|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnetje nožnice
23.2.2007 18:58:26   
Anonimen
Prosim, če mi lahko pomagate.
Dobila sem vnetje nožnice. Vsake toliko se mi to pojavi in mine v roku 10 dni. Vendar je zdaj težava v tem, da grem naslednji teden v toplice in se ful bojim, kako bo to še dodatno vplivalo na mojo težavo. Ima katera kakšno idejo, kako se tega čimprej rešiti?
Pojavilo se je v sredo, je pa tako vnetje, ko ful srbi, ko hodiš in se premikaš, ko pa se popraskaš, pa ful peče. Kupila sem si kremo Canesten in si mažem po zunanji strani, po sramnih ustnicah, ampak zdaj imam že od znotraj vse vneto. Pojavil se je tudi že izcedek, ki je temno rumene oz. svetlo rjave barve.
Ne mi rečt, naj grem h g., ker ne dela čez vikend, v ponedeljek pa že odpotujem.
Ali ima katera izkušnje s tem? Ali bi bilo dobro, da si spiram s kamilicami ali je boljše, da se čim manj namakam v vodi?
Pomagajte, prosim.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 19:04:55   
urši77
Ja, pa bom kar rekla da pojdi do ginekologa-magari do dežurnega, pa povej da greš na potovanje!
Lahko pa kupiš še svečke Borax, da se ti popravi pH in zraven še naprej uporabljaj Canesten kremo. S Canestenom naj se maže tudi partner, sicer si glivice samo podajata in pa spolna vzdržnost oz. kondom, dokler se stvar ne umiri.
V nekaterih lekarnah-malo povprašaj-lahko brez recepta kupiš tudi Canesten vaginalete(tabletke za v nožnico).

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 20:02:04   
Anonimen
Tudi jaz ti predlagam obisk ginekologa. Ker ni nujno, da so glivice, glede na barvo tvojega izcedka. Pri glivicah je izcedek bel sirast, tak kot pa ga ti omenjaš pa je pri bakterijskem vnetju. Za tega je pa canesten neučinkovit. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 20:32:32   
Anja**
Zdravljenje potrebujeta oba s partnerjem, oz. povedano drugače, če gin. zdravi samo tebe je brezveze, ker boš to ponovno dobila (ob prvem spolnem stikuuser posted image )  s tem partnerjem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 20:42:14   
Anonimen
O sexu sploh ni debate, ker me preveč peče in srbi. user posted image

(odgovor članu Anja**)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 20:45:04   
Anonimen
Pa vnetja nisem dobila od njega, pač pa mi je g. že pred leti rekel, da sem k temu nagnjena, ker imam sluznico obrnjeno navzven. Mi je delal tudi že zamrznitev materničnega vratu in so se mi vnetja popravila za 80%. Ampak 2x letno se še pojavijo. Pa ravno zdaj. Pa ne morem h g., če imam plačano bivanje v toplicah, v bolnico hodit pa se mi zdi "too much", ker sem se vedno sama pozdravila. Kaj te vem...... kaj pa navadni jogurt, sem nekaj slišala o tem, ve katera?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 20:51:19   
lelaval
Tampon namoči v navadni jogurt in si ga vstavi - če ne bo preveč boleče. Pa za vsak slučaj stopi do kakšnega dežurnega zdravnika. Če te že sedaj srbi in peče, je lahko ob stiku z vodo nevzdržno - pa še dodatno se lahko kaj okužiš zraven.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 21:03:57   
Anonimen
Tampon odpade. Sem ga prvič poskusila vstaviti lani poleti, pa sem dobila naslednji dan tako vnetje, kot ga imam zdaj. Sem ga pa imela noter ravno 10 minut, ker sploh hodit nisem znala.user posted image  Tak da to očitno ni zame. Lahko dam na vložek, mogoče bo tudi pomagalo...
Razmišljam, da bom v ponedeljek zjutraj poklicala mojega g. za nasvet, preden grem. Če si res morda lahko kupim tiste svečke, ki jih je ena omenila, da bi pomagalo. Ali pa me bo hitro vzel na pregled? Ker Canesten svečk nisem dobila za kupit, samo na recept.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 21:11:55   
Anonimen
Naj ti ne bo too much hoditi k dežurnemu zdravniku. Jaz sem enkrat čez noč staknila tako hudo vnetje, da sem imela občutek, da imam britvice med nogami in sploh nisem mogla hoditi. Poleg vsega so bili pa še prazniki. Sem se lepo spokala do dežurnega ginekologa in sem dobila ustrezna zdravila. Za svoje zdravje je že treba poskrbeti, pa čeprav je za to treba obiskati dežurnega zdravnika.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 21:19:24   
san
Bolje da greš do dežurnega G, tudi jaz sem nagnjena k vnetjem in je user posted image . Sem imela nazadnje tako kot ti, sem dobila kremo Canesten, ki sem si jo morala v injekcijo dat in potisnit noter globoko, ker je bilo že vse vneto, pa še eno antibiotično kremo, ki sem si jo isto noter z brizgo vstavljala, se ne morem spomnit imena - to sem si mogla 10 dni izmenično en dan eno, drug dan drugo notri dajat. Glede bazena tudi raje vpraši, jaz mislm, da ni uredu - no če bi danes začela jutri z zdravljenjem, potem po ene štirih, petih dneh zdravljenja mogoče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnetje nožnice
23.2.2007 21:20:27   
san
Joj sem pozabila napisat, da je šel partner tudi do zdravnika, namreč je staknil vnetje od mene in dobil to navadno Canesten kremo za mazat.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnetje nožnice
24.2.2007 1:00:33   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Tampon namoči v navadni jogurt in si ga vstavi - če ne bo preveč boleče.


