|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kam po končanih pravicah na zavodu?
8.6.2011 22:38:54   
somic
zaključuje se mi obdobje prejemanja denarnega nadomestila na zavodu. kam sedaj? kako je z zdravstvenim zavarovanjem? kje urejam? kako je z denarno pomočjo na centru za socialno- sploh dobim kaj glede na to da partner kar dobro zasluži? kakšno vlogo ima pri tem otrok? na kaj naj bom pozorna?

kako je z plačevanjem delovne dobe?

HVALA! 

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
9.6.2011 8:27:38   
ROŽICI
no pri men je podobno...po končanem izteku na zavodu sem ostala brez dohodkauser posted image

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
9.6.2011 8:35:19   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: somic

zaključuje se mi obdobje prejemanja denarnega nadomestila na zavodu. kam sedaj? kako je z zdravstvenim zavarovanjem? kje urejam? kako je z denarno pomočjo na centru za socialno- sploh dobim kaj glede na to da partner kar dobro zasluži? kakšno vlogo ima pri tem otrok? na kaj naj bom pozorna?

kako je z plačevanjem delovne dobe?

HVALA! 


Obvezno zdravstveno zavarovanje greš urediti na Občino, ki ti ga plačuje do takrat, dokler se zaposliš. Dodatno zavarovanje si (če želiš) plačuješ sama.
Za denarno pomoč pojdi na CSD, kjer bodo po izračunu dohodkov vašega skupnega gospodinjstva izračunali, če ti pripada ali ne.
Delovno dobo si lahko plačuješ sama.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
9.6.2011 8:55:38   
Doll
Zavarovana si lahko po možu. za denarno pomoč ni treba hodit na csd.vsi cenzusi so tukaj objavljeni: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp  

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
9.6.2011 9:30:58   
Najaa
Zavaruje te mož v službi, dodatno pa plačuješ sama kakor do zdej. Glede socialne si poglej na zgornjem linku, če si sploh upravičena. Ampak preden daš vlogo, moraš biti najmanj 3 mesece brez prilivov.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
10.6.2011 13:37:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu somic)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 14:18:56   
ROŽICI
ja...s tem da se upoštevjo vsi odprti računi..tudi varčavaja.

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 17:04:47   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: somic

zaključuje se mi obdobje prejemanja denarnega nadomestila na zavodu. kam sedaj? kako je z zdravstvenim zavarovanjem? kje urejam? kako je z denarno pomočjo na centru za socialno- sploh dobim kaj glede na to da partner kar dobro zasluži? kakšno vlogo ima pri tem otrok? na kaj naj bom pozorna?

kako je z plačevanjem delovne dobe?

HVALA! 


Obvezno zdravstveno zavarovanje greš urediti na Občino, ki ti ga plačuje do takrat, dokler se zaposliš. Dodatno zavarovanje si (če želiš) plačuješ sama.
Za denarno pomoč pojdi na CSD, kjer bodo po izračunu dohodkov vašega skupnega gospodinjstva izračunali, če ti pripada ali ne.
Delovno dobo si lahko plačuješ sama.


na občino za zdravstveno zavarovanje? kam točno?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 17:06:15   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Zavaruje te mož v službi, dodatno pa plačuješ sama kakor do zdej. Glede socialne si poglej na zgornjem linku, če si sploh upravičena. Ampak preden daš vlogo, moraš biti najmanj 3 mesece brez prilivov.

ne more me zavarovati, ker nisva poročena, zahtevajo pa potrdilo da živiva v skupnem gospodinjstvu minimalno 2 leti tega pa nimam, ker nikoli nisva bila prijavljena v skupnem gospodinjstvu kljub temu da sva skupaj več kot 7 let

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 17:08:37   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: somic

zaključuje se mi obdobje prejemanja denarnega nadomestila na zavodu. kam sedaj? kako je z zdravstvenim zavarovanjem? kje urejam? kako je z denarno pomočjo na centru za socialno- sploh dobim kaj glede na to da partner kar dobro zasluži? kakšno vlogo ima pri tem otrok? na kaj naj bom pozorna?

kako je z plačevanjem delovne dobe?

HVALA! 


Ostaneš prijavljena na Zavodu. Zavaruješ se lahko po možu. Cenzus za socialno za 3 - člansko družino je minimalna plača, za 4-člansko 527,90. Se pravi, če zasluži tvoj mož več kot ta znesek, do socialne nisi upravičena.



po tem takem nisem upravičena... se upoštevajo vsi stroški ki zdaj padejo na partnerja, ali se upošteva čista plača, takšna kakršno jo dobi?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 17:09:24   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: ROŽICI

ja...s tem da se upoštevjo vsi odprti računi..tudi varčavaja.


ja, to razumem, tega nimam

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 17:15:11   
somic
se pravi po tem vsem kar ste napisala, ostanem po izteku denarne pomoči iz strani zavoda popolnoma brez vsega?

