|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpisnina v vrtec
26.2.2011 14:11:32   
kekec in mojca
Malo prej sem slišala, da bi naj nekateri vrtci zaračunavali vpisnino (tudi do 50 €) ob vpisu otroka (vrtec Ajdovščina, Šempeter). Kam se naj obrnem, da vprašam, če je to sploh legalno - dovoljeno! Me prav zanima, kako bodo plačali takšno vpisnino starši, ki imajo nizke dohodke... user posted image

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 14:20:14   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Malo prej sem slišala, da bi naj nekateri vrtci zaračunavali vpisnino (tudi do 50 €) ob vpisu otroka (vrtec Ajdovščina, Šempeter). Kam se naj obrnem, da vprašam, če je to sploh legalno - dovoljeno! Me prav zanima, kako bodo plačali takšno vpisnino starši, ki imajo nizke dohodke... user posted image


Tudi pri nas je bilo tako, kot nekakšna rezervacija.
Ko pa si imel otroka v vrtcu, so ti pri prvi položnici ta znesek odšteli od cene vrtca.user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 15:12:00   
sončnica14
Pri nas je tako, da če oddaš prošnjo za vpis  v vrtec in dobiš obvestilo, da si sprejet v neko enoto (ni nujno, da v tisto enoto, kot si jo želel) potem imaš rok, do kdaj moraš vplačati to akontacijo.  S plačilom akontacije se strinjaš z vpisom v dodeljeno enoto in je to mesto za otroka potem rezervirano. Če otrok dejansko začne hoditi v vrtec, ti ob prvi položmnici ta znesek odštejejo. Če pa otroka ne pripelješ, tega zneska ne dobiš nazaj.
Če nisi zadovoljen z dodeljeno enoto ali si se premislil glede vpisa v vrtec pač ne plačaš akontacije in mesto ponudijo drugemu otroku s čakalne vrste.

Ljudje dajejo tudi po več vlog v več različnih vrtcev (ki se sodijo v isto organizacijo vrtca) in potem nekateri dobijo mesta v več vrtcih. Tako se potem ko dobijo odločbo morajo odločiti, kam ga bodo vpisali in za tisti vrtec plačajo akontacijo, za ostale pa pač ne.   Saj je prav, a ne.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 15:38:26   
melanija
Lani sem jaz hči vpisovala v vrtec Podnanos, ki spada pod vrtec Ajdovščina. Zaračunali so nam vpisnino oz. rezervacijo v višini 40 EUR. Razlog, ki so ga navdeli pa je bil, da veliko staršev svoje otroke najprej vpiše, konec avgusta ali pa v začetku septembra ko bi morali otroci priti v vrtec pa so jih izpisali. In tisti starši, ki so nujno rabili vrtec so ostalii brez in so logično poiskali drugo rešitev.

SO pa ta denar nam poračunali oz. vrnili na TRR.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 15:54:38   
kekec in mojca
Aha, torej to ne gre za neko "brezvezno" jemanje denarja, kot bi lahko rekli. Mislila sem, da tega denarja ne dobiš več nazaj. 

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 17:02:05   
liliana
Moj kolega je zaradi te vpisnine oz. rezervacije na ministrstvo pisal.....in je ministrstvo ukrepalo takoj in vrtec oz. občina sta takoj po posredovanju ministrstva to rezervacijo morala ukiniti.....




(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 17:03:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Aha, torej to ne gre za neko "brezvezno" jemanje denarja, kot bi lahko rekli. Mislila sem, da tega denarja ne dobiš več nazaj. 


Je brezvezno in še brez zakonske osnove.....ker nima občina kaj razpolagati s tvojim denarjem nekaj mesecev brez obresti.......

