|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nove odločbe!
29.3.2012 12:45:09   
rose78
Danes sem dobila nove odločbe za znižano plačilo vrteca in za otroški dodatek.Naj razložim:
Doma oz. v vrtecu imam 2,5letnika.Oddala sem vlogo, kot smo jo vsi, decembra.Po novem sem v 5.razredu, prej v drugem ker sem ostala brez službe.
Isto sem novembra lani rodila, oddala vlogo in so mi določili na novo odločbo za oba.
Danes dobim obe vlogi, za vrtec sem v 5razredu, za otroške pa v 4razredu.
Kako je to mogoče?Jaz upam da je napaka, nekaj že sumim, ampak ne morem vprašati, ker danes niso danes uradne ure.Me pa vseeno zanima, a je možno da sta za vsako odločbo različna razreda?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 13:40:33   
rose78
Sem se že na enem drugem forumu pozanimala in sem čisto paf.Upoštevajo mi nove otroške ki jih bom sedaj dobivala, ko sta dva otroka in preračunajo za leto 2010.Čisto nič več ne razumem user posted image Zakaj ne vzamejo otroškega ki sem ga takrat dobivala 22eur, pač pa sedaj po novem ko dobivam za oba 125 user posted image


(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 13:41:37   
*pepelka*
Pri odločbi za vrtec so ti gotovo prišteli tudi znesek višine otroškega dodatka, ker gre sedaj tudi to notri in tako so ti naračunali to kar imaš.
Vseeno pa dobro preglej odločbe in preveri podatke, ker je bilo ogromno napak, da ne govorimo o tem, da varčujejo na račun sociale.

(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 13:46:54   
rose78
Pepelka hvala za odgovor, ampak a nebi morali gledati za 2010.Zakaj pa to gledajo za 2012?

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 14:01:30   
*pepelka*
Tudi meni so tako upoštevali. Za otroški so gledali prihodke in prihranke, pa vse kar seveda gledajo za 2010, za subvencijo pa otroški, ki ga naj bi prejela v letu 2012.

Je pa res, da so meni otroški znižali, pač novi zakon. Pritožba se bo pa vlekla in vlekla predno bo kaj rešeno.
Veliko sreče

(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 14:11:20   
rose78
Meni to ni logično, saj pa bodo leta 2014 itak vidli vse za 2012,...

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 14:24:33   
*pepelka*
Ta zakon je z logiko skregan. Dohodnino so mi gledali za 2009, možu 2010, prihranke 2010, otroški pa 2012
Pol pa vedi kje si

(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 14:30:07   
sazi
Z vsemi temi socialnimi transferji je tako, da se dohodki za nazaj gledajo z vidika, kot da imamo konstanten dohodek - ves čas isti - torej da imamo zdaj enako kot v letu 2010 - tako jim je najlažje, ker za takrat že obstajajo odločbe. In ker se gleda, koliko denarja imamo na razpolago za življenje zdaj, se vzame te pričakovane konstantne dohodke in še vse druge zrave (OD, obresti....) Meni je to povsem logično - seveda, dokler od leta 2010 do zdaj ni nekih večjih sprememb.
V primeru sprememb bi a tudi glede ostalih dohodkov morali sprejemati trenutno stanje in ne tistega izpred dveh let. In če razlike so očitne (ne v višini plače, ampak v popolni izgubi dohodka in podobno - pač večje spremembe) se po mojem z vztrajanjem upoštevanja trenutnih razmer da kaj doseči. Sem že večkrat slišala (in prebrala tu na RR) da je komu uspelo. Le poiskati je potrebno ustrezne člene v zakomu in težiti, dokler se stanje ne prouči.
Nimam pa izkušenj direktnih s tem.

