|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. diab...
1.8.2012 15:01:17   
Doria
Pozdrav,
danes mi je ginekologinja takole povedala, da naj se drugi teden na pdp kar zglasim v porodnišnici, kjer mi bodo sprožili porod.
Moj gestacijski diabetes je potekal le z dieto (nisem se pretirano držala) z hba sladkorjem v mejah 4,9-5,3.
Na porod sem se pripravila z akupunkturo in želim, da se začne in konča spontano, tako kot v 1. nosečnosti.

A ima katera tako izkušnjo, ali ti lahko zaradi takega razloga sprožijo porod?
CTG še ne kaže nič (pa saj tudi 3 ure preden se je prvi porod začel ni), plodovnice je dovolj.
Sem šla v lekarno po malinov čaj, pa mi je lekarnarka rekla, da zagotovo sproži porod ricinusovo olje (sam ne okol govorit...), vendar mislim, da to ni način.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 15:15:35   
Anonimen
Če telo NI pripravljeno, tud ricinusovo ne pomaga- preverjeno. Sem ga pila 3x po 40. tednu, povzročilo mi ni popadkov ampak samo hude prebavne motnje in slabost, pa še za pit ni... Ko se samo spomnim okusa mi dvigne. user posted image user posted image user posted image

Malinov čaj ti v enem tednu ne bo pomagal, in malinov čaj NE sproža popadkov temveč samo mehča porodne poti, kar pomeni, da "lažje" rodiš.

Pomagalo ne bo NIČ če ni telo samo pripravljeno.
Probaj še stopnice, tla po stanovanju zdrgnit na vseh 4ih user posted image , dolg sprehod, vročo kopel, sex (z orgazmom in brizgom vate) pa MOGOČE kaj bo.
Če ne pa tud sprožitev ni tako zelo grozna, kar je treba je pač treba.
Pa srečno!

(odgovor članu Doria)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 15:17:43   
tikatoka
Sama sem bila noseča z dvojčki in sem imela gest. diabetes, pa nobenemu tudi na pamet ni padlo da bi mi zaradi tega sprožili porod, bila pa sem na inzulinu. Mogoče je pa otrok ful velik oz. težak toliko, da bi zaradi tega sprožili. Meni je bilo rečeno da zaradi sladkorne me ne dajo nič prej rodit, kakor je planirano, ugotovljeno sem imela v 28, tednu in rodila v 38. tednu. Saj v pomoč najbrž nisem bila samo moja izkušnja. Sem pa bila v sobi z mamico ki je popila to olje in je rekla da je res po tem dobila popadke, ampak je baje prav en protokol ga je mislim da 2x pila. Mogoče katera druga ve o tem več.

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 16:14:50   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Doria

Pozdrav,
danes mi je ginekologinja takole povedala, da naj se drugi teden na pdp kar zglasim v porodnišnici, kjer mi bodo sprožili porod.
Moj gestacijski diabetes je potekal le z dieto (nisem se pretirano držala) z hba sladkorjem v mejah 4,9-5,3.
Na porod sem se pripravila z akupunkturo in želim, da se začne in konča spontano, tako kot v 1. nosečnosti.

A ima katera tako izkušnjo, ali ti lahko zaradi takega razloga sprožijo porod?
CTG še ne kaže nič (pa saj tudi 3 ure preden se je prvi porod začel ni), plodovnice je dovolj.
Sem šla v lekarno po malinov čaj, pa mi je lekarnarka rekla, da zagotovo sproži porod ricinusovo olje (sam ne okol govorit...), vendar mislim, da to ni način.user posted image



Morda so se za sprožitev poroda odločili zaradi zrelosti otroka(plodovnica-barva,pretoki-posteljica,...)- morda pa je samo zelo velik, težek.
Otroci, ki se rodijo materam z gestacijskim diabetesom, imajo včasih težave z prilagajanjem na življenje- včasih jim je potrebno dodajati infuzijo, jih spremljati na intenzivni negi,... Na to bodi pripravljena- lahko se zgodi, lahko pa boste imeli srečo in ne bo težav.
Tvoji sladkorji so kar vredu.
Prepusti se- če bo šlo spontano, bo šlo, če ne, pa se pogovori z zdravniki o razlogih za sprožitev poroda- in jim povej svoje želje- morda te bodo poslušali.