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 17:06:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Lani sem jaz hči vpisovala v vrtec Podnanos, ki spada pod vrtec Ajdovščina. Zaračunali so nam vpisnino oz. rezervacijo v višini 40 EUR. Razlog, ki so ga navdeli pa je bil, da veliko staršev svoje otroke najprej vpiše, konec avgusta ali pa v začetku septembra ko bi morali otroci priti v vrtec pa so jih izpisali. In tisti starši, ki so nujno rabili vrtec so ostalii brez in so logično poiskali drugo rešitev.

SO pa ta denar nam poračunali oz. vrnili na TRR.



To je vse bla bla bla.....ker če je za vrtec čakalna vrsta in je dosti takih, ki rabijo vrtec, brez problema najdejo enega ali dva, da zapolnita tisto mesto...ker se niso cele skupine izpisovale iz vrtca......

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 17:09:39   
liliana
Ljudje dajejo tudi po več vlog v več različnih vrtcev (ki se sodijo v isto organizacijo vrtca) in potem nekateri dobijo mesta v več vrtcih. Tako se potem ko dobijo odločbo morajo odločiti, kam ga bodo vpisali in za tisti vrtec plačajo akontacijo, za ostale pa pač ne. Saj je prav, a ne.


Ni prav.....ker se tega poslužujejo tudi v manjših občinah, kjer je le ena organizacija vrtca......in ljudje nikamor drugam ne vpisujejo otrok.......

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 19:06:18   
Anonimen
50€ je še ok ... mi smo dali 150 ali 200€ (se ne spomim točno koliko) akontacije ...

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 19:33:41   
marantz
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Lani sem jaz hči vpisovala v vrtec Podnanos, ki spada pod vrtec Ajdovščina. Zaračunali so nam vpisnino oz. rezervacijo v višini 40 EUR. Razlog, ki so ga navdeli pa je bil, da veliko staršev svoje otroke najprej vpiše, konec avgusta ali pa v začetku septembra ko bi morali otroci priti v vrtec pa so jih izpisali. In tisti starši, ki so nujno rabili vrtec so ostalii brez in so logično poiskali drugo rešitev.

SO pa ta denar nam poračunali oz. vrnili na TRR.



Sam tega pa res ne razumem?!? S tem da ti odpoveš vrtec niso oni nič na slabšem, tvoje mesto dobi nekdo ki je v vrsti za tabouser posted image
Mi bomo našega tudi vpisali, ne morem pa zagotovo rečt da ga bom dejansko dala noter. Če s taščo dobimo službo bo šel, drugače pa ne!

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vpisnina v vrtec
26.2.2011 19:54:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: marantz

IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Lani sem jaz hči vpisovala v vrtec Podnanos, ki spada pod vrtec Ajdovščina. Zaračunali so nam vpisnino oz. rezervacijo v višini 40 EUR. Razlog, ki so ga navdeli pa je bil, da veliko staršev svoje otroke najprej vpiše, konec avgusta ali pa v začetku septembra ko bi morali otroci priti v vrtec pa so jih izpisali. In tisti starši, ki so nujno rabili vrtec so ostalii brez in so logično poiskali drugo rešitev.

SO pa ta denar nam poračunali oz. vrnili na TRR.



Sam tega pa res ne razumem?!? S tem da ti odpoveš vrtec niso oni nič na slabšem, tvoje mesto dobi nekdo ki je v vrsti za tabouser posted image
Mi bomo našega tudi vpisali, ne morem pa zagotovo rečt da ga bom dejansko dala noter. Če s taščo dobimo službo bo šel, drugače pa ne!


Ja v bistvu ni isto, al ti veš pol leta prej al pa kasnej, da bo šel tvoj otrok lahko v vrtec.

(odgovor članu marantz)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 8:22:07   
josephine27
naš je vpisan v vrtec Ajdovščina, enota Ribnik pa prvič slišim za vpisnino. razen če je to kaj novega mi smo vpisani  zdaj že 2 leti. 

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 9:05:22   
kekec in mojca
To je novo, od letos naprej. Lani še tega ni bilo. 

