|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se kaze....
21.9.2011 15:45:09   
*miska.mcc*
motnja pozornosi/hiperaktivnost/ADHD  pri odraslem?
in kako se lahko pomaga?

imam na sumu, da enega mojega od bliznjih nekaj takega hebe.

hvala

vem, da naj bi scasoma (v puberteti) izzvenelo, ampak ima ta oseba tako tipične znake, da je kar groza.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 21.9.2011 15:46:46 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 15:46:42   
uškinamama
Stres? Zajeban sorodnik?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 15:55:40   
*miska.mcc*
ma kr neki....sama ne vem....
naprimer konkretni primer:

clovek se je 2 dni pripravljal, sa dokonca neko stvar pri hiši. in ko je prisel tisti dan, je nekaj mutil in mutil, in se spomnil, da tv nima cisto prave idealne resolucije. in se usedel na kavc in klikal po pilotu. pol čez par minut je šel scat in je pregorela zarnica. oz. ni pregorela, ampak se je nekaj sesmodilo v žicah.  je pristimal vse potrebno orodje, ko mu zazvoni telefon, da pač nek kolega rabi pomoč pri formatiranju racunalnika.

pusti vse skupaj in se odpelje do kolega, samo tolko da vidi kaj je narobe.
pol pa se ta cikel ponavlja. ko bo šel formatirat comp, si bo strgal štumf npr. in bo iskal in brusil šivanko, da si ga zasije. medtem bo videl, da manjka ccrnega cvirna in letel v mtrgovino po cvirn. itd. itd. itd. itd..........

in to se dogaaaaja, dogajaaaaa, dogaja......


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:00:30   
uškinamama
a-ha. Tipičen moški. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:04:08   
*miska.mcc*
LJOL!   ne *ebi!   tipičnega mam doma!


resno sprasujem! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:06:31   
*miska.mcc*
smeškote sem narobe postavla:



IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

LJOL!   ne *ebi!   tipičnega mam doma!user posted image


resno sprasujem! user posted image

 


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:10:29   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

LJOL!   ne *ebi!   tipičnega mam doma!


resno sprasujem! user posted image



resnost mi ne gre najboljše od rok....user posted image  .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:15:24   
*miska.mcc*
Uš                                     (al je kontra)                                               Miš


Draga gospa!

Lepo prosim, da se za trenutek zresnite in se potrudite odgovoriti na vprašanje.

       hvala! 

                                                           Miš


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 21.9.2011 16:18:03 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:22:14   
uškinamama
bo kar kontra user posted image  . Ma pojma nimam . Se mi ne zdi nič posebnega v tem času. Kaj on pravi na to?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:27:28   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

bo kar kontra user posted image  . Ma pojma nimam . Se mi ne zdi nič posebnega v tem času. Kaj on pravi na to?
 


tega še pa še ne vem.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:34:08   
BellaB
Joj no... user posted image Sori, ma mi je smesno ful.

Meni se zdi, da ima bolj tezave s koncentracijo. Kot pa hiperaktivnost.

Mogoce je pod stresom?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:39:42   
*miska.mcc*
dejmo une filozofe in teoretike počakat!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 16:42:39   
BellaB
Hja jst bi rekla, naj se zacne ukvarjat z meditacijo in umirjanjem, ker to res kaze na nek nemir v sebi. Ne rabis bit filozof da vids :D

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 17:23:55   
alda
Miš to ni hiperaktivnost ampak duševna motnja .user posted image user posted image user posted image ..resno!


< Sporočilo je popravil alda -- 21.9.2011 17:33:23 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 17:47:27   
pelin
vem, da naj bi scasoma (v puberteti) izzvenelo, ampak ima ta oseba tako tipične znake, da je kar groza.
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