(odgovor članu Doria)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 19:06:22   
MissTerious
Prvega otroka sem rodila z urgentnim CRjem, v drugo pa sem imela precej nosečniških težav, med drugim tudi gestacijski diabetes, ki sem ga regulirala z dieto...moja G me je na dan PDP napotila v porodnišnico za sprožitev poroda, isti razlog kot ti. So mi razložili, da je otrok precej velik, da sta plodovnica in maternični vrat pripravljena in da kakršnokoli čakanje na "naravni" začetek poroda ne bi prinesel nič pozitivnega otroku, kvečjemu bi mu škodilo...no, porod so sprožili, svojih popadkov nisem imela, odpirala sem se bolj malo, kljub trudu in želji po naravnem porodu, pa ni šlo. Rodila sem s CRjem...pa ti povem, da sem hvaležna za to, saj sem okrevala izjemno hitro in so se v porodnišnici čudili, kako hitro sem prevzela sina, ne da bi mi sestre pomagale (saj veš, šivi pa to)...želim ti lep porod in pozitivno energijo tako v porodni sobi kot kasneje!

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
1.8.2012 19:52:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
1.8.2012 19:56:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 21:06:50   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Doria
Moj gestacijski diabetes je potekal le z dieto (nisem se pretirano držala) z hba sladkorjem v mejah 4,9-5,3.

OMG, pa saj to niso nobene vrednosti ... meja je 5 in 4 leta nazaj ko je bila še skoraj 6 ni noben niti s prstom mignil, ker sem imela pri tamali sladkor 5,2 ... zdaj sem ga imela pa 5,1 in je cel halo, dieta pa vodenje v ambulanti za nosečniški diabetes ... naj še omenim, da se je taprva (pri kateri sem imela sladkorja več kot sedaj) rodila z 2370g ... tako da vprašaj G zakaj točno bodo sprožili na PDP in da samo to da ti reče zaradi diabetesa, ni zadostno pojasnilo.

(odgovor članu Doria)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 21:06:56   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Otroci, ki se rodijo materam z gestacijskim diabetesom, imajo včasih težave z prilagajanjem na življenje- včasih jim je potrebno dodajati infuzijo, jih spremljati na intenzivni negi,...


v kolikor je sladkor dobro kontroliran, se otroci mater z NS v nicemer ne razlikujejo od otrok, rojenim materam, ki niso imele NS user posted image


To sem napisala kot možno situacijo, na katero mora biti mati pripravljena. Če se ne zgodi, še toliko boljše.

Vrjemi, da imam sama veliko izkušenj z takšnimi otroki, saj delam na takšnem oddelku in vem, kako včasih stvari potekajo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
1.8.2012 23:46:52   
Doria
Hvala za vse odgovore!

Mislim, da po celodnevni akciji zdaj vem, zakaj naj bi mi sprožili. Obseg glavice, namerjen danes, je 330 mm, obseg trebuha pa 378 mm. Prejšnje meritve so bile vse ok, tale pa ni, saj lahko pride do resnih zapletov. Naj mi kar sprožijo, še bolje pa bi bil CR.

Držite pesti; porod sem že vizualizirala, zdaj pa to. Čist me je iz tira vrglo in samo upam, da bo vse v redu.

Ali je katera med vami med porodom doživela distocijo ramen in kako se je končalo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 0:59:50   
*miska.mcc*
glede sprozitve poroda lahko samo komentiram.


če je treba, je pač treba. ni pa nič groznega.
meni so pri prvem sprozili porod. sama nisem pridelala niti enega samcanega popadka.

potem sem še 2x rodila s svojimi naravnimi popadki. in kar se tiče mene, nisem opazila nikakršnih razlik.
pa srecno in hitro!


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 2.8.2012 1:00:29 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 8:26:25   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Doria

Mislim, da po celodnevni akciji zdaj vem, zakaj naj bi mi sprožili. Obseg glavice, namerjen danes, je 330 mm, obseg trebuha pa 378 mm. Prejšnje meritve so bile vse ok, tale pa ni, saj lahko pride do resnih zapletov. Naj mi kar sprožijo, še bolje pa bi bil CR.


In kateri podatek naj ne bi bil v redu?

