|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 9:04:16   
picola1
Ojla!

Mene pa zanima, a moram bit kej posebej previdna pri pranju perila, ki je pobruhano ali pokakano zaradi rotavirusa. A lahko perem zraven tut drugo perilo ali moram posebej. Najbrž priporočljivo na čimvečji temperaturi?

Tnx.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 9:12:13   
Petraa
Lahko pereš zraven drugo perilouser posted image   Pa ne pozabi razkuževat stanovanja ( kljuke,roke,igračke...)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 10:16:05   
mamamajča
Ko je mel moj sin rotavirus, sem ga imela nekaj dni zavitega samo v dekice, ki sem jih sproti prala, ker oblačenje ni imelo nobenega smisla- saj veš, pobruhan in pokakan na 5min.
Ja, pri čimvečji temperaturi, nič ne rabiš ločevat, mi smo pa potem kupili še oust al karkoli že, za dezinfekciranje, sem kar sprejala s tistim po pohištvu (no, če je pomagalo), ker virusi rota so trdovratni in lahko dalj časa preživijo na površinah. Ja, razkužuj!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 10:20:32   
picola1
Hvala, punce za hiter odgovor...Že perem...

Mah...mali je v bolnici-rota in bronhiolitis...tamala mi je pa zjutraj bruhala pred vrtcem, zdej je zakuhala...upam, da ni še ona fasala rota...user posted image
Veselica...user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 10:30:14   
kalbo
Obvezno si nabavi razkužilo za roke, da še ti ne fašeš. Rota virus je res ena sama nočna mora. Po vsej verjetnosti ga je fasala tud punčka, ki je bruhala in ima vročino.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 10:39:05   
picola1
Razkužilo mam, sem že vse razkužila...
Bah...Upam, da bo tole čimmanj časa trajalo...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 11:29:11   
kalbo
Tud jest upam zate. Moji so vsi trije fasali ROTA poleti. Sem jih vozil na infekcijsko kot po tekočem traku. Baaaa, me še zdaj strese, ko se spomnim na bruhanje na 15 minut ponoči......

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 12:22:52   
mojčika
Kaj pa škrlatinka, bruhanje, preobleke na blazini, kovtrih ... a kaj veste, to tudi preživi ali samo na gladkih površinah, ki so mokre od sline. Pazimo že, a itak je bila kužna že prej, pa nismo vedeli.

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 22:00:01   
čmrgelj
najbolš razkužilo je kis .....čim več prati na največji temperaturi ...pred tem lahko še preplakneš s kisom........ tudi čiščenje stanovanja, ploskev,omar, tal  vse povsod so bacili samo navdni razrečeni kis in bo .... dober je tudi tisti najcenejši iz lidla


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rotavirus in pranje perila
22.12.2010 22:28:52   
Fargesia
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Hvala, punce za hiter odgovor...Že perem...

Mah...mali je v bolnici-rota in bronhiolitis...tamala mi je pa zjutraj bruhala pred vrtcem, zdej je zakuhala...upam, da ni še ona fasala rota...user posted image
Veselica...user posted image



pikapoke za oba!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 6:41:27   
Aja1
Ojej user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kako ste preživeli noč?

_____________________________




(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 7:26:54   
ksenjak
No, pa je doletelo tudi nas. Sem skoraj sigurna, da ga je fasala hčerka, ker ga je sin že imel in bi rekla, da gre za isto stvar.

Sem tako žalostnauser posted image , pa prav zdaj, ko bi morali biti veseli. Pol noči nisva spali, ona je bruhala, jaz pa prala in čistila jogi. Zjutraj pa še driska na polno.

lp

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 7:50:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

najbolš razkužilo je kis .....čim več prati na največji temperaturi ...pred tem lahko še preplakneš s kisom........ tudi čiščenje stanovanja, ploskev,omar, tal  vse povsod so bacili samo navdni razrečeni kis in bo .... dober je tudi tisti najcenejši iz lidla



Ne no s takšnimi pri Rota virusih. Kis je odlično čistilo za vodni kamen in še za marsikaj drugega, ni pa primerno razkužilo za viruse kot so Rota.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 8:24:02   
juhica
Ja rotavirus je zelo trdovraten, pomaga tudi čimveč prezračevanja, ker ne mara nizkih temperatur. Če se umaknete v eno sobo, druge prostore pa za čimveč časa luftat.