(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nove odločbe!
29.3.2012 20:33:06   
dayya
Kolikor sedaj tukaj berem, je vse skupaj pomešano, a se ne gleda samo za eno leto nazaj ...... kolikor sem nekje zasledila da če si trenutno vstal brez službe so ti kratko malo rekli da se bo to upoštevalo šele naslednje letouser posted image , a če si sedaj dobil boljše doklada to pa bodo gledal ... krizauser posted image
Me je že pošteno strah kaj bom dobila, do sedaj še nisem nič .... ker po prebranem se mi zdi dajemljejo v to samo tisto kar je zanje dobro, nobene točne formule..... ker baje so eni moji znanki upoštevali prihotke za dve leti 2009 in 2010 le zakaj ... meni bi bilo čist logično če bi vse jemali za leto nazajuser posted image
Aja pa še to a sedaj dve družini ki imata enake dohodke, z razliko da je ena družina vse potrošla in nič prihranila, druga pa je živela bolj skromno in šparala da si kaj privošči, recimo kupi nov ali boljši avto... bo le ta imela zaradi svojih prihrankov na banki zaplačat večjo ceno vrtcauser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nove odločbe!
30.3.2012 8:34:27   
lenčy
tudi mene je strah, kakšno odločbo bomo dobili. ker sem brezposelna, imamo še kredit na stanovanje, plačujemo najnižjo vsoto za vrtec-to si lahko še privoščimo. če pa me bodo dali na višji razred in pri tem upoštevali vse prihodke od 2010 naprej (sicer sem bila še študentka brez prihodkov ampak so bili pa visoki dokladi), potem ne vem, kako naj plačujemo vrtec. in kako naj dam js 2letnega otroka iz vrtca, če v njem uživa, ima svoje prijatelje? pa seveda se raje igra z njimi, kot pa z mano. ma js res ne vem kaj naj, upam, da ne bo previsoki znesek...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nove odločbe!
30.3.2012 9:40:44   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: dayya
kolikor sem nekje zasledila da če si trenutno vstal brez službe so ti kratko malo rekli da se bo to upoštevalo šele naslednje letouser posted image , a


Rečejo že, rečejo. In večina potem odide in jamra povsod, kako jim ne upotevajo brezposelnosti. So bile teme že tu na R, ko se je pisalo, da to SE upoštva, cleo kakšne zakonske podlage so bile omenjene (je treba nov zakon prebrat - zagotovo tudi tu piše) in potem tam vztrajati. Mnogim je že uspelo. Na žalost je tako, da poskušajo na kratko odpraviti ljudi - pa mogoče niti ne toliko zaradi denarja, saj ne gre iz njihovega žepa, ampak zaradi komplikacij in dodatnega, malo bolj zakompliciranega dela.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nove odločbe!
30.3.2012 10:26:39   
rose78
Tak meni je sedaj že marsikaj bolj logično - žal!
Pri nas se je za vrtec upošteval stanovanjski kredit in smo avtomatsko z 1.6.2011 padli za en razred nižje torej iz 3 v 2.Ko sem dobivala nadomestilo, ker sem ostala brez službe sem bila v 4.razredu.Po koncu nadomestila sem šla v 3.razred in en razred manj zaradi kredita je to 2.razred.
Sedaj pa sem novembra rodila in na mojo delovno dobo dobivam skoraj 500eur porodniške, to pa je sprememba in dohodek, ki se šteje.Ker sta po novem sedaj 2otroka imam zato višje otroške in zaradi porodniške višji vrtec.Stanovanjski kredit pa se več ne upošteva.In to za nas pomenijo 3.razrede goruser posted image

Pa veste kaj?Želim si samo, da sta oba zdrava vse drugo bo že.Tudi drugi teden vpišem malo v vrtec, pa čeprav bo po novem za drugega za plačati.Ker za delati se bo nekaj že našlo,...Se mora, ker jaz sem večni optimistuser posted image

Lep dan vsem!


