|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakon..da ali ne
20.2.2013 10:12:50   
Anonimen
Pozdravljene,

Imam velik problem katerega premlevam že veliko časa in nekako ne pridem do dna... problem za najino krizo sva nekako oba kriva kar se dobro zavedam.
Moj problem je tale da med nama z možem ni več tko kot bi moralo nekako biti. Že nekaj časa mi hodi po glavi ločitev v določenih trenutkih pa žespet ne. Namreč živela sem v družini kateri so se starsi zelo veliko kregali, nikoli vidla poljuba starsev, ali objem vedno smo bili skupaj kot "happy family" v resnici pa tega "happy" med starsema nisem dosti videla... med njima je bila velika luknja, on levo , ona desno, mama ga je več ali manj za vsako stvar prosla, vsak valentin, dan žena, roj.dan je jokala ker moj oče pač tega ne odobrava in nikoli ni nič dobila, Moj oče je res zelo hladen človek ne kaže čisto nobenih čustev razen jeze.Moja mami pa je čista neznost, rabi pozornost in na nek način ji je rabilo kdaj kako darilce kot pomen "hvala za vse " kajti bila je res skrbna gospodinja in super mama..
No isto je pri nas doma, čsisto isto se odvija pri nas in če sem si kdaj rekla je sam to da take družine kot sem jo jaz imela si res na nek način ne želim, ja res je to da sem mela starsa skupaj in vse sam vseeno četudi sta bila skupaj zaradi naju ( kot mama pravi) nista bila srečna, in tega moji družini oz. sebi ne želim.
Sama imam velike probleme z spolnostjo, ker pač želje po sexu nisem nikoli občutila, v vseh svojih letih mi ni niti 1x prisla želja "ooo sex".. pa ne samo z možem z nobenim moskim do sedaj, in tole mislim da je krivec za vse moje tazave ki se vlečejo se na druge stvari. Namreč moj mož pa ZELO rad sexa, in ja tukaj nastane luknja. Počutim se zelo grdo, ampak me boli, da on tega mojega občutka ne razume, nisem jaz kriva za tole, ni to zato ker sem jaz hudobna da nočem ampak NE MOREM.. nevem zakaj res nevem zakaj, sem rada z možem, ga mam rada, si ga želim ampak negre..
No na kratko je pri nas tako, da je mož postal zelo zelo hladen, začel me je žalit, noebene stvari ne nardim prav, ko se mu približam mam občutek da se me izogiba ( zato ker vedno hoče dlje in pride na točko ko rečem NE), me ne poljubi, me ne objame na kratko mi ne pokaže ljubezni in niti jaz ne me občutim.. Začela sem sumit, da me vara .. le kako vraga to ugotovi!!! pa ko mu lepo rečem: da meni se ne zdi normalno, da je človek tako hladen in da nima dneva ko se bi rad stisnil , kaj me varas? in pol je cela stalaaa,..pravi, da kako sem lahko tko nesramna, kako ga lahko tako žalim in kako lahko rečem da me vara!!??? le kako naj ne?
Nevem moža imam rada, družina mi pomeni OGROMNOOO in si želim, da bi moja otroka živela v lepi družini v kateri vem da je ljubezen ampak to ljubezen ločuje en zid katerega ne moremo podret...
Pri možu me moti samo to da mi ne izkazuje ljubeznim da smo tako se oddaljili, ker drugače je zelo dober oče, skrbi na nas na vse načine, vedno je doma, se počutimo varni..
Nevem enostavno si želim bit ljubljena, pobožana, poljubljena in vseee.., vem, ja po tolkihhhh letih skupnega zakona se stvari ohladijo, v večini primerih je tako ampak nevem pač jaz si tko ne želim bit.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 10:19:04   
Anonimen
en čas probaj bit takšna do njega kot je on do tebe pa pejt malo ven s kako kolegico pa se ga malo izogibaj da vidi kak je to ..mogoče se bo spremenil pa bo njega skrbel če imaš ti drugega
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene,

