|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katere gume?
1.11.2010 11:17:03   
TomTaylor
Iscem optimalno varianto, cenovno relativno ugodno gumo, pa vseeno kvalitetno , pa mi ni najbolj jasno, kaksne gume so te celoletne gume? Okej, vem, da je to zimsko/letna guma, ampak kako se pa pozimi/poleti dejansko obnasa na cesti? Do sedaj sem na vsake 3 leta menjala zimske in letne, zdaj pa mi financno predstavlja kar velik zalogaj, tako, da razmisljam o nakupu teh celoletnih gum, ki sicer niso poceni, a drage spet niso. Mnenja, izkusnje...na plano!user posted image


Aja, kaj pa obnovljene gume? Kaksne so?

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katere gume?
1.11.2010 11:28:17   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Iscem optimalno varianto, cenovno relativno ugodno gumo, pa vseeno kvalitetno , pa mi ni najbolj jasno, kaksne gume so te celoletne gume? Okej, vem, da je to zimsko/letna guma, ampak kako se pa pozimi/poleti dejansko obnasa na cesti? Do sedaj sem na vsake 3 leta menjala zimske in letne, zdaj pa mi financno predstavlja kar velik zalogaj, tako, da razmisljam o nakupu teh celoletnih gum, ki sicer niso poceni, a drage spet niso. Mnenja, izkusnje...na plano!user posted image



Če se veliko voziš, menjaj gume, obvezno. Ali če voziš otroke. Guma je stik s cesto in je pomembno da je ta stik najbolj kvaliteten možen. celoletne gume se v vsakem letnem času obnašajo suboptimalno (torej poleti slabše od poletnih in pozimi slabše od zimskih), zato ti jih jest ne bi svetovala. So pa (pomoje vsaj) boljše kot če se pozimi voziš z letnimi.

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Aja, kaj pa obnovljene gume? Kaksne so?


To pa bognedaj, to je pa najslabše kar lahko natakneš na avto. morš vedet, da so to gume, ki so že dale čez svoj čas, potem jih pa obnovijo - nalijejo. torej se voziš s staro gumo, ki ima eno 'novo' plast. taka guma preprosto ne more bit enako dobra kot navadna/original, poleg tega pa si s tako gumo precej povečaš nevarnost, da ti jo sredi cest razče*uka.

torej, imho, za pozimi si gume po kvaliteti sledijo takole: zimske, celoletne, letne, nalite


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katere gume?
1.11.2010 11:34:41   
bumerang
V VIP-u je bil pred kratkim test gum.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katere gume?
1.11.2010 11:51:27   
zmajaz
Lej saj strošek ni nič manjši, če imaš zimsko-letne, ker ti pač potem zimske in letne dlje zdržijo, če imaš pa ene celo leto, moraš pa pač potem te prej menjati, v "obnašanju" gume na cesti je pa bistvena razlika. Če že nočeš dvojnih gum se pa povsem podpišem pod vrstni red, ki ti ga je napisala felicita, ker za zimske gume je res pomembno, da so dobre in to je zadnja stvar, pri kateri se splača šparati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katere gume?
1.11.2010 14:40:16   
Dashenka
Dunlop SP Winter Sport - priporočam.
Cene so pa itak skoraj enake, razen res poceni kitajskih j**c.

Pa še test:
http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20185%2010%20zima.gif

Celoletnih pa ti ne priporočam -so precej gnil kompromis.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katere gume?
1.11.2010 17:33:49   
Anonimen
Guma je eden pomembnejših delov avta. Če se pelješ več kot 500 metrov (ki jih ob slabi cesti lahko tudi prepešačiš), kupi dobro gumo. Slaba guma je nekaj podobnega kot salonarji sredi zime. No, če je mila zima, tudi z njimi gre, ob sneženju si pa hitro mrzla.

Dunlop ali Goodyear, za te dvoje sem sigurna, da sta dobri.

Kombinirane so slaba rešitev.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katere gume?
1.11.2010 19:41:37   
poli*
Se strinjam s predhodnicami. Dobre gume so za moje pojme "obvezna oprema" na avtu.
Prejšnji petek je bil prispevek na tisti potrošniški oddaji (slo1) o teh testih gum in so na koncu povedali (in pokazali), da je zavorna pot na mokrem cestišču pri najslabše ocenjenih gumah (kitajskih) 8 metrov daljša, kot pri tistih najboljših.
Tko da se s tem ogroža sebe in tudi ostale udeležence v prometu.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?