|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
17.7.2013 9:52:25   
marantz
Danes sem dobila iz službe v podpis novo, že tretjo pogodbo o zaposlitvi. Prvo sem sklenila za obdobje september 2011-september 2012, drugo takoj po preteku prve, torej za obdobje september 2012 - september 2013. V juniju so naredili nov interni razpis, na katerega sem se javila in bila izbrana. Z novo tretjo pogodbo se pred potekom razveljavi druga pogodba. Spet imam pogodbo za določen čas (nadomeščanje porodniške). Koliko pogodb za določen čas mi še lahko dajo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
17.7.2013 13:32:34   
dreamhorse
Na istem delovnem mestu ti lahko dajo pogodbo za določen čas 2x , potem za nedoločen čas,.. če so zamenjali delovno mesto, potem je zgodba od začetka...
Če se prav spomnim.

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
17.7.2013 13:33:30   
dreamhorse
Al je pa tako, da si na istem delovnem mestu z pogodbo za določen čas lahko 2 leti. Nisem čisto sigurna

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
17.7.2013 14:39:32   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Al je pa tako, da si na istem delovnem mestu z pogodbo za določen čas lahko 2 leti. Nisem čisto sigurna

Sigurno je bilo tako, tudi po 24 pogodb v 2 letih na istem mestu. Če je pa sprememba pa jovo na novo, ne vem pa kako je z novo zakonodajouser posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
17.7.2013 14:58:49   
nyna84
Glej ZDR, 10. točka:

-----------------
1. Pogodba o zaposlitvi za določen čas

54. člen
(pogodba o zaposlitvi za določen čas)

(1) Pogodba o zaposlitvi se lahko izjemoma sklene za določen čas, če gre za:
•izvrševanje dela, ki po svoji naravi traja določen čas,
nadomeščanje začasno odsotnega delavca,
•začasno povečan obseg dela,
•zaposlitev tujca ali osebe brez državljanstva, ki ima delovno dovoljenje za določen čas, razen v primeru osebnega delovnega dovoljenja,
•poslovodno osebo ali prokurista,
•vodilnega delavca iz prvega odstavka 74. člena tega zakona,
•opravljanje sezonskega dela,
•delavca, ki sklene pogodbo o zaposlitvi za določen čas zaradi priprave na delo, usposabljanja ali izpopolnjevanja za delo, oziroma izobraževanja,
•zaposlitev za določen čas zaradi dela v prilagoditvenem obdobju na podlagi dokončne odločbe in potrdila pristojnega organa, izdane v postopku priznavanja kvalifikacij po posebnem zakonu,
•opravljanje javnih del oziroma vključitev v ukrepe aktivne politike zaposlovanja v skladu z zakonom,
•pripravo oziroma izvedbo dela, ki je projektno organizirano,
•delo, potrebno v času uvajanja novih programov, nove tehnologije ter drugih tehničnih in tehnoloških izboljšav delovnega procesa ali zaradi usposabljanja delavcev,
•predajo dela,
•voljene in imenovane funkcionarje oziroma druge delavce, ki so vezani na mandat organa ali funkcionarja v lokalnih skupnostih, političnih strankah, sindikatih, zbornicah, društvih in njihovih zvezah,
•druge primere, ki jih določa zakon oziroma kolektivna pogodba na ravni dejavnosti.

(2) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko določi, da manjši delodajalec lahko sklepa pogodbe o zaposlitvi za določen čas ne glede na omejitve iz prejšnjega odstavka.


55. člen
(omejitev sklepanja pogodb o zaposlitvi za določen čas)

(1) Pogodbo o zaposlitvi se sklene za omejen čas, ki je potreben, da se delo v primerih, navedenih v prvem odstavku prejšnjega člena, opravi.

(2) Delodajalec ne sme skleniti ene ali več zaporednih pogodb o zaposlitvi za določen čas za isto delo, katerih neprekinjen čas trajanja bi bil daljši kot dve leti, razen v primerih, ki jih določa zakon, ter v primerih iz druge, četrte, pete, šeste in štirinajste alineje prvega odstavka prejšnjega člena. Pogodba o zaposlitvi za določen čas iz razloga predaje dela lahko traja največ en mesec.

(3) Za isto delo po prejšnjem odstavku se šteje delo na delovnem mestu oziroma vrsti dela, ki se dejansko opravlja po določeni sklenjeni pogodbi o zaposlitvi za določen čas.

(4) Ne glede na omejitev iz drugega odstavka tega člena, se lahko v primeru iz enajste alineje prvega odstavka prejšnjega člena pogodba o zaposlitvi za določen čas sklene za obdobje, daljše od dveh let, če projekt traja več kot dve leti in če se pogodba o zaposlitvi sklene za ves čas trajanja projekta. S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se določi, kaj se šteje za projektno delo.

(5) V omejitev opravljanja dela za določen čas v skladu z drugim in četrtim odstavkom tega člena pri uporabniku se upošteva tudi opravljanje dela delavca, zaposlenega pri delodajalcu za zagotavljanje dela.

(6) Trimesečna ali krajša prekinitev ne pomeni prekinitve zaporednega sklepanja pogodb o zaposlitvi iz drugega odstavka tega člena.

----------------

Če bi počakala do septembra 2013, bi ti morali dati novo pogodbo za NDČ, ker greš na novo delovno mesto, pa to ni potrebno, sploh ker gre za nadomeščanje (2. alineja 54. člena)


< Sporočilo je popravil nyna84 -- 17.7.2013 15:00:03 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
17.7.2013 15:09:40   
marantz
Hvala vsem.
Nyna84: Ne grem na novo delovno mesto. Še vedno bom delala isto, čeprav v pogodbi piše, da gre za nadomeščanje delavke **** na porodniškem dopustu, ki pa je delala drugje.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 8:37:21   
nyna84
Ja in zakaj potem sploh nova pogodba, če boš delala isto? na kakšen razpis si se prijavila? Za dodatno delo?

