|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   orehova torta
10.1.2008 11:24:58   
Nea_teja_
Rada bi kakšen dober recept za orehovo torto pa ne iz kulinarike ker tm mi nič ne potegne .No ubistvu bi bolj rabila za njen nadev.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: orehova torta
10.1.2008 11:43:16   
Vrtnica79
Jaz naredim  čisto enostavno in je ful dobro.

Za biskvit: 10 jajc
                250g sladkorja
                300g moke tip 500
                20g mletih orehov
                vanili, pecilni
Rumenjake ločiš od beljakov. Stepeš sneg, dodaš sladkor, vanili in počasi še rumenjake. Moko, orehe in pecilni pa ročno ( z kuhalnico) umešaš zraven. Pa počasi mešaj, da ti biskvit ne usahne! Pečeš na 250, 45 minut.

Nadev: 0,5l alpske smetane
           0,5l rastlinske smetane
           mleti orehi po želji (100-200g)
           rum, sladkor
Torto je še potrebno nasočit z raztopino ki jo naredim iz vode, sladkorja in ruma.

Upam da sem ti kaj pomagala, pa fajn se sladkajte!

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: orehova torta
16.1.2008 9:56:37   
iva01
a to potem pride večji biskvit in ga razrežeš? Ker jaz dam navadno za en oblat od torte 3 jajca.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: orehova torta
6.4.2012 11:56:27   
Đuka
Testo:4 jajca, 30 dag.sladkorja,20dag.moke,15dag.orehov,polovičko pecilnega. Zmiksaj rumenjake, sladkor in 10 žlic mlačne vode. V penasto maso daj orehe, moko in sneg beljakov. Tospeči v dva dela, ohlajena pa še vsakega enkrat tako da dobiš štiri biskvite ter navlaži z mlekom.
KREMA: 15 dag. orehov, 1.5dcl. mleka, 15dag.sladkorja, 1 vanili sladkor,15dag.masla. Skuhaj sladkor in mleko, ter s tem popari orehe. V ohlajeno daj dobro zmešano maslo(margarino) ter s tem premaži biskvite.
PRELIV: 2.5žlice sladkorja,2.5 žlice mleka, 7 dag.čokolade za kuhanje, 5dag. masla(margarine), orehi za posip. Na pari raztopi čokolado, sladkor in mleko, ter mešaj da dobiš glatko maso. Vmešajše maslo, ter še premešaj vse skupaj s tem premaži torto. Posuj z orehi, dekoriraj po želji.
Jaz da polovico manj sladkorja kakor je v receptu in je še zmeraj dovolj sladko. Obilo sreče pri peki.



(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?