|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 9:32:45   
Lolek in Bolek
Je katera od vas že cepila in kakšne so vaše izkušnje? Nam so ga svetovali, ker imamo pogosta vnetja ušes. Je katera s tem cepljenejem omilila pogostost vnetih ušes?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 9:37:09   
zmajaz
Naši se je dobro leto in pol nazaj ponavljalo vnetje ušesa (3x ali 4x zapored - ne vem ve točno), lansko jesen smo jo pa dali cepit proti pnevmokoku in še ta malege preventivno, pa od takrat še ni imel nobeden vnetja ušes. Že trkam. Cepljena sta bila s Synflorixom - ta večja je dobila 2 dozi in je to dovolj (bila je stara 23 mesecev), ta manjši pa je tudi dobil 2 in še eno (zadnjo) bo dobil zdajle. Število doz je odvisno od starosti otroka. Mi smo v glavnem zaenkrat zadovoljni.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 10:34:39   
Najaa
Naši dve sta bili. Tavečja, ker je imela kakšno leto ponavljajoča se vnetja ušes in od takrat je bil mir. Tamalo pa preventivno in je tudi mir s tem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 10:54:31   
boni25
Jaz sem pa čist razočarana.Mali je bil maja in julija cepljen in evo ta teden imamo spet vnetje uses in smo na amoksiklavu.Sicer čakamo datum za operacijo zrelnice ampak sem upala da bo cepivo kaj pomagalao pa očitno nič.Ceplejn je bil z cepivom synflorixom.Sem razmisljala da bi tudi drugega otroka  cepila ampak zdaj sem v dvomih.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 11:16:22   
zmajaz
Boni25 moraš vedeti, da pnevmokok pač še zdaleč ni edini povzročitelj vnetij ušes (je pa nekje najpogostejši), zato cepljenje ne pomeni, da otrok nikoli več ne more imeti vnetega ušesa.

Pa še to - jaz sem se za to cepljenje odločila med drugim tudi zato, ker ga vedno več držav uvršča v redni program obveznega cepljenja in tudi pri nas naj bi v roku nekaj let bilo obvezno - ko se bo pač našel denar. In to mi je pač bil nek indikator, da je to dobro cepljenje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.10.2010 11:17:55 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 12:15:31   
Najaa
Se strinjam z zmajaz. Vnetje ušes povzroča več virusov, ne samo ta. Mogoče ima tvoj mali to smolo, da mu nek drug virus povzroča težave.
Sem pa hotla že prej napisat, da načeloma sem proti dodatnim cepljenjem, za nevmokok sva se pa tudi midva odločila tudi na podlagi tega, da ga vse več držav uvršča med redna cepljenja. Škoda, da ga tudi naša država ne.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 12:23:30   
zmajaz
Pnevmokok je sicer bakterija user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
5.10.2010 13:44:54   
SaaS
Mi se bomo tudi zdajle cepili, pri enem letu. Sin je imel pri 10 mesecih že drugo vnetje ušesa. Upam, da bo pomagalo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
5.10.2010 13:49:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
13.10.2010 9:23:45   
boni25
Očitno mamo mi res to srečo da nasemu malčku nagaja neka druga bakterija.In da bo na konc res pomagala samo operacija žrelnice,upam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti pnevmokoku
13.10.2010 15:19:32   
Ekaz
Jaz sem dala cepit mojo hčerko. Od septembra 2009 do januarja 2010 je imela 10x vnetje. To pomeni 10x antibiotike. Pediatrinja je predlaga cepljenje in od takrat (9. februar) je bilo vse OK. Nikoli ni stokala, da jo bolijo ušeska, nikoli k zdravniku....

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?