|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje delam napako??
10.1.2012 18:08:48   
lumpi13
Pozdravljeni
Imam 4 mesece starega psička mešančka,ki me v zadnjih dneh pošteno šola.V 2 dneh se je iz prijaznega psa prelevil v pravega agresorja,ki ne upošteva nobenih pravil.Najprej sem to opazila na sprehodu,ko sva se srečala z drugim psom...naj povem,da se vsakega psa zelo razveseli in zaenkrat še nima slabih izkušenj s te strani.Neumorno skače po psih in jih vabi k igri.(zanimivo,da ga vsi psi tolerirajo)Problem je nastal,ko se je drugi pes umaknil in šel svojo pot,moj pa ni mogel za njim,ker sem mu to preprečila s povodcem.Najprej se je zaganjal za psom,ko je videl,da ne bo šlo,je ves bes usmeril vame.Začel me je gristi po nogah,ko sem se sklonila,pa se je lotil tudi rok,poleg je glasno renčal in se nikakor ni hotel umiriti.Ko sem mu nekako dopovedala,da tega ne bom tolerirala,se je umaknil  od mene in začel kopati luknjo,ves čas pa je zraven renčal.pri prvem izpadu sem pač mislila,da se je samo preveč vživel v pasjo igro,ko pa se je to ponovilo malo kasneje in potem še zvečer,mi je nekako potegnilo,da imava resen problem.Spremenil pa se je tudi doma...Ima izpade,ko se mu nikakor ne da nič dopovedati in če mu hočeš neželjeno vedenje odpraviti,svojo voljo utrdi z zobmi.Moj partner pravi,da sem kriva jaz,ker ima pes vsega polno rit in ga nikoli fizično ne kaznujem,niti tega ne dovolim partnerju.Tarča je tudi on,sicer v milejši obliki,ker ga pač veliko ni doma.Sama tega res ne odobravam in hočem njegovo pozornost preusmeriti na kaj druga..do včeraj je šlo...zdaj pa ne sodeluje več.
Naj povem,da sem morala pred petimi dnevi v bolnišnico na operacijo in sem psa dala v varstvo(partner je veliko v službi),ko pa sem prišla domov sem psa takoj vzela nazaj...prva dva dni sem mislila,da je kaj zbolel,ker je cele dneve spal,potem pa so se začeli ti izpadi.
Ubadam se s vprašanjem ali mi je pes zameril,ker sem ga poslala drugam?...ali mi je zameril,ko sem ga vzela nazaj?(v varstvu so ga imeli zelo lepo in je res užival)ali pa čuti,da nisem čisto na 100% in hoče izkoristit in si izboriti višji rang??Naj omenim,da imam psa veliko zunaj...vsak dan greva na sprehod,kjer je spuščen in lahko divja po mili volji...pes se nikoli ne oddalji od mene...ko pa greva na krajše sprehode in je pripet pa taki šovi...
naj mi nekdo pove,kje delam napako??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje delam napako??
11.1.2012 11:41:58   
Arwenko
Vidim, da ti nihče ni odgovoril. Problem je namreč zelo kompleksne narave, potrebovala bi pa strokovnjaka, ki bi podrobneje ocenil, kje delate napake, po napisanem lahko kdorkoli od nas namreč tudi zgreši, stvari je treba videt. V osnovi lahko pa uvedeš naslednje stvari, ki vsekakor ne bodo škodile:
- psu so odvzeti vsi morebitni privilegij, kar zajema: ležanje na postelji, kavču, hranjenje z mize, med obroki, to da prvi prehaja čez vrata ali druge zoožitve
- vsak kos hrane si mora zaslužit: vzamite dnevno dozo briketov in jo porabite v obliki šolanja, sedi, prostor, razni trikci. Hrano mora dobiti izključno na tak način, nobenih posladkov, nič vmesnega, nič drugega. Lahko jo porabljate tudi na sprehodu kadar lepo hodi poleg, pride nazaj na odpoklic itd.
- fizično kaznovanje ni rešitev, stvar bo samo še poslabšalo
- kupite plastični boks ali bivalno kletko in ga navadite nanjo (postopek boš našla na pasjih forumih) - vendar pozor, ne uporabljajte je kot kazen
- vse morebitne izpade na vas prekinite z glasnim NE in takoj zapustite prostor, če ste na sprehodu takoj greste domov, in tako naprej. Cufanje za hlačnice in podobno ignorirajte, se obrnete stran, zapustite prostor. V glavnem njegova "kazen" mora biti da vas več ni.
- čim prej se prijavite v kvalitetno pasjo šolo, tečaji se pričnejo marca.

(odgovor članu lumpi13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje delam napako??
11.1.2012 17:23:43   
kimica86
Tukaj se absolutno podpišem pod zgornji post.. Arwenko prav svetuje..

