|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:16:53   
ElaM
Ojla, mene pa zanima, te ki ste se poročile v kratkem oz. ste bili vabljeni na poroko, koliko denarja je v navadi, da se da za darilo.
Moj bo v soboto priča, pa ne veva, koliko naj podariva, da bo nekje v mejah normale?

_____________________________

:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:18:47   
Anonimen
jaz sem bratrancu kupila za cca 40 000,00. No dala sem mu bon v enem salonu (masaža,savna,...)user posted image

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:34:32   
Zamima
po moje tam med 100, 200 € odvisno kdo se ženi user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:44:50   
Mešamdrek
Moj bo v soboto tudi priča in bo dal 1000 eur.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:46:02   
Kuba
Zorgo ta tvoj pa že ni v mejah normale user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:47:36   
Mešamdrek
Ma ja sej jaz sem tudi rekla da je preveč,samo on pravi ker mu je pač brat da bo dal toliko.

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:52:00   
ElaM
Ufff, Zorgo, to je pa res bogato.
No, midva sva imela v mislih 200E+ plačilo kosila. Mislim, da je to kar v mejah normale. Vsaj jaz bi bila takega darila vesela. Kaj pa ve?

_____________________________

:)

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:52:33   
* Mateja *
Dobro, če je brat in še priča ajde 1000 e, sam drgač smo tud mi pred dilemo! Gremo na poroko moževga prijatelja iz mladih nog, zdej kar je moj poročen pač ni več časa za kolege. In kok dat, glede na to, da on je nam skupaj kupil bolj bogo! Midva misliva 100 eurov. ???!!!! Soldi so pač relativna stvar. Midva sva dobila tud sam po 5 jurjev v koverti, pa sva bila vseno vesela.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:56:31   
Mešamdrek
Ja,samo moj ne bo pol nič več dal.Ker baje morajo priče plačati šampanjček pa prstane,tako da moj bo dal denar in to je to.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 15:57:42   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

Ufff, Zorgo, to je pa res bogato.
No, midva sva imela v mislih 200E+ plačilo kosila. Mislim, da je to kar v mejah normale. Vsaj jaz bi bila takega darila vesela. Kaj pa ve?


Saj za moje pojme je to več kot dovolj.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 16:02:42   
bamby




Malo žalostno je ratalo to, da vsi gledajo samo "koliko denarja" je daluser posted image . Meni se zdi najbolj normalno to, da nekomu podariš toliko, kolikor si zmožen dati. Meni bi lahko bil nekdo še ne vem kako blizu, če ne bi imela, ne bi mogla dat. Zato se mi zdi, da danes nekateri prav pretiravajo z darili.

200E + pijača je za moj okus več kot dovolj in verjemi, da ne bo samo to. Prištej še prodajanje pušeljca ali rezanje kravate (če boste to imeli), pa bo takoj še nekaj everčkov več.



(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 16:19:21   
MarijaPo
Kolikor si zmozen dati? Tega pa jaz nikoli ne razumem. Midva z Igorjem, sva zmozna ful veliko dati, npr. ce bi kupila stanovanje, bi dala veliko dnarja, ker sv aga zmozna z veliko leti odplacat, tako da zmozen, kaj je to? Najvecji mozni znesek, ki ga v zivljenju lahko odplacas ali znesek, ki ne opazis, da si ga porabil tisti mesec, pri moji placi, se recimo strosek 10 evrov ne bi glih noro poznal, ampak strosek 100 evrov pa ze precej. Kaj je pol to zmozen dati?

Midva bova za bliznjo poroko, kjer je moj moz prica zeninu, dala 200 evrov.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 16:25:51   
Anonimen
Ful je to dilema, ker te potem vsi nekako po tem ocenjujejo koliko si dal, da bi lahko dal več.....ali pa se nekateri ful preseravajo in dajejo takšne vsote, da na koncu svoje familije ne morejo ornk na morej peljat....Poznam eno in drugo.

Sem pred kratkim poročena in sva za darilo prosila za denar (seveda rečeno da nič ni potrebno, če pa že pa denar). Povabljenih je bilo 45 ljudi, nabralo pa se je točno 600.000 sit.
Bilo pa je nekako takole:
moj brat (priča) 100.000 sit
njegov bratranec (priča) plačal velik ognjemet in 30.000 sit.
moji stari starši 100 000 sit
potem nekako strici in tete 40-50.000 sit
malo nižje sorodniki pa od 30-40.000 sit

Prijateljev in znancev pa na poroko nisva vabila (ti so imeli fatovščino in dekliščino), od le-teh pa bi "pričakovala" (če se lahko tako izrazim) seveda veliko manj.

Celotno poroko pa so plačali starši od enega in drugega, vsak točno 600.000.

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 16:57:58   
Anonimen
Ni važno, koliko daš, važno je, da je iz srca, in da mu privoščite poroko s to osebo... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 17:00:40   
kobacaj

Jaz sem bila lani priča sestrični in sem jima dala darilo za bivših 100 tisoč SIT, po poročnem obredu pa sem še plačala pijačo, ki je bila še 35 tisoč SIT.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 17:35:14   
Strawberrie Cherrie
ponavadi tam okoli 200€. čeprav mi je denar tako brezosebno darilo. Raje rečem, kaj potrebujete - pa če je to mesoreznica, je pa mesoreznica in kupim to.