Imam velik problem katerega premlevam že veliko časa in nekako ne pridem do dna... problem za najino krizo sva nekako oba kriva kar se dobro zavedam.
Moj problem je tale da med nama z možem ni več tko kot bi moralo nekako biti. Že nekaj časa mi hodi po glavi ločitev v določenih trenutkih pa žespet ne. Namreč živela sem v družini kateri so se starsi zelo veliko kregali, nikoli vidla poljuba starsev, ali objem vedno smo bili skupaj kot "happy family" v resnici pa tega "happy" med starsema nisem dosti videla... med njima je bila velika luknja, on levo , ona desno, mama ga je več ali manj za vsako stvar prosla, vsak valentin, dan žena, roj.dan je jokala ker moj oče pač tega ne odobrava in nikoli ni nič dobila, Moj oče je res zelo hladen človek ne kaže čisto nobenih čustev razen jeze.Moja mami pa je čista neznost, rabi pozornost in na nek način ji je rabilo kdaj kako darilce kot pomen "hvala za vse " kajti bila je res skrbna gospodinja in super mama..
No isto je pri nas doma, čsisto isto se odvija pri nas in če sem si kdaj rekla je sam to da take družine kot sem jo jaz imela si res na nek način ne želim, ja res je to da sem mela starsa skupaj in vse sam vseeno četudi sta bila skupaj zaradi naju ( kot mama pravi) nista bila srečna, in tega moji družini oz. sebi ne želim.
Sama imam velike probleme z spolnostjo, ker pač želje po sexu nisem nikoli občutila, v vseh svojih letih mi ni niti 1x prisla želja "ooo sex".. pa ne samo z možem z nobenim moskim do sedaj, in tole mislim da je krivec za vse moje tazave ki se vlečejo se na druge stvari. Namreč moj mož pa ZELO rad sexa, in ja tukaj nastane luknja. Počutim se zelo grdo, ampak me boli, da on tega mojega občutka ne razume, nisem jaz kriva za tole, ni to zato ker sem jaz hudobna da nočem ampak NE MOREM.. nevem zakaj res nevem zakaj, sem rada z možem, ga mam rada, si ga želim ampak negre..
No na kratko je pri nas tako, da je mož postal zelo zelo hladen, začel me je žalit, noebene stvari ne nardim prav, ko se mu približam mam občutek da se me izogiba ( zato ker vedno hoče dlje in pride na točko ko rečem NE), me ne poljubi, me ne objame na kratko mi ne pokaže ljubezni in niti jaz ne me občutim.. Začela sem sumit, da me vara .. le kako vraga to ugotovi!!! pa ko mu lepo rečem: da meni se ne zdi normalno, da je človek tako hladen in da nima dneva ko se bi rad stisnil , kaj me varas? in pol je cela stalaaa,..pravi, da kako sem lahko tko nesramna, kako ga lahko tako žalim in kako lahko rečem da me vara!!??? le kako naj ne?
Nevem moža imam rada, družina mi pomeni OGROMNOOO in si želim, da bi moja otroka živela v lepi družini v kateri vem da je ljubezen ampak to ljubezen ločuje en zid katerega ne moremo podret...
Pri možu me moti samo to da mi ne izkazuje ljubeznim da smo tako se oddaljili, ker drugače je zelo dober oče, skrbi na nas na vse načine, vedno je doma, se počutimo varni..
Nevem enostavno si želim bit ljubljena, pobožana, poljubljena in vseee.., vem, ja po tolkihhhh letih skupnega zakona se stvari ohladijo, v večini primerih je tako ampak nevem pač jaz si tko ne želim bit.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 10:27:24   
nyna84
Mislim, da si sama ustvarila hladno situacijo, v kateri živita. Moža vedno zavrneš, ko si zaželi intimnosti s tabo, sedaj se pa pritožuješ, da se te izogiba. Kako naj pa naredi, da bo tebi prav?
Mora te božati, poljubljati in ko je ves zrajcan, se mora umakniti, ker tebi ni do česa več. Kako bi se ti počutila na njegovem mestu? Logično, da je siten in se te izogiba.