Naš pes je tudi muhast, star je že 4 leta, ampak brez agresivnih izpadov, res maza (hiperaktiven).. Ima energije za 5 psov hkrati, ampak pa tudi uboga!!
Obvezno ga šolajte, ker, če je pri 4 mescih tašen, kasneje bo še huje in bolje, da se z njim veliko ukvarjate in ga šolate, kot, da bi ga na koncu morali zaradi pretirane agresivnosti uspavati..

Pa srečno..

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje delam napako??
11.1.2012 21:43:03   
noranate
Naj se vrinem v temo in povem, da imamo enake težave kakor Lumpi 13. Nekak jih počas skušamo odpravljat na način, kot ga je opisala Arwenko.

Bi pa opisala naslednjo težavo:
Psička je zunaj (imamo ogromno prostora okol hiše) in jo navajamo, do kje sme. Drugače pa je notri, z možem v delavnici. Sosed ima psa in le ta luta okol, ko pride k naši se igrata ampak tud pošteno ogrizeta. Prejšnjič pa je naša psička na enak način začela skakat na hčero in bi se verjetno z njo tako "igrala". Je to mogoče, da jo je psička zamenjala?
Bi bilo bolje, če prosim soseda naj psička ne pušča več k naši, ker potem več ne posluša naših navodil in samo voha in jo išče. Bi pa tud z njim ušla. Ali je bolje, da se druži s psom. Pomagajte, prosim user posted image .


(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje delam napako??
11.1.2012 21:56:31   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: lumpi13

Pozdravljeni
Imam 4 mesece starega psička mešančka,ki me v zadnjih dneh pošteno šola.V 2 dneh se je iz prijaznega psa prelevil v pravega agresorja,ki ne upošteva nobenih pravil.Najprej sem to opazila na sprehodu,ko sva se srečala z drugim psom...naj povem,da se vsakega psa zelo razveseli in zaenkrat še nima slabih izkušenj s te strani.Neumorno skače po psih in jih vabi k igri.(zanimivo,da ga vsi psi tolerirajo)Problem je nastal,ko se je drugi pes umaknil in šel svojo pot,moj pa ni mogel za njim,ker sem mu to preprečila s povodcem.Najprej se je zaganjal za psom,ko je videl,da ne bo šlo,je ves bes usmeril vame.Začel me je gristi po nogah,ko sem se sklonila,pa se je lotil tudi rok,poleg je glasno renčal in se nikakor ni hotel umiriti.Ko sem mu nekako dopovedala,da tega ne bom tolerirala,se je umaknil  od mene in začel kopati luknjo,ves čas pa je zraven renčal.pri prvem izpadu sem pač mislila,da se je samo preveč vživel v pasjo igro,ko pa se je to ponovilo malo kasneje in potem še zvečer,mi je nekako potegnilo,da imava resen problem.Spremenil pa se je tudi doma...Ima izpade,ko se mu nikakor ne da nič dopovedati in če mu hočeš neželjeno vedenje odpraviti,svojo voljo utrdi z zobmi.Moj partner pravi,da sem kriva jaz,ker ima pes vsega polno rit in ga nikoli fizično ne kaznujem,niti tega ne dovolim partnerju.Tarča je tudi on,sicer v milejši obliki,ker ga pač veliko ni doma.Sama tega res ne odobravam in hočem njegovo pozornost preusmeriti na kaj druga..do včeraj je šlo...zdaj pa ne sodeluje več.
Naj povem,da sem morala pred petimi dnevi v bolnišnico na operacijo in sem psa dala v varstvo(partner je veliko v službi),ko pa sem prišla domov sem psa takoj vzela nazaj...prva dva dni sem mislila,da je kaj zbolel,ker je cele dneve spal,potem pa so se začeli ti izpadi.
Ubadam se s vprašanjem ali mi je pes zameril,ker sem ga poslala drugam?...ali mi je zameril,ko sem ga vzela nazaj?(v varstvu so ga imeli zelo lepo in je res užival)ali pa čuti,da nisem čisto na 100% in hoče izkoristit in si izboriti višji rang??Naj omenim,da imam psa veliko zunaj...vsak dan greva na sprehod,kjer je spuščen in lahko divja po mili volji...pes se nikoli ne oddalji od mene...ko pa greva na krajše sprehode in je pripet pa taki šovi...
naj mi nekdo pove,kje delam napako??


user posted image user posted image Oprosti Lumpi ampak tole je tako simpatično napisano, da sem se morala smejati...Vidi se da se resnično sekiraš in trudiš, vendar si po moje premila z malim pošastkom ...V vsem se podpišem pod Arwenko....mi imamo doma pet let staro dalmatinko, ki je zelo težkega karakterja...imamo jo radi za umret in ona vse to stokrat vrne..., vendar rabi resnično strogo in dosledno vzgojo...Nora je na mojega, pa je ni še nikoli fizično kaznoval, le oglasi se, pa je že vsa medena....mene pa sploh ne šlivi, če se skoraj ne razpočim...Nismo je vodili na šolanje, ker imamo pri hiši že od nekdaj pse in smo jih kar dobro "rajdali" in vzgajali...tale pa ni od muh in mi je osebno žal, da smo šolanje prešpricali...

