|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 12:25:29   
Katy78
Gledamo risanke o ČM ampak uvodna pesmica je drugačna, kot se je jaz spomnim in kot sem jo pela našemu fantku. Potem mi pa reče, mami, ne poješ prav. user posted image V mojem spominu je tale:

Nekoč, že dolgo je tega,
v deželi res ne vemo kje,
živela je čebelica,
imela lepo je ime.

Vsi, ki so jo poznali, so ji rekli Maja itd.

V risanki pa je drugačna:

Kdo ve, od kod si k nam prišla
na krilih sončnega zlata.
Morda pri nas, čebelica,
boš prijatelje našla.
Itd.

Je mogoče razlog v tem, da trenutno gledamo tiste prve risanke, ko Maja pride na svet in se uči leteti in da je potem v novejših risankah pesmica, ki se je jaz spominjam?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 12:52:03   
Andromeda
Jaz sem imela kasete oz. plošče od Čebelice Maje in kakor se spomnim, sta bili ti dve varianti pesmi.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 13:08:00   
MioBambino
Jaz se spomnim obeh variant.user posted image

Je pa res, da zadnje čase gledamo risanke na YouTube in je v starih risankah ponavadi druga varianta: Kdo ve, od kod si k nam prišla... Ne vem, zakaj.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 17:31:25   
Najaa
Sploh nisem vedla, da gre za dve različni pesmici. Sem misla, da sta dve kitici. user posted image

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 17:37:40   
Katy78
Sem iskala po youtubu pa tiste prve verzije sploh ni, samo v neki rock izvedbi, ki mi pa ne potegne. user posted image  Meni je še vedno prva verzija bolj simpatična, druge pa do zdaj sploh nisem poznala.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 18:16:10   
liliana
Meni pa po glavi hodi samo prva verzija.....ko pa poslušam tisto drugo, pa se je tudi spomnimuser posted image .....vendar prvo znam zapeti.....drugo pa ne.....ne vem pa, če je tisto prvo tudi pel Janko Ropret, ali pa samo to "Kdo ve od kod si k nam prišla...."

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 18:35:18   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Sploh nisem vedla, da gre za dve različni pesmici. Sem misla, da sta dve kitici. user posted image


enako user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 18:42:51   
liliana
Pa da gre za nemško risanko smo tudi mislili......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 18:45:27   
mateyka
tale original mp3 ima drugo verzijo..
http://mp3center.si/con_verter/index.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DcWZVfrr_cj8

http://www.youtube.com/watch?v=cWZVfrr_cj8

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.3.2012 18:49:06 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 19:14:04   
liliana
Če pa poslušaš original Karla Gotta, pa bi res lahko šlo za eno pesem.....kot pravita Najaa in Alda.....

http://www.b.dkub.net/Biene/Karel-Gott-Die-Biene-Maja-1997IDYUSPg_7BlPT60.html

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
6.3.2012 19:20:53   
Colt
Samo Ropreta se spomnim....

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pesmica iz Čebelice Maje
7.3.2012 16:00:12   
nananaja
Prva navedena verzija mi je znana iz zabav skupine California, drugo verzijo sem spoznala iz risanke, ki jo gledam s hčerkama, pesmi iz risanke iz otroštva pa se ne spomnim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?