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 11:32:36   
Lantea
Tudi manjši kraji s samo enim vrtcem lahko imajo problem zaradi takih staršev, ki bi ali pa tudi ne bi vpisali otroka v vrtec. Se je zdaj že par let zapored naredilo, da je pri vpisu ful naval, potem pa teh ljudi kar ni in ni, ko bi morali otroka septembra v vrtec pripeljat. In se je tudi zgodilo, da je bil potem en oddelek na pol prazen. Dobr sej skoz leto se je nabralo potem otrok za poln oddelek, ampak men se pa vseen ne zdi prav, da si starši (ne vsi) kar nekaj zmišljujejo. Mogoče bomo ga peljali v vrtec septembra (ali pa čez leto), mogoče pa še ne. Halo...tk se to ne gre. Tako kot staršem tudi vrtcem denar ne prileti kar skoz okno.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 15:06:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Lantea

Tudi manjši kraji s samo enim vrtcem lahko imajo problem zaradi takih staršev, ki bi ali pa tudi ne bi vpisali otroka v vrtec. Se je zdaj že par let zapored naredilo, da je pri vpisu ful naval, potem pa teh ljudi kar ni in ni, ko bi morali otroka septembra v vrtec pripeljat. In se je tudi zgodilo, da je bil potem en oddelek na pol prazen. Dobr sej skoz leto se je nabralo potem otrok za poln oddelek, ampak men se pa vseen ne zdi prav, da si starši (ne vsi) kar nekaj zmišljujejo. Mogoče bomo ga peljali v vrtec septembra (ali pa čez leto), mogoče pa še ne. Halo...tk se to ne gre. Tako kot staršem tudi vrtcem denar ne prileti kar skoz okno.


Če je bil pri vpisu vrtca ful naval, predvidevam, da so nekaj otrok zavrnili.....in potem takoj lahko zapolnijo "prosta" mesta s tistimi zavrnjenimi.....

Tistih staršem, ki si kar nekaj zmišljujejo je malo.....in zaradi tiste peščice si ne moreta občina in vrtec kar nekaj zmišljevat in objaviti razpis za prosta mesta v vrtcu že februarja (za mesec september) in potem pol leta kasirati rezervacijo (ker se jim julija in avgusta zaradi dopustov ne da ukvarjati z vpisovanjem v vrtec.....in julija bi tudi že mogoče marsikateri tisti starš, ki si zmišljuje, vedel, ali bo otrok čez dva meseca šel v vrtec ali pa ne).....to ne gre....in zakonske podlage za tako dejanje sigurno ni, ker je moj kolega po posredovanju iz ministrstva dobil iz občine odgovor, da se mu že plačana rezervacija vrne, ker ni pravne podlage za njen obračun.....

ker verjetno to ni isto, da če starš želi, da otrok ne bo vpisan v vrtec s septembrom, ampak ga boš vpisal novembra, je tu povsem logično, da plačuješ za tista dva meseca rezervacijo.....

Nikakor pa ne moreš plačevati rezervacije vnaprej, ko tvoj otrok še sploh ni vpisan in to zgolj zato, da se vrtec in občina zasigurata......vrtec in občina imata x drugih načinov, da rešita svoj problem in ni potrebe po nezakonitem zahtevanju plačila rezervacije........in računata zgolj na naivnost in nevednost ljudi, da bo večina itak plačala, ker si itak želijo prosto mesto v vrtcu.......

In na ta način, vrtcem prileti denar kar skoz okno....ker niso naredili čisto nič zato, da ga dobijo......v vrtcu so otroci že itak vpisani in dobijo plačilo za njih, oni pa kasirajo za nek imaginarni vpis, ki se bo izvedel šele čez nekaj mesecev.....


