|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   carski rez-tretjič
20.12.2010 18:53:11   
mamyp3
Pozdravljene,

drugo leto bomo dobili še enega user posted image v naši družinici.To bo moj 3. carski rez.
Zanima me , če je imela še katera podobno izkušnjo in kako je bilo?

Hvala.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 19:00:42   
Lunka
Imela 3krat CR, prvič je bilo isto kot drugič, me je pa tretjič malo bolj bolelo, ampak te ne strašim. Drugih posebnosti ni bilo, sem pa vedno bila v popolni narkozi.

(odgovor članu mamyp3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 19:06:23   
mamyp3
Lunka hvala za odgovor,.....user posted image
Sama sem bila obakrat budna in tudi tretjič bom.Obakrat sem se počutla super, že drugi dan sem bila na nogah.
Zanima me kako je z steralizacijo?Gin. me je na pregledu opozorila, da mi baje to naredijo istočasno kot carski rez. user posted image

(odgovor članu Lunka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 19:27:42   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: mamyp3
Zanima me kako je z steralizacijo?Gin. me je na pregledu opozorila, da mi baje to naredijo istočasno kot carski rez. user posted image

Če se tako odločiš, sevedauser posted image . Najbrž ne kar vsakiuser posted image

Jaz bom imela tretjič, pa se kar ne morem odločiti za spinalni blok. Sem po drugem že po dveh urah sama na lulanje šla, bolečine pač v trebuhu, drugje ok, dojenje bp... Je pa zraven mene ležala ena, ki je tulila celo noč od glavobola, nog ni čutila več kot en dan po spinalnem.. Saj vem da je pri vsakem drugače, ampak me je kar malo strah... Po eni strani bi pa vsaj tokrat otroka takoj po rojstvu rada videla...

Sem pa prav vesela, da bo v tretje cr, vsaj vem da bom brez nekaj ur brezveze popadkov skoz prišlauser posted image

(odgovor članu mamyp3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 19:46:33   
Lunka
IZVIRNO SPOROČILO: mamyp3

Lunka hvala za odgovor,.....user posted image
Sama sem bila obakrat budna in tudi tretjič bom.Obakrat sem se počutla super, že drugi dan sem bila na nogah.
Zanima me kako je z steralizacijo?Gin. me je na pregledu opozorila, da mi baje to naredijo istočasno kot carski rez. user posted image



Meni sterilizacije niso hoteli naredit, ker sem premladauser posted image , vsaj 74 letnik bi baje mogla bit.
Drugače pa ja, naredijo istočasno.

(odgovor članu mamyp3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 20:12:51   
Putka
Jaz sem manj kot 74 letnik, pa mi ni G omenila, da sterilizacija ne pride v poštevuser posted image Je pa res neka starostna omejitev ali da že imaš več otrok..

(odgovor članu Lunka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 20:13:09   
Anonimen
Za sterilizacijo se moraš strinjat,če se ne ti jo ne naredijo.je pa boljše da ti,ker se vsaka nosečnost odsvetuje

(odgovor članu Lunka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 20:14:54   
Lunka
Meni je niso hotli sploh naredit, niti pod razno. Pa imam že 3 otročke, samo ker sem letnik 80 ne pride v poštev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 20:26:20   
Peli
Jest sm 82 letnik, pa sva govorile z G. in je rekla da ni problema da naredijo sterilizacijo, ni važna starost, da je dovolj da imaš 3xCR.user posted image

