|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
9.9.2005 11:11:47   
ursa_p
Pozdravljeni!

Imam eno verjetno bolj posebno vprasanje.

Letos bom imela status studenta (tako kot ze prej) in bom dobivala pokojnino po ocetu.
Ko sem sla na socialno kaj vse mi pripada ob rojstvu otroka so mi rekli, da se moram odlociti ali zelim imeti pokojnino ali starsevski dodatek - obojega ne! Pokojnine imam okoli 50.000, kar je vseeno bolje kot pa starsevski dodatek!

Ampak ... prijateljica pravnica mi je povedala, da ne glede na to, da dobivam pokojnino, moram dobiti tudi starsevski dodatek.

Samo od pokojnine in otroskega dodatka pac ne bomo mogli ziveti.

Ima kdo tocno tak primer??? Kaj vse ti pripada, ce prejemas pokojnino???

Lp, Ursa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
9.9.2005 15:24:56   
evci
jaz imam isti primer. ampak žal moraš res izbrat eno ali drugo. ja, ta naša država ma res pametne. tud jaz sem vzela pokojnino ki je mal višja od starševskega. pa dobila sem še otroški dodatek. pa lahko zaprosiš še za štipendijo ki jo prejemaš 1 leto. to bo počas vse. treba je bit čarovnik da ti rata skoz mesec priti.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
9.9.2005 17:16:03   
Anonimen
Ojla

Tudi jaz sem isti primer. Ni mi pa jasno, kako lahko zaprosiš za štipendijo, če prejemaš pokojnino.

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
9.9.2005 17:51:29   
sharpy
Jaz sem na istem kot vi. Koliko pa pride starševski dodatek?
Jaz imam pokojnino okoli 40.000.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
9.9.2005 19:02:59   
Anonimen
Se opravičujem punce. Res nisem vedela. Očitno so meni vedno dajali napačne informacije. Sicer pa imam jaz višjo pokojnino po očetu kot ve, tako da sem itak nad cenzusom. Sicer pa mislim, če ima nekdo možnost še pridobiti štipendijo - zakaj ne. Država itak premalo skrbi za nas.

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
9.9.2005 19:05:40   
Anonimen
Aja, pa še to sem vam pozabila povedati. Tista, ki misli še zaprositi za štipendijo, si lahko na straneh Zavoda RS za zaposlovanje izračuna, če je sploh upravičena do nje. Jaz žal nisem

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
10.9.2005 0:26:27   
ursa_p
Hvala vsem za informacijo ... prijateljica mi je povedala, da naj pokojnina ne bi smela vplivati na to ali dobis starsevski dodatek ali ne. Glede na to, se mi takrat bolj splaca se prijavit na zavod za zaposlovanje (seveda ostanem brez statusa) in zraven dobim se 60.000 sit socialne pomoci ... vsaj tako mi je glede na internetne informacije izracunala prijateljica, ki je pravnica!!!

nemsis je napisal/a:

Aja, pa še to sem vam pozabila povedati. Tista, ki misli še zaprositi za štipendijo, si lahko na straneh Zavoda RS za zaposlovanje izračuna, če je sploh upravičena do nje. Jaz žal nisem


Glede stipendije je pa tako. Ko si se doma, gledajo se prihodke starsev, ko pa imas enkrat otroka si ti stars in se dohodki delijo na dva (tebe in otroka) ... in to samo tvoji, ne od tvojih starsev. Se pravi, da ce danes nisi upravicen do stipendije ni nujno, da ne bos ob rojstvu otroka. Cenzus je trenutno okoli 880.000 SIT na osebo. Vse, ki boste rodile kasneje, ko bi ze morale oddati vlogo za stipendijo, ne mislite da ste ze vse zamudile. Ob rojstvu otroka se ti vse spremeni zato imas 1 mesec casa, da takrat napises in oddas vlogo in dobis stipendijo ... ampak od meseca rojstva dalje!!! Ena mi je celo rekla, da ob rojstvu otroka v vsakem primeru dobis stipendijo (samo ne vem koliko je to res) - vse ostalo napisano sem izvedela na zavodu za zaposlovanje v domzalah ... informacije mi je dal g. Slađen, ki je zelo prijazen in ti odgovori na vsako vprasanje ... ce nanj ne ve odgovora se pozanima in te v najkrajsem casu poklice nazaj (take prijaznosti na zavodu se nisem dozivela)!!!
Je pa res, da je potrebno stipendijo vrniti, ce letnika, za katerega si zaprosil za stipendijo, ne naredis v roku dveh let ... vseh pogojev za vpis naprej!!!

Ni se za hecat s stipendijo!

Lp, Ursa

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
11.9.2005 22:14:30   
elizabeta p
Če zaprosiš za štipendijo in imaš otroka moraš dati svoje dohodke in fantove oz. moževe.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   starš. dod., študent, pokojnina po očetu
12.9.2005 10:28:00   
ursa_p
Fantove podatke???

Zakaj pa to? Ce ne zivis na skupnem naslovu ne. Prav tako ne das fantovih podatkov, ce nisi porocen. Vsaj logine ni nobene. OK, skupno gospodinjsto, ampak kdo pa te o tem sprasuje kje imas fanta in ali zivita skupaj?

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?