|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Selitev
2.10.2010 10:40:08   
Anonimen
Odločam se. O selitvi.

Sama sem se v življenju selila 2x. Prvič v otroštvu, drugič ob osamosvojitvi.
Ker je prostor premajhen, se bom morala seliti še tretjič.

Zdaj pa dilema.
Selitev v kraj, ki bo povsem nov za otroka? Ja - ne?
Selitev v večje stanovanje v okolici, ki je otroku ljuba in domača?

Kaj vam je bilo pri izbiri novega doma najbolj pomembno?
 
Ko smo se selili v otroštvu, sem sama pravzaprav prišla na boljše, ker sem tam imela že veliko prijateljev, ki sem jih pridobila v času gradnje. In območje svobode je bilo precej večje.
Moj sorojenec pa se mi zdi, da je imel krizo, s katero še vedno ni opravil. No, selil se je malo večkrat kot jaz.

Vaše izkušnje?

Hvala vam!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Selitev
2.10.2010 10:47:24   
hubi
Koliko je otrok star? Razlika je lahko velika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Selitev
2.10.2010 10:59:09   
Anonimen
Predšolski.

Zavedam se, da so otroci zelo prilagodljiva bitja.

< Sporočilo je popravil tuli_panka -- 2.10.2010 11:00:20 >

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Selitev
2.10.2010 11:20:34   
eva1
Jaz bi se selila tja kamor mi prostor, stanovanje bolj odgovarjala...recimo če bi v drugem kraju dobila stanovanje ki je večje, se mi res dopade, v tem kjer žiim pa manjše stanovanje ki se mi ne dopade, bi se selila drugam...otroc se bodo pa itak prilagodili, sploh če je predšolski...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Selitev
2.10.2010 11:30:15   
miapia
Prva važna stvar je, da se boš TI dobro počutila. To bo otrok začutil in se veliko lažje in hitreje vklopil, v kar pa sploh ne dvomim.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Selitev
2.10.2010 15:48:21   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: tuli_panka

Kaj vam je bilo pri izbiri novega doma najbolj pomembno?
 

Finance...
Sicer sem pa "zajc". Zdaj, ko imam otroke, bi se selila v večje stanovanje kar v istem okolišu. Prej mi je pa bilo vseeno in sem se s partnerjem selila v Lj, kjer nisva poznala nikogar.
Pomembno pa mi je bilo:
- na peš razdalji - vrtec, šola, trgovina
- bližina pediatra (smo imeli srečo in je 3 hiše stran od nas)
- bližina službe (to je eden od razlogov zakaj zdaj okolja ne bi menjala - imava oba 5min z avto, 20 min peš - in je zlata vredno!)
- no, za nameček smo še praktično na obvoznici, tako da imamo kamorkoli gremo v Slo blizu.

No, hiško z vrtom za Bežigradom bi takoj vzela, če mi jo kdo podari user posted image . To bi bilo pomembno user posted image . Ampak žal ni realno...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Selitev
3.10.2010 9:29:17   
Hope2
Selila sem se že vsaj 10x, tudi v tujino. Selitev mi je nekaj lepega, začetek novega, vznemirljivega... noben stres, noben negativizem. Če si ti za, če se ob tem počutiš super, ni ovir, samo prilagodljiv moraš biti in če si ti ok, bo tudi otrok. Jaz sem takoj za selitev, celo če je to selitev na boljšeuser posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Selitev
3.10.2010 9:42:02   
sazi
Sicer je precej odvisno od karakterja otroka, ampak predšolski otroci ponavadi selitve res dobro prenesejo. Ko sem bila majhna, smo se pri mojih 7ih letih preselili na drug konec mesta, kjer nikogar nisem poznala. V šoli sem bila ena redkih, ki ni poznala nikogar, vsi pa so bili skupaj prej že v vrtcu - pa sploh nisem imela težav. Sestri, ki je bila sredi osnovne šole je bilo malo težje, pa se je tudi lepo vklopila.

Vsekakor je najbolj pomembno, da se dobro v novem domu in okolici počutite vi, kot družina. Vezi boste že stkali - sploh otroci.


Mi smo se preselili, ki je imel ta večji dobra 3 leta, manjša pa 2 meseca. Pomembno mi je bilo, da je zuna prostor, kjer se lahko brezskrbno igrata, da je bližini šola (no, pa tudi vrtec, ampak mi je šola pomembnejša).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Selitev
3.10.2010 10:38:53   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: tuli_panka

Kaj vam je bilo pri izbiri novega doma najbolj pomembno?
 

