|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   EUR - CHF
7.8.2011 18:51:38   
betty.ford
kolikšna je verjetnost, da se EURo spet okrepi napram švicarskem CHFju? user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: EUR - CHF
7.8.2011 18:52:58   
betty.ford
danes je razmerje 1,095 user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: EUR - CHF
7.8.2011 20:27:00   
K_a_t_i
pri 30 letnem kreditu ziher je... Ampak čakat na to je pa brezveze.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 7:50:01   
betty.ford
pravzaprav me zanima obdobje 2-3h mesecev.
bo Euro padal še naprej ali je možnost kakšnega dviga?


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 8:42:00   
betty.ford
nobene kofetar'ce?

moram res klicat na vedeževanje? user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 8:44:11   
pety78
Mene tudi zanima. Res ne vem, kaj naj naredimo s kreditom. user posted image

_____________________________



(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 11:07:28   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

pravzaprav me zanima obdobje 2-3h mesecev.



Glede na napovedi je za to bore malo možnosti.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 13:01:08   
Poka
Ravno smo se včeraj pogovarjali... Jaz sicer nimam pojma, moj se pa mora tudi poklicno s financami ukvarjat, vsaj delno... Situacijo so ti že tako razložile... Moj ko je jemal kredit, ni imel pojma... Ni vedel ali bi vzel euribor ali libor. Pa jim je ravno profesor na managementu razlagal, da če je le možno, naj kredit jemljejo v tisti valuti, v kateri dobiš plačo. In je tako  naredil user posted image  - euribor. Kolega je pa vzel libor vezan na CHF in si je izračunal koliko bo preplačal in koliko je šel kredit gor... Kap te...

Jaz imam na srečo kredit s fiksno obrestno mero, ampak je kratkoročni in ni velik znesek. Nikoli, ampak res nikoli več, ne vzamem nobenega kredita, no way... Hišo imam, ni notri notranjih vrat, pa ni ene kopalnice, pa mi je popolnoma vseeno... Briga me... Če jo prodam za 30% nižje kot se prodajajo, sem še vedno zaslužila 50 % od vloženega v treh letih...

Tud vrt si bom naredila, pa se bom gor pasla, ne grem več v trgovino sploh... Ne bo me zaj... tqa gnil kapitalizem, resno... Na srečo imam pa same kmetije okol.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 13:35:25   
Brbs
Glej, pač nekaj je dejstev, katero bo pa prevagalo, pa ve samo boguser posted image

- Frank je zgodovinsko močan, tako močan je bil pred nekaj desetletji, drugače je dolgoročno razmerje okoli 1,4-1,5
- močan frank že najeda švicarsko gospodarstvo skozi izvoz, to seveda švicarjem ni všeč
- švicarji so že pri razmerju 1,5 hoteli vplivat na močan frank, vendar jim ni uspelo
- dokler bo dolžniška kriza v Evropi še vedno aktualna, tako dolgo bo verjetno švicar močan, ne glede na vse intervencije švicarske centralne banke (več denarja v obtok, znižanje obrestne mere, ki je itak že zelooo nizka)

Moje predikcije so, da bo švicar še nekaj časa zelo močan (letos), če se zlomi še kaka država (npr. Italija), lahko mirne duše gremo proti 1:1. Drugače pričakujem na srednji rok (2012, 2013) upad švicarja na cca 1,3.

Če razmišljaš o menjavi, je potrebno upoštevati naslednje:
- glavnica ti je narasla, lahko da si po 2-3 odplačevanja dolžna še več kot si si izposodila, torej boš morala najeti večji kredit
- stroške menjave oz poplačila starega in najetja novega kredita

Tudi sama sem v podobnem drek...user posted image , ampak zanimivo - od jeseni 2008 je povprečni obrok še vedno nižji od tistega, ki je bil na začetku in na katerega sem bila psihično pripravljena. Res pa so zadnji meseci (oz. od julija dalje) najbolj grozni in upam, da se to stanje res kmalu popravi. Drugače pa se mi zdi še vseeno bolje vzdržat teh nekaj peklenskih mesecev kot pa poplačevat kredit z najemanjem novega - zagotovo kar nekaj večjega. Ker švicar bo moral prej ko slej oslabet, vprašanje je le - kdaj. Menjavo kredita na eur sedaj lahko tudi primerjamo z prodajo delnic, ko so te najcenejše user posted image

Je pa verjetno za pričakovat, da ko bo frank slabel, da bodo takrat počasi rasle tudi obrestne mere (torej LIBOR).

No, vsaj tako je moje mišljenje.