(odgovor članu Lunka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: carski rez-tretjič
20.12.2010 23:03:00   
honey
Jaz bom imela zdaj 2. CR, pa mi je gin. svetovala sterilizacijo. Sem sicer letnik 74, tako da sem stara dovolj (ker mislim, da moraš biti min. 35 let), ampak se nisem odločila za to, ker bi rada imela še enega. Me je pa nagovarjala k temu zato, ker sem imela že več posegov na maternici - se pravi zdaj bo 2. CR, pa odstranitev mioma v maternici, pa odstranitev pregrade. Kaj pa na to pravite? Mislite, da bi bila 3. nosečnost in posledično seveda tudi CR res preveč tvegan? Drugače pa potrebuješ za sterilizacijo (tudi, če je hkrati ob CR) sklep neke zdravniške komisije. Meni je dala napotnico za to komisijo, pa še nisem šla. Ti pa sklep velja doživljensko oz. se lahko odločiš za sterilizacijo ali pa ne, po želji.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: carski rez-tretjič
21.12.2010 7:08:58   
seny
Jaz sem julija rodila tretjč z carskim rezom.Počutila sem se odlično , veliko boljše kot pri prvima dvema.user posted image Če bi imela možnost še četrtič , bi šla , kar sama z operacijske doluser posted image Najslabše sem se počutila prvičuser posted image Tudi meni so vzporedno naredili sterilizacijo.Sem pa letnik 78 , tako , da ne vem , če glih leta igrajo vlogo.Kolikor je meni znano,jo vedno priporočijo po tretjem carskem rezu, no ne vem , tako je bilo meni rečeno.
Nič bat, vse bo okuser posted image .

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: carski rez-tretjič
22.12.2010 12:20:47   
lunka1
jaz sem enkrat brala na mon forumu, kjer je pušenjak napisal, da ni nujno, da po sterilizaciji ne pride do zanositve - lahko pride do izvenmaternične nosečnosti, kar ja pa tudi rizkantno - jajčniki pa to.... user posted image  sicer se zdi nesmiselno, ampak vseeno....
http://med.over.net/forum5/read.php?19,1043257,1043339#msg-1043339

*

tiste, ki ste imele več CR: so vam drugega naredili na vašo željo? jaz sem imela prvič narejen CR po 17 urah v porodni, ker je bila hčerka pač prevelika.. imela sem spinalno in sem vse slišala, videla hči prvo minuto, ko se je rodila. tudi jaz sem hitro okrevala, čeprav sem bila zelo slabokrvna, ko so me peti dan pustili domov, sem imela hemoglobina nekje čez 70..

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: carski rez-tretjič
23.12.2010 16:22:34   
Putka
Meni je v drugi nosečnosti takoj CR "ponudil", ampak sem želela naraven porod. Pa nič od tega, je bil ponovno CR. V tretje nimam pravo glasanjauser posted image . Mi je pa tudi razložil kakšne so težave zaradi večkrat rezane maternice, ker je tudi operater in se niti slučajno ne bi pregovarjala..

Glede sterilizacije in let, po drugem CR sem imela 30+, pa mi je sterilizacijo predlagaluser posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: carski rez-tretjič
20.2.2011 15:28:08   
Anonimen
Zdravo. Jaz imam 2 CR že za sabo. Nista bila nič kaj prida. :( Bojim se pa tretjega, user posted image
predvsem zaradi slabih izkušenj pri prvih dveh user posted image , pa ker mi je pritisk blazno narasel.

prvi porod - CR
drugi porod - CR

Ni mi jasno, če moram sedaj zaradi prejšnjih dveh CR avtomatsko na tretjega, ali
obstaja možnost za normalen porod.
Sicer imam namen to vprašat mojega G. ampak bi vseeno rada zvedela še iz
prve roke, če se da. Stara sem 38 let - ima starost kakšno vezo s tem?

Pa kako te lahko pri 3. CR sterilizirajo???!!! Jaz tega nočem. tisto kar je bilo na televiziji, ko so
mamico prisilno sterilizirali se mi zdi nezaslišano. user posted image kako se lahko čemu takemu izogneš?

(odgovor članu mamyp3)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: carski rez-tretjič
20.2.2011 15:33:43   
matcar
IZVIRNO SPOROČILO: mamyp3

Pozdravljene,

drugo leto bomo dobili še enega user posted image v naši družinici.To bo moj 3. carski rez.
Zanima me , če je imela še katera podobno izkušnjo in kako je bilo?

Hvala.


Jaz imam to izkušnjo.Ni bilo nekih težav,sem pa želela kljub 2 cr takrat naravni porod,pa so mi odsvetovali,ker niso poznali indicov,ki so pred tem pripeljali ob naravnem rojevanju do CR.Je pa možno tudi rodit naravno(tako so meni rekli),ampak samo z epiduralno,ker pa ne smejo drugače stimulirat maternice pri porodu.Vendar so me prepričali vseeno v CR.Letos bo pa še 4-ti cr.Junija pričakujemo še enegauser posted image .