To v bistvu nikoli ne izzveni ampak se v večini primerov v odrasli dobi omili...ne pa vedno...Seveda imajo to dostikrat izraženo tudi odrasli, ki pa znajo svojo hiper aktivnost bolje kontrolirat kot otroci. Večina teh ljudi je na določenih področjih nadpovprečno inteligentna in če te svoje sposobnosti usmerijo v tisto pravo  smer, se iz njih velikokrat razvijejo odštekani super strokovnjaki, raztrešeni profesorji, svetovno znani adrenalinski športniki...Če posamezniki nimajo v okolici v otroštvu prave podpore in usmeritve, pa lahko ta višek energije in inteligence usmerijo v negativo...pa dobimo divje voznike na cesti, ki se jim vedno mudi, po srcu dobre zakonske partnerje, ki pa se jim ob ženskah rada hitro sproži roka, ljudi s kronično razmetanim stanovanjem in z na pol dokončanimi opravili, poslovneže, ki ob dolgih sejah skoraj doživijo živčni zlom in počečkajo cel notes.....
Kaj tu pomaga ti ne morem reči....verjetno zavedanje, da se za te ljudi vedno nekoliko hitreje vrti svet, da jim čas vedno prehitro mine....da okolica od njih ne pričakuje preveč natančnosti in potrpežljivosti,... da imajo možnost imeti čas za stvari, ki jih najraje počnejo in ki jih pomirjajo...da imajo ob sebi osebo, ki jih pozna v srce in jim je sposobna včasih pogledati skozi prste, pa spet drugič poprijeti za  rob situacije, ki ji sami niso kos.
Značilno za takšne ljudi je da so ponavadi ( seveda razen primerov v drugo skrajnost)resnično z vsem žarom pri stvari, pa čeprav na videz izgledajo , kot da zmedeno tekajo od zadeve k zadevi...Enako z žarom znajo izbruhniti v negativno ali pozitivno smer...To je opazno tudi pri ljubezni...
Tako malo za šalo in malo zares...user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 17:47:51   
*miska.mcc*
a so kake tablete?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 17:53:53   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: pelin

vem, da naj bi scasoma (v puberteti) izzvenelo, ampak ima ta oseba tako tipične znake, da je kar groza.
 
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


 

To v bistvu nikoli ne izzveni ampak se v večini primerov v odrasli dobi omili...ne pa vedno...Seveda imajo to dostikrat izraženo tudi odrasli, ki pa znajo svojo hiper aktivnost bolje kontrolirat kot otroci. Večina teh ljudi je na določenih področjih nadpovprečno inteligentna in če te svoje sposobnosti usmerijo v tisto pravo  smer, se iz njih velikokrat razvijejo odštekani super strokovnjaki, raztrešeni profesorji, svetovno znani adrenalinski športniki...Če posamezniki nimajo v okolici v otroštvu prave podpore in usmeritve, pa lahko ta višek energije in inteligence usmerijo v negativo...pa dobimo divje voznike na cesti, ki se jim vedno mudi, po srcu dobre zakonske partnerje, ki pa se jim ob ženskah rada hitro sproži roka (to ne) , ljudi s kronično razmetanim stanovanjem in z na pol dokončanimi opravili, poslovneže, ki ob dolgih sejah skoraj doživijo živčni zlom in počečkajo cel notes.....
Kaj tu pomaga ti ne morem reči....verjetno zavedanje, da se za te ljudi vedno nekoliko hitreje vrti svet, da jim čas vedno prehitro mine....da okolica od njih ne pričakuje preveč natančnosti in potrpežljivosti,... da imajo možnost imeti čas za stvari, ki jih najraje počnejo in ki jih pomirjajo...da imajo ob sebi osebo, ki jih pozna v srce in jim je sposobna včasih pogledati skozi prste, pa spet drugič poprijeti za  rob situacije, ki ji sami niso kos.
Značilno za takšne ljudi je da so ponavadi ( seveda razen primerov v drugo skrajnost)resnično z vsem žarom pri stvari, pa čeprav na videz izgledajo , kot da zmedeno tekajo od zadeve k zadevi...Enako z žarom znajo izbruhniti v negativno ali pozitivno smer...To je opazno tudi pri ljubezni...
Tako malo za šalo in malo zares...user posted image



zelo resno sem vzela- hvala..... tole si res dobro opisala.
se 1x hvala!

kako takemu cloveku pomaga?
ali ga pač sprejet takega, kot je?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 17:59:37   
majčica1508
Priporočam enega dobrega bioenergetika in pa Bachove kapljice

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 18:01:28   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

a so kake tablete?



Pa daj nehi s tabletami. Tablete odpravljajo simptom, ne pa vzroka.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 18:46:36   
constanca
Mas dve razlicne zadeve, eno je samo motnja pozornosti, drugo je pa motnja pozornosti s hiperaktivnostjo.

