|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 12:14:00   
Tutan
Ja, ja, saj vem, da je simpl kot pasulj zgolj rek.
Pa vseeno - dobila nekaj prekrajenih domačih koncev in nekaj domačih klobas, pa mi je zadišal pasulj.
Kakšen preprost recept (in ja, kupila bom fižol v konzervi, ker se nisem včeraj spomnila ga dat namočit)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 13:05:55   
uškinamama
Jaz sem še bolj na simpl kot ti. user posted image  Kupim vršičke, jih zavrem , odlijem vodo, dolijem vodo, skuham. Pasulj pa kupim v petkih v šparovi restavraciji (ena porcija 2,80 je pa za nas tri dovolj) , dodam vršičke in voila.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 16:23:50   
hubi
Vršičke?user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 18:38:59   
krtek 1
Še nikoli nisem (niti pomislila),da bi naredila pasulj kako drugače,kot iz namočenega fižola tetovca  in ga kuhala dve uri.Vidim,pa da ga nekatere znate narediti kar na "instant način".In kaj naredite z čebulo,saj se ne razkuha v tako kratkem času,kot se pogreje konzerva?

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 18:52:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ja, ja, saj vem, da je simpl kot pasulj zgolj rek.
Pa vseeno - dobila nekaj prekrajenih domačih koncev in nekaj domačih klobas, pa mi je zadišal pasulj.
Kakšen preprost recept (in ja, kupila bom fižol v konzervi, ker se nisem včeraj spomnila ga dat namočit)?

Konzerva slane prekuhane fižole, katera ti je pač dobra... meni bel fižol.
Prepražiš čebulo, daš kose prekajene vratovine, jo prepražiš, malo moke (količina odvisna od gostote, ki jo želiš) , zaliješ z vodo (količina odvisna od gostote, ki jo želiš), zliješ fižol v posodo, prekuhaš, soliš, vegetaš, popopraš (lahko daš tudi kako kocko jušno).
To bi bilo to. fertik v pol ure, še manj... parkrat sem ga tako delala, in zna biti zelo dober.
Ok, ni pa primerjave z pravim bosanskim pasuljem. Je pa na hitro.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 20:00:13   
uškinamama
Vidim,pa da ga nekatere znate narediti kar na "instant način".In kaj naredite z čebulo,saj se ne razkuha v tako kratkem času,kot se pogreje konzerva?


Si misliš, kar instant user posted image . Nobene čebule ni pri meni v igri. Kupim narejenega, s čebulo vred.

Vršički reberc-

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 20:44:59   
*miska.mcc*


nekako tako kot Lulu.....
cebuli, korenček ,  petersilj in vsa ziva  zelenjava , česen obvezno gre v multi praktik.

vrzem na mast ali olje in tenstam. in tenstam in teeeeenstam.....da razpade vse skup. ce se mi mudi malo zalijem z vodo in s paličnim naredim 1 tako fajn pacasto kašo. fliknem notri klobaso, ali katerokolidrugo prekajeno meso in s5 tenstam..... pa tenstam. user posted image

privoscim vrečko kemije v obliki zacimb/praska za pasulj. lepo pokuham, da se ta prah razpusti, dodam bel fizol iz konzerve.....




VOILA!!!!


dobra ideja za ponedeljek. že dolgo nisem carala.



ja, pa več razlicne zelenjave ko multiprakticiraš, boljse je!


teq!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 20:58:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


ja, pa več razlicne zelenjave ko multiprakticiraš, boljse je!


teq!