In ja, lahko te tudi vara, kar bi bilo popolnoma razumljivo. Česar ne dobiš doma, iščeš drugje. Vsak ima svoje potrebe.
Pa ne me narobe razumeti - eno je trenutno pomanjkanje zaradi določenih težav (zdravstvenih ali katerih drugih), ko mora vsak malo potrpeti in upoštevati tudi partnerja, drugo je pa konstantno zavračanje.

Če ni spolnosti, se počasi tudi razmerje ohladi. Dosegla si, da sta sedaj le sostanovalca.
Boš mogla na sebi delati, če boš želela to popraviti. Lahko se ločiš, ampak tvoj problem ostaja in zato bo tudi z naslednjim partnerjem isto.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 20.2.2013 10:28:33 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 10:29:18   
Anonimen
nyna84

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 10:33:16   
Anonimen
nyna84

ne sej ne da ga zavrnem, no kdaj že ja to ne morem rečt, ampak on pravi, da to ni sex, da to je sam njegov sex ker sam on sexa z mano jaz ne z njim in to je res...sam nevem kaj naredit, pa tudi nima pravega pristopa nima do mene očitno ga noben ni imel..sem mu rekla, kako si jaz želim in vse ampak NE on vedno po svoje tako kto meni ni všeč..

pa tudi ko pride domov pa ko kam gre bi me lahko poljubu brez kaj naprej, ali pa nevem kdaj ko smo skupaj vzunaj me prijel za roko, ali pa objel kdaj, pa ko sedi zraven mene na kavcu nemore 1x pridet k meni se sam stisnit ampak vedno nekaj sledi..to me moti, da se nikoli njegovo približanje ne konca drugače... a me lahko kdaj stisne brez da je nato sex!!!
zakaj ne razume, da tako kot se jaz potrudim za sex se ne more on za moje potrebe!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 10:52:23   
sazi
V tem času sta se očitno že zelo oddaljla drug od drugega. in poleg tega, da se itak ne razumeta, še oba gijita neke zamere drug do drugega. V očeh vsakega od vaju, je drugi nerazumevajoč za potrebe drugega, nedostopen, hladen, se ne potrudi... Ker tega ne rešujeta na ustrezen način (ne mislim nič slabega, vendar je v takih primerih res težko najti pristop, da ustreza obema in dejansko se bosta morala oba močno potruditi, da najdeta spet skupno točko, od katere gresta lahko naprej) bi morda potrebovala nekoga, ki bi vama znal odpreti oči, pokazat na napake obeh in dal smernice za iskanje rešitve. Če toneta takole čedalje globje in če sio res nesrečna, lahko reden vržeš puško v koruzo vsaj poizkusita še kakšno skupno terapijo. Če pa se bojiš, kako bi na prredlog reagiral mož, moraš vsekakor prej premisliti, kak pristop izbrati, da tega ne bo razumel kot napad nase, ampak kot potrebo za vaju oba, da najdeta v sebi tisto, kar pogreša drugi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 11:17:15   
mate0ja
Konec koncev je pomembno samo to, da ko boš v starosti imela veliko časa in obujala spomine, da te ne bo morila slaba vest, da je bilo tvoje življenje prazno, trenutki izgubljeni ... Vedno zberi pogum in sprobaj čisto vse, ker je vedno najteže takrat ko veš, da nisi vsega sprobal.

Ne slepi se, da ti nimaš problema. Tvoj problem je velik. Imaš blokado pri spolnosti. Ugotoviti moraš od kot izvira in kako jo lahko rešiš. Poglobi se sama, pogovori (ne skregaj) se s partnerjem, povej mu kaj te mori kaj te skrbi, kako meniš, da bi lahko vse skupaj popravila. Če sama ne uspeš najti bistva problema, zberi pogum in najdi strokovno pomoč.