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu mamyp3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: carski rez-tretjič
20.2.2011 15:36:23   
matcar
IZVIRNO SPOROČILO: mamyp3

Lunka hvala za odgovor,.....user posted image
Sama sem bila obakrat budna in tudi tretjič bom.Obakrat sem se počutla super, že drugi dan sem bila na nogah.
Zanima me kako je z steralizacijo?Gin. me je na pregledu opozorila, da mi baje to naredijo istočasno kot carski rez. user posted image

Ja,moraš na kosmisijo,da ti sterilizacijo odobri.Greš pa nekje okoli 30-ga tedna.Jaz sem bila vedno v popolni anesteziji,čeprav so mi pri 3-tjem CR prepričevali v spinalni CR,pa sem bila preveč že nervozna in nisem želela.Ni pa bilo zapletov,bila na nogah takoj,ko lahko vstaneš. 

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu mamyp3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: carski rez-tretjič
20.2.2011 15:41:12   
matcar
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA1

Zdravo. Jaz imam 2 CR že za sabo. Nista bila nič kaj prida. :( Bojim se pa tretjega, user posted image
predvsem zaradi slabih izkušenj pri prvih dveh user posted image , pa ker mi je pritisk blazno narasel.

prvi porod - CR
drugi porod - CR

Ni mi jasno, če moram sedaj zaradi prejšnjih dveh CR avtomatsko na tretjega, ali
obstaja možnost za normalen porod.
Sicer imam namen to vprašat mojega G. ampak bi vseeno rada zvedela še iz
prve roke, če se da. Stara sem 38 let - ima starost kakšno vezo s tem?

Pa kako te lahko pri 3. CR sterilizirajo???!!! Jaz tega nočem. tisto kar je bilo na televiziji, ko so
mamico prisilno sterilizirali se mi zdi nezaslišano. user posted image kako se lahko čemu takemu izogneš?
Če ti sterilizacije ne želiš,ti je ne opravijo.Meni jo je moja G pri 3 nosečnosti omenila,ker mi je pač morala,pa se nisem odločla za to,se pa bom zdaj,po tej nosečnosti.Ker 5-tič pa ne upam tvegat.Grem pa pred tem na komisijo,ki ti odobri ali pa tudi ne.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: carski rez-tretjič
20.2.2011 15:58:40   
Anonimen
glih to me zanima. ti praviš da boš imela že 4. CR??? UUUAAAUUUU user posted image
kakšne pa so bile indikacije za vsak CR - se pravi zakaj si jih pa imela?
pa kaj so ti rekli glede šivov itd? pa imaš vse šive na istem mestu?

ker meni so pri drugem CR se bali, da mi šivi popokajo, pa so me zato poslali v OP, drgač bi najbrž šlo tudi po normalni poti.
zdaj pa ne vem, če moram tretjič pod "mus" imet CR, ali ne, glede na to da je od zadnjega malo več kot 5 let...

(odgovor članu matcar)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: carski rez-tretjič
21.2.2011 8:14:39   
dory
Mene pa zanima nekaj drugega...če cr opravijo v kranjski porodnišnici, te dajo za tri dni na intenzivno in vstavijo kateter...za lj porodnišnico sem slišala,da ne vstavljajo nobenega katetra? mislim, ko sem jaz s cr rodila v kr, sem vstala s postelje šele tretji dan...z veliko muko, si ne predstavljam,da bi takoj letala okrog..kako je s tem?

Glede sterilizacije...potrebna je starostna meja, ne vem al je 35+, ali zdravstveni zapleti...jaz sem ravno prebolela trombozo in se nagibam k temu,da bi se dala potem sterilizirati...pa nisem še dopolnila prave starosti, bom pa kmalu :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: carski rez-tretjič
2.3.2011 9:29:33   
Anonimen
no tak, pri pregledu ta ponedeljek sem g. vprašala, kakšne možnosti imam za "normalen" porod. rezultat: glede na to, da imam že 2 CR za sabo, bom 3. imela po vsej verjetnosti avtomatsko... :S pa da baje delajo potem sterilizacijo zaradi tega. sem mu kar takoj rekla da tega nočem pa pika. nobene sterilizacije. me zanima, če bo to kje pisalo, da ne bo prišlo do kakšne "pomote"..

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?