Da pa je še hitreje pa daš ali vegeto ali jušno kocko

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 21:34:42   
naja17
Mmmmmm pasuljče... Tkole je, dela se z belim fižolom oz. tetovcem, ampak jaz ga vedno delam z rjavim in mi je dober... Uglavnem eno noč prej ga namočim in naslednji dan ga zavrem, odlijem in dam na cca 30 dag 2l vode, sesekljano čebulo, sesekljan strok česna, (po želji) sesekljan korenček ter suha goveja rebra, vageto in to pustim vreti na nizki temperaturi dokler ni skuhan, proti koncu dodam sol, poper, po želji čili. V ponvi na olju prepražim žlico moke in žlico rdeče paprike ter to vlijem v pasulj, premešam in pustim še malo zavreti.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 21:36:55   
Arwenko
Meso nakockaš in popečeš na olju (jaz ponavadi slanino ali krajnsko), zraven fižol iz konzerve (ponavadi vzamem eno belo in eno rdečo), pa pakel od fanta zraven...fajn prevret, pol pa še po okusu dodatno sol, poper, malo paprike, česen, kaj gti pač paše in rešeno... user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Simpl trotlziher pasulj
31.5.2012 21:41:34   
LuLu
Če smo že pri pasulju... moja mati je parkrat dala naribano jabolko zraven. Rada experimentira user posted image
Je bilo čisto v redu.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Simpl trotlziher pasulj
1.6.2012 6:36:42   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Če smo že pri pasulju... moja mati je parkrat dala naribano jabolko zraven. Rada experimentira user posted image
Je bilo čisto v redu.


Odlična ideja! Jaz namreč pri pasulju, sicer ko je že kuhan, hočem rečt, ko je že na krožniku, obvezno dam žlico kisa!! Brez kisa ga sploh ne morem jesti. In predvidevam, da naribano jabolko, da tisti okus, ki ga sicer pri pasulju ni. Pač vse odvisno od okusa. Tole bom pa poskusila. Ne bom skuhala za celo vojsko, ampak za par talarjev (če se mi slučajno ponesreči), pa da vidmo user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Simpl trotlziher pasulj
1.6.2012 10:14:38   
Anonimen
js kupim fižol ker ponavad pozabm dat namočt. skratka čebulo prepražim osolim, pol pa meso not, čez par minut še fižol. pol pa ocvirke stopim pa dam česen not 1-2 stroka, tud mal čemaža, mokco, celo papriko, paradižnikovo mezgo, peteršilj, kis od feferonov al pa tud od kumarc, mau čilija učasih kaplco tabaskota. pol pa vse skup not stresem še zalijem z vodo, lovorjev list sol vegeta in dve uri kuham. pa poprček

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Simpl trotlziher pasulj
1.6.2012 10:21:44   
Najaa
Tudi jaz delam instant pasulj. Pravega pa tašča tak da je volk sit in koza cela. user posted image
Naredim tako, da popražim klobaso, dodam beli tisti malo manjši, pride zelo dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Simpl trotlziher pasulj
1.6.2012 20:37:34   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vidim,pa da ga nekatere znate narediti kar na "instant način".In kaj naredite z čebulo,saj se ne razkuha v tako kratkem času,kot se pogreje konzerva?


Si misliš, kar instant user posted image . Nobene čebule ni pri meni v igri. Kupim narejenega, s čebulo vred.

Vršički reberc-






Hehe,no tvoj je pa res najbolj instant,še posode ne umažešuser posted image Pa si prepričana,da ga v Interšparu kuhajo dve uri,da se čebula razpusti (če je sploh notri)?Potem so pa kuharce ob petkih zgodnjeuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Simpl trotlziher pasulj
6.6.2012 11:34:35   
uškinamama
krtek1 user posted image ,  uuuu , je zagotovo čebula notri, imam veze direkt iz kuhinje...user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Simpl trotlziher pasulj
10.6.2012 22:02:25   
Polzi
jz ga nardim tko, da zvečer namočim bel fižol, naslednji dan to vodo odlijem, nalijem drugo, dodam na drobno narezano čebulo in korenček ter strt česen in prekajeno meso. To potem kuham in kuham, da je meso kuhano. Ga vzamem ven, posebej naredim prežganje iz paradižnikove mezge in ga dodam fižolu, dodam tudi papriko v prahu. In potem kuham dokler se fižol že skoraj, ampak res skoraqj razkuha. Na koncu dqam nazaj narezano meso. To je to. Simpl ko pasulj ;) Aja, lahk pa dodaš še kak feferon, da je mal bolj pikanten.

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dobre prehranjevalne navade je treba privz...
Prehrana otrok bi morala biti, v primerjavi s prehrano odraslih, energijsko bolj bogata, saj otroci še rastejo in se raz...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?