Jaz sem v nekem trenutku ugotovila, da nama je s partnerjem strašno manjkal pogovor. Sej sva cele dneve čebljala, o otrocih, obveznostih, službah, sosedih. Nisva se pa POGOVARJALA. Čustva, strahovi, skrbi so s časom postali tabu tema. Nezavedno, kar potiskala sva jih na stran. Vsak pri sebi je premleval svoje skrbi in ko je bila mera prepolna je neka popolnima banalna stvar sprožila prepir. In prepirala sva se popolnima o banalnih stvareh, bistva problema pa nisva reševala. Seveda ne, ko pa nisva vedela kaj je dejanski problem. Potem sva se naučila tudi tega, da si je treba zaupat, tudi tiste najbolj neumne in nerealne strahove in probleme. Če se hočeš z nekom sinhronizirat moraš vedeti kaj razmišlja, kaj ga pripelje do tega razmišljanja in zakaj tako razmišlja. Dojet je treba, da v partnerstvu so tudi partnerjevi problemi tvoji problemi in da jih je treba z vso resnostjo reševat, ravno tako kot svoje.
In ko sva nekega dne to razčistila so se stvari nevede same od sebe začele urejati. Tudi drobne nežnosti, ki tudi meni ogromno pomenijo so prišle zraven.

Ti vidiš problem z enega zornega kota, mož pa iz drugega. In če jih ne bosta združila, potem ne bosta mogla skupaj funkcionirat. Lahko vztrajata v zakonu, vendar bo razmerje vedno bolj hladno. Na koncu o možu veš toliko kot o sosedi. Veš kaj najraje je, kdaj se tušira, kaj rad počne zvečer, ne veš pa o čem razmišlja, kaj ga skrbi, kaj si želi. Do tega pride samo zaradi pomanjkanja komunikacije.

In skozi komunikacijo se potem tudi zaveš ali je v vezi vredno vztrajati ali ne. Kako boš sicer drugače ugotovila, če so razlike med vama res nepremostljive?

Pogumno zaupaj možu svoje skrbi, predsodke, razmišljanja, dvome in slej ko prej boš sama vedela kaj moraš narediti. Predvsem veliko poguma ti želim.

< Sporočilo je popravil mate0ja -- 20.2.2013 11:20:18 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 12:29:07   
ronja
Razumem oba: ne bi mi bilo všeč, če me ne bi nič pocrkljal kar tako, ampak če si pa ne bi nikoli zaželel seksa z mano, se pa tudi jaz ne bi hotela crkljat... Tako da - vsak ima svoje razloge za svoje obnašanje...

Ne slepi se, da ti nimaš problema. Tvoj problem je velik. Imaš blokado pri spolnosti. Ugotoviti moraš od kot izvira in kako jo lahko rešiš.

Podpis. Če ti z nikomer ni bilo všeč, imaš ali probleme v spolnosti, da se ne moreš sprostit ali kakšne druge ali pa izbiraš vedno moške, ki ti ne ustrezajo (potem moraš pa ugotovit vzorec, zakaj).

sem mu rekla, kako si jaz želim in vse ampak NE on vedno po svoje tako kto meni ni všeč..

če je res fora samo v tehniki, potem začni ti, tako kot je tebi všeč. Če imata kake zelo nezdružljive fantazije, potem pa ne vem, kaj naredit. Še vedno pa obstaja vprašanje, zakaj si izbiraš take moške, s katerimi ne moreš ali si ne dovoliš uživat...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakon..da ali ne
20.2.2013 19:32:39   
pefika90
Živjo.
Mislim, da si se znašla v situaciji, ko ne veš kaj bi rada, četudi praviš kaj si želiš. S tem mislim, da imaš v glavi namišljeno to ˝happy family˝, kot si že omenila. Ker ti ni nihče v otroštvu pokazal kako se pride do te ˝happy family˝, tudi sama zdaj ne veš kako to doseči.
Problem vidim v tvojem otroštvu, v odnosih, ki si jih imela z očetom, saj praviš, da je vedno kazal le jezo. Razumem, da razumeš kaj je ženski prijetno (malenkosti, drobne pozornosti, s katerimi si izkazujemo pozornosti). Vendar problem je v tem, da ti tega ne sprejemaš, saj ta informacija izvira iz družbe, kulture, v kateri živiš/mo. Oče ti pa ni nikdar pokazal pomen tega.

Svetujem ti, da začneš najprej graditi na sebi. S tem boš srečnejša, in če je človek srečen, to tudi drugi opazijo, ki so v družbi s takim človekom. Tako bo tudi tvoj mož opazil in upam, da te bo sprejel tako kakršna si. In ti njega. Najprej pa sprejmi sebe in svoje napake oz. pomanjkljivosti, katere izvirajo iz tvojega otroštva. Nato jih skušaj odpraviti.