(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 17:36:05   
marantz
IZVIRNO SPOROČILO: Lantea

Tudi manjši kraji s samo enim vrtcem lahko imajo problem zaradi takih staršev, ki bi ali pa tudi ne bi vpisali otroka v vrtec. Se je zdaj že par let zapored naredilo, da je pri vpisu ful naval, potem pa teh ljudi kar ni in ni, ko bi morali otroka septembra v vrtec pripeljat. In se je tudi zgodilo, da je bil potem en oddelek na pol prazen. Dobr sej skoz leto se je nabralo potem otrok za poln oddelek, ampak men se pa vseen ne zdi prav, da si starši (ne vsi) kar nekaj zmišljujejo. Mogoče bomo ga peljali v vrtec septembra (ali pa čez leto), mogoče pa še ne. Halo...tk se to ne gre. Tako kot staršem tudi vrtcem denar ne prileti kar skoz okno.


Težko bi rekla, da si starši kar zmišljujejo (najbrž obstajajo izjeme). Iz dneva v dan ne vemo kako bo z našimi službam.
Če bo tašča dobila službo, bom otroka dala v vrtec, če bo tašča brezposelna pa bo mali pri njej.
Kaj bi pa ti naredila v mojem primeru?

< Sporočilo je popravil marantz -- 27.2.2011 17:39:05 >

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 17:38:27   
marantz
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: marantz

IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Lani sem jaz hči vpisovala v vrtec Podnanos, ki spada pod vrtec Ajdovščina. Zaračunali so nam vpisnino oz. rezervacijo v višini 40 EUR. Razlog, ki so ga navdeli pa je bil, da veliko staršev svoje otroke najprej vpiše, konec avgusta ali pa v začetku septembra ko bi morali otroci priti v vrtec pa so jih izpisali. In tisti starši, ki so nujno rabili vrtec so ostalii brez in so logično poiskali drugo rešitev.

SO pa ta denar nam poračunali oz. vrnili na TRR.



Sam tega pa res ne razumem?!? S tem da ti odpoveš vrtec niso oni nič na slabšem, tvoje mesto dobi nekdo ki je v vrsti za tabouser posted image
Mi bomo našega tudi vpisali, ne morem pa zagotovo rečt da ga bom dejansko dala noter. Če s taščo dobimo službo bo šel, drugače pa ne!


Ja v bistvu ni isto, al ti veš pol leta prej al pa kasnej, da bo šel tvoj otrok lahko v vrtec.


Sej tudi ne vem, al bom čez pol leta doma al v službi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vpisnina v vrtec
27.2.2011 18:55:25   
josephine27
sama poznam kar nekaj mamic ki so vpisale svoje otroke v vrtec "za vsak slučaj" če jim uspe po porodniškem dobiti službo. večina teh mamic je sedaj doma, otrok pa nikoli ni šel v vrtec. tako da po svoje celo razumem da imajo v vrtcu s tem težave. glede na to da glede na vpis prilagajajo število oddelkov in na podlagi tega tud število vzgojiteljic. če ti ta denar potem odbijejo pri prvi položnici ne vidim v tem nič slabega.

_____________________________



(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vpisnina v vrtec
28.2.2011 9:51:09   
Lantea
Povsem razumem to stisko s službami danes...in nisem govorila o takšnih primerih. Osebno pa poznam ljudi, ki se pač ne morejo odločit, kaj bi z varstvom in pridejo celo na ideje, da bi bil kakšen dan v vrtcu, pa ene tri dni v privat varstvu, čez vikend pa doma-..user posted image pa da se ti zrola. Prebogi otrok.
Torej, moj komentar ni naletel na tiste, ki imajo resnično dilemo. Ampak na roditeljskem sestanku je ravnateljica vse starše še posebej vprašala, kdo res rabi varstvo in kdo ne (kdo je resen in kdo ne) in so vsi (razen en) napisali, da nujno rabijo vrtec, potem pa polovice ni bilo več na spregled. Halouser posted image
Saj vem, da nas povsod okol prinašajo. Jaz se niti nisem nikol poglabljala, al je prav, da od nas zahtevajo to "rezervacijo", al ne. Sem pa mnenja, da smo pa začeli okrog vseh stvari (ne le denarja, ki ravno ne spada sem) absolutno preveč komplicirat in se pri človeku, ki kaj reče, obesimo na vsako vejico in napačno postavljeno piko. Koliko enih nepotrebnih tožb na sodišču....mal sem zašla s teme. Se opravičujem.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vpisnina v vrtec
28.2.2011 14:32:38   
liliana
Problematika vrtcev ni problem družin in staršev ampak je probelm občine......občine bi morale spremljati prirast prebivalcev.......vrtci so zgolj servis, ki ga je potrebno izvajati......in valiti krivdo na prebivalce občine oz. na starše, da so neresni, ker že praktično v porodnišnici ne vedo v kateri vrtec bodo vpisala otroka in kdaj je zelo neresno.......