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 15:13:42   
mazana
No, krasno, da se še kdo s tem ukvarja.

Tudi mi smo v tem zosu...kredit za hišo... In res upam, močno upam, da se stanje normalizira, ker res ne vem, kaj naj nardim. Me je kar groza vsak mesec pogledat, koliko se je spet povečaluser posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 15:16:00   
mazana
Betty.ford kaj pravi vedeževalka?user posted image


(odgovor članu mazana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 17:22:24   
jeannetka
Jaz pa sem verjetno ena redkih, ki se veselim ob trenutnem stanju. Moj dragi dela v Švici in ob menjavi denarja v euro, je pravo veselje. Jaz upam, da bo to kr trajalo. Je pa res, da nimama kredita in da vlečema iz tega samo pozitivo.

(odgovor članu mazana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 20:58:46   
mazana
Potem pa najbolje, da poveš kje dela, pa bo šel še moj tjauser posted image
Pa bo vseeno bližje kot pa sedaj, ko hodi v Španijouser posted image .

(odgovor članu jeannetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: EUR - CHF
8.8.2011 21:07:43   
betty.ford
Nikoli, ampak res nikoli več, ne vzamem nobenega kredita, no way...


tudi jaz upam, da ne. bi se pa rada znebila tega, ki ga imam. ampak, če bo šlo tako naprej, ne vem, če mi ga bo uspelo poplačati,...

na banki so mi dali "upanje" da naj bi se vsako jesen evropsko gospodarstvo malo okrepilo in s tem tudi euro. zdaj pa ne vem, če mi niso brali pravljic.

Brbs, hvala za tvoje mnenje.
sami zneski obrokov niso veliki... so se celo zmanjševali, a to verjetno sorazmerno z manjšanjem dobe kredita.
kot sem že omenila, rada bi poplačala kredit. brez najemanja novih.

mazana, še nisem klicala user posted image
se kar nekako bojim, da mi ne bodo še one brale pravljic. teh imam že iz otroštva dovolj!

jeannetka, jaz bi tudi delala v Švici. me veseli, da je vsaj nekomu fajn, ker švicar raste. user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: EUR - CHF
9.8.2011 8:57:27   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Če razmišljaš o menjavi, je potrebno upoštevati naslednje:
- glavnica ti je narasla, lahko da si po 2-3 odplačevanja dolžna še več kot si si izposodila, torej boš morala najeti večji kredit
- stroške menjave oz poplačila starega in najetja novega kredita



Če bi zdaj jemala drug hipotekarni kredit, da poplačam obstoječega, bi bil obrok 120€ višji kot je sedaj. Vsaj po informativnih izračunih na internetu, vem, da se da še kaj spogajat. Dokler se tukaj vsaj približno ne izenači, ne bom menjavala.

Tukaj so še stroški menjave (poplačilo, nov najem, nova hipoteka,....)

Euribor raste (oz. bo zrasel), medtem ko libor pada.

Problem je konverzija. Da vsaj to malo ublažim, sem se odločila, da nekaj prihrankov sproti menjam v CHF. Ni veliko, je pa boljše kot da naredim depozit v €.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: EUR - CHF
9.8.2011 11:03:51   
jeannetka
Mazana...saj se ne vozi iz Slovenije v Švico (na srečo), živima v Franciji (čisto na meji s Švico). Meni še pa na žalost ni uspelo prit v njihov delovni sistem...bo pa zdaj lažje, ko so odpravili prepoved zaposlovanja za slovence user posted image

(odgovor članu mazana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: EUR - CHF
9.8.2011 19:45:35   
mazana
Ja, ja, saj sem si mislila, da je takouser posted image . Ti pa privoščim, da se tudi tebi uspe zaposliti. kljub vsemu, pa jaz nisem tip, da bi sprejela življenje v drugi državi. Tako, da kapo dol...
Moj mož je pa čez teden na cesti v Španijo in nazaj, tako da to še nekako prenašam, sama pa ne bi rada imela tovrstnih izkušenj.

Srečno.

(odgovor članu jeannetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: EUR - CHF
9.8.2011 20:19:45   
constanca


Jeannetka, te lahko vprasam kaj mislis s to odpravo zaposlovanja za Slovence? A to kar je bilo itak s 1.5. sprejeto ali kaj posebnega?
Nic nisem zasledila o tem. Pa ne sprasujem zato, ker bi se zanimala za sluzbo tam. Cisto tako mimogrede te vprasam. A potem zivite v Alzaciji? Ce sem prevec firbcna, pac ignor :)



(odgovor članu mazana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?