(odgovor članu kobacaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 18:04:25   
valči
Midva sva bila denarja najbolv vesela,ker sva pol fasado drugo leto delala in denar je res prav prišel,večinoma so dajali denar.Tudi midva sva dajala denar,vendar sva vprašala prej in vsi so nekaj delali,se vseljevali in posledično jim je denar prišel prav.

Vsota za sestrične je bila 40000 sit bivših,bratu pa sva dala 80000 sit-priča.

Vsak ima svoje mnenje in želje,vendar se ljudje več nočejo poročat,meni se pa kar lušta porokeuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 19:01:12   
LUNA06
Možev brat, ki mu je biu tudi pričo na poroki, je imeu zanimivo teorijo, ko je ostalim sorodnikom razlagal koliko naj nama dajo, ker sva želela keš.No reku je, da naj bi družina dala po cca.5.000SIT na osebo (kolikor znaša hrana+pijača), potem pa še nekaj zraven.No torej sva od 4-članske familije dobila v povprečju 30.000.No brat nama je pa prinesel šparovček s 100 tisočaki.Moj brat-priča pa nama je dal 30.000 in bone za masažo - 21.000 (je še študent).
Tam med 400 in 500€ se mi zdi normalno za pričo dat.Če bosta plačevala kosilo, je pa odvisno kolko bo ljudi.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 20:03:52   
Taula
Na žalost je vedno bolj popularno dati denar..sej po eni strani razumem ljudi, da je za njih najlažje, posebej še če si kupujejo stanovanje. Ko se je poročila od lubega sestra sva ji dala darilo za 50 k...več nisva mogla ker sva bila študenta in jaz sem takrat vse finance dajala v vozniški izpit. Dobila je pa večinoma denar (to je želela) ..vsi so dajali med 100 in 150 k.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 20:08:39   
ElaM
Res je, da je denar zelo neosebno darilo, vendar največ odtehta. V konkretnem primeru urejata stanovanje in vem, da ga potrebujeta. V končni fazi pa ga lahko porabita tudi za poročno potovanje.
Menim, da tisti pari, ki si želijo konkretna darila odpro knjigo želja, ostali pa bi raje denar. Tega se nekako držim pri obdarovanju.

< Sporočilo je popravil ElaM -- 21.5.2007 20:10:10 >


_____________________________

:)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 20:14:01   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Zorgo
Moj bo v soboto tudi priča in bo dal 1000 eur.

Obupno si želim tako poročno pričo. Drugač je pa meni 100 ojrov vrh glave.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 20:17:37   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM
Res je, da je denar zelo neosebno darilo, vendar največ odtehta.

Važno je sodelovati, ne zmagati. user posted image  

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 21:13:54   
Pobalami
Tako kot je napisala Luna:
-kolikor znaša kosilo/večerja + še nekaj. Recimo midva bova za sorodnike dala 80-100 € (zbralo nas bo več skupaj in bomo kupili darilo po želji)
-za pričo bi jaz rekla 300 € +.

Poroka je pač strošek, tudi za povabljene in malo se že mora poznati pri mesečnem proračunu. Kaj čmo.user posted image  in pa logično, da študent ne da toliko kot pa zaposlen par s povprečno plačo.

Čeprav denar zgleda neosebno je čisto sprejemljiv. Vseeno miljonkrat bolje kot pa da par dobi pet fritez, 3 kavne servise, 10 kompletov loncev... Uglavnem jaz ne bi bila užaljena

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
21.5.2007 22:51:26   
poliloni
Tudi nama so za poroko večinoma dali denar...in veš kaj je najbolj zanimivo, da se po dveh letih niti enega zneska ne spomnim! Torej za nobenega ne vem koliko je dal. Zanimivo....

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kolikšna vsota za poročno darilo?
22.5.2007 6:36:50   
bodoča
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Tudi nama so za poroko večinoma dali denar...in veš kaj je najbolj zanimivo, da se po dveh letih niti enega zneska ne spomnim! Torej za nobenega ne vem koliko je dal. Zanimivo....


Jaz se po nekaj mesecih tudi če bi hotela ne bi več spomnila nobenega zneska posebej, midva z možekom sva drugi dan iz vseh kuvert stresla denar na kup in ga preštela. To sva naredila ravno zaradi tega, da ne bi zraven, hočeš, nočeš, gledala kdo je kolk dal. Točen znesek vem edino od prič, to pa zato ker sta želela, da kar takoj pogledava in dama na varno (priči sta nama bila par in sta nama dala bivših 100.000,00 SIT, kar se meni zdi zelo veliko).

Kaj pa vem, če bi bila jaz priča bi verjetno dala 200 - 250 E, če pa sem svat pa tam od 70 - 100 E, odvisno za koga se gre.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?