500 eur in nekaj, naj bi zadostovalo da preživi 3 članska družina??? in stroški in vse skupaj? a to kakšnemu uspeva?

partner ima sicer solidno plačo, ampak ima na sebe že precej časa večino stroškov- lizing, zavarovanje za avto na obroke, kurilno olje na obroke, ... nisem popolnoma sigurna, samo polovica njegove plače gre samo za stroške, položnice v to niso vštete. in če to vse odštejem mu morda ostane 400 eur, ampak dvomim, s tem da potem polovico tega porabi za prevoz do službe...

so še kje kakšne luknje v zakonu?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 20:52:34   
Doll
če si prijavljena za zavodu si greš na občino osnovno zavarovanje uredit. Pa mislim da se tudi dodatno da,rabiš samo papir z zavoda da si pri njih prijavljena. Če nisi potem ne moreš in si sama plačuješ. Osnovno je malo manj kot 15 e,dodatno pa cca 23-24 e. ja tako je cenzus je okrog 500 e.Poskusiš pa lahko zaprosit za izredno denarno pomoč( za recimo plačevanje položnic,nakup kurilnega olja,hrane ipd...)

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
10.6.2011 22:08:40   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

če si prijavljena za zavodu si greš na občino osnovno zavarovanje uredit. Pa mislim da se tudi dodatno da,rabiš samo papir z zavoda da si pri njih prijavljena. Če nisi potem ne moreš in si sama plačuješ. Osnovno je malo manj kot 15 e,dodatno pa cca 23-24 e. ja tako je cenzus je okrog 500 e.Poskusiš pa lahko zaprosit za izredno denarno pomoč( za recimo plačevanje položnic,nakup kurilnega olja,hrane ipd...)


to glede osnovnega zavarovanja mi je zanimivo, vedela sem, da si lahko plačam sama, samo nisem pa vedela da to urejam na občini. za dodatno si pa tako ali tako že plačujem. kam na občino pa je to treba it? na kateri oddelek?

to glede izredne denarne pomoči- to je enkratni znesek, ali?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
11.6.2011 10:20:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu somic)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
11.6.2011 15:14:55   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Če s partnerjem nista prijavljena skupaj, potem si "samohranilka"? Potem boš socialno verjetno dobila...se njegovi dohodki ne upoštevajo..  Ampak gledajo pa vse račune, vrednost avta, ki je nad 8000 in nekaj, tudi račune otroka.. 


ne vem če sem samohranilka. živiva skupaj in vse, samo pač nisva prijavljena.

glede samohranilstva je menda bolj zakomplicirano kot je bilo včasih, tako da ne vem. nisem si na jasnem glede tega, če sem lahko samohranilka

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
11.6.2011 15:24:23   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: somic

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Če s partnerjem nista prijavljena skupaj, potem si "samohranilka"? Potem boš socialno verjetno dobila...se njegovi dohodki ne upoštevajo..  Ampak gledajo pa vse račune, vrednost avta, ki je nad 8000 in nekaj, tudi račune otroka.. 


ne vem če sem samohranilka. živiva skupaj in vse, samo pač nisva prijavljena.

glede samohranilstva je menda bolj zakomplicirano kot je bilo včasih, tako da ne vem. nisem si na jasnem glede tega, če sem lahko samohranilka



ja, uradno torej nisi samohranilka. Tudi če nista skupaj prijavljena, ste družina. In, ja 500€ je dovolj za 3-ćlansko družino. user posted image ...bajeuser posted image Tudi mene je šokiralo.

zdaj če bi se pa rada šla "samohranilstvo", pa je treba it porihtat preživnino na sodišče in takrat ti dsp pripada.

pa vso srečo...morda pa ti uspe hitro dobit službo in se ti ne bo potrebno ubadat s temi stvarmi...držim pestiuser posted image

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
11.6.2011 15:26:09   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: flower
, tudi račune otroka.. 


bom kar tu vprašala...nekje sem namreč slišala da določeno vsoto otrok lahko ima...nisem pa ziher...ve katera kaj bolje? Majasuser posted image ?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kam po končanih pravicah na zavodu?
11.6.2011 15:30:55   
somic
oooo katastrofa!

bi rada videla tiste pametnjakoviče ki so soločili ta cenzus, da preživijo s 500 eur.

ja, srečno vsem nam user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?