|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojencek v juniju
29.3.2011 15:55:50   
Anonimen
pozdravljene!prvic sem rodila pred petimi leti deklico v januarju,tokrat pa pricakujem decka v zacetku jinija!NAKUPA sploh ne vem kako se naj lotim,mi katera zna pomagati kaj potrebuje dojencek rojen v juniju!?kako se sploh oblece novorojenca poleti(ali v kratka ali dolga rokava,ali spodaj kratko zgoraj dolgo),KAJ PA ZGORAJ bombazen komplet ali kaj?PLIS verjetno ne pride v postev?PROSIM POMAGAJTE Z IZKUSNJAMI!!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 15:59:57   
Kerensa*
Praviš, da enega otroka že imaš... Prosim, preberi si še enkrat svoja vprašanja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 17:22:12   
butt3rfly
ti to resno al kok? ja poleti mu mende ja ne boš zimskega pajaceka oblekla :P mi bomo mel zdej dojenčka konec junija, prvega smo meli konec julija in smo ga oblekli tko kot sebe, razen še kako dodatno deknico pa kapico sm nabavla.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 20:15:39   
Anonimen
cisto lepo se vprasala in prosila za kak nasvet,brez napadanja,mi je jasno da plis poleti ne pride v postev,kolikor pa vem pa novorojencka ne obleces kar takoj v kratko majico in hlace kot sebe!RES imam ze enega otroka,pa to sem rodila pozimi!za kak nasvet sem prosila tiste,ki bodo rodile podoben cas,ene pa takoj pametujete....,koliko vi vse veste...

(odgovor članu butt3rfly)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 21:07:01   
Nastya
Živjo ! Jaz te ne bom napadala, tako kot sta te moji predhodnici..ene so pač tako pametne..razlika je ali roditi otroka januarja ali junija..letni čas je drugačen - se mi zdi

Jaz sem imela PDP 12.7.2008, rodila sem 25.6.2008, zato ti lahko iz lastnih izkušenj povem..jaz sem nakupila stvari bodiye z dolgimi rokavi, tudi kratkimi in brez, bombažne pajacke z rokavi in brez, ne vem že kako se jim reče - pajacek do pasu s stopali, nekaj kratkih hlačk-bom bolj rekla do kolen, nekaj športnih dolgih bombažnih hlačk-trenirkice, bombažne kapice, dekica bombažna, nogavičke, copatke, tanko pleteno jopčko, jopčko s kapuco bombažno..sem pa potem iz svojih izkušenj ugotovila, da mi manjkajo majčke z dolgimi rokavi, takšnih ki jih daš čez bodi - poloverček, ker v hiši je bilo hladno in mi je manjkalo..čeprav je bilo zunaj zelo vroče..čez en mesec pa je bil cel teden grozen mraz in deževje, mi je pa prav zlata vredno prišel plišast kompletek - če verjameš ali ne..moraš pa vedeti to, da v hudi vročini ne hodiš ven, ko pa greš pa za tako majhnega dojenčka ni nič odveč če ima dolge rokave in hlačke s stopali ali nogavičke gor, pajacek..isto pa je ponoči, body, pajacek in še pokrit, pa mu ne bo nič preveč..gledati pa moraš predvsem to da je bombaž, ki diha..upam, da sem ti kaj pomagala, če ne me pa še kaj vprašaj in sem bom spomnila in ti z veseljem pomagala..ne vem zakaj ti nebi, če ti lahko

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 21:08:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Nastya
Jaz te ne bom napadala, tako kot sta te moji predhodnici

Ker sem jaz ena od dveh tvojih predhodnic, si te om drznila vprašati, s čim sem napadla avtorico posta?

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 21:18:29   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Nastya

Živjo ! Jaz te ne bom napadala, tako kot sta te moji predhodnici..ene so pač tako pametne..razlika je ali roditi otroka januarja ali junija..letni čas je drugačen - se mi zdi

