej povrniti. Sej ni napisala, da ji firma noče plačat prenočišča - piše, da si je ona zaželela prenočit pri starših.

Kaj in koliko ti morajo plačati, je pa odvisno tudi od kje si - ker če si iz Kopra, potem ti jaz, kot firma, sploh ne bi povrnila prenočišča.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 22.3.2010 20:01:06 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
23.3.2010 8:35:37   
Nika v službi
Povračilo stroškov je na podlagi računov, ki se glasijo na tvoje ime in ne na ime podjetja. Za pot v tujino potrebuješ najprej potni nalog, ki ti ga izstavi podjetje in kjer opredeli tudi morebiten avans (če ga potrebuješ, zahtevaš, če je pri vas taka praksa ipd.).

Če greš v Trst na enodnevni sejem, jaz osebno ne bi nikoli pričakovala še plačila prenočitve (tudi če si iz Ljubljane ali tam nekje). Gre za vožnjo z avtom 1 - 2 uri in če je sejem zgolj 1 dan, je čisto nepotrebno, da spiš. Če pa gre za večdnevni dogodek, potem naj ti starši izstavijo uradni račun za prenočitev (na tvoje ime), ki ga potem priložiš celotnemu obračunu stroškov (poleg ostalih stroškov, ki bodo nastali - cestnina, vstopnina na sejem, kilometrina, če boš šla s svojim vozilom, itd.).


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: VPRAŠANJE GLEDE DNEVNICE
23.3.2010 22:08:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Povračilo stroškov je na podlagi računov, ki se glasijo na tvoje ime in ne na ime podjetja. Za pot v tujino potrebuješ najprej potni nalog, ki ti ga izstavi podjetje in kjer opredeli tudi morebiten avans (če ga potrebuješ, zahtevaš, če je pri vas taka praksa ipd.).

Če greš v Trst na enodnevni sejem, jaz osebno ne bi nikoli pričakovala še plačila prenočitve (tudi če si iz Ljubljane ali tam nekje). Gre za vožnjo z avtom 1 - 2 uri in če je sejem zgolj 1 dan, je čisto nepotrebno, da spiš. Če pa gre za večdnevni dogodek, potem naj ti starši izstavijo uradni račun za prenočitev (na tvoje ime), ki ga potem priložiš celotnemu obračunu stroškov (poleg ostalih stroškov, ki bodo nastali - cestnina, vstopnina na sejem, kilometrina, če boš šla s svojim vozilom, itd.).



Točno tako.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?