|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi dale denar?
28.4.2010 23:13:10   
Muca83
Pred nekaj leti je moja sedaj že pokojna mama prodala delnice, denarja je bilo če preračunam v eur cca 20 tisoč eur. In smo se zmenili tako, da je moja sestra dobila stanovanje v zgornjem nadstropju hiše, jaz pa sem dobila ta denar.

Potem je mama umrla in nekaj časa po tem so razmere doma postale tako nevzdržne, da se je sestra odselila. In potem je bilo takoj "nefer", da jaz pa imam denar, ona pa nič. No in sva se zmenili, da bo dobila pač toliko več denarja, ko bova prodali neko parcelo, ki sva jo podedovali. Predvidevali sva, da jo bova prodali letos, pa se je nekaj zataknilo in je najbrž še kar nekaj let ne bo možno prodati.

Sedaj pa sestra kupuje stanovanje in nujno potrebuje denar, jaz pa imam tudi namen stanovanjski problem reševati naslednje leto (zdaj sem v najemu in se trudim čimveč prihraniti) in je prišla k meni z idejo, da naj ji dam 10 tisoč eur. Kaj menite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
28.4.2010 23:14:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Muca83)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi dale denar?
28.4.2010 23:16:37   
baguSka
Ja na koga pa je napisano zgornje stanovanje?user posted image Ce ni napisano na njo, pol ste se itak ze v startu narobe zmenil. In ce hoces bit fer ti, potem ji das pac teh 10 tisoc (ce jih seveda se vedno imas).

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi dale denar?
28.4.2010 23:18:00   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

poskrbi najprej zase in za svojo familijo.


ne vem no. men se tud nebi zdelo fer. resno. razen seveda, ce je tisto stanovanje napisano na sestro! ce ni napisano na njo, potem ma itak muca83 do njega enako pravico kot njena sestra... in njena sestra do teh delnic oz denarja.. user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi dale denar?
28.4.2010 23:19:30   
zmajaz
Takrat je izbrala stanovanje in kar se je dogajalo pozneje je druga pesem, ki nima več veze s tem. Glede na to, da boš denar kmalu sama potrebovala za reševanje lastnega stanovanjskega problema, ji ga jaz na tvojem mestu niti slučajno NE bi dala. Če ga sama ne bi potrebovala, bi pa morda razmišljala drugače.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi dale denar?
28.4.2010 23:25:40   
baguSka
Mislim res ste super vse po vrsti.... ker mate tok zelo rade svoje brate in sestre.user posted image Kaj pa ce bi se za spremembo poskusle postavt v njeno kozo? user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
28.4.2010 23:33:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi dale denar?
28.4.2010 23:40:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Mislim res ste super vse po vrsti.... ker mate tok zelo rade svoje brate in sestre.user posted image Kaj pa ce bi se za spremembo poskusle postavt v njeno kozo? user posted image

Lej kar se mene tiče - jaz recimo imam rešen svoj stanovanjski problem in sem finančno preskrbljena, moja sestra pa končuje študij in če se bo odločila živeti doma (ima na voljo celi štuk z lastnim vhodom zase), ji bom zagotovo pri dedovanju prepustila celo hišo in že zdaj sem 100% odločena, da ne mislim zahtevati NIČ zase, nobenega nujnega deleža, nobenega izplačevanja ...
Ampak pri Muci83 je pa bila zadeva drugačna - DOBILI sta vsaka svoje, zdaj se je pa sestri življenje drugače obrnilo, bi pa rada dejansko za nazaj nekaj spreminjala, to pa ni taka stvar, da bi si človek kar tako lahko namišljeval danes tako, jutri drugače. Poleg tega pa Muca83 ta denar rabi zase in svojo družino.
Tudi če se postavim v kožo te sestre - ja, morda bi se tolkla po glavi, da sem se takrat narobe odločila, ne bi pa šla terjat tistega denarja za nazaj, ker ona ni kriva, da se je obrnilo, kot se je.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 28.4.2010 23:42:48 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi dale denar?
28.4.2010 23:53:49   
Muca83
Vidim, da ste nekako tako v dilemi kot sem sama... Po eni strani se mi zdi malo neumno, ker dokler je bila sestra v bistvu na boljšem, je bilo vse ok in fer, zdaj ko sem jaz je pa nefer. Po drugi strani mi je pa hudo za njo, ker so v stiski in morajo nujno rešiti stanovanjski problem in ne morejo dovolj kredita dobiti. Ampak kredit bom tudi sama mogla vzet, zdaj pa ali ga bom mogla vzet 10 tisoč več ali manj... Če bi pa denar že zapravila, me pa najbrž ne bi nihče hodil "terjat".