A rabi tudi kaksne drogice ali pa alkohol, da se umirja?



(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 20:53:09   
ronja
Miš, sva midve kaj v sorodu? Ker tole, kar opisuješ, je moj fotr!
Večina teh ljudi je na določenih področjih nadpovprečno inteligentna in če te svoje sposobnosti usmerijo v tisto pravo smer, se iz njih velikokrat razvijejo odštekani super strokovnjaki, raztrešeni profesorji

Sem rekla, da je to moj oče!
da okolica od njih ne pričakuje preveč natančnosti in potrpežljivosti,...

no, to pa ni moj oče. Ampak kako pa rečeš totalnemu picajzlu, ki težko vidi, da deske ZNOTRAJ biljarda niso pošmirglaneuser posted image (to čisto resno!!!), ki pa skače od projekta do projekta in fuuuul težko enega konča - ampak ko ga, bo pa to držalo vsaj 3 atomske vojneuser posted image ?
resnično z vsem žarom pri stvari, pa čeprav na videz izgledajo , kot da zmedeno tekajo od zadeve k zadevi..

Jap, to je pa spet moj oče:).

Miš, po moje jih je najboljše sprejet take kot so: poslušat, ko sanjarijo o svojih milijon projektih in jih podpirat pri trenutnem, pa ne pričakovat preveč (recimo končane kuhinje v nekaj letih - to je preveč, če mora človek vmes izumljat posebne podplate  za ortopedske čevelj in čoln na sonce in ne vem kaj še...)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 20:55:01   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

motnja pozornosi/hiperaktivnost/ADHD  pri odraslem? ADHDju se po slovensko reče hiperkinetični sindrom. poimenovanje je isto za odrasle in otroke.

in kako se lahko pomaga? obstaja malo morje knjig (predvsem tuje literature), pomembno pa je, da si ti potrpežljiva.

imam na sumu, da enega mojega od bliznjih nekaj takega hebe. če je samo eden, še to ni problem. značilno za odrasle adhdejevce je recimo, da zvečer ne morejo zaspat. lahko so totalno utrujeni, vendar ko grejo v posteljo nikoli takoj ne zaspijo. tažko obdržijo službo, če seveda le-ta ni po njihovih "merilih."

hvala prosim user posted image

vem, da naj bi scasoma (v puberteti) izzvenelo, ampak ima ta oseba tako tipične znake, da je kar groza. izzveni samo, če se s takim otrokom "prav ravna." kar pomeni, da se moramo odrasli prilagodit njegovemu načinu in ne obratno. moj terapevt mi je enkrat rekel: zakaj hočete svojemu sinu na vsak način obuti čevlje št. 30, če pa on vendar nosi 35? s tem mi je vse povedal.
otroci, ki so med odraščanjem nepravilno "obravnavani" s strani staršev, imajo v odrasli dobi še večje probleme s to motnjo.




< Sporočilo je popravil urška -- 21.9.2011 20:57:40 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako se kaze....
21.9.2011 20:57:04   
urška
ja, lahko mu pa skrivaj vsak dan kakšen ritalin podtaknešuser posted image user posted image user posted image ampak drži samo paruser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako se kaze....
22.9.2011 8:31:42   
Kerensa*
Miška... imam na sumu, da kljub zanikanju pišeš o svojem g. Možu (sklepam po tem, kar si v preteklosti napisala o njem), tako, da ti obiska (zanj, ne zate! - no, tudi zate user posted image ) pri psihologu sploh ne bom svetovala. Tableti (Ritalin, Concerta ipd.) pa so samo na recept (razen, če jih kupiš na črnem trgu).

Sodeč po napisanem oz. po tvoji definiciji sem pa tudi jaz hiperaktivna user posted image . Pomagata mi kava in cigaret. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako se kaze....
22.9.2011 8:36:32   
*miska.mcc*
v bistvu sploh ni vazno o kom pišem.
pač zanimalo me je, če je ta motnja sploh možna pri odraslem človeku in kako se lahko pomaga. glede tablet sem se hecala in jih nimam niti namena, niti moznosti  podtikat komurkoli.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?