|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek
7.6.2010 21:23:58   
mateya24
Mi lahko prosim katera pove, kje bi lahko našla zakon kako se izračuna otroški dodatek? Namreč po kakšnih merilih? Kaj se upošteva? Kaj ne??

hvala
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:27:45   
khurde
vtipkaš v gugl in imaš

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOT.asp

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:35:08   
mateya24
Hvala.
No v bistvu za tale informativni izračun tako vem.


Ampak me bolj natančno zanima kateri podatki se upoštevajo? Ze preteklo ali predpreteklo leto? Al za tekoče leto??

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:41:55   
khurde
preteklo leto

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:46:56   
AnciM
Jaz vedno vnašam od zadnjega prejetega dohodninskega izračuna.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:47:40   
mateya24
Se pravi,.. teoretično... če v letu 2009..nisi bil zaposlen, bo moral sedaj prejemati polni otr dodatek? 

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:55:50   
felicia
odvisno kdaj oddaš vlogo za otroški dodatek, če jo oddajaš v tekočem letu (2010) do marca potem se upošteva predpreteklo leto (2008)- dohodninska odločba, če pa oddajaš po marcu potem pa preteklo leto (2009)

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:56:41   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24

Se pravi,.. teoretično... če v letu 2009..nisi bil zaposlen, bo moral sedaj prejemati polni otr dodatek? 


verjetno, če oba starša nista bila zaposlena

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 21:57:50   
Sacherca
Ce si pa zdaj sluzbo dobila,pa moras javiti in se potem naredi nova odlocba glede na novo stanje.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 22:00:28   
felicia
da vsaka sprememba se mora sporočiti

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 22:05:55   
zmajaz
Seveda - v takih primerih, ko recimo v letu 2009 nisi bil zaposlen, zdaj pa si, se ti pa upoštevajo zadnje 3 plače in se potem na podlagi tega preračuna v letno povprečje.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 22:12:20   
mateya24
No primer je tak:

V letu 2009 je bila oseba brezposelna in je prejemala dsp.
Ker je zraven te Dsp prejela še eno izredno dsp...so ji izračunali, da ni upravičena do najvišjega otroškega dodatka. (Se pravi, da so upoštevali dohodke prejšnjega leta, kljub temu da je bila brezposelna.)

Sedaj se oseba zaposli in ker od nje na csd zahtevajo fotokopijo pogodbe..na podlagi tam zapisane bruto plače izračunajo koliko bo oseba v bodoče prejemala otroškega dodatka. (Se pravi pogodba je od 1.6...in še niti ni prejela prve plače in so ji že izračunali da dobi manjši otroški dodatek v tem mesecu.)
Zakaj za vraga pa ji zdaj ne upoštevajo dohodka iz preteklega leta, se pravi 2009????




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 22:25:09   
zmajaz
Zato ker so barabe in vedno gledajo, da smo mi na slabšem, ne oni. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 22:26:21   
zmajaz
Aja - no, če te zanima ali je to v skladu z zakonom - ja, na žalost je in ne moreš si čisto nič. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dodatek
7.6.2010 22:33:07   
mateya24
BANDA!!

No saj drugega ne morem komentirat. V glavnem podlo..res...


Zmajaz..hvala za tvoje odgovore.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dodatek
8.6.2010 7:53:05   
muška
a še velja tisto, da pri cifrah ne rabiš nič vpisat in si pol sami najdejo podatke. ker se mi res ne ljubi

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dodatek
8.6.2010 8:57:55   
zmajaz
Samo za prejemke s CSD-ja - starševska nadomestila ipd. ni treba vpisovati, ostalo je pa treba (plače, bolniške ...)

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dodatek
8.6.2010 9:01:32   
uškinamama
zmajaz, vidim, da si od foha. Kaj lahko eno vprašanje na zs?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dodatek
8.6.2010 19:29:31   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24

No primer je tak:

V letu 2009 je bila oseba brezposelna in je prejemala dsp.
Ker je zraven te Dsp prejela še eno izredno dsp...so ji izračunali, da ni upravičena do najvišjega otroškega dodatka. (Se pravi, da so upoštevali dohodke prejšnjega leta, kljub temu da je bila brezposelna.)