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nove odločbe!
30.3.2012 10:30:44   
rose78
Tak meni je sedaj že marsikaj bolj logično - žal!
Pri nas se je za vrtec upošteval stanovanjski kredit in smo avtomatsko z 1.6.2011 padli za en razred nižje torej iz 3 v 2.Ko sem dobivala nadomestilo, ker sem ostala brez službe sem bila v 4.razredu.Po koncu nadomestila sem šla v 3.razred in en razred manj zaradi kredita je to 2.razred.
Sedaj pa sem novembra rodila in na mojo delovno dobo dobivam skoraj 500eur porodniške, to pa je sprememba in dohodek, ki se šteje.Ker sta po novem sedaj 2otroka imam zato višje otroške in zaradi porodniške višji vrtec.Stanovanjski kredit pa se več ne upošteva.In to za nas pomenijo 3.razrede goruser posted image

Pa veste kaj?Želim si samo, da sta oba zdrava vse drugo bo že.Tudi drugi teden vpišem malo v vrtec, pa čeprav bo po novem za drugega za plačati.Ker za delati se bo nekaj že našlo,...Se mora, ker jaz sem večni optimistuser posted image

Pa veste kajj?Želim si samo, da sta mi otroka zdrava, vse ostalo bo že.Pa tudi malo bom dala vpisati v vrtec, pa čeprav bo drugi za plačat.Službo pa bom že našla,...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nove odločbe!
2.4.2012 11:54:20   
lenčy
sm eno vprašanje na hitro: a se upošteva tudi državna pomoč ob rojstvu otroka in pa očetovsko nadomestilo po rojstvu otroka (vse v letu 2010)?
in ker mi ni jasno, dejte mi povedat, katere doklade oz. v katerem letu bodo upoštevali pri plačilu vrtca? vse za nazaj in za naprej al kaj? bi rada zračunala preden me infarkt zadane ob prebiranju odločbe...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 9:38:12   
uršula83
Mislim da se ne upošteva, vsaj iz moje odločbe ni razvidno. So pa upoštevali vse bančne račune, hranilno knjižico in tudi na odločbi pišeji zneski, ki jih imamo na računih (upošteva se ccca. 3%, tudi to piše).
Mene je bilo pošteno strah kakšna bo odločba, ker sva bila do sedaj že 1 leto v 7. razredu, pa eno leto v 4. pa eno leto v 3. Sedaj smo nižje in sem zadovoljna z odločbo, tako da vsi nismo na slabšem.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 9:44:22   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

sm eno vprašanje na hitro: a se upošteva tudi državna pomoč ob rojstvu otroka in pa očetovsko nadomestilo po rojstvu otroka (vse v letu 2010)?
in ker mi ni jasno, dejte mi povedat, katere doklade oz. v katerem letu bodo upoštevali pri plačilu vrtca? vse za nazaj in za naprej al kaj? bi rada zračunala preden me infarkt zadane ob prebiranju odločbe...


Kakšna državna pomoč? A dernarni paket iz CSD? Ne, to se ne upošteva. Očetovsko nadomestilo pa se. Pri izračunu vrtca bodo upoštevali prejete doklade v letu 2012.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 9:56:44   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Pri izračunu vrtca bodo upoštevali prejete doklade v letu 2012.


A mi lahko nekdo razloži ali vsaj prilepi povezavo na stran, kjer je zapisano, na osnovi česa bi se naj upoštevali morebitni prihodnji dohodki družine namesto že prejetih v določenem obračunskem obdobju?

Ker takšen obračun se mi zdi zelo sporen in neverjeten.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:02:09   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

sm eno vprašanje na hitro: a se upošteva tudi državna pomoč ob rojstvu otroka in pa očetovsko nadomestilo po rojstvu otroka (vse v letu 2010)?
in ker mi ni jasno, dejte mi povedat, katere doklade oz. v katerem letu bodo upoštevali pri plačilu vrtca? vse za nazaj in za naprej al kaj? bi rada zračunala preden me infarkt zadane ob prebiranju odločbe...


