|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek
22.10.2011 15:57:31   
sunny24
Prejšni teden sem prvič oddala vlogo za OD. Vpisala sem tiste podatke, ki smo jih imeli v obračunu dohodnine in sem mislila, da je to OK-tko so mi tudi vsi rekli, da samo to vpišem. Sem nesla na CSD in mi je una gospa rekla, da ni popolna vloga, da morem še podatke o dividendah vpisat in obrestih...No, delnic nimamo da bi to vpisala, z obrestmi mi ni pa nič jasno...v dohodnino tega nism nič pisala...

Pa še eno vprašanje...Kdaj bo potrebno oddati novo vlogo? Z novim letom ali čez 1 leto, ko mi ta vloga poteče?

Hvala za pomoč! user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek
22.10.2011 20:35:20   
petea
za obresti - če nič ne varčuješ, ne rabiš nič vpisovat, če pa, ti je banka konec lanskega leta verjetno poslala obračun obresti; tako ali tako pa sami na CSD preverijo podatke na DURSU in če so te obresti takšne, da ravno padete v višji razred, oni po uradni dolžnosti spremenijo odločbo

za veljavnost odločbe: velja ti 1 leto; če boš po novi zakonodaji dobila višji OD, pa je smiselno vlogo oddati že za januar 2011

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek
22.10.2011 21:54:04   
sunny24
Aha ok, hvala! Pol mi n itreba nič drugega več izpolnit.

A obstaja kaka stran, kjer bi si zračunala OD po novem sistemu?


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek
23.10.2011 7:34:47   
Kerensa*
Na spletni strani MDDSZ imaš sicer novo lestvico, ampak za predšolske in šoloobvezne otroke bo višina OD enaka. Razlika je edino v tem (vsaj tako si jaz razlagam napisano), da bodo upoštevali nekaj novih dohodkov pri izračunu. Sistema za izračun še nisem našla, ampak dvomim, da bo kaj drugačen, kakor do sedaj - samo pač z dodatkom novih dohodkov.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek
23.10.2011 16:30:52   
sunny24
U kerensa, dankešn! Bom počekirala da vidim kako bo po novem...

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek
30.10.2011 21:18:39   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Sistema za izračun še nisem našla, ampak dvomim, da bo kaj drugačen, kakor do sedaj - samo pač z dodatkom novih dohodkov.


samo meni ni jasno, kako bodo v izračunu upoštevali otroške dodatke, če pa je od tega izračuna odvisna njihova višina user posted image user posted image  razen če bodo upoštevali prejete OD v letu 2010 (tako kot vse ostale dohodke). Ja, verjetno bo tako.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek
30.10.2011 21:23:13   
Kerensa*
Leta 2011 oddaš vlogo za leto 2012, upoštevajo ti pa dohodke iz leta 2010.

V tem primeru pač samo še prištejejo znesek otroških dodatkov, prejetih v letu 2010, v dohodek.

Če jaz napisano prav razumem (namreč napisano v rubriki, kateri dohodki se bodo šteli v izračun višine otroškega dodatka).

Kaj bodo pa naredili, če oddajaš prvič, pa pojma nimam, ker ti v preteklem letu prejetih otroških dodatkov ne bodo mogli šteti (saj jih nisi prejemal).

Tukaj pa mora biti en catch, saj je lestvica jasna - za otroka v 1. letu življenja je otroški dodatek enako visok, kakor za 14-letnika v 9. razredu OŠ. In če bi v formulo za izračun vnašali tudi otroški dodatek preteklega leta, potem to ne gre skozi. Enoletnik bi namreč na podlagi tega (lahko) dobil višji otroški dodatek - česar pa v zakonu ni.

We''ll see... to čudo birokratsko.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 30.10.2011 21:24:46 >

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek
30.10.2011 21:29:29   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

We''ll see... to čudo birokratsko.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?