V tistih občinah, kjer je premalo prostih mest v vrtcih  ni to trenuten problem, ampak se ta problematika pojavlja že kakih 10 let.....in se bo še verjetno kakih 10 let......istočasno pa take občine načrtujejo velike gradnje stanovanjskih kompleksov, o problematiki vrtcev pa nihče niti ne razmišlja, kaj šele, da bi jo reševal.......oz. rešuje se ta problematika na ta način, da se delajo neke kvazi prioritetne liste, kjer se upošteva čas prijave otroka v vrtec, čas rojstva otroka, da se zahteva plačilo rezervacij......

Ker pa verjetno tudi Zakon o vrtcih, tako kot marsikateri drug zakon, ne predvideva sankcij za tistega, ki ga krši se pojavljajo raznorazni kvazi kriteriji, ki jih sprejemajo posamezne občine, za sprejem otrokov v vrtec.......

In ni dolžnost staršev, da bi morali že pri spočetju otroka vedeti, v kateri vrtec želijo vpisati otroka.....ampak je dolžnost občine, da zagotovi vrtec.....vsaj naj bi bila to njena dolžnost......in zagotoviti vrtec, ne pa zgolj zahtevati plačilo nekih rezervacij za javni vrtec, da bodo "disciplinirali" starše, da se ti ne bodo neresno obnašali in morebiti iskali kako drugo možnost za rešitev svojega problema, ker ga očitno občina ne more rešiti....... 

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vpisnina v vrtec
28.2.2011 15:26:00   
sazi
V tistih občinah, kjer je premalo prostih mest v vrtcih  ni to trenuten problem, ampak se ta problematika pojavlja že kakih 10 let.....in se bo še verjetno kakih 10 let......


Sicer čisto druga tema, pa vendar... Mogoče se ne vlaga preveč (delno se že trudijo in dejstvo je, da se novi oddelki delajo, le da ne dovolj hitro) v povečevanje zmogljivosti vrtcev tudi zato, ker se velikost generacij mam in atov zmanjšuje in je pričakovati manj otrok? Namreč kmalu bomo tiste mame (ki to smo že ali pa bodo v kratkem), ki smo iz generacij, ko je bilo rojenih ccca 28-32.000 otrok na leto, nehale skrbeti za povečanje prebivalstva in na vrsto bodo prišle bodoče mame iz generacij z zgolj 18-22.000 otrok na leto - precej manj potencialnih mam? Kar verjetno (razen, če bi po statistiki vsaka mama prihodnje generacije imela vsaj 1,5 več otrok glede na mame današnjih dni, kar pa je malo verjetno) ni pričakovati, da bi se rodnost na eno mamo tako zelo povečala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vpisnina v vrtec
28.2.2011 15:49:08   
liliana
Ja, vendar to poslušamo že več kot 10 let......pa naj sprejmejo nove normative in zmanjšajo recimo prostor otroka v vrtcu za 2cm2, povečajo velikost skupine za enega ali dva otroka.......ko pa bo manj otrok pa bodo te normative spet zmanjševali, kot so že nekoč......






(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?