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 10:55:25   
Doria
petea..obseg trebuščka je skoraj 38 cm. Glava bo že šla, ampak če trebuh zrase, se lahko otrok zakne pri ramenih za medenico in temu se reče distocija ramen, ki je precej neugodno stanje za oba. Sem že pisala Pušenjaku, v resnici pa ne vem, kaj naj. Če je obseg trebuha večji od 40 cm, delajo CR.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 12:34:08   
petea
Doria,
mislim, da je trebuh otroka dovolj prilagodljiv in kar precej stisljiv po obsegu, da praviloma ne predstavlja tako velike težave, kot rodit glavo takšnega obsega, ki je veliko bolj toga

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 13:11:50   
Medea10
Pri mojem prvem porodu se je tamala zataknila z rameni. Mal sem se namatrala ampak je potem nekako šlo, ko je porodničarka pomagala (pojma nimam kaj je delala), končalo se je pa tako, da je tamala imela zlomljeno ključnico, to sva pa izvedela šele na prvem kontrolnem pregledu po 14 dneh.
Nekako bo že šlo, pa tudi če z CR.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 15:43:39   
Doria
petea...ne trebušček, ramena so problem.

Medea10...kako sem vesela, da si delila svojo izkušnjo z mano. Koliko pa je imela mala obseg trebuščka in koliko glave na zadnjem pregledu?

Glede na to, kar sem prebrala, sta jo zelo dobro odnesli. Če je bila samo ključnica zlomljena - vem da se grozno sliši! Vesela sem, da je tvoja mala zdrava. Ampak če si pogledaš pod distocija ramen, lahko vidiš, da bi šlo lahko še veliko več narobe, pa ne morem več na te hude posledice misliti. Kje pa si rodila? Koliko je bila ocenjena telesna teža pred porodom in koliko je mala res tehtala?
Hvala za odgovore!

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 16:24:41   
petea
sem šla gledat svoje podatke:
user posted image je dva dni pred rojstvom imel po UZ obseg trebuha 36 cm; to je bila druga meritev, po prvi so morale biti vrednosti višje, saj je prvič bila izračunana prevelika masa; še od te druge meritve je bila dejanska teža precej nižja;

po porodu se je namreč izkazalo, da je pravi drobižek z veliko glavo user posted image , žal pa nikjer ne najdem podatka o obsegu trebuha

< Sporočilo je popravil petea -- 2.8.2012 16:25:56 >

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 16:41:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
OMG, pa saj to niso nobene vrednosti ... meja je 5 in 4 leta nazaj ko je bila še skoraj 6 ni noben niti s prstom mignil, ker sem imela pri tamali sladkor 5,2 ... zdaj sem ga imela pa 5,1 in je cel halo, 


To mi je padlo v oko.
Nam je en profesor razlagal, da so namerno marsikatere vrednosti in meje v telesu dvignili zaradi "prečudovitega" sodelovanja (pokvarjenih) doktorjev celega sveta in farmacevtskih gigantov. Na tak način prodajajo še več zdravil. Grozno, če je to res tako...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
2.8.2012 17:58:33   
Doria
Drage moje, hvala vam za poste. Ti in pa Pušenjakov odgovor so mi pomagali, da se počasi sestavim nazaj, ker zadnje je, da bom pred porodom nekaj jokava.

Če vas zanima, je napisal tole (samo bistveno sem povzela):
Ko nekdo izmeri obseg plodovega trebuha 37 cm to žal ne pomeni, da je to absolutno res, prav tako obseg 40 cm ne pomeni, da se bo kaj zapletlo, če gremo v vaginalni porod. Distocijo ramen moramo seveda imeti v mislih, ampak ne, če porod poteka gladko in brez zastojev. Vi ste že 1x rodili in to ne majhnega otroka (3900g!). To pomeni, da boste verjetno brez večjih težav tokrat lahko rodili otroka do 4500g, saj je približno tolikšna toleranca. Če bi prišlo do ocene teže ploda nad 4300g pri obsegu otrokovega trebuha 40cm in več pri prvesnici, kjer nimamo podatkov o zmožnosti rojevanja večjega otroka, pa bi se verjetno odločil za CR. Vsekakor bi ne bilo odveč meritve opraviti še pri kom, da bo ocena plodovih mer bolj zanesljiva.