Stanovanje pa ni pisano na sestro.

Res ne vem kaj naj naredim...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 0:12:27   
Anonimen
Tudi če se postavim v kožo te sestre - ja, morda bi se tolkla po glavi, da sem se takrat narobe odločila, ne bi pa šla terjat tistega denarja za nazaj, ker ona ni kriva, da se je obrnilo, kot se je.




je pa tako, da življenje ni pravično.
tudi če se starši trudijo ne delati razlike, le-te so.



drugače pa: če bi imela s sestro dober, pristen prijateljski odnos, bi ji verjetno posodila, če pa je sestra le zato ker ima iste starše, bi poskrbela najprej zase in svojo družino.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 6:13:31   
ZARA
Ja, ne, ne bi dala denarja. Dobila je stanovanje ti pa denar. Kaj je njej nejasnega?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 7:20:25   
enisat
zmajaz
ZARA
...PODPIS

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 7:42:39   
K_a_t_i
Če je šlo za uradno dedovanje (na sodišču, torej) po katerem so nanjo prepisali zgornji del hiše, nate pa delnice, ji ne bi dala denarja. Sicer bi pa bila v takšni dilemi kot ti user posted image .
Kdo pa živi spodaj v hiši? Se zgornji del ne da prodati / dati v najem?

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 29.4.2010 7:43:26 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu enisat)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 7:52:42   
pomlad08
se strinjam s kati. če je stanovanje res njeno (se pravi napisano nanjo, da je ona lastnik), potem naj razpolaga s tem, kar ima (proda, da v najem ...). drugače pa bi bila tudi jaz v dilemi oz. bi verjetno dala keš, kaj pa vem ...

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 8:16:25   
melanija
Če ji posodiš denar , boš ti drugo leto na slabšem, ko boš kupovala stanovanje. In tvoja sestra drugo leto - kje bo? Imela bo rešen stanovanjski problem in zate jo ne bo brigalo popolnoma nič. Vem, da starši nočejo delat razlik, vendar jih - na lastni koži občutila, čeprav se vsi delajo da je v najlepšem redu.

Če bi pa kaj več napisala kako je sedaj s tistim stanovanjem, kdo je v njem ali imajo možnost ga dat v najem, da potem dobivajo najemnino in s tem si pokrivajo stroški.... bi ti tudi lažje odgovorili. Ali ga imate možnost prodat, je oče v njem?

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 8:29:10   
skuštrana
Jaz tudi ne bi dala denarja, sploh če bi ga potrebovala ( kar ti ga in to za reševanje stanovanjskega problema). Bi ga dala če bi imela ravno višek.

Kaj pa če bi ga zapravila pa ga pač ne bi bilo. Ali pa bi ga imela oročenega na banki in ga ne bi mogla dvignit?




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 8:35:21   
sanelaa
ne vem, huda dilema........sploh če praviš da stanovanje ni pisano nanjo.

A pa je kje uradno zabeleženo kaj je katera dedovala?

ne vem no, res je malce mimo da je takrat bilo vse okej, torej njej stanovanje, tebi denar, zdaj je pa to kar naenkrat nefer.
če so po mamini smrti razmere postale nevzdržne in se je ona odselila na lastno željo, naj za to nosi posledice.