Sicer pri nas smo ga ineli prejšnje leto, na srečo je samo mlajši bil na infuziji 4 ure, starejši je pregural doma, ampak bilo je res grozno, na koncu nisem sfolgala pranja, smo se tut s pobruhanim kovtrom pokriluser posted image .

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 11:07:37   
pingi
Prat perilo vsaj na 6o stopinj, tudi igrače (pliškote). Ostalo pa razkuževat (kljuke, previjalno...)
Saj veš, da ta user posted image  preživi tudi več mesecev.

Ja, imam podobno izkušnjo kot Kalbouser posted image  Še zdaj me je groza, ko se spomnim tistega nočnega bruhanja...
Je bil sin že po 12 urah od začetka bruhanja poslan na infekcijsko zaradi dehidracije in tam ostal tri dni.

Upam, da se vsaj hčerka zmaže brez bolniceuser posted image user posted image  Srečno!!!

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 13:44:25   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: pingi

Upam, da se vsaj hčerka zmaže brez bolniceuser posted image user posted image  Srečno!!!


Ja, burek...user posted image Včerej popoldan sem jo peljala k zdravniku in je rekla, da je na meji dehidracije in da če bo še vedno bruhala, da naj jo peljem...Smo prišli domov, je blo dve ure dokaj ok (je kr nekej spila), pol je pa vse zbruhala, ful je bla tut zaspana in smo še njo odpeljali. Zdej sta v isti sobi...
Danes hvalabogu sta oba brez infuzije, čeprav tamala mi je spet začela nekej kuhat...upam, da ne bo spet isto...
Mah...krasen Božič bo tole...Se tolažim s tem, da bi lahko bilo še slabše. Upam, da bomo vsaj čez Novo leto doma in kokr tolk okej.




_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu pingi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rotavirus in pranje perila
23.12.2010 13:49:33   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Fargesia

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Hvala, punce za hiter odgovor...Že perem...

Mah...mali je v bolnici-rota in bronhiolitis...tamala mi je pa zjutraj bruhala pred vrtcem, zdej je zakuhala...upam, da ni še ona fasala rota...user posted image
Veselica...user posted image



pikapoke za oba!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Hvala! user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
23.12.2010 13:52:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rotavirus in pranje perila
24.12.2010 8:47:31   
kalbo
Ja bruhanje na bruhanje z bruhanjemuser posted image . Mi je blo cel teden slabo k pr norcih. Moji mulčki so pa čist shiral. Pajkice, ki so ji drugače tesne, so tamali kar visele gor. Sam kaj čmo, takle je blo, pozdravl so se.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rotavirus in pranje perila
24.12.2010 9:13:53   
juhica
Sej tega si ne morš predstavljati dokler ne doživiš. Driska pa taka, kr rumena voda teče zadaj, ko ga nosiš do kopalnice, pa črta za njim... Ta mlajši je na srečo precej kompakten in zato tudi po 17 urah bruhanja in suhe pleničke ni bil še dehidriran, je pa vseeno dobil eno infuzijo, je bil pa čisto koma, brez kakršnekoli energije ene tri dni.

Ta starejši je pa že tako suh in je bil k dauhavec po besedah sosede, rokice je imel čisto ravne, res grozno.... ja včasih to ni bil hec, so otroci umirali in žal še danes v nerazvitih delih svetauser posted image ...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rotavirus in pranje perila
24.12.2010 10:13:14   
emaa
Moja fanta sta pri 12,5 mesecih dehidrirala v 6 urah, na infekcijsko za tri dni, domov (je bilo tri leta nazaj pred Božičem), ob odhodu sem bila okužena že jaz, nato še mož. Ona dva sta se do Božiča pobrala, midva pa še ne. Meni ni bilo tako grozno, morda zato, ker sem takih drisk bila navajena, je mali le črevesni bolnik in je bilo to nekaj časa standard pri njem. Je bil pa itak v bolj tvegani skupini, je rabil poleg ostalega še dodatke v infuzijo. 

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?