Jaz sem imela PDP 12.7.2008, rodila sem 25.6.2008, zato ti lahko iz lastnih izkušenj povem..jaz sem nakupila stvari bodiye z dolgimi rokavi, tudi kratkimi in brez, bombažne pajacke z rokavi in brez, ne vem že kako se jim reče - pajacek do pasu s stopali, nekaj kratkih hlačk-bom bolj rekla do kolen, nekaj športnih dolgih bombažnih hlačk-trenirkice, bombažne kapice, dekica bombažna, nogavičke, copatke, tanko pleteno jopčko, jopčko s kapuco bombažno..sem pa potem iz svojih izkušenj ugotovila, da mi manjkajo majčke z dolgimi rokavi, takšnih ki jih daš čez bodi - poloverček, ker v hiši je bilo hladno in mi je manjkalo..čeprav je bilo zunaj zelo vroče..čez en mesec pa je bil cel teden grozen mraz in deževje, mi je pa prav zlata vredno prišel plišast kompletek - če verjameš ali ne..moraš pa vedeti to, da v hudi vročini ne hodiš ven, ko pa greš pa za tako majhnega dojenčka ni nič odveč če ima dolge rokave in hlačke s stopali ali nogavičke gor, pajacek..isto pa je ponoči, body, pajacek in še pokrit, pa mu ne bo nič preveč..gledati pa moraš predvsem to da je bombaž, ki diha..upam, da sem ti kaj pomagala, če ne me pa še kaj vprašaj in sem bom spomnila in ti z veseljem pomagala..ne vem zakaj ti nebi, če ti lahko

Lp



user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 21:49:29   
smotka.dt
Pozdravljena!
Tudi jaz sem rodila junija in sicer lani. Vse kar sem dobila ali kupila od materiala flis, je bilo brezveze in odveč. Je pa vse odvisno kako se sicer vaša družina oblači, ali ste nagnjeni k temu, da se bolj oblačite ali manj. Ker gledam na sprehodih, kako imamo mamice različno oblečene otroke. Ene še vedno dajejo otrokom žabe pod hlače, pa imajo na vozičku zimsko vrečo. Pri nas tega že zdavnaj ni več. Torej vse iz bombaža bi jaz svetovala. Ponoči je bil oblečen v bombažno enodelno pižamo. V dve plasti sem ga oblačila le prvi mesec, potem pa kr v bodije, ki so imeli kratke rokave in hlačnico do kolen. Proti večeru pa sem ga pokrila z tetra pleničko. Tisto ful oblačenje je zgodovina, in saj vidiš, če je otrok bolj zmrzljive sorte. Naš kr zašvica če ga preveč oblečem in pol če pride na prepih se še prej lahko prehladi. Je pa tako, da lani je bil september že kar "hladen" in potem sem mu pa začela najprej dajat dolge bombažne hlače, kasneje bodi z dolgimi rokavi,... in tako naprej. Skratka meni so zadeve s kratkimi rokavi prišle zelo prav.

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 22:27:29   
scarlett_
Nastya ti je zelo dobro napisala.
Se mi pa zdi, da s poletnim časom pride tudi taka roba v trgovine, da ti bo hitro jasno kaj je najbolj primerno. So tiste prijetne bombažne kapice za novorojenčke, pa kompletki, tanki in čisto bombažni. Jaz sem mojo v to oblačila, potem pa vedno dekice čez, če je bilo potrebno.
Je pa bil ravno letos poleti potem tudi tisti vročinski val, sem jo imela pa doma samo v bodiju, pa z nogavičkami.

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojencek v juniju
29.3.2011 23:29:57   
nusi
jaz sem rodila maja, ampak je blo ful vroče, večinoma je bil doma samo v bodiju, včasih sem mu tanke štumfke dala gor, po potrebi bombažne hlače -trenirko brez stopal. Prvi teden ali dva je imel pa bodi z dolgimi rokavi (včasih še mako majčko čez pa tiste žabice, ki imajo naramnice - vse bombaž ali bambus. Za ven so mi prav prišle še tenke jope, tudi kakšna s kapuco, pa en komplet al pa dva, odvisno kolk poliva in prekaka user posted image , trenirka spodnji in zgornji del tak bolj debel bombaž, včasih je kakšno jutro vseeno hladno ali pa zvečer...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojencek v juniju
30.3.2011 8:30:29   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

cisto lepo se vprasala in prosila za kak nasvet,brez napadanja,mi je jasno da plis poleti ne pride v postev,kolikor pa vem pa novorojencka ne obleces kar takoj v kratko majico in hlace kot sebe!RES imam ze enega otroka,pa to sem rodila pozimi!za kak nasvet sem prosila tiste,ki bodo rodile podoben cas,ene pa takoj pametujete....,koliko vi vse veste...


1. za anonimnostjo se pa res lahko skriva vsak, ki ima 5 min cajta. čemu le??

2. nihče te ne napada

3. če si tak občutljiva, pol res ne spadaš na internet

4. vsak lahko komentira, kajti forum je temu namenjen. hotla si nasvet in evo, dala sm ti ga. in to dobronamerno.

