|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stalno prebivališče in vrtec
26.2.2012 9:53:47   
Bojana 29
Kupili smo hišo, katero še obnavljamo. Seliti se nameravamo enkrat poleti. Strejšo hči sem brez težav vpisala v šolo kamor se bomo selili (sept. gre v 1 razred). "Problem" je s sinom, ki ga želim prepisati v drug vrtec. Ker je v vrtcu, v kraju kamor se selimo, velika gužva, sem pomislila, da bi bilo pametno če bi spremenili stalno prebivališče (s tem bi pridobili nekaj dodatnih točk za vrtec). Kaj menite? Razmišljam prav? Zanima me še, ali je potrebno istočasno ko spremeniš stalni naslov (začasni naslov ostane ta kjer zdaj stanujemo) zamenjati tudi osebno izkaznico - zanima me za otroka, ne za naju z možem. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stalno prebivališče in vrtec
26.2.2012 10:00:13   
Anonimen
V Domžalah, Kamniku in baje tudi v Ljubljani, ni variante, da dobiš mesto v vrtcu, če tam nimaš stalnega naslova oz. ga mora imeti tam vsaj eden od staršev. Pa če zamenjaš stalni naslov, je potrebno zamenjati tudi dokumente.

(odgovor članu Bojana 29)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stalno prebivališče in vrtec
26.2.2012 11:20:37   
Bojana 29
Glede dokumentov je tako. Mali bo star tri leta aprila. Kar pomeni, da od takrat dalje mu velja osebna izkaznica 5 let. Če pa mu jo dam delati sedaj, ko bomo morali spremeniti stalni naslov (zaradi vrtca) mu bo veljala 3 leta. Je možno dati delati osebni dokument kasneje (največ 1 mesec za tem ko spremenimo stalno prebivališče)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stalno prebivališče in vrtec
26.2.2012 12:05:45   
tjasaoasis
Po zakonu moraš zamenjati osebne dokumente največ 30 dni po spremembi. Je pa še nekaj kar se tiče stalnega bivališča oz. vsaj v Ljubljani tako velja in sicer moraš kot starš imeti prijavljeno stalno bivališče vsaj eno leto prej če želiš dodatne točke na ta račun. Vsaj jaz sem na tak način lani (2011) ostala brez točk in seveda vrtca, ker sem stalno prijavila šele maja 2010 in ne že 1.1.2010. Kako je pa s tem v tvoji občini pa ne vem, ker ima verjetno vsaka drugačne kriterije. Malo se pozanimaj.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stalno prebivališče in vrtec
27.2.2012 8:53:08   
petruska
Gužva je ponavadi za jaslične skupine, potem pa se vedno najde mesto.
Ker bo že izven jaslične slupine, mislim da se bo zanj brez problema našlo mesto.

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stalno prebivališče in vrtec
27.2.2012 10:47:14   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Gužva je ponavadi za jaslične skupine, potem pa se vedno najde mesto.
Ker bo že izven jaslične slupine, mislim da se bo zanj brez problema našlo mesto.



V nekaterih vrtcih je gužva tudi za starejše otroke.
Če želiš storiti res vse, da dobiš vrtec, potem zamenjaj stalno bivališče in dokumente. Tisti 2 leti manj veljavnosti izkaznice boste že nekako "preživeli". Če pa ne dobiš vrtca zaradi manjka ene točke, se boš pa res lahko sekirala.

Lahko pokličeš v vrtec in ti povejo, kkašno je ponavadi stanje, samo garantirati ti pa tudi oni ne morejo, dokler ne dobijo vseh prijav.
Ima prijateljica podobno situacijo, le malo bolj zakomplicirano, ker še niso uradno lastniki hiše, kamor se selijo in si težje spremenijo bivališče.

Mi smo imeli stalni naslov v napol narejeni hiši 2 leti pred vselitvijo, da je sin dobil vrtec po letu in pol čakanja.

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stalno prebivališče in vrtec
27.2.2012 18:38:33   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana 29

Glede dokumentov je tako. Mali bo star tri leta aprila. Kar pomeni, da od takrat dalje mu velja osebna izkaznica 5 let. Če pa mu jo dam delati sedaj, ko bomo morali spremeniti stalni naslov (zaradi vrtca) mu bo veljala 3 leta. Je možno dati delati osebni dokument kasneje (največ 1 mesec za tem ko spremenimo stalno prebivališče)?


Nikjer ne piše, da mora otrok imeti osebni dokument. Pač spremeniš prebivališče in daš zdajšnjo osebno v uničenje, novo pa mu naročiš šele aprila.

Razen seveda, če v tem mesecu načrtujete kakšno potovanje, to pa trenutno verjetno že veš.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?