Točno to. In večjega vnetja ne moreš dobiti, kot ga imaš, predvsem, ker tampon ni suh, temveč je jogurt gor, ki uredi floro v nožnici. Se vsekakor izplača probati.

Drugače boš pa morala k dežurnemu.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnetje nožnice
3.7.2011 21:40:20   
katipi
Pred kakšnimi 10 dnevi sem imela angino in sem dobila ospen. Po dveh dneh sem dobila hudo vnetje nožnice in še vse mi je oteklo. Mazala sem se s canestenom tudi bolj notri, ne samo površinsko in je bilo v nekaj dneh bolje. Predpisala mi ga je tudi zdravnica. user posted image

(odgovor članu zdravjeplus)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vnetje nožnice
4.7.2011 8:11:43   
larisa88
Živijo

Tudi jaz sem imela kar precej vnetij in se jih nikakor nisem mogla znebiti. Pa sem probala vse pa nič ni pomagalo. No punce zdaj vam povem, da sem se znebila teh vnetij. Priporočam, da si kupite vlažilne robčke ( te otroške, oz. poiščite si tiste, ki vam pašejo) in si seveda po vsakem obisku stranišča še obrišite s tem robčku. Jaz že to prakticiram dve leti od tedaj nimam nič. Če greste na bazene, si jih lahko vzamete zraven.



(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
4.7.2011 20:03:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu larisa88)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vnetje nožnice
4.7.2011 23:35:45   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Obstajajo tudi vlažilni robčki za intimno nego. 



ja ampka ne pomagajo proti vnetjuuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vnetje nožnice
5.7.2011 16:54:53   
larisa88
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Obstajajo tudi vlažilni robčki za intimno nego. 


Hja, tudi jaz vem da obstajajo robčki za intimno nego, saj kaj če je bilo še slabše po njih.
Zato sem pa na otroških osvežilnih pristala, ker ni toliko kemije not vmešane.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vnetje nožnice
7.7.2011 12:43:34   
artista7
prejšnji teden sem pri G dobila Canesten tablete, ki si jih vstaviš v nožnico vsak večer pred spanjem 3 dni zapored. Priporočajo uporabo skupaj s kremo Canesten. Izcedek je sirast in bel po tem (zelo obilen), skupaj s kremo pa kar pozdravi. Za plavanje se da dobiti tampone z aplikatorjem ki ščitijo pred vnetji, zaradi aplikatorja tudi vstavitev ni težka in občutka neudobja ni. Preizkušeno, dobi se jih v lekarni ali bolje založeni drogeriji, recimo DM po mojem ima.


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu larisa88)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vnetje nožnice
17.11.2011 7:13:31   
AnitaO
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Prosim, če mi lahko pomagate.
Dobila sem vnetje nožnice. Vsake toliko se mi to pojavi in mine v roku 10 dni. Vendar je zdaj težava v tem, da grem naslednji teden v toplice in se ful bojim, kako bo to še dodatno vplivalo na mojo težavo. Ima katera kakšno idejo, kako se tega čimprej rešiti?
Pojavilo se je v sredo, je pa tako vnetje, ko ful srbi, ko hodiš in se premikaš, ko pa se popraskaš, pa ful peče. Kupila sem si kremo Canesten in si mažem po zunanji strani, po sramnih ustnicah, ampak zdaj imam že od znotraj vse vneto. Pojavil se je tudi že izcedek, ki je temno rumene oz. svetlo rjave barve.
Ne mi rečt, naj grem h g., ker ne dela čez vikend, v ponedeljek pa že odpotujem.
Ali ima katera izkušnje s tem? Ali bi bilo dobro, da si spiram s kamilicami ali je boljše, da se čim manj namakam v vodi?
Pomagajte, prosim.user posted image


______________
Morda bi si lahko pomagali s kakšnimi naravnimi pripravki, ki  pomagajo pri lajšanju in preprečevanju vnetij nožnice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?