Sicer je težko zdaj razpravljat o tem, ker je tukaj zadaj sigurno dolga in zapletena zgodba, že samo o tem, kdo živi spodaj v hiši in zakaj je postalo tako nevzdržno da se je morala odseliti?

takole, čes ta ful navezani ena na drugo, če imata ena a odnos, bi ji mogoče denar dala na posojo, s tem da bi črno na belem želela imet določeno kdaj mi bo vrnila. kar podarila ji ga sigurno ne bi.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 8:39:14   
bomboncek1
ma kak dogovor je to bil? ona stanovanje, ti 20 tisoč. Stanovanje je najbrž vredno 4x več in takrat ni blo problema, ko je dobila 4krat več kot ti, zdaj pa bi še polovico tistega, kar si dobila ti, ki pa je bilo 4x manj od tistega, kar je dobila ona...
user posted image user posted image user posted image

Če mene vprašaš te je fino prinesla naokoli. Zakaj pa ne proda stanovanja?

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 8:52:45   
Špacka
Napako ste naredili že na začetku, ker stanovanje ni uradno pisano na sestro....ampak zdaj je kar je, vsaka je dobila svoj del, s tem sta se verjetno strinjali, tako da, jaz denarja ne bi dala.


(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 9:15:01   
Gina
Jaz pa sploh ne razumem zgodbe. Bila je hiša, v očitno dveh nadstropjih. Mama je umrla, stanuje pa nihče notri ali kako? Če imata vsaka svoje stanovnje v hiši, kako sta potem obe v najemu? Ne, ne štekam, en kos zgodbe manjka. Očitno ni sestra dobila stanovanja, ti pa 20.000, ampak je moralo biti malo drugače.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 9:20:09   
Anonimen
Glede na to,da stanovanje ni pisano na kozo bi ji jaz dala teh 10000eur. Ko se bo pa to stanovanje prodalo pa se denar tudi deli na pol. 

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 9:39:09   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz pa sploh ne razumem zgodbe. Bila je hiša, v očitno dveh nadstropjih. Mama je umrla, stanuje pa nihče notri ali kako? Če imata vsaka svoje stanovnje v hiši, kako sta potem obe v najemu? Ne, ne štekam, en kos zgodbe manjka. Očitno ni sestra dobila stanovanja, ti pa 20.000, ampak je moralo biti malo drugače.


Se podpišem.
Ne poznamo cele zgodbe in je težko svetovati.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 9:46:03   
Vijoličarka
Premalo podatkov. Najprej: čigava je hiša, v kateri naj bi imela sestra stanovanje? Zakaj so razmere postale 'nevzdržne'. Če ni nič pisano na nobeno od vaju, bosta kdaj dedovali?

Hipotetično sklepam. Mogoče se je oče še enkrat poročil in od tod 'nevzdržne razmere'. Mogoče ni bilo zapuščinske obravnave, ker je hiša pisana nanj. Mogoče bosta kdaj soudeleženi pri dedovanju, mogoče ne.

Hecno ste se zmenili, takole za mizo. Takih stvari se tako ne dela. Moj kriterij bi bil, da vama obema enako pripada. In v tej smeri bi delovala.

Torej, če bosta s setro kdaj dedovali in se bo ona spet spomnila, kako mora biti neko stanovanje njeno, tebi pa ne pripada, potem tek 20 K ne bi delila. Če bosta v bodoče dedevali enakopravno, potem bi delila.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 10:40:06   
gita10
Ne vem no ona je izgubila stanovanje - kaj če bi ti že zapravila denar in ga ne bi bilo več.
Se bi pa s skupnimi močmi borila s sestro za tisto stanovanje in bi ji pomagala. Govorila očetom oziroma tistemu, ki povzroča takšnega razmere, da se v stanovanju ne da bivati.

Mogoče pa vi lahko živite tam in ti njej daš 20 000 eur ne vem jaz z bratom se bi že dogovorila, da bi bilo prav. Takšne stvari bomo mi na forumu teško rešili, ker ne ponamo kompletnega ozadja.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bi dale denar?
29.4.2010 11:25:34   
tecnobica
Saj ste vsaka dobili svoj del a ne? Jaz denarja ne bi dala. Ona ima stanovanje, če ga nuca al pa ne.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?