In to bom tudi storila, sem se že naročila na dodatni samoplačniški UZ.

Pa spet se bomkoncentrirala na porod in dihanje.

petea
...v podatkih po porodu tudi jaz nisem zasledila obsega trebuha. Moja ginekologinja mi je že prvič podcenila velikost otroka, zato v drugo ravno ne upam, da je manjša. Bi bilo pa lepo presenečenje.

LuLu... moje mnenje je čisto enako in sem ga tudi na tem forumu zapisala. Ampak žreš se in si očitaš ravno tako, če ne še bolj. Čeprav je motena toleranca na glukozo posledica nosečniških hormonov in po porodu ponavadi izzveni, se imaš za nekoga, ki preveč je in ne pazi in si kriv, da je zdaj otrok pa prevelik. V resnici pa vsak otrok zadnji mesec največ zraste. Zdaj se že sama tolažim :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
2.8.2012 23:28:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doria)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 9:51:35   
Medea10
Se ne spomnim več točno podatkov, ampak vem, da so bili mnenja, da bo mala zahiranček rodila se je s povprečnimi 3260g.
Sem šla gledat v MK in obsega glave, G nikoli ni merila, niso zapisali (v MK, odpustnice se mi zdaj ne ljubi iskat) koliko je bil obseg trebuščka.
Tako da ti glede tega ravno ne morem pomagat.

Ja hvala bogu sva jo dobro odnesli. Se je v 14 dneh zacelilo (tako je rekla zdravnica, ki jo je pregledovala).
Rodila sem pa v Mb.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 13:20:47   
Doria
Medea10...hvala za odgovor. Potem se ne motim, če sklepam, da si "šlank" postave z ozkimi boki?
Res sta jo dobro odnesli, sodeč po drugem delu Pušenjakovega odgovora:

Sicer pa, da, distocija ramen je povezana tudi z zlomom ključnice otroka ampak to je še najbolj blaga poškodba. Bolj kot zloma ključnice se bojimo trajne poškodbe živcev roke (brahialnega pleteža), ampak kot rečeno, s tem se vam res ni treba ukvarjati.

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 15:17:04   
~Biba~
Bulšit...ta ges.diabetis!!!

Sama sem imela vrednost 5,2..s 5,1 bi bila še "normalna"...in zaradi tega 0.1..sem celo nosečnost imela dieto...itak da je sladkor bil v normali (tudi brez diete)...samo služijo ja!

Ker sem bila teden čez PDP so mi v Mariborski porodnišnici zaradi gest.dia. sprožili porod; čeprav je bilo z otrokom in mano še vse v redu!
Po 1 vstavljeni svečki in 5 urah čakanja mi je odtekla voda, odprta 0, svojih popadkov nič...

po nadaljnih 4 urah umetnih popadkov in ležanja!!! (ker mi je odtekla voda se po njihovih navodilih nisem smela gibati) odprta 6 cm...

nadaljnih 5 ur umetnih se nisem odprla nič več!

po vsega skupaj 13 urah muk in umetnih popadkov...so PREDLAGALI!!! CR...

čakala še 3 hudičeve trpeče ure z umetnimi popadki, da se je menjala izmena, in da je prišla ekipa za CR :-(
jah če so se odločili sprožiti porod v nedeljo, dan pred praznikom, ko so bili vsi "le" dežurni :-(

toliko na kratko....in to vse zaradi sprožitve poroda zaradi gest.diabetisa! :-(


(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 15:40:03   
Anonimen
Kako to misliš, da če bi imela 5,1, pol bi bilo ok ... jaz sem imela en teden nazaj 5,1, pa ni ok ... kao user posted image

(odgovor članu ~Biba~)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: sprožili naj bi mi porod - razlog: gest. ...
3.8.2012 17:12:11   
Doria
Biba user posted image saj ne vem, kaj naj rečem. Jaz sem tudi imela 5.2 sladkorja. A sta v redu? Ti vidim, da nisi, ampak otroček, je zdrav? To je važno. Koliko je tehtal/a ob rojstvu?

Res mi je žal, da imaš tako porodno izkušnjo.user posted image
Upam, da rodim pred rokom, moje sprehajanje meji že na pohodništvo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?