|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dilema med zelo pogostim in zelo redkim imenom
24.2.2011 16:13:10   
ruby19
Za fantka imamo izbrano ime Jan, za katerega pa sem šele pred kratkim zvedla, da je full pogosto. Sama namreč med majhnimi otroki ne pozna nobenega. Prijateljici sem rekla, da nočem, da ima kakšno preveč navadno ime, ki jih je že polno, kot so Miha, Luka itd. Pa se je začela full smejat in mi rekla, da je Janov pa še več. Sem se pol pozanimala in vidla, da jih je res. Drugo ime, ki ga imamo zbranega pa je Lars. Smo pa to ime izbrskali šele pred kratkim, tko da ne vem če se mi bo do poroda sploh dovolj "usedlo". Kaj bi ve naredile? A bi dale ime, na katerega ste že dalj časa navajene in je zelo pogosto, ali pa ime, ki ste ga našle zato, ker se vam je prvo zdelo preveč pogosto. Pa kako je potem za otroka? A jih ponavadi moti, če je še veliko sovrstnikov z istim imenom? Ali jim je bolj všeč, če njihovo ime ni pogosto? Res sem v dilemi, tako da potrebujem še vaše komentarje. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 16:44:10   
lananai
Meni je Lars ful lepo ime, Jan mi ni všeč.
Če bi mi bili obe imeni enako všeč, bi izbrala manj pogosto. Drugače pa tisto, ki bi mi bilo bolj všeč.

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 16:55:49   
Gina
Izbrat boš morala sama, glede na svoje želje.

Moji starši so imeli čredni nagon, pa so mi izbrali eno strašno dolgočasno in zelo pogosto ime. Meni to ni bilo všeč niti najmanj, zato imajo moji otroci manj pogosta imena, oz. deklica ima zdaj bolj pogosto ime, ko sem si ga pa zamislila pred 14. leti, pa še ni bilo pogosto. Mojim otrokom je v redu, so jim njihova imena všeč. Vedet pa tega, ali mu bo všeč tisto ime, ki mu ga boš izbral, ne moreš, ker smo ljudje karakterno tako zelo različni. Enim je všeč, če imajo množično ime, jih ne moti. Jani so pa tako pogosti, da redko naletiš na razred, v katerem ni nobenega Jana.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 17:29:36   
siward
Tudi meni je všeč ime Lars je pa potrebno paziti tudi na pomen imena, ki bo človeka spremljalo celo življenje.
Vpiši v Google Lars, pa boš dobila kar nekaj takih čudnih pomenov: LOS ANGELES RADIOLOGICAL SOCIETY, LARS - Logistično Akademsko Raziskovanje in Svetovanje, Lars Bar – skandinavska oaza sredi Ljubljane, obstaja pa v Sloveniji tudi Agencija LARS.
Zaradi imena lahko otroka sovrstniki tudi zafrkavajo npr. "Miha vse bajte popiha", zato je si je dobro vzet malo več časa za izbiro imena, ki bo všeč tako tebi kot otroku.

_____________________________

NajZabava - Najbolj zabavna spletna stran!

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 17:33:25   
hubi
Za tolažbo, jaz v 10 letih pedagoškega poklica še nisem naletela na Jana ali Luka. Bili pa so Nejci in Matici. user posted image

(odgovor članu siward)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 17:34:46   
ronja
Meni je tudi ime Jan zelo všeč, vendar ne bi dala sinu tako ime, če bi imela sina, ravno zato, ker je tako pogosto, tudi meni je všeč, če so imena bolj unikatna - sama imam nevsakdanje ime in mi je zelo všeč, da če nekdo reče to, potem res skoraj vedno misli mene, pa vsak si ga takoj zapomni. Lars mi pa sicer ni tako všeč, ampak če tebi je, ni problema.

Ne vem, kaj je otrokom bolj všeč, mojima se mi zdi, da je zaenkra kar všeč, da imata nevsakdanji imeni.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 20:07:12   
nynna
Res moraš paziti da ga ne bi otroci zezal zaradi imena. jaz sem recimo lars prebrala nazaj........

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
24.2.2011 20:38:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nynna)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 21:04:05   
Zamima
pri meni je v ožjem izboru Jan za fantka (KO in ČE bom noseča in če bo fantek seveda ) user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 22:16:06   
lily975
Mojemu sinku je ime Lars , dali smo mu ga pa ravno zaradi tega ker ni tako pogosto .Je bolj skandinavsko ime , po naše izpeljanka iz imena Lovrenc .Ja tudi pri nas so takoj pogruntali da ko ga prebereš nazaj pride ... , ampak to me ne moti .

Za hči pa smo izbrali Tara, ki prav tako ni pogosto ime , ker mi nekak ne dišijo zelo pogosta imena.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
24.2.2011 23:08:15   
čipka
ja, je ful pogosto Jan. Kako vem? Ker ima moja nečakinja v drugem razredu 3 sošolce z imenom Jan in 2 Žana. Aja v vrtcu od hčere so pa 3 Hane.

Kaj pa mogoče Lan? Men je Lan za fantka ful lepo. Pa niti ne vem, če je pogosto.

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
25.2.2011 10:28:55   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Za tolažbo, jaz v 10 letih pedagoškega poklica še nisem naletela na Jana ali Luka. Bili pa so Nejci in Matici. user posted image



Jaz pa sem imela že vse to in še več. Vsako leto imam v razredu dve imeni, ki se ponavljata. Tud dva Jana sta že bila.


Lars je pa lepo ime. user posted image user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
3.5.2011 22:10:27   
Laima
Če ti je všeč Jan pa ga zapiši v obliki Ian-teh je manj,
ali pa Žan.Možne varijante še Van, Val, Dan, ...
Lars mi pa ni tako všeč, mi ne zveni. Mogoče bo pa pristajalo otroku.
Prespi odločitev in še kaj poišči, morda najdeš pravo ime dan pred porodom, kot sem ga v prvo jaz. Srečno.

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
3.5.2011 22:14:27   
Anonimen
Izbrala bi ime, ki bi mi bilo bolj všeč.

(odgovor članu ruby19)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
3.5.2011 22:17:31   
eva1
Lars mi ni všeč...sicer pa v našem okolišu ni veliko Janov-jaz osebno ne poznam nobenega, pa drugače poznam zelo veliko otrok!

(odgovor članu Laima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
3.5.2011 22:19:22   
arabela*
jaz ne bi dala imena, ki je pogosto.
Pri taprvi sem dala tako ime, sicer ni pogosto, ampak zadnja leta jih je kar nekaj. Pri drugi pa sem izbrala ime, ki je res zelo redko in in mi ni niti malo žaluser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
3.5.2011 22:24:26   
smotka.dt
Ko sem izbirala ime za sina nisem gledala kako pogosto je ime, kakšne izpeljanke so možne,... pomembno mi je bilo, da bo ime všeč meni in mojemu možu. Moj je izrazil željo, da je ime slovensko. Kar sem pa tako že imela v mislih pred tem.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
5.5.2011 20:38:42   
hmm...
To mi je nekaj najbolk brezveznega, da gledate na to, ali je ime pogosto.
Jaz na to nebi gledla in če bi mi bilo Jan všeč bi ga dala na vsak način.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dilema med zelo pogostim in zelo redkim i...
5.5.2011 20:43:17   
Najaa
Nisem gledala na to, kako pogosto je ime, ko sem zbirala imena. Važno, da mi je bilo všeč. 

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?