5. da, jst sm svojga malega v vročini pri 35 stopinjah oblekla tak kot sm sebe. v materinski šoli so nam rekli, da starši tak radi pretiravajo pri oblačenju, ker sami ne vedo, kako se otroček počuti. hitro lahko pride do pregrevanja. ko smo šli ven, sm ga včasih oblekla sam v bodi in kratke hlače, dala na glavo kapo in pa deknico zraven vzela za vsak slučaj, če bi začelo pihati. vedno je bolš imeti dosti cotik s sabo, da ga lahko na hitro oblečeš, če je sila.

6. si še vedno užaljena? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojencek v juniju
4.4.2011 17:50:02   
Anonimen
no da še jaz dodam svoje mnenje. Prvega otroka sem rodila pred petimi leti sredi oktobra, mrzo, deževno vreme, domov sem ga prinsla v zismkem kombinezonu. Imam same plišate pajacke, majčke.. Zdaj čakam drugega otroka, sredi maja, isto fanta, pa se že dolgo sprašujem kako ga bom oblačila. Nakupila sem nekaj bombažnih zadev, ampak večinoma bolm sproti kupovala. Maj je lahko zelo topel ali pa deževen in mrzel.
Tvoje vprašanje je bilo na mestu, se strinajm da ni fanj komplicat, in sem še ena takšan kot ti :-)

(odgovor članu butt3rfly)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojencek v juniju
4.4.2011 18:48:10   
m_o_i
ker enega otroka ze imas, potem verjamem, da znas opazovat pocutje...
jaz sem rodila maja(zahirancek) in sem ga v posvetovalnico pri treh mesecih pripeljala v bodiju s kratkimi rokavi, pokritega s plenicko(po nogicah, zaradi sonca). da ne razlagam, da so me (ze sestre, kaj sele zdravnica) skoraj odvlekle na socialno, da mi odvzamejo otroka, nevednici nemarni user posted image

mislim, a mi niso povedali, da dete rabi eno plast vec kot mi, odrasli?! no, ce bi se jaz tega striktno drzala(na zacetku sem se res; to je bil moj prvi otrok), bi moje dete imelo od lanskega poletja skuhane mozganeuser posted image  
lahko govorijo lih kar cejo, ampak ce otroku tece po vratku navzdol, ima glavico MOKRO, tilnik zari in-v-tem-stilu-dalje...
eeeeeeeee, tu se pa pri meni teorija konca in se zacne praksauser posted image

in dete mi ze enajst mesecev prav lepo "uspeva" user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojencek v juniju
5.4.2011 12:28:32   
Dadi
Sem rodila prvo pupo v začetku junija in je bilo hladno in deževno, ko sva odšli domov, tako da smo doma morali zakurit...Ne bo odveč en topel kompletek za vsak slučaj.
Drugače sem jo pa večinoma oblačila v bodije z dolgimi rokavi, pa kakšne tanke hlačke čez. Res pa je da živimo na Gorenjskem, kjer je še kako stopinjo hladneje kot v Lj. recimo.
Sej potem že vidiš kako se otroček počuti. Če mu je prevroče itak dobi pikice, pa še moker je. Če ga potipaš za vratom boš najbolje vedela, če mu je vroče ali hladno.
Srečno v Rimu user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojencek v juniju
13.4.2011 12:53:29   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

ti to resno al kok? ja poleti mu mende ja ne boš zimskega pajaceka oblekla :P mi bomo mel zdej dojenčka konec junija, prvega smo meli konec julija in smo ga oblekli tko kot sebe, razen še kako dodatno deknico pa kapico sm nabavla.


2.7 sem rodila sina in 5.7 smo zapustili prodnišnico, zunaj je bilo vroče, da ne govorim v porodnišnici, seveda sem ga oblekla v bodi z dolgimi, pa bombažne hlačke z nogavičkami in kapico, se mi je v trnutku začel kuhat in dret, pol me je pa sestra nazjala, da če sem nora in da če bom šsla jaz ven iz poordnišnice tudi dolgih rokavih in hlačah in s kapo na glavi...in tako je naš mali nadobudnež odšel iz pordnišnice z bodijem s kratkimi rokavi...oblačila sem ga tako, kot sem sebe in nikoli nisem falila...
za junij kupi stvari tudi z dolgimi rokavi in za zvečer, najbolje pa da opazuješ otroka

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?