Zdej se morejo pa odločiti, a nadomeščaš sodelavko in opravljaš njeno delo ali boš delala isto kot doslej. Če boš delala isto kot do sedaj, ne rabiš nove pogodbe.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 18.7.2013 8:38:48 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 12:28:57   
dreamhorse
Razen, če boš dobila večjo plačo, daljši delavnik itd... potem se pa k pogodbi doda samo aneks... al nekako tako

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 12:46:15   
Neala
Nyna84, v praksi bo ona delala isto kot do zdaj,na papirju (pogodbi) bo pa to kao nadomeščanje sodelavke, ki pa ima drugačen naziv del. mesta. In ker bo na papirju ona njo nadomeščala (čeprav bo praktično delala isto kot do zdaj), rabi novo pogodbo - ker le gre za drugo delovno mesto (ampak samo na papirju).

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 12:52:48   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Neala

Nyna84, v praksi bo ona delala isto kot do zdaj,na papirju (pogodbi) bo pa to kao nadomeščanje sodelavke, ki pa ima drugačen naziv del. mesta. In ker bo na papirju ona njo nadomeščala (čeprav bo praktično delala isto kot do zdaj), rabi novo pogodbo - ker le gre za drugo delovno mesto (ampak samo na papirju).

Ja ampak zakaj so objavili razpis? Da bodo kar tako brez veze delili nove pogodbe? Ona se najbrž na razpis ni prijavila zato, da bo dobila novo pogodbo za določen čas, ampak zato, ker bi delala nekaj novega/boljšega. Vsaj po moji logiki.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 13:10:55   
marantz
Nyna84, prijavila sem se zato, ker mi pogodba kmalu poteče. Tudi jaz se sprašujem zakaj je bil potreben razpis. Lani so mi pogodbo enostavno podaljšali za eno leto. Sklepam pa, da če bi mi jo tudi letos kar podaljšali, bi to pomenilo zaposlitev za nedoločen čas. Tako pa gre za nadomeščanje porodniške in pogodbo za določen čas.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 13:15:27   
Neala
IZVIRNO SPOROČILO: marantz

Nyna84, prijavila sem se zato, ker mi pogodba kmalu poteče. Tudi jaz se sprašujem zakaj je bil potreben razpis. Lani so mi pogodbo enostavno podaljšali za eno leto. Sklepam pa, da če bi mi jo tudi letos kar podaljšali, bi to pomenilo zaposlitev za nedoločen čas. Tako pa gre za nadomeščanje porodniške in pogodbo za določen čas.


Tako je. Ni jim interes, da bi ti dali za NDČ in so se tako znašli. Je pa res, da je po novi zakonodaji treba plačati 5x višji znesek prispevka za zaposlovanje, če sklenejo pogodbo za določen čas. Samo tisti prispevek je itak zdej za nekaj centov ali kak evro višji in se to nominalno ne pozna dosti (v javnost pa so samo lansirali novico, češ, da bo ugodneje zaposlit osebo za nedol. čas kot za določen, ker bodo v tem primeru višji prispevki. Gre pa za zelo majhne zneske, zaradi katerih firma ne bo bankrotirala in še naprej veselo sklepala nove pogodbe za določen čas)

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 13:20:01   
marantz
Kaj pa glede letošnjega dopusta?, ki9 je praktično še nedotaknjen? Najbrž mi ostane samo sorazmerni delež?

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 13:28:01   
nyna84
Dopust imaš cel, ker boš tako ali tako zaposlena celo leto, ne glede na to, da si vmes dobila novo pogodbo.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 13:29:06   
ellie
Meni npr. poteče pogodba konec avgusta, 2x za določen čas, 2 leti. Tako da sem letos, po novi zakonodaji, dobila samo sorazmerni delež dopusta in regresa. Drugače še pa čakamo, kaj bodo po avgustu z nami naredili...ali nam bodo dali za ndč, ali bomo morale it.

A ve katera, kako je s tem..če nam ne dajo za ndč, lahko čisto normalno zaposlijo novega delavca na to delovno mesto?

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 13:41:01   
petea
Glede na to, da bos dejansko letos dejansko celo leto zaposlena pri istem delodajalcu brez ptekinitve, ti verjetno pripada celoten dopust in regres.
Je pa to zadeva, za katero se v izogib nesporazom lahko sedaj ob podpisu nove pogodbe dogovoris z delodajalcem ter zahtevas, da se dogovor z jasno dolocenimi stevilkami vkljuci v pogodbo.


Vcasih je drzava delodajalcu pod dolocenimi pogoji krila leto dni prispevke za nadomescajocega delavca delavke na porodniskem dopustu.

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomoč - podpis nove pogodbe o zaposlitvi
18.7.2013 21:11:29   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Meni npr. poteče pogodba konec avgusta, 2x za določen čas, 2 leti. Tako da sem letos, po novi zakonodaji, dobila samo sorazmerni delež dopusta in regresa. Drugače še pa čakamo, kaj bodo po avgustu z nami naredili...ali nam bodo dali za ndč, ali bomo morale it.

A ve katera, kako je s tem..če nam ne dajo za ndč, lahko čisto normalno zaposlijo novega delavca na to delovno mesto?


Seveda, ker ne boste odpuščene kot tehnološki višek, brez težav lahko zaposlijo novo osebo. Vsaj iz prekse vem da je tako.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?