Sedaj se oseba zaposli in ker od nje na csd zahtevajo fotokopijo pogodbe..na podlagi tam zapisane bruto plače izračunajo koliko bo oseba v bodoče prejemala otroškega dodatka. (Se pravi pogodba je od 1.6...in še niti ni prejela prve plače in so ji že izračunali da dobi manjši otroški dodatek v tem mesecu.)
Zakaj za vraga pa ji zdaj ne upoštevajo dohodka iz preteklega leta, se pravi 2009????






BARABE. Točno tak primer imam sedaj jaz. Zaposlila sem se s 17.5.10, sedaj pa že hočejo mojo plačilno, jaz pa niti prve (polovice) plače še nisem dobila.
Me zanima pa to, koliko manjši dodatek je potem, ker v info. izračunu na internetu ni tega.

Uglavnem, pri meni je pa tako, da sem imela lani porodniške 250€, mož je bil na žalost 7 mesecev brezposeln. Letos, ko naj bi dobivali zato višji dodatek, ga pa ne bomo user posted image  user posted image  user posted image  user posted image . barabe!
Torej, zakaj jih sploh zanimajo dohodki iz preteklega leta, če ti upoštevajo sedanje novo stanje????
Pri meni je pa še fora, da sem bila brez nadomestila 4 mesece, ampak mi sedaj nočejo dati za nazaj. Za vrtec mi pa bodo trgali za 3 mesece nazaj!!! user posted image  user posted image
Matr sm jezna.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dodatek
8.6.2010 19:50:52   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

zmajaz, vidim, da si od foha. Kaj lahko eno vprašanje na zs?


He he - vedno vsi mislijo, da sem iz tega foha - pa nisem. user posted image  Lahko mi pošlješ vprašanje, pa če bom znala, ti bom odgovorila. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 8:34:33   
felicia
žal so taka pravila oz. zakoni. Dejstvo je da ne moreš vsem ugoditi. Po eni strani si vesel, da si našel službo, po drugi boš prejemal manjši otroški dodatek. Eni obidejo zakon oz. se ne trudijo iskati službe, dobijo višji OD. Taka so pravila in zakoni, za vse enaka, je pa res, da se lahko na odločbo pritožiš.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 8:38:28   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: poli*


Zakaj za vraga pa ji zdaj ne upoštevajo dohodka iz preteklega leta, se pravi 2009????






verjetno zato, ker če si zaposlen imaš vsak mesec nekako isto oz. podobno višino plače in se ti zato upošteva lanskoletni zaslušek, ker boš tudi letos zaslužil približno isto, če se pa zaposliš v tekočem letu pa se potem upoštevata zadnje tri plače in se nekako šteje, da boš približno isto čez celo leto zaslužil. No upam, da nisem zakomplicirala.user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 8:42:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Torej, zakaj jih sploh zanimajo dohodki iz preteklega leta, če ti upoštevajo sedanje novo stanje????

Dohodki pred-preteklega leta jih zanimajo samo, če si bila v tem času neprekinjeno zaposlena. Novo stanje (v plus ali v minus) pa upoštevajo (izdajo novo odločbo, tudi v času trajanja pravice) vedno, ko se družinski dohodek spremeni za toliko, da se spremeni tudi višina otroškega dodatka.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 13:13:38   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Torej, zakaj jih sploh zanimajo dohodki iz preteklega leta, če ti upoštevajo sedanje novo stanje????

Dohodki pred-preteklega leta jih zanimajo samo, če si bila v tem času neprekinjeno zaposlena. Novo stanje (v plus ali v minus) pa upoštevajo (izdajo novo odločbo, tudi v času trajanja pravice) vedno, ko se družinski dohodek spremeni za toliko, da se spremeni tudi višina otroškega dodatka.


to pa ne drži. Moj je sredi leta pustil sp in bil na zavodu. Ko mu je sredi naslednjega leta prenehala pravica mi je na csd rekla da oni nič ne upoštevajo, bomo pa pač naslednje leto imeli tolk višje. K sem šla jaz na 4 urni delavniok (na željo delodajalca ne samovoljno) tud niso hoteli upoštevat. pa oboje je bilo v istem letu. Dohodek se nam je prepolovil, pa niso nič upoštevaliuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 14:09:07   
felicia
upošteva se če ostaneš brez dohodka kakršnegakoli

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plavanje
josephine27

Koliko je bil vaš otrok star ko se je naučil plavati brez pripomočkov?

manj kot 3 leta (18%)

3 do 5 let (38%)

5 do 7 let (36%)

več kot 7 let (9%)


Število vseh glasov: 120

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!