< Sporočilo je popravil pelin -- 11.1.2012 22:00:42 >

(odgovor članu lumpi13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje delam napako??
12.1.2012 7:18:00   
lumpi13
Najlepša hvala vsem za pomoč in svetovanje.Bomo uvedli nova pravila,upam,da še nisem prepozna.Tudi šola mu ne uide,čeprav je v našem kraju(pa ni majhen)vse bolj na juhuhu nareto.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje delam napako??
12.1.2012 10:00:57   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Bi pa opisala naslednjo težavo:
Psička je zunaj (imamo ogromno prostora okol hiše) in jo navajamo, do kje sme. Drugače pa je notri, z možem v delavnici. Sosed ima psa in le ta luta okol, ko pride k naši se igrata ampak tud pošteno ogrizeta. Prejšnjič pa je naša psička na enak način začela skakat na hčero in bi se verjetno z njo tako "igrala". Je to mogoče, da jo je psička zamenjala?
Bi bilo bolje, če prosim soseda naj psička ne pušča več k naši, ker potem več ne posluša naših navodil in samo voha in jo išče. Bi pa tud z njim ušla. Ali je bolje, da se druži s psom. Pomagajte, prosim user posted image .



Pes definitivno ne loči med otrokom in psom, otroka večkrat jemljejo bodisi za sebi enakega ali si ga skušajo podrejat. Tukaj moramo mi vedno posečt vmes in prav zatp morajo biti otroci s psom samo in zgolj pod nadzorom. Jaz vsekakor nisem pristaš naključnega druženja med psi, ampak druženja pod nadzorom, kjer lahko spet kontrolirano posežemo vmes in preprečimo morebitne poškodbe ali pretepe. V tvojem primeru bi vsekakor prosila soseda, da psa ne spuša k vam, še bolje za vas vse pa je da ogradite parcelo ali primeren del parcele če je le ta prevelika in tako vi sami poskrbite za varnost vaše psičke.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje delam napako??
12.1.2012 12:13:22   
noranate
Naj vas še mali izkoristim, ker sem ravno na frišno user posted image . Smo pred pol urce prišle s sprehoda in sem jezna kot user posted image . Gremo po travnikih, mimo hoste (ni hiš ali ceste, niti ljudi). Jo tam odvežem in ko sem šla, me je do danes vedno ubogala, danes pa je odmaširala kar po svoje. Jo kličem, kažem "mito",... ništa. In odide veselo na drugo stran. Sem se obrnila stran, kot da jo ne šljivim pet posto in je nekak prisopihala. Sam se mi je trgalo, nisem ji tega pokazala, temveč sem jo pohvalila, ker je prišla in jo podmitila, seveda , ker brez priboljškov pač ne gre.
Ampak mi je to še nekajkrat naredila. In nazadnje je kar sama odmaširala domov, kot da me ni. Kako naj ukrepam. Stara je 4 mesece, švicarska planšarka. Hvala!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje delam napako??
12.1.2012 15:09:04   
Arwenko
noranate to je čisto normalen mladič, odpoklic je ponavadi kr trdo delo, prav si reagirala, drugega nimaš kaj.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje delam napako??
30.1.2012 7:13:18   
Poka
Psi so res različni med seboj :))) Mi smo imeli že ene 4 različne pasme in vsakega se da ukrotit, sam moraš imet pravi pristop. Mi je smešno, ker se spomnim, kaj dela psica od moje svakinje tašči :))) Ko se točno ve, kdo je glavni - psica, itak... In pri svakinji. In to je zelo narobe. Se pa da vsakega usmerit na pravo pot, sploh če je še tak mali. Jaz bi ga dala tudi v šolo, ker te bodo po mojem naučili, kako se obnašat do psa.

Jaz imam podoben problem pri mojih kuncih, čeprav gre za drugo žival, ampak točno vem, kaj je :)) Namreč, ker je eden skoraj umrl, sem ju razvadila do konca... In me bejba sploh ni ubogala, sva se lovile pol ure po sobi, da je šla v kletko, zdaj pa gre v minutki brez truda. Tudi sem stalno mislila, da sta lačna, pa sem zdaj po enih podatkih ugotovila, da jesta preveč...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?