Finance...
Sicer sem pa "zajc". Zdaj, ko imam otroke, bi se selila v večje stanovanje kar v istem okolišu. Prej mi je pa bilo vseeno in sem se s partnerjem selila v Lj, kjer nisva poznala nikogar.
Pomembno pa mi je bilo:
- na peš razdalji - vrtec, šola, trgovina
- bližina pediatra (smo imeli srečo in je 3 hiše stran od nas)
- bližina službe (to je eden od razlogov zakaj zdaj okolja ne bi menjala - imava oba 5min z avto, 20 min peš - in je zlata vredno!)
- no, za nameček smo še praktično na obvoznici, tako da imamo kamorkoli gremo v Slo blizu.

No, hiško z vrtom za Bežigradom bi takoj vzela, če mi jo kdo podari user posted image . To bi bilo pomembno user posted image . Ampak žal ni realno...



Tako je tudi pri nas. Zraven AC smo, 5min iz LJ, vse imamo pri roki, ko sva kupovala stanovanje, še nisva imela otrok, tako da sva gledala, d bo vsaj za nekaj časa (ne lih 30m2) in da ni predrago. Bi pa jaz tudi vzela hiško za Bežigradom user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Selitev
4.10.2010 17:54:11   
Anonimen
Hvala vam!

Imam še nekaj mesecev časa za premislek, a bi se rada takrat pravilno odločila.

Nov kraj: šola, vrtec, služba - to je vse v istem radiju (edino tu se z možem zamenjava: bi on imel daljšo pot/ampak službe tudi niso večne v teh časih).

Stari kraj: težje bi dobila stanovanje, ki bi nam odgovarjalo.
Pa če priznam, sem se navadila na ta kraj - z vsakih otroškim letom ga imam rajši, ker je v vsakem kotičku več lepih spominov.user posted image  A sem prestara za selitev?user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Selitev
4.10.2010 18:00:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Prva važna stvar je, da se boš TI dobro počutila. To bo otrok začutil in se veliko lažje in hitreje vklopil, v kar pa sploh ne dvomim.


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Če si ti za, če se ob tem počutiš super, ni ovir, samo prilagodljiv moraš biti in če si ti ok, bo tudi otrok.


Tole me bega: skrbi me, da se jaz ne bi počutila dobro in bi to počutje prenesla na družino.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Selitev
4.10.2010 19:16:21   
Anonimen
Selila sem se že vsaj 10x, tudi v tujino. Selitev mi je nekaj lepega, začetek novega, vznemirljivega... noben stres, noben negativizem. Če si ti za, če se ob tem počutiš super, ni ovir, samo prilagodljiv moraš biti in če si ti ok, bo tudi otrok. Jaz sem takoj za selitev, celo če je to selitev na boljšeuser posted image


Jaz sem se malo manjkrat, a vedno s podobnimi občutki.

Toliko starega otroka, kot je od tuli_panke, enostavno vzameš s sabo na oglede. Poveš, kam greš, kaj boste gledali,....in da se boste preselili. Ko se TI enkrat odločiš, je to dejstvo, pred katerega otroka postaviš in če boš ti odločna, bo on to čutil enako - kot pozitivno spremembo. Od tu naprej je pot lažja; ogledaš si nekaj stanovanj, tudi skupaj z otrokom, ki ti je zelo dober pokazatelj, kakšen je prostor. Po otroku boš takoj vedela, ali se tam počuti v redu ali ne. Pa z njim hitro opaziš prednosti lokacije. Ali so tam igrišča, trgovine, otroci,...pač tisto, kar iščeš.

Spremembe so del življenja. Lahko ti ga otežijo, če jih ne sprejemaš, lahko pa otroku pomagaš, da jih že od malega lažje sprejema in z njimi živi.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Selitev
4.10.2010 19:54:27   
Anonimen
ogledaš si nekaj stanovanj, tudi skupaj z otrokom, ki ti je zelo dober pokazatelj, kakšen je prostor. Po otroku boš takoj vedela, ali se tam počuti v redu ali ne. Pa z njim hitro opaziš prednosti lokacije.


Vzeto  na znanje!
Zelo zelo dober predlog! Hvala, milijonarka.user posted image

To je že nekako tako kot mačke, ki lovijo negativne portale in jih mašijo s svojimi telesi!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?