Spoštuj sebe in njega, pogovarjajta se tudi o tem. Pokaži mu tvoj post. Bodita si iskrena.

To so le predlogi, nasveti. Vsak pa ima pravico, da naredi po svoje, kakor misli, da je prav.

Srečno.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakon..da ali ne
8.3.2013 8:36:43   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
No isto je pri nas doma, čsisto isto se odvija pri nas ...

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
ne sej ne da ga zavrnem, no kdaj že ja to ne morem rečt, ampak on pravi, da to ni sex, da to je sam njegov sex ker sam on sexa z mano jaz ne z njim in to je res...sam nevem kaj naredit, pa tudi nima pravega pristopa nima do mene očitno ga noben ni imel..

Drugače tudi ne more biti. Ne brez terapije. Ne vem, nekako pride ven, da je za vse ljudi primerna terapija. Kdor ma kakršnokoli težavo, "ga pošljemo na terapijo". Pa ni tako. Res pa je, da se tu prebira veliko težkih primerov težav in res je, da brez terapije težko kaj narediš o sebi. Knjige o samopomoči so bolj tako-tako.

Kako naj ti rečem, te stvari niso hec. Ranjenost pregloboka. Zavrnitve preboleče. Ne ti ne moreš spremenit, ker je težava v tebi iz nekega dogodka preteklosti (rekel bi zloraba), ki si ga potisnila v podzavest, pozabila, a telo ga ni pozabilo. Telo vedno odreagira. ? Ja, telo ima spomin. In malo boljši kot je naš. Se ne zmoti, situacijo (ali spomin nanjo) takoj prepozna in odreagira. Po drugi strani pa tvoj mož, je prizadet, si ne more pomagati da bi ne bil prizadet. Moški navezava je prvenstveno telesna in če ga telesno zavračaš ne more tega razumeti kot zavračanje njega.

Vajin ples gre pa takole, ti si izbrala njega, prizadeteža, njega ki je posebej občutljiv na zavračanje z nezavedno željo da bi ti to pomagala prenehati reagirati z zavračanjem. On je izbral tebe, ki odreagiraš z zavračanjem, da če ga takšna oseba ne zavrne, ki reagira z zavračanjem, potem ga ima resnično rada. To bi lahko bil ples v podzavesti, seveda pa se vse to odvija drugače. Ampak vse to se lahko spremeni. Vsa skrita pričakovanja, ki so v bistvu pozročila da sta se zaljubila se lahko uresničijo. Le da vidva sama zaradi preobremenjenosti z boleči ne moreta tega spremenit. Sta pa edina, ki to lahko spremenita. Nihče ne more tega spremeniti namesto vaju. Rabita pa pomoč.



To sem še pozabil napisati. Očitno je da se imata rada. Škoda bi bilo se raziti, ker dokler se dva imata rada sta pripravljena kaj narediti za drugega. Še če se dva sovražita se ne splača še raziti. Dokler čutiš (ljubezen ali žalost, srečo ali bolečino) je še čas. Veš kdaj ni več pomoči? Ko ti postane vseeno. Takrat pa tudi terapija težko pomaga. Zato ne razmišljaj kako bi to končala z razvezo, ker naslednja veza bo TO ISTO ponovila. Vidva pa imata čudovito priložnost vspostaviti zvezo, precej boljšo kot mnoge, ki jih vidita okrog sebe.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 8.3.2013 8:41:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakon..da ali ne
13.3.2013 10:01:59   
Anonimen
ne

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakon..da ali ne
13.3.2013 10:02:07   
Anonimen
da

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakon..da ali ne
13.3.2013 10:02:15   
Anonimen
mogoče

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakon..da ali ne
13.3.2013 10:02:56   
Anonimen
izbira je tvoja, vendar ne pozabi da je za kvaliteten zakon potreben sex in pogovor

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakon..da ali ne
13.3.2013 10:03:14   
Anonimen
ja pa še veliko drugega

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?