Kakšna državna pomoč? A dernarni paket iz CSD? Ne, to se ne upošteva. Očetovsko nadomestilo pa se. Pri izračunu vrtca bodo upoštevali prejete doklade v letu 2012.

aha sm šla pogledat za nazaj in je bilo do sedaj že upoštevano očetovsko nadomestilo. potem bodo upoštevali samo letošnje doklade in ne od 2010? potem lahko pričakujem vsaj za en razred gor...
katere račune pa upoštevajo? tudi od dvoletnega otroka? upam da gledajo moj prazen račun in od partnerja, ko mu trgajo kredit za stanovanje in ko nakaže vse položnice...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:03:45   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Pri izračunu vrtca bodo upoštevali prejete doklade v letu 2012.


A mi lahko nekdo razloži ali vsaj prilepi povezavo na stran, kjer je zapisano, na osnovi česa bi se naj upoštevali morebitni prihodnji dohodki družine namesto že prejetih v določenem obračunskem obdobju?

Ker takšen obračun se mi zdi zelo sporen in neverjeten.

meni se tudi zdi vse skupaj čist mimo usekano. meni to ne gre z mojo logiko... me zanima kaj upoštevajo vsem politikom in poslancem s tako veliko plačo...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:12:03   
uršula83
Upoštevajo VSE račune družine, tudi 1 mesečnega otroka, če ima račun. Vsaj pri nas so. Ves denar seštejejo, ki ga imate na računih, potem pa se upošteva cca 3-4%, npr. če imaš na računu ti 1500EUR, pa mož 500EUR, pa otrok 2000EUR, vzamejo 4000EUR. Upošteva se 3-4% (ne vem točno 3,4% al neki tazga) od 4000EUR je cca. 150EUR, kar se še razdeli na člane in na 12 mescov. Tko so upošteval na moji odločbi.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:19:32   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Upoštevajo VSE račune družine, tudi 1 mesečnega otroka, če ima račun. Vsaj pri nas so. Ves denar seštejejo, ki ga imate na računih, potem pa se upošteva cca 3-4%, npr. če imaš na računu ti 1500EUR, pa mož 500EUR, pa otrok 2000EUR, vzamejo 4000EUR. Upošteva se 3-4% (ne vem točno 3,4% al neki tazga) od 4000EUR je cca. 150EUR, kar se še razdeli na člane in na 12 mescov. Tko so upošteval na moji odločbi.


kateri del meseca pa vzamejo za izpis stanja na trr? ker enkrat je res minimalno drugič pa malo več, ko je plača ampak je velika razlika... sicer pa dobr, to ni nek znesek, če vse seštejemo. ampak lahko pa glih tolk pride, da ti skoč na višji razred, pa tudi če za evro več.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:20:07   
petea
ok
odgovor glede upoštevanja OD sem že našla - so kar lepo v zakon zapisali, da se upoštevajo za tekoče koledarsko leto (torej trenutno za leto 2012) tako kot jih družina prejema oz. bi jih prejemala, če bi zaprosila zanje. Kaj se bo dogajalo v primeru sprememb čez leto, pa je bolje ne razmišljati.


glede stanja na računu - če so na računu prihranki od plače, gre potem za dvojno upoštevanje dohodka; je le malo drugače, če svojo plačo zapraviš, na račun pa potem dobiš denar še od kakšnega strica iz Amerike (tega bi lahko upoštevali kot dodaten dohodek), ali pa si od zaslužene plače prihraniš nekaj sredstev za kasnejšo porabo (tu si pa torej kaznovan, ker si varčen in skrbneje načrtuješ izdatke družinskega proračuna)

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:21:32   
uršula83
Uf, to pa nimam pojma! Glede na datum odločbe 31.3. in stanje na otrokovem računu pa so vzeli stanje kakšna 2-3 tedne pred izdajo odločbe, saj zadnjega nakazila niso upoštevali. Ne vem pa kakšno imajo pravilo. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nove odločbe!
3.4.2012 10:23:05   
lenčy
kako je pa z živ. varčevanjem? se upošteva samo renta, ki jo dobiš izplačano po n-letih ali upoštevajo tudi mesečne oz. letne obroke?

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?