|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali pride odvetnik direktno na dom?
12.1.2013 10:24:45   
Neya26
Pozdravljeni,

imam eno vprašanje, pa niti ne vem pod katero temo bi pisala.... Sem se odločila, da kar tu povprašam, če slučajno kdo ve.
Zanima me ali odvetnik pride osebno na dom oziroma v dom upokojencev? Gre se namreč zato, da moja babica, ki je v domu upokojencev, ne more več nikamor in bi rada prodala svoje stanovanje. Ker ga sama ne more prodajati, bi rada pooblastilo svojo hčerko, da ga ona proda. Ker pa ne more nikamo, bi moral odvetnik priti k njej. Ali se je kdo že srečal s podomnim primerom in ve kako to gre?

Lp

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 13.1.2013 12:56:50 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
12.1.2013 10:43:47   
Tippi
Itak, da pride. Včasih ni treba plačat, je bolj po sistemu "kar daš, to dobiš", ali še bolje lepa beseda, lepo....in so nekateri odvetniki res srčni, tako da naredijo z veseljem uslugo, čeprav je to bolj "voda na njegov mlin", če govorimo o poslu, ki ga bi naj po tem dobil, včasih je pa treba plačat. in prihod in vse ostalo. vprašaj user posted image

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
12.1.2013 10:45:25   
Medea10
Mislim, da pride tudi na dom, ampak se plača- zelo. Mi smo imeli lani za zrihtat neko zadevo z notarjem in sem pač vse v mestu preklicala in vprašala vsakega posebej koliko računajo za storitev in za izhod.
Midva sva plačala 55,20€ za to, da sva šla po notarja, ga sama peljala k babici za 20 minut in ga potem peljala nazaj, Vrjetno imajo tudi odvetniki podobne tarife.

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
12.1.2013 12:45:02   
orsina
Jaz delam v domu upokojencev in ti lahko povem, da v naš dom kdaj pa kdaj svojci tudi odvetnika pripeljejo. Verjetno pa zaračuna kako posebno tarifo ;)  Pa prej se pozanimajte, če potrebujete kako pričo, da ne bo potem skakanje pa iskanje v zadnjem hipu.

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
12.1.2013 14:07:36   
josephine27
Mislim, da je vse stvar dogovora. K mojemu tastu je prišel na dom, sicer živi v isti ulici tako, da ni imel daleč. Verjetno pa vsi vsaj pot nekaj računajo. Najbolje, da vprašate kar direktno pri tistem odvetniku pa vam bo povedal kako in kaj.

_____________________________



(odgovor članu orsina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
13.1.2013 10:44:52   
Paštetka
Ja, pride kamor kdo želi.
Kilometrina je 0,37€/ km

Če še nimate pooblastila, pooblastilo sestavi odvetnik. Cena je odvisna od vrednosti zadeve. Vse po tarifi.
Ko imate pooblastilo pa še rabite notarja, ki vam pooblastilo overi. Tudi tukaj se računa po tarifi.
Potem lahko tisti, ki ima pooblastilo prodaja.

Torej, če znate sami sestaviti pooblastilo, rabite samo notarja in ne odvetnika.

Ni posebne tarife (je samo ena) in ni stvar dogovora, niti nikjer voda na mlin.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.1.2013 10:47:34 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
13.1.2013 11:27:56   
josephine27
Ni posebne tarife (je samo ena) in ni stvar dogovora, niti nikjer voda na mlin.


Paštetka to pa težko verjamem. Potem bi vsi odvetniki računali enako za svoje delo.

Ko sem napisala stvar dogovora nisem mislila na ceno ampak na to ali bo sploh hotel priti na dom, ker se je pri tastu napr. prvi odvetnik odklonil. Mislim, da ga nihče ne more prisilit, da neko delo sprejme.



_____________________________



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
13.1.2013 11:35:32   
mojcaziga
Mi smo pol leta nazaj v Dom peljali notarja. Smo iz MB, ampak tudi ni vsak notar "terenski". Doplačilo ni bilo veliko, dejansko le kilometrina. Za pooblastila in pogodbe ne potrebuješ odvetnika, mi smo vse urejali z notarjem.
Recimo pooblastilo za banko in prodajo hiše, avtomobila je prišlo okoli 250€ (se mi zdi, ker smo meli še nekaj drugega zraven). Eno pogodbo sem napisala kar sama in jo je notar v Dom prišel samo overit.

lp

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
13.1.2013 11:48:09   
Tippi




in ni stvar dogovora, niti nikjer voda na mlin.



O pa je. In ker za ostale ne morem dati roko v ogenj, dam lahko za odvetnika, ki ga poznam čisto od blizu user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ALI ODVETNIK PRIDE OSEBNO NA DOM?
13.1.2013 18:11:49   
Paštetka
Odvetniška tarifa je samo ena. Drugo je pa nagrada za postopek, ki so jo odvetnik lahko zaračuna. Zato so računi odvetnikov različni. Ampak spet nagrade ne more povsod zraven zaračunati, ampak samo pri določenih zadevah in še to glede na višino zadeve.
In verjmi, da ti senica ali matoz ali..kateri drugi kao slavni odvetnik take zadeve ne bo vzel, ker je plačilo prenizko. user posted image

Josephine, zakaj misliš, da je odklonil ? user posted image ker si tukaj ne more nagrade zaračunati, ker mu vzame preveč dela glede na znesek po tarifi, ker ima druge zadeve, za katere dobi več za manj dela...
Jah, saj lahko mu ponudiš, da ti sestavi pooblastilo. Recimo, da ti za vrednost 130.000€, zaračuna cca. 1000 €. Mogoče bi pa za ta znesek šel tvoj odvetnik tudi na dom?

Informacije so pa recimo da domače. user posted image

Aja, saj če meni ne verjamete, verjamem, da bo tudi stric google o tem vedel marsikaj povedati. Recimo lahko za začetek vtipkate enotna odvetniška taifa. user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.1.2013 18:22:42 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali pride odvetnik direktno na dom?
14.1.2013 18:30:25   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Neya26

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje, pa niti ne vem pod katero temo bi pisala.... Sem se odločila, da kar tu povprašam, če slučajno kdo ve.
Zanima me ali odvetnik pride osebno na dom oziroma v dom upokojencev? Gre se namreč zato, da moja babica, ki je v domu upokojencev, ne more več nikamor in bi rada prodala svoje stanovanje. Ker ga sama ne more prodajati, bi rada pooblastilo svojo hčerko, da ga ona proda. Ker pa ne more nikamo, bi moral odvetnik priti k njej. Ali se je kdo že srečal s podomnim primerom in ve kako to gre?

Lp



Potem se vam najbolj splača, da gre k njej notar, ki bo podpis tudi overil. V nasprotnem boste plačali odvetnika, ki bo sestavil pooblastilo in potem boste morali poklicati še notarja, ki bo podpis babice overil.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?