|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoččč
30.6.2005 10:52:57   
natalina
natalina 31t-dve princeski


danes sem dobila izvide in vse kaže da me je doletela nosečniška sladkorna (50g- 11,4),v sredo imam ponovni test s 100g glukoze in če ne bo ok. sledijo nadaljnji ukrepi!!!


na pušenjakovem forumu sem brala, da lahko otroka pri taki vrednosti sladkorja dobivata premalo kisika in s tem seveda niso najlepše posledice!


a je imela katera tako izkušnjo, bom vesela vsake tolažbe, pred 14-dnevi sta imeli moji čebelici vsaka po 1500g, a mislite, da lahko sprožijo porod, če se otročkom ne godi dobro in a je katera rodila pri 32 tedenih????? zakaj in kako je bilo.

vem, da sem panik ampak me je moja g. kar prestrašla!

hvala vam!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   pomoččč
30.6.2005 11:19:45   
SISI25
Verjamem, da si se zelo prestrašila. Mislim pa, da sta tvoji dve princeski že dovolj težki, da če bi bilo kaj narobe bi porod sprožili. Mislim pa, da jih je kar nekaj ki so sladkorno pa je bilo na koncu vse o.k.

Jaz sicer nisem imela sladkorne, sem pa imela ves čas malo povišan sladkor. Bilo vse o.k. Rodila 38 tednu.
Nisem pa smela jesti sladkih stvari, belega kruha... (pa tako se mi je luštalo)

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   pomoččč
4.7.2005 20:41:29   
mirka
Jaz sicer niamm težav s sladkorjem vsaj zaenkrat kaj pa še bo pa nevem.
Lahko zte potolažimn da sta moja dva imela pred 14dnevi 1300g takod asta dvaji dve le malo na boljšem.

Ampak moram rečt da je tudi mene zelo strah kaj bo ker imam že oba zelo zelo nizko in res ne bi rad aže zdaj rodila (31/32teden). Tako da zdaj ležim in to je zelo mučno.

Natalina kar brezskrbi glede saldkorja to se da z dieto vse poštimat. Jaz ju pa dvignit več ne morem:):((
čao!

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   pomoččč
4.7.2005 21:04:16   
pi
Mirka sta tvoja otroka še vedno enako velika ?
Jaz sem komaj v 24 tednu in je eden malo manjši.

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   pomoččč
5.7.2005 6:50:35   
k1
če te skrbi teža - malo poglej na forum nedonošenčki. moja pikica je bila 1070g in 38 velika, pa je sedaj že pravi korenjak in živahen otrok... pri takih tednih skoraj ni panike...

lp! :rozica:

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   pomoččč
5.7.2005 11:54:26   
mirka
Ne saj vem da ni panike ampak jaz imam doma še malo Ano 15 mesecev staro in se bojim da bi mogla v bolnici ostat in gor ležat. Zato zdaj počivam in skoraj samo ležim.

Ja eden je za malenkost večji in težji- vsaj ultrazvoj pokaže da je malo odstopanje bomo vidli pol ko se rodita kako bo.
Sta pa full živahna - trebuh se spreminja kot ameba- dobiva ene čudne oblike.:)
:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   pomoččč
5.7.2005 15:07:18   
SISI25
Meni so ves čas govorili, da sta približno enako velika in tudi težka. Naj bi bila minimalna odstopanja. Ko sta se pa rodila sta bila res veliko veliko in eden je bil težji za 200 g.

Mislim pa da je Pušenjak enkrat pisal o tem, da dokler so odstopanja za 10% je vse o.k.

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   pomoččč
5.7.2005 23:04:16   
pi
Mirka jaz sem na istem kot ti. Tudi mene je grozno strah da bom morala biti dolgo v bolnici in pustiti svojo princesko doma. Ne vem kako bo prenesla ko me ne bo saj ni navajena da bi bile narazen.
Meni je G na morfologiji povedala da je eden :duda: malo manjši. En :duda: je bil velik za 23 tednov, drug :duda: pa za 22 tednov, sedaj pa me je strah, da ne bi bilo kaj narobe.

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   pomoččč
6.7.2005 14:04:23   
mirka
No saj to pa res ni tako velika razlika. pri meni sta tud malo različna samo zaradi tega se jaz tolk ne sekiram. Bolj me skrbi to da ju imam tako nizko.

No pa sem bila danes na pregledu in je baje vse v redu.:):bravo: Težka naj bi bila zdaj tam okol 1800g kar nekako odgovarja 31/32tedenski nosečnosti. Zanimivo- zgleda da mi vse pobereta, ker sem se pa zredila 4,5kg. No saj ni ti ni važno, glavno da je vse v redu.Hvala bogu.:angel:
Dijo! :metulj:

(odgovor članu natalina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?